Matka walczy o eutanazję dla syna

Niecodzienną sprawę będzie w środę rozpatrywał sąd w Warszawie. Matka wnosi o zgodę na eutanazję chorego syna, informuje "Życie Warszawy".

 

Krzysztof J. ma obecnie 43 lata. Od 16. roku życia cierpi na SSPE, czyli podostre stwardniające zapalenie mózgu - rzadkie powikłanie po odrze. Pozbawiony świadomości mężczyzna jest od 27 lat przykuty do łóżka. Specjalistyczna aparatura umożliwia mu oddychanie. Jest żywiony pozajelitowo.

 

Matka chce położyć kres niewyobrażalnym ciepieniom syna. Prosiła o to sąd już dwa lata temu. Jej wniosek nie został wówczas rozpatrzony. Teraz złożyła go ponownie.

 

Prośba kobiety budzi kontrowersje. - Nie powinna zostać przez sąd uwzględniona, uważa etyk prof. Jacek Hołówka z Wydziału Filozofii UW. I dodaje: - Jeśli z tym mężczyzną nie ma kontaktu, to nie można mówić o eutanazji, a co najwyżej o zabójstwie z litości. Podkreśla, że matce może się wydawać, iż śmierć syna przerwie jego cierpienia i mężczyzna przestanie być ciężarem dla otoczenia. - A odebranie życia ciężko choremu, nieprzytomnemu pacjentowi nie rozwiązuje żadnego problemu. Jest tylko symbolicznym wyrazem braku szacunku dla życia, uważa prof. Hołówka.

Wspomóż Nas
Tagi: eutanazja

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~m 11:20:15 | 2011-11-23
Ale ten człowiek, już praktycznie nie żyje? Medycyna wykrzywiła szacunek do życia - bo szacunkiem do zycie jest też pozwolić osobie umrzeć "Pozwólcie mi iść do domu Ojca.". Obecnie dostaliśmy cudowne narzędzia - możemy niemal w nieskończoność podtrzymywać życie człowieka. Ale dajcie spokój, czasem trzeba pozwolić człowikowi odejść.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Alfista 08:40:42 | 2011-11-23
Ta kobieta potrzebuje wsparcia, cóż mozemy zrobić, możemy ofiarować modlitwę w intencji jej nawrócenia.
Nikt tego nie zrozumie co odczuwa to ta kobieta, ale krzyż jaki dostajemy jest zawsze na na nasze siły.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook