Kwiatkowski: mam satysfakcję z moich dokonań

 Mam satysfakcję z tego, co po sobie zostawiam w resorcie sprawiedliwości i mam nadzieję, że te zmiany będą kontynuowane - mówił w czwartek dziennikarzom b. minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Zadeklarował też wsparcie i pomoc dla swojego następcy.

 

Kwiatkowski komentując ogłoszoną w czwartek przez premiera Donalda Tuska decyzję, iż nowym ministrem sprawiedliwości będzie Jarosław Gowin, powiedział, że do posad w rządzie nie wolno się przyzwyczajać.

 

- Praca w rządzie to zawsze wielkie i niezapomniane doświadczenie. Mam satysfakcję z tego, co po sobie zostawiam, przekazuję resort uporządkowany, w którym sprawy są przygotowane, żeby przebiegały sprawnie w kolejnych miesiącach i latach i trzymam kciuki, żeby to wszystko, co się udało rozpocząć w wymiarze sprawiedliwości było dobrze kontynuowane - powiedział Kwiatkowski.

 

B. minister wśród swoich dokonań wymienił m.in. nagrywanie na salach rozpraw sądowych, reformę więziennictwa, uruchomienie od przyszłego roku projektu sądów 24-godzinnych i rejestracji spółek z o.o. w ciągu 24 godzin. Mówił też o tym, że od przyszłego roku mają wejść oceny okresowe pracy sędziów i menedżerski model zarządzania sądami.

 

Kwiatkowski, pytany, czy zgadza się z logiką premiera, że osobie niezwiązanej ze środowiskiem prawniczym łatwiej będzie zreformować wymiar sprawiedliwości, stwierdził, że w tym resorcie potrzeba przede wszystkim osoby zdeterminowanej.

 

- To nie jest resort, w którym można filozoficznie patrzeć na przebieg zdarzeń za oknem gabinetu. W tym gabinecie każdego dnia podejmuje się dziesiątki decyzji, bo jeden dzień zwłoki powoduje od razu trudności - powiedział.

 

- Przed moim następcą najważniejsza rada prezydencjalna ministrów sprawiedliwości w grudniu. Ma szansę, żeby przynajmniej dwa projekty dyrektyw przeprowadził jako projekty polskiej prezydencji - zaznaczył.

 

B. minister, pytany, jakie ma rady dla swojego następcy, powiedział, że Jarosław Gowin powinien przede wszystkim wyznaczyć sobie wyraźny cel i go realizować. Jak zaznaczył, nie powinien przy tym zrażać środowisk, z którymi te zmiany trzeba realizować.

 

- Ten resort wymaga umiejętnej rozmowy ze środowiskami, które mają duże poczucie swojej wartości, z sędziami, z adwokatami, z radcami prawnymi, notariuszami i trzeba wiedzieć, jak reformuje się wymiar sprawiedliwości - powiedział.

 

Kwiatkowski zaznaczył jednak, że Gowin doskonale sobie z tym poradzi, i zapewnił, że nowy minister może liczyć na jego pomoc i wsparcie. - Zawsze i w każdym momencie mój następca, kiedy tylko będzie tym zainteresowany, będzie mógł otrzymać ode mnie wsparcie i pomoc - zapewnił dziennikarzy.

 

B. minister mówił też, że teraz zmierza się zaangażować w sejmowe prace legislacyjne. - Nowe obowiązki związane z pracą parlamentarną są dla mnie niezwykle istotne. Jestem przekonany, że się spokojnie w nich odnajdę, tak jak do tej pory jako senator - podkreślił.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?