Sejm: Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodziny

Zbierane są już podpisy pod wnioskiem o utworzenie Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, w którym pracować będą posłowie i senatorowie różnych klubów, jednak głównie Prawa i Sprawiedliwości - poinformował KAI poseł Artur Górski (PiS).


Zdaniem posła Górskiego, spór światopoglądowy "między lewicą a prawicą, między ateistami i agnostykami a ludźmi wierzącymi" został już w tej kadencji rozpoczęty poprzez wojnę o krzyż w Sejmie. - Nie da się go uniknąć, ale trzeba go właściwie skanalizować. Po pierwsze nie wolno ulegać pewnym prowokacjom, które niewątpliwie będą miały miejsce. Po drugie trzeba wychodzić z pozytywnymi inicjatywami ustaw - powiedział Górski w rozmowie z KAI.

Jego zdaniem istotne będzie przede wszystkim podjęcie próby ustawowego wzmocnienia ochrony życia poczętego. - Jesteśmy do tego jako posłowie moralnie zobowiązani. Szczególnie ci z nas, którzy przyjęli certyfikat kandydata przyjaznego życiu i rodzinie i deklarują takie działania w tej kadencji Sejmu - dodał.

W opinii Górskiego, należy się też zająć "duchowym i materialnym wzmocnieniem rodziny". Mają to być działania, które będą "chroniły rodzinę przed dalszym moralnym rozkładem" oraz wzmocnią ją ekonomicznie. W tym celu potrzebne są rozwiązania zgodne z hasłem "Mniejsze podatki dla ojca i matki", znane z marszów obrońców życia.

Górski poinformował, że niezależnie od inicjatyw, które będą wychodziły z klubu Prawa i Sprawiedliwości zbierane są już podpisy pod wnioskiem o utworzenie Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, który ma kontynuować prace zespołu kierowanego w poprzedniej kadencji przez posła Jana Dziedziczaka (PiS).

- Będę chciał zaproponować, by przewodniczył także temu zespołowi. Tamten powstał z potrzeby wsparcia obywatelskiego projektu ustawy o ochronie życia ludzkiego, ten wykracza poza te kwestie. Będziemy się starali nie tylko bronić w przepisach prawa i dawać świadectwo obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, ale także zajmiemy się duchową i materialną kondycją polskich rodzin - wyjaśnił Górski. - Takie działania będą podejmowane niezależnie od tego, czy kwestiami tymi będzie się zajmować lewa strona - dodał.

- Jako katolicy musimy wychodzić z inicjatywami w życiu publicznym, ale też jeśli będą się pojawiać inicjatywy wrogie życiu ludzkiemu i rodzinie to będziemy się starali występować przeciwko nim i w Sejmie bronić wartości chrześcijańskich - stwierdził Górski.

W opinii Górskiego, należy "przynajmniej przedstawicieli innych klubów - Platformy i PSL - pozyskać do prac w zespole", jednak nie ma on wątpliwości, że "ze względu na przyznawanie się do pewnych wartości światopoglądowych będzie on zdominowany przez posłów Prawa i Sprawiedliwości". - Po prostu w tym klubie jest najwięcej posłów, którzy chcą pewnych wartości bronić - dodał.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?