"Rzeczpospolita": Niemcy jadą rozbić marsz

 Znani z zamieszek działacze niemieckich ultralewicowych i anarchistycznych organizacji skrzykują się w internecie na wyjazd do Warszawy, by zablokować prawicową manifestację 11 listopada - informuje "Rzeczpospolita".

 

Niemieccy anarchiści i lewacy cieszą się złą sławą, bo często uczestniczą w ulicznych rozruchach. W lutym ponad 3 tys. zjechało do Drezna, by zablokować marsz neonazistów. Jednak obrzucili policjantów kamieniami i butelkami, demolowali sklepy i samochody. 82 funkcjonariuszy zostało rannych. W zeszłym roku sprowokowali z kolei walki z policją w Berlinie i Hamburgu - pobili blisko 100 funkcjonariuszy.

 

Czy i jak policja przygotowuje do ewentualnego najazdu niemieckich lewaków - "Rzeczpospolita" nie dostała odpowiedzi do zamknięcia wydania gazety. ABW zapewnia, że sprawą się interesuje, bo to leży w jej obowiązkach. Ale "ze względu na ograniczenia natury prawnej" - jak mówi płk Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska - nie może zdradzić szczegółów.

 

11 listopada ulicami stolicy ma przejść marsz organizowany przez środowiska narodowe i konserwatywne, m.in. Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny. W komitecie poparcia znaleźli się m.in. historyk prof. Jan Żaryn, publicysta Jan Pospieszalski, twórca GROM gen. Sławomir Petelicki, bp Antoni Dydycz i muzyk Paweł Kukiz.

 

Marsz Niepodległości ma też przeciwników. Organizacje ultralewicowe i anarchistyczne skupione w Porozumieniu 11 Listopada przekonują, że ulicami stolicy przejdą faszyści. "Planujemy mobilizację na trasie faszystowskiego pochodu. Chcemy go fizycznie zablokować" - zapowiadają w internecie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.24

Liczba głosów:

51

 

 

Komentarze użytkowników (51)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~prowokacja ? 04:36:26 | 2011-11-11
Eurokołchoz prikazał - PZPN przeddzień Święta Niepodległości przyklepał. Bez orła na koszulkach.

Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że nasi piłkarze, biorący udział w przyszłorocznych finałach mistrzostw Europy, nie będą nosić na koszulkach godła narodowego. Pojawiły się propozycje, aby - idąc za ciosem - zastąpić granego przed meczami reprezentacji Mazurka Dąbrowskiego jakąś skoczną melodią, ale bynajmniej nie ludową, bo ta nazbyt kojarzyłaby się z Polską.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Ojczyzna 03:56:36 | 2011-11-11
Marek Grechuta - Ojczyzna

http://www.youtube.com/watch?v=d3Fd3XJ1ZS0&feature=pla<x>yer_em<x>bedded

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kgo 23:17:50 | 2011-11-10
Jan Pietrzak wylicza przeciwników Marszu Niepodległości (nowe): http://www.youtube.com/watch?v=GCm_k6pr3zA&feature=topvideos_news

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~POlszewia 17:18:01 | 2011-11-03
Czuję się jak w czasie wojny. Z lewej atakują bolszewicy, z prawej Niemcy, PO środku kolaboranci i delatorzy reżimu. I tak z ciekawości czy będzie Angela i Sztajnbach może tzw. prof Bartoszewski będzie im towarzyszył

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ozi 15:51:08 | 2011-11-03
JP II - Bardzo ważne, patriotyczne słowa.

http://www.youtube.com/watch?v=DPlVpGSwzyE&feature=pla<x>yer_em<x>bedded


JPII to pewnie dla antypolskich szui od Michnika i Palikota&Urbana  też faszysta 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~!!! 04:01:46 | 2011-11-03
JP II - Bardzo ważne, patriotyczne słowa.

http://www.youtube.com/watch?v=DPlVpGSwzyE&feature=pla<x>yer_em<x>bedded

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~faszysta 03:38:10 | 2011-11-03
Robią z nas faszystów. W iście mistrzowskim stylu stalinowskiej propagandy !
TVP Kultura umieściła na swoim profilu na Facebooku apel o blokadę legalnej manifestacji, która 11 listopada, z okazji Święta Niepodległości, przejdzie ulicami Warszawy. Znajdziemy tam również link do 11Listopada.org - strony lewackiej organizacji, która najaktywniej angażuje się w zatrzymanie "faszystów".
http://wpolityce.pl/artykuly/16781-robia-z-nas-faszystow-w-iscie-mistrzowskim-stylu-stalinowskiej-propagandy

art. 52 § 1. Kto: przeszkadza lub usiłuje przeszkodzić w organizowaniu lub w przebiegu niezakazanego zgromadzenia, zwołuje zgromadzenie bez wymaganego zawiadomienia albo przewodniczy takiemu zgromadzeniu lub zgromadzeniu zakazanemu, przewodniczy zgromadzeniu po rozwiązaniu go przez przewodniczącego lub przedstawiciela organu gminy, bezprawnie zajmuje lub wzbrania się opuścić miejsce, którym inna osoba lub organizacja prawnie rozporządza jako zwołujący lub przewodniczący zgromadzenia, bierze udział w zgromadzeniu posiadając przy sobie broń, materiały wybuchowe lub inne niebezpieczne narzędzia – podlega karze aresztu do 14 dni, karze ograniczenia wolności albo karze grzywny.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~St. M. 23:07:57 | 2011-11-02
Po co mniej wartościowemu narodowi polskiemu niepodległość ? 
„Gazeta Wyborcza” pisze o „neofaszystach”, którzy 11 listopada wezmą udział w Marszu Niepodległości. Najwyraźniej ścisłe kierownictwo „GW”, zgodnie z leninowskim przykazaniem, by prasa pełniła funkcję organizatorską, odpowiada na tak zwane „społeczne zamówienie”. Nietrudno domyślić się - jakie. Polska i Polacy co najmniej od 20 lat są obiektem dwóch polityk historycznych: niemieckiej i żydowskiej, które od pewnego momentu są ze sobą ściśle skoordynowane i prowadzą do tego samego celu. Niemiecka polityka historyczna zmierza do stopniowego zdejmowania z Niemiec i narodu niemieckiego odpowiedzialności za zbrodnie II wojny światowej i przerzucania jej na winowajcę zastępczego, na którego wytypowana została Polska. Żydowska polityka historyczna również jest nakierowana na przerzucanie odpowiedzialności na winowajcę zastępczego, bo w przeciwnym razie żydowskie organizacje przemysłu holokaustu i Izrael mógłby utracić niezwykle lukratywny status ofiary - zwłaszcza po wynalezieniu przez p. Szewacha Weissa nowej formuły eksploatacyjnej. Pan Weiss wykombinował sobie, że ci, którzy zostali zamordowani, to jedno - ale iluż Żydów się na skutek tego nie urodziło! Przy takim podejściu jest oczywiste, że liczba ofiar holokaustu będzie z dziesięciolecia na dziesięciolecie rosła w postępie geometrycznym, zapewniając żydowskim organizacjom przemysłu holokaustu i Izraelowi dochody z eksploatacji zbrodni Hitlera.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~białorusin 18:58:43 | 2011-11-02
juz tu raz byli, wszyscy dobrze pamiętają ich odwiedziny i pamiątki, jakie po nich zostały. niech więc NIEMCY siedzą u siebie i niech rozważają grzecyh swoich przodków, aby ich nie popełniali w przyszłości...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Polak 18:55:58 | 2011-11-02
Pamiętamy, w zeszłym roku Wyborcza z Blumsztajnem na czele wymyśliła szczególny sposób uczczenia Święta Polskiej Niepodległości. Lewackie szumowiny blokowały i wygwizdywały legalną manifestację legalnych polskich organizacji. Tak sobie wyobrazili świętowanie polskiego święta. Dodatkowo, by wykonać plan prowokacji z hektara, przed pochód wystawili jakieś intelektualnie sprawne inaczej osoby w obozowych pasiakach w nadziei, że zostaną, niczym antyfaszystowskie żywe torpedy, skopane przez skinów, czy też przez Korwina Mikke z Ziemkiewiczem, czy prof Bartyzelem. „Polscy Nazi kopią więźniarki w pasiakach oświęcimskich!” - ach, co to byłyby za tytuły ! W tym roku, wobec tamtego niepowodzenia postanowili pójść dalej- skoro nie ma co liczyć na zainteresowanie mediów zachodnich polskimi wewnętrznymi przepychankami, trzeba je umiędzynarodowić! Tym razem więc zaproszono, niczym kiedyś wojska Imperatorowej Wszechrosji i Króla Prus,na rozróbę w Polsce niemieckie bojówki. Niemieccy anarchiści i lewacy skrzykują się na forach internetowych "by powstrzymać marsz "faszystów"". Na ulicach Berlina i Wiednia wiszą plakaty wzywające do blokady Marszu Niepodległości. Oczywiście, nikt nie odważy się napisać wprost , że atakuje się i wygwizduje upamiętnienie niepodległości. O, co to, to, nie- wygwizduje się nikczemnych faszystów, rzecz chwalebna i pożądana! Któż zaprzeczy? A ja mam pytanie, kto to jest faszysta? Ten, kogo obwołają faszystą w Świątyni Antypisa na Czerskiej? Ten, kto z dumą niesie polską flagę, zamiast wtykać ją w psią kupę? Dla mnie faszyści to raczej ci, którzy mordują i bija przeciwników, a nie ci mordowani i bici. A tak się dziwnie składa, że to działacza PiS zamordowano , a drugiemu poderżnięto gardło, że to narodowców jadących na uroczystość pobito w pociągu.
Tegoroczny Marsz, traktuję jak patriotyczny obowiązek. Mam nadzieję, że wielu Polaków myśli podobnie !

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook