Krzyż w Sejmie: Ruch Palikota złożył wniosek

Przedstawiciele Ruchu Palikota złożyli w czwartek wniosek do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny o wydanie zarządzenia nakazującego usunięcie krzyża znajdującego się w sali posiedzeń Sejmu.

 

We wniosku napisano m.in., że krzyż w sali obrad Sejmu został umieszczony "sprzecznie z prawem". Wnioskodawcy uważają, że obecność symbolu religijnego w tym miejscu jest m.in. niezgodna z konstytucją, Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności oraz zapisami konkordatu między Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Polską.

- Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, którego władze publiczne, w tym władza ustawodawcza, powinny zachowywać bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych - napisano we wniosku.

Według autorów wniosku "obecność krzyża łacińskiego zwisającego ponad głowami posłów stanowi permanentne naruszenie gwarancji bezstronności władzy publicznej w sprawach religii, a zatem oznacza stan permanentnego bezprawia trwający już 14 lat".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.09

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (15)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~a szkoda 17:34:47 | 2011-10-28
Według Śniadka postulat o zdjęciu krzyża z sali sejmowej jest narzucaniem innym ateizmu:
Ludzie dzielą się na wierzących w Boga i na tych którzy wierzą, że Boga nie ma. Nauka tego sporu nie rozstrzygnie. Walczący z krzyżem narzucają ateizm jako religię obowiązującą oficjalnie. Próbując odciąć Polskę od Chrystusa, odcinają nas od naszej historii. Odcinają nas od największej chluby Polaków. Od osoby błogosławionego Jana Pawła II.

Na temat szacunku dla Janusza Palikota:

Każdy kto oczekuje szacunku dla siebie i tolerancji wobec swoich poglądów, musi w równym stopniu okazywać je innych. Nie czuję, żeby pan Palikot mnie i ludzi podobnych do mnie szanował. Mimo wszystko, jeśli odnajduję w sobie szacunek do Janusza Palikota, to właśnie z powodu Krzyża. Bo Chrystus oddał życie za wszystkich ludzi. Także za takich jak on.

Niestety, obawiamy się, że Janusz Palikot nie zrozumie argumentów Janusza Śniadka. A szkoda.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Daj szansę Januszowi 14:42:53 | 2011-10-28
http://protestuj.pl/

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~RP jest katolickim państwem 12:58:55 | 2011-10-28
ciekawe jak się czują w sumieniu katolicy, którzy popierają wszystko co dotyczy Platformy Obywatelskiej, Palikota, który z tej partii się wywodzi, tej partii służy i ta partia go popirera, jak się czują katolicy, kiedy PO kuma się ze zbrodniarzami reżimu komunistycznego, spadkobiercami NKWD, SB, mordercami ks.Jerzego nie mówiąc o głosowaniu /dyscyplina partyjna nie ma granic/ za in vitro, ustawami aborcyjnymi, za sodomią i gomorią ??? czy ich nie obowiązuje przynależność do kościoła katolickiego od strony wewnętrznej, duchowej, sumienia ??? czy tylko z przyzwyczajenia chodzą do kościoła czy tylko poprawnie politycznie pełnią urząd najwyższy w państwie, w parlamencie, nawet niektórzy kapłani głosujący na PO traktują kapłaństwo jak "zawód księdza" podobnie jak ks.Boniecki i wielu innych /co nie umieją Bogu tak, tak /boją się głosić gorąco prawdę, i prawdziwą miłość, boją się wychylić ??? boją się narazić ??? czy aż tak dużo mają do stracenia w ciele kiedy idzie walka o dusze ? Jak wielu takich letnich katolików łatwo pozwala "chować Krzyż za piec".
Świeccy Budziaszek i podobni...głoszą  żywą Ewangelię, żywe Słowo Boże w prawdzie...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~KRZYŻ tarczą i ochroną 11:02:23 | 2011-10-28
Znakiem Chrześcijaństwa jest Ryba
Ryba oznacza ΙΧΘΥΣ, symboliczny skrót słów: Jezus Chrystus Boga Syn Zbawicielem, to pokazuje, że wyznaję wiaręi i wiem, że Pan Jezus zbawił człowieka na KRZYŻU - przyjmując więc jako mój znak KRZYŻ. Kocham KRZYŻ, nie wstydzę się KRZYŻA, a jak kocham to bronię a przede wszystkim broni mnie KRZYŻ.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~KRZYŻA nie boi się prawość 10:52:01 | 2011-10-28
Przecież szatan swoimi rękami Krzyża nie ściągnie, musi korzystać z usług swych sług.

a słudzy gorliwi, gorliwi /niektórzy nieźle opłacani/,  a żeby było łatwiej  to w imię haseł; "POlityki Miłości" "socjaldemokratycznej krainy łagodności", urbanowszczyzny "dla kawału" - cała plejada artystów, którzy za czasów Popiełuszki i Solidarności wzruszająco deklamowała  wiersze o świętości godności itp. - teraz ani me ani be ani kukuryku...
... idą gęsiego jak trusie za Wajdą, Kutzem i tak "Poprawnie Politycznie się wyrażają" jakby mieli zupełną amnezję.... a mogli by tyle zrobić dobrego dziękując Bogu za talenty artystyczne, zostało wiernych prawdzie tylko niewielu ale za to solidnych.
Jan Pietrzak prawdziwy mądry satyryk odsunięty zupełnie, media prawe też, teraz
tylko poprawnie politycznie w imię polityki miłosci szydzą, kłamią, przylizują się tak jawnie .... tak było kiedyś z Szymborską i podobnymi...błyszczy p.Środa i inni ludzie nauki i kultury którzy zakopują talenty....
o tym chyba można pisać na katolickim portalu ????

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~KRZYŻA boi się szatan 10:38:20 | 2011-10-28
Znakiem Chrześcijaństwa jest Ryba a Krzyż jest znakiem męczęństwa Pana Jezusa.
Ryba była pierwszym znakiem chrześcijan św.Helena znalazła KRZYŻ i ....
a KRZYŻ jest najwyższym symbolem męczeństwa narodu Polskiego, które to godnie mogło przetrwać wiernie trwając przy Krzyżu, patrząc na Krzyż, ufając Bogu, krzyż jest symbolem najwyższych wartości i prawdziwej  MIŁOŚCI.
KRZYŻA  panicznie boi się szatan i o to chodzi, bo szatan chce hulać a tu Krzyż przeszkadza - i o to właśnie chodzi najbardziej.
Niedaleka historia Hitlerowi przeszkadzał Krzyż Chrystusa bo działał jak szatan,
Leninowi, Stalinowi i przywódcom komunistycznym przeszkadzał Krzyż bo działali jak szatani - ludobójstwa, obozy koncentracyjne, komory gazowe, łagry, więzienia, mordy, tak straszne i tak wymyślane, że to tylko mógł tak działać szatan, bo tylko szatan tak potrafi nienawidzieć ludzi.

Przecież szatan swoimi rękami Krzyża nie ściągnie, musi korzystać z usług swych sług.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~. 08:36:01 | 2011-10-28
W miejscu Krzyża niech Palikot powieśi portret Anny Grodzkiej,trasseksualistki a ściany sali Sejmu niech wytapetują wzorami penisa i waginy.

Poziom komentarza bliski poziomowi wyczynów  Palikota :-).

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Troll 05:45:19 | 2011-10-28
W miejscu Krzyża niech Palikot powieśi portret Anny Grodzkiej,trasseksualistki a ściany sali Sejmu niech wytapetują wzorami penisa i waginy.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Troll 05:18:03 | 2011-10-28
Z nakiem Chrześcijaństwa jest Ryba a Krzyż jest znakiem męczęństwa Pana Jezusa.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Krzyż na swym miejscu jest 22:14:43 | 2011-10-27
Krzyż w sali plenarnej Sejmu zawiesili posłowie AWS przed pierwszym posiedzeniem Sejmu III kadencji, w październiku 1997 roku. Odbyło się to nocą - po zakończeniu obrad klubu AWS. Według posłów AWS, krzyż ten ofiarowała im matka księdza Jerzego Popiełuszki po odprawionej poprzedniego dnia w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu mszy św. w intencji ojczyzny; w trakcie mszy krzyż leżał na grobie zamordowanego księdza.

TO NIE KRZYŻ SIĘ CHWIEJE, TO ŚWIAT SIĘ CHWIEJE I TOCZY, KRZYŻ STOI!
mówił ks.Jerzy
 

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook