Usunąć krzyż - jest wniosek Ruchu Palikota

Ruch Palikota przygotował wniosek do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny "o wydanie zarządzenia nakazującego usunięcie krzyża łacińskiego znajdującego się w sali posiedzeń Sejmu RP". Wniosek trafi do Schetyny, po tym jak w przyszłym tygodniu podpiszą go wszyscy posłowie Ruchu.

 

Rzecznik klubu Andrzej Rozenek poinformował w poniedziałek, że w przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie klubu Ruchu Palikota, na którym pod wnioskiem podpiszą się jego posłowie.

 

We wniosku napisano, że krzyż w sali obrad Sejmu został umieszczony "sprzecznie z prawem". Wnioskodawcy podkreślają, że obecność symbolu religijnego w tym miejscu jest m.in. niezgodna z konstytucją, Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności oraz zapisami Konkordatu między Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Polską.

 

- Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, którego władze publiczne, w tym władza ustawodawcza, powinny zachowywać bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych - napisano we wniosku.

 

Według autorów wniosku, "obecność krzyża łacińskiego zwisającego ponad głowami posłów stanowi permanentne naruszenie gwarancji bezstronności władzy publicznej w sprawach religii, a zatem oznacza stan permanentnego bezprawia trwający już 14 lat".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.21

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (32)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Palikot proch we wszechświecie 20:00:40 | 2011-10-21
Oto widzę siebie pomiędzy Początkiem i Kresem,
pomiędzy Dniem Stworzenia i Dniem Sądu...
Postanowiono człowiekowi raz umrzeć, a potem Sąd!
Ostateczna przejrzystość i światło.
Przejrzystość dziejów
Przejrzystość sumień... (...)
W Kaplicy Sykstyńskiej artysta umieścił Sąd.
W tym wnętrzu Sąd dominuje nad wszystkim.
Oto kres niewidzialny stał się tutaj przejmująco widzialny.
Kres i zarazem szczyt przejrzystości –
Taka jest droga pokoleń.


Non omnis moriar –
(Nie wszystek umrę)
To co we mnie niezniszczalne,
teraz staje twarzą w twarz z Tym, który Jest!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~T 15:21:34 | 2011-10-21
"Adamajkis" tradycją polaków jest to, że walczą wówczas kiedy trzeba i nie trzeba. Jak historia uczy świnie przy korycie zawsze się gryzą.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Onufry 14:56:13 | 2011-10-21
Wreszcie poseł który dotrzymuje obietnic. Brawo

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~/// 13:13:35 | 2011-10-21
 "wierny sługus szatana" i masonerii. To jest plan, który został wprowadzony w czyn. A my im będziemy bardziej prostestować tym czyny ich będą coraz bardziej zajadłe. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

theONA 12:47:26 | 2011-10-21
Przecież Palikot do 2006 roku był wydawcą ultrakatolickiego pisma "Ozon" i nagle zmienił poglądy o 180 stopni. Ciekawe, jakie ten człowiek będzie wyznawał poglądy za pół roku lub za rok.
PS 19
1 Więcej wart biedak, co żyje uczciwie,
niż głupiec o ustach kłamliwych.

~leszku, Janusz Palikot nie zmienia poglądów jak rękawiczki, w przypadku tego bycia wydawcą chodziło zwyczajnie o kasę i zbajerowanie części środowiska katolickiego co do jego światopoglądu.
To jest bardzo inteligentny człowiek, który świadomie i dobrowolnie udaje z reguły kogoś, kim nie jest oraz świadomie i dobrowolnie regularnie słuzy złej sprawie. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wierny sługus szatana 12:40:40 | 2011-10-21
Taką mu wyznaczono rolę i ją wypełnia, gra.
głosowała za nim młodzież której obiecał legalizację narkotyków... więźniowie, chuligani... frustraci tak na przekór i dla kawału itp. nikt mądry i normalny...
zamiast wyciągać takich pogubionych ludzi z rynsztoków i resocjalizować...
prowadzi ich szeroką autostradą do  S o d o m y   i   G o m o r y ...

a sam ma dzieci....

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~??? 12:18:31 | 2011-10-21
Taką mu wyznaczono rolę i ją wypełnia, gra. Za co i za ile pewnie on wie oraz ci, którzy mu tę rolę do grania wyznaczyli. Żaden normalny i refleksyjny człowiek nie robiłby z siebie głupca tak, jak to robi Jansz Palikot.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wszystko na sprzedaż ??? 12:11:39 | 2011-10-21
Nowoczesny??? biznesmen??? /przez kogo opłacany?/czy zakłamany UB-ol o sumieniu z paździerza? Chlapie co mu ślina na język przyniesie byle tylko był na wizji, byle o nim mówiono, byle tylko zaistniał...zrobi dosłownie wszystko...sprzeda się za srebrniki ...jak Judasz Iskariota... dlatego tak walczy z Krzyżem...
 
Już nie tylko wypowiedzi i zachowanie posła Palikota można uznać za kontrowersyjne. Czyżby jego kręgosłup moralny był równie krótki i miękki jak jego ulubione akcesorium - gumowy wibrator?
jerzyk

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tuszowanie 300 miliardów ? 12:05:16 | 2011-10-21
Należy walczyć w obronie krzyża, ale z krzyżem... nikt jeszcze nie wygrał od dwóch tysięcy lat, choć jego obrońcy byli mordowani od aren począwszy, przez obozy koncentracyjne i gułagi, aż po wszelkie rewolucje islamskie dziś. Teraz emocje budzi wprowadzona do sejmu menażeria Palikota: wariaci, zawodowi geje, transwestyci, ex-klerycy kapusie, kłamcy lustracyjni...
Też mi nowość!?

Palikot pokazał kim jest i jakimi metodami się posługuje jeszcze będąc kolegą partyjnym Tuska, Komorowskiego i Niesiołowskiego, plując na uczciwych ludzi, a potem na ich ciepłe jeszcze zwłoki.
Spełniał swoją rolę i nadal spełnia
- wibratorem, świńskim ryjem, zboczoną du-pą, atakiem na symbol Męki Pańskiej odwracając uwagę od prawdziwych problemów, czyli od tego, że władzę nadal będzie sprawować partia aferałów i aferzystów, patriotów inaczej, specjalistów od jednego (bo nawet porządnie administrować nie potrafiąca i nie chcąca) - zawłaszczania koryta. Partia, która zadłużyła Polskę na 300 miliardów, a teraz będzie zaciskała pasa Polaków. Czyli... cudzego.
DIXI

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~w każdej epoce są faryzeusze 11:54:43 | 2011-10-21
Jak wielka godność człowieczeństwa Janusz Paliktoa zostaje tu uwypuklona przez znanego moralistę adamajkisa
za czasów Chrystusa też byli moraliści...faryzeusze... adamajkise...ale on wolał z prostymi z mądrością życiową ludźmi...

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?