Archiwum

Morawiecki: warto dać szansę młodym, bardzo dynamicznym i wiarygodnym ludziom z wizją

PAP/ed
Sobota, 22 września 2018, godz. 12:21
Nam się tak bardzo chce zmieniać Polskę, jak im się bardzo nie chciało; warto dać szansę młodym ludziom, bardzo dynamicznym, wiarygodnym, z wizją takim jak Michał Wypij - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie).
więcej

Opolskie: Głuchołazy pierwszym w świecie Miastem Orderu Uśmiechu

PAP / pch
Piątek, 21 września 2018, godz. 17:09
Głuchołazy uzyskały w piątek tytuł Miasta Orderu Uśmiechu. Właśnie w tym mieście pół wieku temu powstał projekt orderu przyznawanego wybitnym osobom przez dzieci całego świata. Wśród nich jest dwoje świętych: matka Teresa z Kalkuty i Jan Paweł II.
więcej

Prof. Gersdorf przedstawiła premierowi "warunki brzegowe": sędziowie powrócą, pozostanę I Prezes SN

PAP / kw
Piątek, 21 września 2018, godz. 13:56
Przedstawione premierowi Mateuszowi Morawieckiemu warunki brzegowe zakończenia sporu wokół Sądu Najwyższego, to powrót sędziów zwolnionych ze względu na wiek, pozostanie na stanowisku I Prezesa SN i przywrócenie konstytucyjnego charakteru KRS - powiedziała sędzia prof. Małgorzata Gersdorf.
więcej

Prezydent o ataku na synagogę: jest to akt barbarzyństwa, który musimy potępić

PAP / kw
Piątek, 21 września 2018, godz. 12:42
Z ogromnym bólem przyjąłem akt barbarzyństwa, do którego doszło w Gdańsku, kiedy ktoś rzucił kamieniem w okno synagogi w czasie modlitwy Jom Kipur - powiedział prezydent Andrzej Duda.
więcej

W sprawie ekshumacji naruszono Europejską Konwencję Praw Człowieka. Jest wyrok Trybunału

PAP / kw
Czwartek, 20 września 2018, godz. 13:00
W sprawie Ewy Solskiej i Małgorzaty Rybickiej przeciw Polsce, dotyczącej ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej, naruszono artykuł 8. Europejskiej Konwencji Praw Człowieka dot. prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego - ogłosił w czwartek Europejski Trybunał Praw Człowieka.
więcej

Premier Morawiecki przybył do Salzburga na nieformalny szczyt UE

PAP / jp
Środa, 19 września 2018, godz. 18:25
Premier Mateusz Morawiecki przybył w środę do Salzburga, gdzie weźmie udział w spotkaniu liderów państw unijnych. W czwartek natomiast szef rządu będzie uczestniczył w nieformalnym szczycie UE, którego głównym tematem będzie migracja.
więcej

Od czwartku w gmachu parlamentu Światowy Zjazd Polonii

PAP / jp
Środa, 19 września 2018, godz. 14:15
W czasie Światowego Zjazdu Polonii, który rozpocznie się w czwartek, będziemy wspólnie szukali odpowiedzi, w jaki sposób budować tożsamość narodową za granicą i działać na rzecz poprawy i obrony dobrego imienia Polski - zapowiedział szef Kancelarii Senatu Jakub Kowalski.
więcej

Duda: prezydent USA mówi "America first", ja mówię "Poland first"

PAP/ ed
Wtorek, 18 września 2018, godz. 21:52
Prezydent USA Donald Trump mówi "America first", ja mówię "Poland first"; chcę, żeby Polska była dla USA liczącym się partnerem - podkreślił we wtorek w Waszyngtonie prezydent Andrzej Duda, pytany o oczekiwania prezydenta USA wobec współpracy z Unią Europejską.
więcej

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z szefową rumuńskiego rządu

PAP/ ed
Wtorek, 18 września 2018, godz. 17:36
Podczas wtorkowej wizyty w Bukareszcie premier Mateusz Morawiecki spotkał się z szefową rumuńskiego rządu Vasilicą-Vioricą Dancilą.
więcej

Andrzej Duda spotka się we wtorek w Waszyngtonie z prezydentem USA

PAP / ms
Wtorek, 18 września 2018, godz. 08:55
Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda złożą we wtorek oficjalną wizytę w Białym Domu. Głównymi punktami wizyty będzie rozmowa w cztery oczy obu przywódców, spotkanie par prezydenckich i wspólna konferencja prasowa Dudy i Trumpa.
więcej

Fundacja Redemptoris Missio zbiera okulary dla mieszkańców Afryki

PAP / jp
Poniedziałek, 17 września 2018, godz. 11:18
Zbiórkę okularów, które trafią na misje, zainicjowała Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania. Zbadane i opisane okulary trafią m.in. do potrzebujących w Republice Środkowoafrykańskiej.
więcej

Warszawa: prezydent upamiętnił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

PAP / jp
Poniedziałek, 17 września 2018, godz. 10:10
W poniedziałek rano prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed warszawskim Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. 17 września mija 79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę.
więcej

Rozpoczyna się 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

PAP / jp
Poniedziałek, 17 września 2018, godz. 08:58
16 filmów, w tym dwa debiuty oraz nowe obrazy m.in. Pawlikowskiego, Szumowskiej, Zanussiego, Smarzowskiego i Bajona - powalczy o Złote Lwy w Konkursie Głównym podczas rozpoczynającego się w poniedziałek 43. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Wydarzenie potrwa do soboty.
więcej

Prezydent Duda odniósł się do doniesień na temat użycia botów w kampanii wyborczej

PAP / kw
Niedziela, 16 września 2018, godz. 10:12
Z tymi "botami" to kompletna bzdura. Typowy fake news - napisał w sobotę na Twitterze prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do informacji mediów, z których wynika, że w 2015 r. jego sztab wyborczy miał podpisać umowę ze spółką tworzącą fałszywe konta w internecie.
więcej

Prezydent: solidarność to fundament wolnej Polski. "Powinna być zasadą w naszych wzajemnych relacjach"

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 20:30
Solidarność była, jest i pozostanie dla Polaków naczelną wartością w stosunkach społecznych i w relacjach z innymi narodami; solidarność to fundament wolnej Polski - powiedział w sobotę w Poznaniu prezydent Andrzej Duda.
więcej

Gdańsk: przy zbiorniku wody Stara Orunia otwarto punkt widokowy. "Ukryty we wzgórzu zbiornik przeszedł renowację"

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 16:30
Od soboty gdańszczanie mogą korzystać ze zbudowanego przy zabytkowym zbiorniku wody Stara Orunia punktu widokowego. To kolejne miejsce w mieście, z którego można podziwiać panoramę Gdańska i jego okolic.
więcej

Rusza gazyfikacja gmin na południu woj. małopolskiego. "Szczawnica mogłaby stracić status uzdrowiska, gdyby nie inwestycje"

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 13:30
Do końca 2022 roku powstanie sieć gazowa dla gmin południowej Małopolski. Największym beneficjentem tej inwestycji będzie uzdrowisko Szczawnica - poinformował w sobotę w Szczawnicy pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.
więcej

Oświatowa "S" protestuje przed MEN przeciw "degradacji" zawodu nauczyciela

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 12:30
Pod hasłem "Czerwona kartka dla minister Zalewskiej" demonstrują w sobotę przed gmachem MEN związkowcy z Krajowej Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Poparliśmy reformę systemu edukacji, ale nie popieramy degradacji zawodu nauczyciela - mówi szef oświatowej "S" Ryszard Proksa.
więcej

Podlaskie: wystawa żywych grzybów występujących w Puszczy Białowieskiej. "Niemal połowa to gatunki uznane za cenne"

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 11:30
Ok. dwustu gatunków grzybów występujących w Puszczy Białowieskiej zobaczyć można na wystawie, otwartej w sobotę w Białowieży (Podlaskie). Tylko przez dwa dni oglądać można na niej żywe okazy z puszczy. Z powodu suszy, gatunków jest mniej, niż przed rokiem.
więcej

We wtorek prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama złożą pierwszą oficjalną wizytę w Białym Domu

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 10:30
Rozmowa "w cztery oczy" prezydentów: Polski i USA, spotkanie obu par prezydenckich, wspólna konferencja prasowa Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa - to główne punkty oficjalnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy w Białym Domu, zaplanowanej na 18 września.
więcej

Prezydent o zamordowanych w Palmirach: żyli dla Polski i za Polskę zginęli

PAP / pk
Piątek, 14 września 2018, godz. 21:33
Chylimy dziś czoła i wspominamy ofiary hitlerowskiego terroru. Żyli dla Polski i za Polskę zginęli - napisał prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników piątkowej uroczystości na Cmentarzu Wojennym w podwarszawskich Palmirach.
więcej

Premier zdymisjonował wiceministra inwestycji i rozwoju Pawła Chorążego

PAP / pk
Piątek, 14 września 2018, godz. 16:58
Jest dymisja wiceministra inwestycji i rozwoju Pawła Chorążego; wiceminister zagalopował się zdecydowanie w niektórych swoich wypowiedziach - powiedział w piątek w Olkuszu premier Mateusz Morawiecki.
więcej

PO apeluje do prezydenta o wycofanie się ze słów o Unii Europejskiej

PAP / kw
Piątek, 14 września 2018, godz. 13:59
Apelujemy do prezydenta Andrzeja Dudy, aby wycofał się ze swoich słów o UE; Polexit będzie dla nas wszystkich katastrofą - ocenili w spocie: lider PO Grzegorz Schetyna i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski.
więcej

Litwa: Czaputowicz zaapelował o zniesienie progu wyborczego dla Polaków

PAP / kw
Piątek, 14 września 2018, godz. 11:44
Szef MSZ Jacek Czaputowicz zaapelował w wywiadzie dla agencji BNS o zniesienie progu wyborczego dla organizacji mniejszości narodowych w wyborach parlamentarnych na Litwie. Według niego, pozwoli to wyeliminować współpracę polskiej partii na Litwie z organizacjami rosyjskimi.
więcej

W tym kraju ok. 10 mln ludzi żyje za dolara dziennie. Polacy ruszają na pomoc

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej / kw
Piątek, 14 września 2018, godz. 10:40
Jeden dolar dziennie - tyle ma na swoje utrzymanie przeciętny mieszkaniec Burkina Faso. Ze skrajną biedną, analfabetyzmem i bezrobociem zmaga się ponad połowa populacji tego kraju. To w większości młodzi ludzie, dlatego szans na lepsze życie szukają poza granicami kraju. UE alarmuje. PCPM szuka rozwiązań. I rozpoczyna misję.
więcej
Lista najnowszych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook