Archiwum

Dulkiewicz do premiera: apeluję o natychmiastowe rozwiązanie chaosu w oświacie

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 20:24
Apeluję o natychmiastowe rozwiązanie największego we współczesnej historii Polski chaosu w polskiej oświacie - napisała w wystosowanym w piątek liście do premiera Mateusza Morawieckiego prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
więcej

Broniarz: pomysł "okrągłego stołu" ws. podwyżek dla nauczycieli - bardzo chybiony

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 16:06
Pomysł "okrągłego stołu" ws. podwyżek dla nauczycieli jest bardzo chybiony, ale ZNP zapewne nie odmówi w nim udziału - powiedział w piątek szef ZNP Sławomir Broniarz. Komentując apel Koalicji Europejskiej, zapewnił, że wszystkie dowody wsparcia strajkujący odbierają "bardzo pozytywnie".
więcej

Dziś rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Trwają uroczystości

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 15:18
Przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie rozpoczęły się w piątek w południe główne uroczystości 76. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. W hołdzie bohaterom powstania zawyły syreny.
więcej

Koalicja Europejska apeluje do prezesa PiS i premiera o realizację postulatów nauczycieli

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 12:04
Koalicja Europejska apeluje do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego o zrealizowanie postulatów nauczycieli i zakończenie protestu - oświadczył w piątek lider PO Grzegorz Schetyna.
więcej

O. Ludwik Wiśniewski OP: czas postawić problem szkoły jako zasadniczy w naszym kraju

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 11:00
Czas problem szkoły postawić jako problem zasadniczy w naszym kraju. Strajk to bardzo ważny sygnał, że szkoła jest w ruinie. Oczywiście pierwszy krok to sensowne wynagrodzenia dla nauczycieli - powiedział w piątek dominikanin o. Ludwik Wiśniewski.
więcej

Broniarz "osobiście" za klasyfikacją uczniów i przeprowadzeniem matur

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 10:03
Nie wiem, czy miałbym odwagę zablokować moim uczniom dostęp na studia. Moje osobiste zdanie w tej materii jest raczej pro uczniowskie - powiedział szef ZNP Sławomir Broniarz w piątek w radiu TOK FM. Po Wielkanocy zarząd związku będzie dyskutować na temat obecnego protestu.
więcej

Morawiecki: wszystkich chcemy zaprosić do "okrągłego stołu"

PAP / ms
Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 19:06
Zapraszamy z wicepremier Beatą Szydło na okrągły stół ws. oświaty w piątek, 26 kwietnia, na godz. 12 na Stadion Narodowy - powiedział w czwartek w Krakowie premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że okrągły stół będzie "możliwością dogadania się" oraz "kompleksowego przebudowania systemu edukacyjnego".
więcej

ZNP i FZZ odrzuciły rządową propozycję podwyżki płac dla nauczycieli

PAP / ms
Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 17:31
ZNP i FZZ odrzuciły przedstawioną przez rząd propozycję podwyżki płac od przyszłego roku dla nauczycieli dyplomowanych średnio o 250 zł, połączoną z podniesieniem pensum o 90 min. tygodniowo.
więcej

PiS złożył projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym

PAP / ms
Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 14:00
Brak możliwości wnoszenia odwołań od uchwał Krajowej Rady Sądownictwa zawierających wnioski o powołanie przez prezydenta wyłonionych kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS.
więcej

Prezydent: zrobię wszystko, by wojsko było na najwyższym poziomie

PAP / jp
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 16:24
Jako zwierzchnik sił zbrojnych zobowiązuję się, że zrobię wszystko, by Wojsko Polskie było wojskiem NATO na najwyższym światowym poziomie - zadeklarował w środę prezydent Andrzej Duda. Szef MON podkreślił zaś znaczenie więzi z sojusznikami.
więcej

Szef MSZ Jacek Czaputowicz rozpoczął wizytę w Chorwacji, skąd uda się do Słowacji i Turcji

PAP / jp
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 15:25
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przybył w środę z wizytą do Chorwacji; następnie odwiedzi Słowację i Turcję.
więcej

"Choruję na raka piersi". Janina Ochojska podzieliła się bardzo smutną wiadomością [WIDEO]

Janina Ochojska / twitter.com / pk
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 11:46
O diagnozie dowiedziała się kilka dni temu. "Nie badałam się przez trzy lata" - powiedziała założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej w filmie opublikowanym na Twitterze. "Apeluje do wszystkich kobiet, aby badały się jak najczęściej".
więcej

Nauczyciele po spotkaniu z prezydentem chcą mediacji. Padły nazwiska s. Chmielewskiej i Agaty Kornhauser-Dudy

PAP / kw
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 08:44
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Kole, rozmawiał z delegacją nauczycieli, którzy przyszli na jego otwarte spotkanie z mieszkańcami. Według rzecznika prezydenta Błażeja Spychalskiego, "jest duże zainteresowanie środowiska nauczycielskiego, aby jak najszybciej porozumienie podpisać".
więcej

Morawiecki spotyka się z inwestorami z USA. Jest ich przewodnikiem po Polsce

PAP / kw
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 07:33
"Chciałbym, aby (widzowie) zobaczyli kraj, który jest najpiękniejszy na świecie, kraj o wspaniałej historii, kraj który kocha wolność, niepodległość, ale jest też pełen kreatywności, pełen wspaniałych idei. Kraj mądry, z bardzo dobrą kuchnią, ze wspaniałą tradycją i kraj, który nie tylko może być dumny ze swojej historii, ale też jest pewien swojej dobrej przyszłości" - powiedział szef polskiego rządu.
więcej

Do kuratoriów oświaty docierają sygnały o złym traktowaniu niestrajkujących nauczycieli

PAP / kk
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 20:35
Do kuratoriów w całej Polsce docierają nieoficjalne sygnały o nieprzyjaznych zachowaniach strajkujących wobec tych pedagogów, którzy nie przyłączyli się do protestu. Pisemne skargi od niestrajkujących nauczycieli trafiły do kuratoriów we Wrocławiu i Katowicach.
więcej

Prezydent Andrzej Duda solidaryzuje się z protestującymi nauczycielami

PAP / kk
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 17:36
Proszę, żeby umożliwić młodzieży zdanie egzaminów, bo dla nich samych i dla ich rodziców ma to znaczenie fundamentalne - mówił we wtorek w Kole prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że zarówno on sam jak i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda solidaryzują się z nauczycielami.
więcej

Kraków: prokuratura chce kuratora dla stowarzyszenia Wiosna

PAP / kk
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 16:45
Krakowska prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o ustanowienie kuratora dla stowarzyszenia Wiosna, organizującego Szlachetną Paczkę. Zadaniem kuratora będzie zwołanie w ciągu sześciu miesięcy walnego zgromadzenia członków, które wybierze pełny zarząd Wiosny.
więcej

Polskie władze gotowe pomóc w odbudowie katedry Notre Dame

KAI / kk
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 15:13
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki wyrazili gotowość wsparcia Francji w odbudowie i renowacji katedry Notre Dame w Paryżu, która ucierpiała ostatniej nocy w wyniku poważnego pożaru. Wszelkie decyzje w tej sprawie zależą jednak od władz nad Sekwaną - stwierdzili prezydent i premier.
więcej

Ponad 8,6 tysiąca stojaków rowerowych w PKP. To inwestycja w infrastrukturę dla rowerzystów

PAP/ ed
Niedziela, 14 kwietnia 2019, godz. 12:40
Ponad 8,6 tysiąca stojaków rowerowych przygotowały dla rowerzystów PKP Polskie Linie Kolejowe - poinformowała spółka.
więcej

Szydło: Czekamy na pozostałe związki, by podpisały porozumienie zawarte z Solidarnością

PAP / kk
Piątek, 12 kwietnia 2019, godz. 13:39
Powinniśmy zrobić wszystko, żeby protesty w szkołach się skończyły - mówiła w piątek Krakowie wicepremier Beata Szydło. Czekamy na decyzję dwóch central związkowych, bo gotowe do podpisania jest porozumienie przyjęte przez rząd i Solidarność - dodała.
więcej

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z szefem chińskiego rządu w Chorwacji

PAP / kk
Piątek, 12 kwietnia 2019, godz. 12:09
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek z premierem Chin Li Keqiangiem na marginesie VIII szczytu państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin (format 16+1) w Dubrowniku na południu Chorwacji.
więcej

Trwa strajk nauczycieli. Uczniowie dziś napiszą egzamin gimnazjalnym z języków obcych

PAP / kk
Piątek, 12 kwietnia 2019, godz. 09:31
Dla ponad 350 tys. uczniów III klas gimnazjalnych z 7,3 tys. szkół w kraju w piątek po godzinie 9 rozpoczął się egzamin z języka obcego - trzecia i ostatnia część obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. Najwięcej - blisko 89 proc. uczniów - pisze test z angielskiego.
więcej

MSZ: wrak Tu-154M jest własnością Polski; oczekujemy jego zwrotu jak najszybciej

PAP / ms
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 20:49
Wrak Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem, jest własnością RP; oczekujemy jego zwrotu jak najszybciej - przekazał PAP resort dyplomacji, odnosząc się do wystąpienia rzeczniczki rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej, według której wrak samolotu nadal nie może zostać zwrócony Polsce.
więcej

Joanna Sadzik: nie pozwolę na niszczenie organizacji; priorytetem jest przetrwanie idei stowarzyszenia

facebook.com / ms
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 18:58
Joanna Sadzik opublikowała obszerny post na swoim profilu facebookowym, w którym komentuje ostatnie wydarzenia związane ze stowarzyszeniem Wiosna oraz dzisiejszą decyzją Sądu Rejonowego w Krakowie uznającą ks. Babiarza prezesem stowarzyszenia.
więcej

Szydło: w imię odpowiedzialności za oświatę proszą o podpisanie porozumienia

PAP / ms
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 17:58
W imię odpowiedzialności za oświatę, za los polskiej szkoły, jeszcze raz proszę, żeby centrale związkowe podpisały porozumienie z rządem - apelowała w czwartek w Nowym Sączu wicepremier Beata Szydło. Podziękowała też nauczycielom za udział w pracach komisji egzaminacyjnych.
więcej
Lista najnowszych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook