Archiwum

Michałkiewicz: ustawa o funduszu wsparcia niepełnosprawnych we wrześniu w Sejmie

PAP / pk
Środa, 20 czerwca 2018, godz. 16:02
Chcemy, by ustawa o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych we wrześniu znalazła się w Sejmie; musi zostać uchwalona przez listopadem - powiedział w środę w Sejmie wiceminister, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz.
więcej

Gdańsk: dwa działa wydobyte z Bałtyku wyeksponowano w Narodowym Muzeum Morskim

PAP / pch
Środa, 20 czerwca 2018, godz. 13:39
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku wzbogaciło się o dwa nowe eksponaty - około 250-letnie działa, które zostały wydobyte przed kilkoma laty z Bałtyku. Każda z armatnich luf mierzy prawie 3,5 metra i waży niemal 1,5 tony. Można je oglądać w holu placówki.
więcej

Jarosławiec: spłonęło przedszkole, budynek nie nadaje się do odbudowy

PAP / pch
Środa, 20 czerwca 2018, godz. 11:29
Przez całą noc strażacy gasili pożar przedszkola w Jarosławcu. Budynek nie nadaje się do odbudowy, zajęcia przedszkolne od poniedziałku zostaną przeniesione do świetlicy wiejskiej w Nacmierzu - powiedziała zastępca wójta gminy Postomino Aleksandra Kurek.
więcej

Jan Krzysztof Ardanowski nowym ministrem rolnictwa po rezygnacji Krzysztofa Jurgiela

PAP / pch
Środa, 20 czerwca 2018, godz. 10:33
Zwolennik zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, ochrony ziemi rolnej i wzmocnienia pozycji rolników w relacjach z handlem i przetwórstwem - 57-letni poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski został w środę nowym ministrem rolnictwa i rozwoju wsi.
więcej

Andrzej Duda wręczył nominacje członkom Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta

PAP / jp
Wtorek, 19 czerwca 2018, godz. 15:50
Prezydent Andrzej Duda wręczył we wtorek nominacje członkom Kapituły XVI edycji własnej nagrody gospodarczej. Mam ambicję, żeby Polska stała się jednym z najpoważniejszych graczy europejskich, także pod względem gospodarczym - mówił podczas uroczystości.
więcej

Kraków: "Zupa na Plantach" na pomoc ukraińskim dzieciom

KAI / ml
Wtorek, 19 czerwca 2018, godz. 13:05
Koszulki dla dzieci, witaminy i materiały plastyczne przekażą na Ukrainę członkowie inicjatywy "Zupa na Plantach", aby wesprzeć tamtejsze przedszkola i placówki opiekuńcze dla dzieci z terenów ogarniętych wojną. Zbiórka darów na ten cel potrwa do piątku.
więcej

Krzysztof Jurgiel rezygnuje ze stanowiska ministra rolnictwa

PAP / ml
Wtorek, 19 czerwca 2018, godz. 09:23
Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa.
więcej

Prezydent: państwo nowoczesne myśli o zwykłym człowieku

PAP / kk
Poniedziałek, 18 czerwca 2018, godz. 20:30
Prezydent chciałby, aby uwaga rządzących była skierowana na mniejsze ośrodki miejskie.
więcej

Giertych: Tusk pozywa Jakiego za wpis po meczu Niemcy-Meksyk

PAP / kk
Poniedziałek, 18 czerwca 2018, godz. 19:46
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk kieruje do sądu pozew przeciwko kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patrykowi Jakiemu w związku z wpisem po meczu Niemcy-Meksyk - poinformował w poniedziałek mec. Roman Giertych.
więcej

KE będzie dyskutować w środę o praworządności w Polsce

PAP / kk
Poniedziałek, 18 czerwca 2018, godz. 16:22
Unijni komisarze w środę na cotygodniowym spotkaniu poruszą kwestię dialogu Komisji Europejskiej z Polską w sprawie praworządności - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej rzecznik KE Margaritis Schinas.
więcej

Kopcińska: premier przyjął dymisję ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela

PAP / kk
Poniedziałek, 18 czerwca 2018, godz. 15:37
Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
więcej

19 ugrupowań lewicy podpisało w poniedziałek deklarację koalicyjną

PAP / kk
Poniedziałek, 18 czerwca 2018, godz. 14:26
W poniedziałek 19 lewicowych ugrupowań podpisało deklarację koalicyjną na wybory samorządowe i do Parlamentu Europejskiego.
więcej

Premier po rozmowie z Timmermansem: cieszę się, że staramy się dojść do porozumienia

PAP / pk
Poniedziałek, 18 czerwca 2018, godz. 13:40
Są siły, którym nie zależy na kompromisie; cieszę się, że Frans Timmermans nie reprezentuje takiej pozycji - powiedział w poniedziałek po spotkaniu w Warszawie z wiceszefem KE premier Mateusz Morawiecki. Timmermans wyraził nadzieję na kontynuowanie konstruktywnego dialogu z polskim rządem.
więcej

Akcja ratunkowa po wypadku autobusu; dwie ofiary śmiertelne to 65-letnie kobiety

PAP / pk
Poniedziałek, 18 czerwca 2018, godz. 09:22
Dwie ofiary śmiertelne wypadku autobusu w miejscowości Konstantynowo (Kujawsko-Pomorskie) to 65-letnie kobiety, na miejscu trwa akcja ratunkowa. Autobus przewoził do Gdańska osoby z koła seniorów spod Płocka - poinformowała PAP rzecznika policjii w Aleksandrowie Kujawskim Marta Błachowicz.
więcej

Adamczyk: w 2023 r. z południa Polski na Słowację pojedziemy drogą S1

PAP / pch
Niedziela, 17 czerwca 2018, godz. 18:10
W 2023 r. kierowcy z południa Polski, którzy zechcą pojechać na Słowację przez Żywiec, skorzystają już z dobrodziejstwa drogi S1 - zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który w niedzielę spotkał się z mieszkańcami Skoczowa (Śląskie).
więcej

Na cmentarzu żydowskim w Krościenku nad Dunajcem odsłonięto pomnik 256 ofiar Holokaustu

PAP / pch
Niedziela, 17 czerwca 2018, godz. 17:07
Zaniedbany od wielu lat żydowski cmentarz w Krościenku nad Dunajcem został należycie odnowiony m.in. dzięki staraniom olimpijczyka Dariusza Popieli. Przeprowadzona zbiórka na rzecz jego renowacji oraz postawienia pomnika przyniosła blisko 100 tysięcy złotych.
więcej

Plany monitoringu wilków w północno-zachodniej Polsce za pomocą... aplikacji mobilnej

PAP / pch
Niedziela, 17 czerwca 2018, godz. 13:43
Gdzie na Pomorzu są wilcze watahy i ile osobników, choć w przybliżeniu, zamieszkuje te tereny - to pytania, na które odpowiedź ma pomóc dać wprowadzenie monitoringu tego gatunku za pomocą mobilnej aplikacji. Zainteresowane instytucje planują podpisanie w tej sprawie porozumienia.
więcej

J. Kaczyński: Lech Kaczyński był prezydentem nadziei dla milionów Polek i Polaków

PAP / kk
Sobota, 16 czerwca 2018, godz. 16:16
Lech Kaczyński dążył do tego, by Polska była prawdziwym domem dla jej mieszkańców; był zatem prezydentem nadziei dla milionów Polek i Polaków - napisał Jarosław Kaczyński w liście odczytanym w sobotę w Szczecinie, podczas uroczystości odsłonięcia pomnika prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
więcej

Romaszewska: nikt "przytomny" nie wpisze do konstytucji 500 plus

PAP / kk
Sobota, 16 czerwca 2018, godz. 11:46
15 pytań referendalnych to za dużo, powinno ich być maksymalnie 5-7 i powinny dotyczyć ustroju państwa; nikt "przytomny" nie wpisze do konstytucji np. 500 plus - powiedziała w sobotę doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska.
więcej

Premier: musimy wygrać maraton wyborczy, aby kontynuować dzieło zmiany Polski

PAP / kk
Sobota, 16 czerwca 2018, godz. 09:54
Abyśmy mogli kontynuować dzieło zmiany Polski, musimy wygrać maraton wyborczy, który przed nami; nasi przeciwnicy polityczni przystąpili jednak do ataku na nasze silne strony, dlatego niezbędne jest działanie prawdziwych propaństwowych elit - mówił w piątek w Spale premier Mateusz Morawiecki.
więcej

Analitycy: ceny paliw spadają, ale jest drożej niż rok temu

PAP / pch
Piątek, 15 czerwca 2018, godz. 14:07
Choć ceny paliw spadają, jednak kierowcy jadący na wakacje i tak zapłacą za paliwo od 10 do 19 proc. więcej niż przed rokiem - przewidują analitycy.
więcej

Podlaskie: polscy wyznawcy islamu świętują zakończenie miesiąca postu

PAP / pch
Piątek, 15 czerwca 2018, godz. 11:13
Polscy wyznawcy islamu rozpoczęli w piątek obchody trzydniowego Ramadan Bajram (Eid al Fitr) - święta z okazji zakończenia miesiąca postu. To jedna z dwóch najważniejszych w roku religijnym uroczystości muzułmańskich. W Białymstoku odbędzie się bal tatarski.
więcej

Duda: szczególna ochrona polskiego rolnictwa powinna znaleźć się w konstytucji

PAP / pk
Czwartek, 14 czerwca 2018, godz. 15:42
Szczególna ochrona polskiego rolnictwa, bezpieczeństwa żywności i rolników powinna znaleźć się w konstytucji - podkreślił w czwartek podczas uroczystej gali AgroLigi 2017 prezydent Andrzej Duda.
więcej

Andrzej Bargiel: wracam na K2, aby wejść na szczyt i zjechać na nartach

PAP / jp
Środa, 13 czerwca 2018, godz. 13:02
Andrzej Bargiel wraca w Karakorum. Głównym celem jest wejście i zjazd na nartach z drugiego pod względem wysokości szczytu Ziemi K2 (8611 m).
więcej

Przedstawiono 15 propozycji pytań, które mogą paść w referendum ws. zmiany konstytucji

PAP / kk
Wtorek, 12 czerwca 2018, godz. 18:37
Pytania m.in. o zagwarantowanie wprowadzenia nienaruszalności praw nabytych, takich jak 500 Plus, oraz zagwarantowanie członkostwa Polski w UE - znalazły się wśród propozycji 15 pytań referendalnych, które przedstawiono na wtorkowym posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju.
więcej
Lista najnowszych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook