Archiwum

Prezydent Duda rozmawiał telefonicznie z prezydentem Turcji

PAP / pk
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 19:16
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w poniedziałek telefonicznie z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem; rozmowa odbyła się z inicjatywy tureckiego prezydenta - poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
więcej

W Oświęcimiu po raz 26. przeszedł Marsz Żywych

KAI / pk
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 17:52
Na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz 24 kwietnia odbył się 26. Marsz Żywych.
więcej

Bus stoczył się ze skarpy pod Myśliborzem

PAP / sz
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 08:41
Ośmiu pasażerów busa zostało poszkodowanych po tym, gdy auto wypadło w poniedziałek z drogi S3 w okolicach Myśliborza (Zachodniopomorskie) i stoczyło się ze skarpy. Siedem osób przewieziono do szpitala.
więcej

"Z rozwoju gospodarczego mają korzystać wszyscy"

PAP / ml
Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 21:33
Z rozwoju gospodarczego mają korzystać wszyscy obywatele, a nie wybrane grupy interesów i tak się dzieje - mówiła w sobotę premier Beata Szydło, pytana o piątkowy komunikat Agencji S&P Global Ratings, w którym potwierdziła rating Polski na poziomie "BBB+".
więcej

Para prezydencka w niedzielę rozpocznie wizytę w Meksyku

PAP / ml
Sobota, 22 kwietnia 2017, godz. 11:25
Rozmowy z prezydentem Meksyku Enrique Pena Nieto, udział w Polsko-Meksykańskim Forum Gospodarczym i spotkanie z Polonią zaplanowano podczas rozpoczynającej się w niedzielę oficjalnej wizyty pary prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy w Meksyku.
więcej

9 os. na komisariacie po proteście przeciwko "Klątwie"

PAP / pk
Piątek, 21 kwietnia 2017, godz. 21:36
Dziewięć zostało osób doprowadzonych na komisariat po proteście przed Teatrem Powszechnym w Warszawie przeciwko spektaklowi "Klątwa". Wcześniej protestujący próbowali zablokować wejście do teatru - poinformował PAP st. asp. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.
więcej

Żydzi i Polacy uczczą ofiary Holokaustu

PAP / pk
Piątek, 21 kwietnia 2017, godz. 14:29
Ok. 10 tys. Żydów i Polaków uczci w poniedziałek pamięć ofiar Holokaustu. W Marszu Żywych przejdą wspólnie "drogą śmierci" z byłego niemieckiego obozu Auschwitz do byłego Auschwitz II-Birkenau, gdzie odbędzie się główna ceremonia.
więcej

PO złoży wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

PAP / kw
Piątek, 21 kwietnia 2017, godz. 13:38
PO złoży w piątek w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla szefa MON Antoniego Macierewicza - poinformował lider Platformy Grzegorz Schetyna. Według PO, Polacy oczekują odwołania Macierewicza, aby wyjaśnić skandale, które "toczą" MON.
więcej

Nie żyje artystka Magdalena Abakanowicz

PAP / kw
Piątek, 21 kwietnia 2017, godz. 12:42
Zmarła Magdalena Abakanowicz, jedna z najbardziej znanych polskich artystek - twórczyni abakanów, które zrewolucjonizowały rzeźbę i tkaninę artystyczną. Informację o jej śmierci potwierdził w rozmowie z PAP rektor warszawskiej ASP prof. Adam Myjak.
więcej

"Brexit nie może wyglądać jak karanie Wielkiej Brytanii"

PAP / psd
Czwartek, 20 kwietnia 2017, godz. 19:27
Nikomu nie zależy na tym, żeby proces Brexitu wyglądał na jakiekolwiek karanie Wielkiej Brytanii - mówił w czwartek wiceszef MSZ Konrad Szymański po spotkaniu premier Beaty Szydło z głównym negocjatorem KE ds. Brexitu Michelem Barnierem.
więcej

Prezydent zapewnia przedsiębiorców o wsparciu

PAP / psd
Czwartek, 20 kwietnia 2017, godz. 17:45
Chcę wspierać wasze interesy, bronić waszych interesów, bo dla mnie są to interesy Rzeczypospolitej; wierzę, że prezydent może się przyczynić do sukcesu gospodarczego Polski - mówił prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z przedstawicielami polskich eksporterów i firm inwestujących za granicą.
więcej

Czwarty stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach

PAP/ ed
Czwartek, 20 kwietnia 2017, godz. 09:47
W związku z dużymi opadami śniegu Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło czwarty stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach.
więcej

Polacy ruszają na pomoc ofiarom powodzi w Peru

DEON.pl / sz
Środa, 19 kwietnia 2017, godz. 15:09
Zespół Ratunkowy prowadzony przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) wyrusza w czwartek z pomocą medyczną dla ofiar największych od 20 lat powodzi w Peru.
więcej

Obchody 74. rocznicy wybuchu powstania w getcie

PAP / kk
Środa, 19 kwietnia 2017, godz. 12:49
Od uroczystości przed Pomnikiem Bohaterów Getta rozpoczęły się w środę obchody 74. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Wieniec pod pomnikiem złożyła premier Beata Szydło oraz m.in. przedstawiciele organizacji żydowskich.
więcej

Tusk: chcę wykazać jak najlepszą wolę

PAP / kk
Środa, 19 kwietnia 2017, godz. 10:43
Chcę wykazać jak najlepszą wolę; tak długo, jak będę miał wrażenie, że chodzi o wyjaśnianie kwestii, będę do dyspozycji, jeśli to się zamieni w procedury, które uniemożliwią mi pracę, będę korzystał z immunitetu - mówił w środę Donald Tusk przed wyjazdem do Warszawy, gdzie ma stawić się w prokuraturze.
więcej

Dziś rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne

PAP / kk
Środa, 19 kwietnia 2017, godz. 08:40
Będzie to jedna z ostatnich sesji egzaminu gimnazjalnego. Trzymamy za was kciuki!
więcej

W środę Tusk ma zeznawać w warszawskiej prokuraturze

PAP / ml
Wtorek, 18 kwietnia 2017, godz. 16:13
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ma się stawić w środę w warszawskiej prokuraturze, gdzie będzie zeznawać jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.
więcej

Rozmowa przywódców Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy

PAP / pk
Wtorek, 18 kwietnia 2017, godz. 10:56
Władze Niemiec. Francji, Rosji i Ukrainy nadal dążą do politycznego rozwiązania konfliktu w Donbasie. Przywódcy czterech krajów tworzących tzw. grupę normandzką potwierdzili swoje stanowisko w rozmowie telefonicznej przeprowadzonej w poniedziałek wieczorem.
więcej

W święta w 187 wypadkach drogowych zginęło 19 osób

PAP / pk
Wtorek, 18 kwietnia 2017, godz. 07:42
Od soboty na polskich drogach doszło do 187 wypadków; zginęło w nich 19 osób, a 261 zostało rannych; w ciągu trzech dni policja zatrzymała 765 nietrzeźwych kierowców - poinformowała we wtorek rano PAP Komenda Główna Policji.
więcej

Lubelskie: 26 pseudokibiców zatrzymanych po napaści na autokar

PAP / kw
Poniedziałek, 17 kwietnia 2017, godz. 17:41
Bijatykę pseudokibiców na drodze nr 19 w pobliżu Radzynia Podlaskiego (Lubelskie) udaremniła policja. 26 osób zostało zatrzymanych; niegroźne obrażenia odniósł jeden funkcjonariusz - poinformowała w poniedziałek policja.
więcej

Wysokie kary dla kierowców mogą mieć pozytywny skutek

PAP / psd
Poniedziałek, 17 kwietnia 2017, godz. 14:59
Wysokie kary za przestępstwa drogowe mogą mieć pozytywny skutek pod warunkiem, że będą nieuchronne - mówi PAP psycholożka transportu dr Dorota Bąk-Gajda z Uniwersytetu SWPS. Dotkliwa, natychmiastowa kara ma wpływ na zmianę postaw - dodaje.
więcej

Wielkanocne kolędowanie - zapomniany zwyczaj

PAP/ ed
Niedziela, 16 kwietnia 2017, godz. 19:29
Kolędowanie przeważnie kojarzy się nam z Bożym Narodzeniem. Mało kto jednak wie, że kolędowano - a w niektórych regionach kraju kolęduje się do tej pory - również w czasie Świąt Wielkanocnych.
więcej

65. rocznica wydania wyroku śmierci na gen."Nila"

PAP/ ed
Niedziela, 16 kwietnia 2017, godz. 19:05
16 kwietnia 1952 r. władze komunistyczne wydały wyrok śmierci na gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" - organizatora i szefa Kedywu Komendy Głównej AK, jednego z najbardziej zasłużonych żołnierzy Armii Krajowej i polskiego podziemia niepodległościowego.
więcej

"Prezydent ma wątpliwości dotyczące projektu o KRS"

PAP / pk
Niedziela, 16 kwietnia 2017, godz. 12:59
Prezydent Andrzej Duda ma wątpliwości ws. projektu o Krajowej Radzie Sądownictwa, dotyczą one głównie wygaszenia mandatów członków KRS - mówił szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. Według niego prezydent zwracał na to kilka razy uwagę ministrowi sprawiedliwości.
więcej

Analitycy: przed świętami za benzynę zapłacimy więcej

PAP / ml
Piątek, 14 kwietnia 2017, godz. 14:55
Wystarczył jeden tydzień, aby ceny paliw na stacjach odrobiły spadki z blisko miesiąca; za paliwo przed świętami płacimy15 proc. więcej niż przed rokiem - wskazali analitycy paliwowi.
więcej
Lista najnowszych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook