Kosiniak-Kamysz: jesteśmy przeciwko małżeństwom homoseksualnym i adopcji dzieci przez te pary

PAP / kw
Wtorek, 19 marca 2019, godz. 13:57
Jesteśmy przeciwko małżeństwom homoseksualnym, a także przeciw adopcji dzieci przez pary tej samej płci - mówił we wtorek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, PSL jest konserwatywną kotwicą w Koalicji Europejskiej.
więcej

Prezes ZNP: mam nadzieję, że do strajku przystąpi 85-90 proc. szkół

PAP / kw
Wtorek, 19 marca 2019, godz. 10:43
Jeśli nic się nie wydarzy, to mam nadzieję, że do strajku przystąpi 85 do 90 proc. szkół - powiedział we wtorek prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.
więcej

Trzaskowski: gdyby nie było karty LGBT, znalazłby się inny pretekst

PAP / kw
Wtorek, 19 marca 2019, godz. 09:31
Gdyby nie było karty LGBT, znalazłby się inny pretekst - podkreślił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, pytany, czy nie żałuje, że podpisał taką deklarację. PiS próbuje z tego zrobić wielką wojnę światopoglądową, ja się nie dam w to wkręcić, bo nie o to chodzi - dodał.
więcej

Opole: policja zatrzymała kobietę, która chciała sprzedać dziecko przez internet

PAP / kw
Wtorek, 19 marca 2019, godz. 07:14
Policjanci z opolskiej policji zatrzymali 22-latkę, która w internecie ogłaszała, że sprzeda dziecko, którego się spodziewa. Kobieta tłumaczyła, że w ten sposób chciała wyłudzić pieniądze od zainteresowanych. Zatrzymana została także jej siostra.
więcej

CBOS: 45 proc. badanych nie identyfikuje się z żadnym ugrupowaniem politycznym. Oto szczegółowe wyniki badań

PAP / pch
Poniedziałek, 18 marca 2019, godz. 18:30
45 proc. uprawnionych do głosowania nie znajduje obecnie na scenie politycznej ugrupowania, o którym mogłoby powiedzieć, że jest im ono "bliskie" lub choćby "nieco bliższe" niż pozostałe inicjatywy polityczne - wynika z sondażu CBOS. Bliską sobie inicjatywę ma 37 proc. badanych.
więcej

Zainaugurowano obchody 100-lecia Powstań Śląskich. "To historyczny moment, mamy szansę odczarować wreszcie Powstania Śląskie"

PAP / pch
Poniedziałek, 18 marca 2019, godz. 17:33
Obchody 100-lecia Powstań Śląskich zainaugurowano w poniedziałek w Katowicach. Najważniejszym wydarzeniem będzie wykonanie 31 sierpnia tego roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie utworu Jana A. P. Kaczmarka, skomponowanego z tej okazji na specjalne zamówienie.
więcej

Polska i Niemcy podpisały wspólną deklarację ws. długoterminowej strategii przemysłowej. Chodzi o realizację tych celów

PAP / pch
Poniedziałek, 18 marca 2019, godz. 16:31
Wspólną deklarację dotycząca przyjęcia długoterminowej strategii przemysłowej dostosowanej do wyzwań globalnej konkurencji podpisali w poniedziałek w Berlinie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz i minister gospodarki i energii Niemiec Peter Altmaier.
więcej

Prezydent podpisał ustawę o rekompensatach dla publicznej radiofonii i telewizji. Jej kwota jeszcze jest ustalana

PAP / pch
Poniedziałek, 18 marca 2019, godz. 15:30
Rekompensatę w wysokości 1 mld 260 mln zł dla publicznej radiofonii i tv z tytułu utraconych w latach 2018-19 opłat abonamentowych zakłada nowela ustawy o opłatach abonamentowych, którą podpisał w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.
więcej

Szkocka firma Clyde Space umieści polskiego satelitę na orbicie. To urządzenie ma istotne znaczenie

Poniedziałek, 18 marca 2019, godz. 14:30
Szkocka firma Clyde Space umieści polskiego satelitę Intuiton-1 na orbicie okołoziemskiej - poinformowała w poniedziałek gliwicka spółka KP Labs, która opracowała urządzenie do robienia zdjęć wysokiej rozdzielczości i natychmiastowego ich analizowania. Satelita rozpocznie pracę na przełomie 2022 i 2023 roku.
więcej

Ulicami Krakowa przeszedł Marsz Pamięci w 76. rocznicę likwidacji krakowskiego getta

PAP / kw
Niedziela, 17 marca 2019, godz. 20:16
Marsz Pamięci z okazji 76. rocznicy likwidacji krakowskiego getta przeszedł w niedzielę ulicami Krakowa. Jego uczestnicy wyruszyli z Placu Bohaterów Getta na teren byłego obozu KL Płaszów - pokonali w ten sposób blisko 4-kilometrową trasę, którą hitlerowcy przed laty prowadzili Żydów.
więcej

KOD będzie wspierał Koalicję Europejską przed wyborami do PE

PAP / kk
Sobota, 16 marca 2019, godz. 18:24
Komitet Obrony Demokracji wesprze swoimi działaniami w całej Polsce Koalicję Europejską - oświadczyła szefowa zachodniopomorskiego KOD Magdalena Filiks podczas sobotniej konwencji Komitetu. Zapowiedziała działania "mobilizacyjne i frekwencyjne" przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.
więcej

Prezes ZNP: mamy w ręku potężny oręż jakim jest promocja uczniów

PAP / kk
Sobota, 16 marca 2019, godz. 17:02
Mamy w ręku potężny oręż jakim jest promocja uczniów, jeśli go wykorzystamy to edukacji grozi kompletny kataklizm - powiedział w sobotę prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, cytowany przez portal Radia Zet.
więcej

Kaczyński: nasz plan to uzyskanie w sercu Europy europejskiego poziomu życia dla Polaków

PAP / kk
Sobota, 16 marca 2019, godz. 15:58
Naszym planem, naszym programem jest to, by w sercu Europy uzyskać europejski poziom życia dla Polaków. To jest nasza europejskość; składają się na to m.in. płace i wysokość świadczeń społecznych - mówił w sobotę w Katowicach prezes PiS Jarosław Kaczyński.
więcej

Areszt lub 500 tys. zł kaucji dla wydawcy "Wprost" i "Do Rzeczy"

PAP / kk
Sobota, 16 marca 2019, godz. 13:55
Na trzy miesiące tymczasowo aresztował w piątek Michała Lisieckiego Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia. Jeśli jednak wpłaci 500 tys. zł kaucji wyjdzie na wolność. Wydawca "Wprost" i "do Rzeczy" usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
więcej

Politycy prawicy o karcie LGBT+: zostawmy rodzicom prawo do wychowywania dzieci

PAP / kk
Sobota, 16 marca 2019, godz. 12:27
Zostawmy rodzicom prawo do wychowywania dzieci; niech rodzice decydują o tym jak wychowywane są ich dzieci, w szczególności w zakresie edukacji seksualnej - mówili w sobotę w Radiowej Trójce m.in. politycy PiS, Kukiz'15 i Porozumienia odnosząc się do deklaracji LGBT+.
więcej

Warszawa: Młodzieżowy strajk klimatyczny przeszedł ulicami miasta

PAP / ms
Piątek, 15 marca 2019, godz. 16:58
"Nie podnoście nam temperatury" - krzyczało kilka tysięcy uczniów i nauczycieli stołecznych szkół idąc ulicami Warszawy w Młodzieżowym strajku klimatycznym. Marsz miał za zadanie zwrócenie uwagi polityków i społeczeństwa na problem zmian klimatycznych.
więcej

Duda w "Jerusalem Post": Izrael zaczął kryzys i Izrael powinien go zakończyć

PAP / pk
Piątek, 15 marca 2019, godz. 10:13
To Izrael rozpoczął ostatni kryzys w relacjach z Polską i to Izrael powinien go zakończyć - oświadczył prezydent Andrzej Duda w opublikowanym w piątek wywiadzie dla "Jerusalem Post".
więcej

Kuratorium będzie weryfikować skargi rodziców dot. wprowadzenia założeń Deklaracji LGBT

PAP / pch
Czwartek, 14 marca 2019, godz. 18:30
W przypadku skarg rodziców dot. wprowadzenia założeń Deklaracji LGBT w szkołach, kuratorium będzie weryfikować, w ramach nadzoru pedagogicznego, przestrzegania przepisów prawa oświatowego - poinformował w czwartek Andrzej Kulmatycki, rzecznik Kuratorium Oświaty w Warszawie.
więcej

Na Śląsku rusza kolejna odsłona kampanii "Moje bezpieczne (?) dziecko". "Młodzi ludzie muszą być bardzo mocno uświadamiani"

PAP / pch
Czwartek, 14 marca 2019, godz. 17:18
Ułatwiony dostęp do substancji odurzających, oszustwa, przejmowanie danych, pedofilia, mowa nienawiści - to tylko niektóre zagrożenia, na jakie narażone są dzieci korzystające z Internetu. Jak minimalizować te ryzyka, zastanawiali się w czwartek uczestnicy konferencji w Katowicach.
więcej

Nie żyje aktorka Zofia Czerwińska

PAP / sz
Środa, 13 marca 2019, godz. 14:52
Zofia Czerwińska, aktorka zanana między innymi z filmów Stanisława Barei i serialu "Czterdziestolatek", dama Srebrnego Medalu "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis", zmarła w środę w Warszawie. O śmierci artystki poinformował w środę jej przyjaciel i wykonawca testamentu Mariusz Szczygieł.
więcej

Kraków: trwa okupacja małopolskiego kuratorium, po południu prezydium nauczycieli

PAP / jp
Środa, 13 marca 2019, godz. 11:18
Trzeci dzień nauczyciele okupują małopolskie kuratorium oświaty w Krakowie. W środę rano w budynku przebywa 15 protestujących z różnych regionów Polski. Dojdą kolejne osoby, aby po południu wziąć udział w ogólnopolskim prezydium oświatowej Solidarności.
więcej

Warszawa: zakończył się protest rolników na pl. Zawiszy

PAP / jp
Środa, 13 marca 2019, godz. 09:15
Rolnicy protestujący na pl. Zawiszy zakończyli swoją demonstrację. Powoli przywracany jest normalny ruch na drogach.
więcej

Bondaryk: ABW walczyła z przestępczością na miarę swoich możliwości

PAP / kk
Wtorek, 12 marca 2019, godz. 20:19
ABW walczyła z przestępczością ekonomiczną na miarę możliwości budżetowych - zeznał we wtorek przed komisją śledczą ds. VAT b. szef ABW Krzysztof Bondaryk. Jak dodał nigdy nie było nacisków w sprawach konkretnych działań i ocenił, że Agencja miała szereg sukcesów.
więcej

Zakończyło się spotkanie minister edukacji z "Solidarnością"

PAP / kk
Wtorek, 12 marca 2019, godz. 18:04
Po niespełna dwóch godzinach zakończyło się spotkanie minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej i przewodniczącego Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszarda Proksy. Uczestnicy spotkania umówili się na dalsze rozmowy w sprawie ewentualnych nowych rozwiązań.
więcej

Sąd uchylił karę 120 tys. zł grzywny wobec J. Urbana za obrazę uczuć religijnych

PAP / kk
Wtorek, 12 marca 2019, godz. 16:13
Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił we wtorek karę 120 tys. zł grzywny wobec Jerzego Urbana za obrazę uczuć religijnych w tygodniku "Nie" poprzez publikację wizerunku Jezusa Chrystusa wpisanego w drogowy znak zakazu orzeczoną wcześniej przez sąd I instancji i skierował sprawę do ponownego rozpoznania.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook