"Rząd nie jest w stanie zrealizować wszystkich oczekiwań nauczycieli; w tej chwili w budżecie na taką podwyżkę pieniędzy nie ma"

PAP / pch
Poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 09:30
Rząd nie jest w stanie zrealizować wszystkich oczekiwań nauczycieli; w tej chwili w budżecie na taką podwyżkę pieniędzy nie ma - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk pytany, na ile realne jest, że rząd zrealizuje postulat 1000 zł podwyżki dla nauczycieli.
więcej

Plany blisko 1,6 tys. km nowych linii kolejowych do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego

PAP / pch
Poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 07:30
Ok. 1,6 tys. km nowych linii kolejowych ma powstać do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformowała w poniedziałek spółka CPK. Przed otwarciem Portu Lotniczego Solidarność ma być gotowy m.in. odcinek dużych prędkości łączący Warszawę z CPK i Łodzią,
więcej

Premier w Sadownem złożył hołd Polakom ratującym Żydów w czasie wojny

PAP / sz
Niedziela, 24 marca 2019, godz. 17:47
Premier Mateusz Morawiecki złożył w niedzielę hołd Polakom ratującym Żydów podczas okupacji niemieckiej. W Sadownem na Mazowszu szef rządu wraz delegacją państwową upamiętnił rodzinę Lubkiewiczów, która pomagała ukrywającym się Żydom dostarczając im chleb.
więcej

Markowa: obchody 75. rocznicy śmierci Sług Bożych Rodziny Ulmów

KAI / sz
Niedziela, 24 marca 2019, godz. 15:39
W Markowej na Podkarpaciu trwają obchody 75. rocznicy śmierci Sług Bożych Rodziny Ulmów, którzy patronują również tamtejszemu Muzeum Polaków Ratujących Żydów. Mszy św. w kościele pw. św. Doroty przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo, a koncelebrowali ją m.in.: metropolita przemyski abp Adam Szal i abp senior Józef Michalik.
więcej

Muzeum Auschwitz apeluje do zwiedzających, by szanowali pamięć ofiar

PAP / ml
Sobota, 23 marca 2019, godz. 14:45
Muzeum Auschwitz zaapelowało w mediach społecznościowych do zwiedzających, by szanowali pamięć 1,1 mln ofiar niemieckiego KL Auschwitz-Birkenau. Wielu, głównie młodych gości, wykonuje w Miejscu Pamięci pamiątkowe zdjęcia, które nie idą w parze z jego powagą.
więcej

Nie żyje nastolatka, która zatruła się czadem w Bielsku-Białej

PAP / ml
Sobota, 23 marca 2019, godz. 11:26
Nie żyje 17-latka, która zatruła się tlenkiem węgla. Jej o rok młodszy brat trafił do szpitala - poinformowała w sobotę rzeczniczka bielskiej straży pożarnej Patrycja Pokrzywa. Do tragedii doszło nocą w kamienicy w centrum Bielska-Białej.
więcej

Morawiecki: staramy się dać Brytyjczykom pole manewru

PAP/ ed
Piątek, 22 marca 2019, godz. 22:01
Zaproponowałem formułę, dzięki której Londyn nie jest postawiony pod ścianą; staramy się dać Brytyjczykom pole manewru i nie dociskać naszych partnerów - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki, podsumowując ustalenia unijnego szczytu w sprawie brexitu.
więcej

Jagland: większość ma obowiązek przestrzegać prawa i dbać, by mniejszości i opozycja mieli swoje prawa

PAP / kk
Piątek, 22 marca 2019, godz. 14:34
Prawa człowieka oznaczają, że większość nie może mieć wszystkiego, musi przestrzegać prawa i pilnować, by mniejszości i opozycja mieli swoje prawa - mówił w Warszawie szef Rady Europy Thorbjorn Jagland. Szef MSZ Jacek Czaputowicz podkreślił, że standardy RE są ważnym wyznacznikiem działania Polski.
więcej

Broniarz: to, czy dojdzie do strajku, zależy wyłącznie od minister Zalewskiej

PAP / kk
Piątek, 22 marca 2019, godz. 12:17
To, czy dojdzie do strajku i jak on będzie przebiegał, zależy tylko i wyłącznie od pani minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej - powiedział w piątek szef ZNP Sławomir Broniarz.
więcej

Gdańsk: sąd umorzył postępowanie ws. oświadczeń majątkowych Adamowicza

PAP / kk
Piątek, 22 marca 2019, godz. 11:05
W związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza miejscowy Sąd Rejonowy umorzył w piątek postępowanie w sprawie, w której samorządowiec był oskarżony o podanie nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych w latach 2010-2012.
więcej

UE / Morawiecki: chodzi nam o to, by nie doszło do bezumownego brexitu

PAP / kk
Piątek, 22 marca 2019, godz. 10:02
Łatwo przerzucać winę jednych na drugich, ale chodzi nam o to, by nie doszło do bezumownego brexitu - tak w piątek premier Mateusz Morawiecki w Brukseli odniósł się do ustaleń pierwszego dnia szczytu ws. przesunięcia terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.
więcej

Kraków: Oświatowa Solidarność zapowiedziała protest głodowy od poniedziałku

PAP / ms
Czwartek, 21 marca 2019, godz. 19:45
Jeżeli postulaty pracowników oświaty nie zostaną uwzględnione przez rząd, to w poniedziałek przedstawiciele Solidarności rozpoczną protest głodowy - poinformował w czwartek szef Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa.
więcej

Wrocław: kara grzywny dla Fundacji "Pro - prawo do życia" za antyaborcyjny bilbord

PAP / ms
Czwartek, 21 marca 2019, godz. 15:16
Na karę 5 tys. grzywny skazał wrocławski sąd założyciela Fundacji "Pro - prawo do życia" za wyeksponowanie w centrum Wrocławia antyaborcyjnego bilbordu, na którym widniały martwe ludzkie płody. Przedstawiciel fundacji zapowiada apelację.
więcej

Legutko o strajkach nauczycieli i polityce ZNP. "To awanturnicza polityka; Broniarz szantażuje rząd"

PAP / kw
Czwartek, 21 marca 2019, godz. 12:15
Domaganie się bardzo dramatycznego skoku wynagrodzeń dla nauczycieli, to "awanturnicza" polityka; prezes ZNP Sławomir Broniarz szantażuje rząd - ocenił w czwartek europoseł PiS Ryszard Legutko.
więcej

W Pałacu Prezydenckim spotkanie prezydenta i premiera ws. postulatów nauczycieli

PAP / jp
Środa, 20 marca 2019, godz. 19:48
W środę po godz. 19 premier Mateusz Morawiecki przybył do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą dotyczące postulatów nauczycieli ws. wzrostu ich wynagrodzeń.
więcej

Premier Morawiecki w czwartek udaje się na szczyt UE do Brukseli

KAI / jp
Środa, 20 marca 2019, godz. 18:15
Premier Mateusz Morawiecki w czwartek udaje się na dwudniowy szczyt UE do Brukseli.
więcej

Pierwsza dama o Klinice "Budzik": nie mam wątpliwości, jak potrzebna jest ta inwestycja

PAP / jp
Środa, 20 marca 2019, godz. 14:22
Nie mam wątpliwości co do tego, jak ważna i potrzebna jest ta inwestycja - mówiła w środę o Klinice "Budzik" dla dorosłych pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, która budowę placówki objęła honorowym patronatem.
więcej

Nieoficjalnie: w środę wieczorem prezydent spotka się z premierem ws. oczekiwań płacowych nauczycieli

PAP / ml
Środa, 20 marca 2019, godz. 09:47
W środę wieczorem w Pałacu Prezydenckim odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie oczekiwań nauczycieli co do wzrostu ich wynagrodzeń - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w Kancelarii Prezydenta RP.
więcej

Kosiniak-Kamysz: jesteśmy przeciwko małżeństwom homoseksualnym i adopcji dzieci przez te pary

PAP / kw
Wtorek, 19 marca 2019, godz. 13:57
Jesteśmy przeciwko małżeństwom homoseksualnym, a także przeciw adopcji dzieci przez pary tej samej płci - mówił we wtorek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, PSL jest konserwatywną kotwicą w Koalicji Europejskiej.
więcej

Prezes ZNP: mam nadzieję, że do strajku przystąpi 85-90 proc. szkół

PAP / kw
Wtorek, 19 marca 2019, godz. 10:43
Jeśli nic się nie wydarzy, to mam nadzieję, że do strajku przystąpi 85 do 90 proc. szkół - powiedział we wtorek prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.
więcej

Trzaskowski: gdyby nie było karty LGBT, znalazłby się inny pretekst

PAP / kw
Wtorek, 19 marca 2019, godz. 09:31
Gdyby nie było karty LGBT, znalazłby się inny pretekst - podkreślił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, pytany, czy nie żałuje, że podpisał taką deklarację. PiS próbuje z tego zrobić wielką wojnę światopoglądową, ja się nie dam w to wkręcić, bo nie o to chodzi - dodał.
więcej

Opole: policja zatrzymała kobietę, która chciała sprzedać dziecko przez internet

PAP / kw
Wtorek, 19 marca 2019, godz. 07:14
Policjanci z opolskiej policji zatrzymali 22-latkę, która w internecie ogłaszała, że sprzeda dziecko, którego się spodziewa. Kobieta tłumaczyła, że w ten sposób chciała wyłudzić pieniądze od zainteresowanych. Zatrzymana została także jej siostra.
więcej

CBOS: 45 proc. badanych nie identyfikuje się z żadnym ugrupowaniem politycznym. Oto szczegółowe wyniki badań

PAP / pch
Poniedziałek, 18 marca 2019, godz. 18:30
45 proc. uprawnionych do głosowania nie znajduje obecnie na scenie politycznej ugrupowania, o którym mogłoby powiedzieć, że jest im ono "bliskie" lub choćby "nieco bliższe" niż pozostałe inicjatywy polityczne - wynika z sondażu CBOS. Bliską sobie inicjatywę ma 37 proc. badanych.
więcej

Zainaugurowano obchody 100-lecia Powstań Śląskich. "To historyczny moment, mamy szansę odczarować wreszcie Powstania Śląskie"

PAP / pch
Poniedziałek, 18 marca 2019, godz. 17:33
Obchody 100-lecia Powstań Śląskich zainaugurowano w poniedziałek w Katowicach. Najważniejszym wydarzeniem będzie wykonanie 31 sierpnia tego roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie utworu Jana A. P. Kaczmarka, skomponowanego z tej okazji na specjalne zamówienie.
więcej

Polska i Niemcy podpisały wspólną deklarację ws. długoterminowej strategii przemysłowej. Chodzi o realizację tych celów

PAP / pch
Poniedziałek, 18 marca 2019, godz. 16:31
Wspólną deklarację dotycząca przyjęcia długoterminowej strategii przemysłowej dostosowanej do wyzwań globalnej konkurencji podpisali w poniedziałek w Berlinie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz i minister gospodarki i energii Niemiec Peter Altmaier.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook