W sortowni odzieży znaleziono ciało noworodka. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci i prokurator

PAP / pk
Sobota, 17 listopada 2018, godz. 14:08
W sortowni odzieży w Kielcach w sobotę rano znaleziono ciało noworodka. Według wstępnych ustaleń ciało mogło trafić do sortowni w paczkach ubrań, przywiezionych z Niemiec - poinformował w sobotę PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Karol Macek.
więcej

Mazowsze: 24 nowe przypadki zachorowań lub podejrzeń zachorowań na odrę w ciągu tygodnia

PAP / ms
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 20:35
Odra jest jedną z najbardziej zaraźliwych chorób. Zakażenie szerzy się drogą kropelkową i przez bezpośrednią styczność z wydzieliną jamy nosowo-gardłowej chorej osoby.
więcej

Eksperci apelują do polskich władz: żłobki nie są optymalną formą opieki nad małymi dziećmi

KAI / ms
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 16:20
Eksperci wyrażają zaniepokojenie programami rządowymi, w których żłobki są rozwiązaniem faworyzowanym, jeśli chodzi o możliwe formy opieki nad małymi dziećmi. Tymczasem - jak przekonują - żłobki nie są optymalną formą opieki nad małymi dziećmi.
więcej

Ministerstwo Zdrowia ws. odry: są zgody na wprowadzenie do obrotu 70 tys. szczepionek

PAP / kk
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 14:18
Ministerstwo Zdrowia wydało w ostatnich dniach zgody na czasowe wprowadzenie do obrotu ponad 70 tys. dawek szczepionek chroniących przed odrą - podał w piątek resort.
więcej

Senacka komisja będzie się zajmować ustawą o KNF

PAP / kk
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 13:29
Senacka komisja budżetu i finansów zdecydowała w piątek, że zgodnie z planem zajmie się ustawą o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym. O przełożenie prac wnosili parlamentarzyści PO.
więcej

Kongres 590: Polska energetyka zmienia się, ale w swoim tempie

PAP / kk
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 12:21
Polski sektor energetyczny dekarbonizuje się i ulega transformacji w swoim tempie - mówili uczestnicy debaty "Polityka klimatyczna UE i jej wpływ na Polskę" na Kongresie 590 w Rzeszowie. Podkreślali, że nie można przerzucać zbyt wysokich kosztów na konsumenta.
więcej

Szef klubu PO: wstrzymać prace nad nowelą zawierającą przepis dot. zasad przejęć banków

PAP / kk
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 11:50
PO wnioskuje do premiera, marszałka Senatu i szefa klubu PiS o wstrzymanie prace nad nowelą, do której wprowadzono przepis, że KNF może podjąć decyzję o przejęciu jednego banku przez inny - poinformował szef klubu PO Sławomir Neumann. Nie może być wątpliwości, co do uchwalanego prawa - wskazał.
więcej

Rzecznik SGH: Marek Chrzanowski poproszony o rozmowę z władzami kolegium w SGH

PAP / kk
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 10:14
Były przewodniczący KNF Marek Chrzanowski został poproszony o rozmowę z władzami Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej, gdzie pracuje. "Spotkanie ma się odbyć na początku przyszłego tygodnia" - powiedział w piątek PAP rzecznik SGH Piotr Karwowski.
więcej

Rafalska: ustawa o tzw. matczynych emeryturach nie wejdzie od stycznia 2019 r.

PAP / kk
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 09:10
Ustawa o tzw. matczynych emeryturach nie wejdzie w życie od stycznia 2019 roku; realnym i bezpiecznym terminem wydaje się 1 marca - poinformowała w piątek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.
więcej

Stowarzyszenie Saski 2018: z radością przyjęliśmy deklarację prezydenta dot. odbudowy Pałacu Saskiego

pap / pch
Czwartek, 15 listopada 2018, godz. 18:30
Z radością przyjęliśmy deklarację prezydenta dot. odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie; jesteśmy gotowi udostępnić wiele informacji i dokumentów, związanych z Pałacem, które dotąd zgromadziliśmy - powiedziała w czwartek Maria Wardzyńska ze Stowarzyszenia Saski 2018.
więcej

Trzaskowski: za rok zgodzę się na marsz 11 listopada - jeśli rząd weźmie za niego odpowiedzialność

PAP / ml
Czwartek, 15 listopada 2018, godz. 09:46
Za rok zgodzę się na marsz 11 listopada, jeżeli rząd weźmie za niego odpowiedzialność - powiedział w czwartek nowo wybrany prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dodał też, że nie ma nic przeciwko Marszowi Niepodległości, jeżeli nie ma na nim "rasistowskich haseł".
więcej

Na polskich drogach trwa akcja "Smog"; funkcjonariusze policji mogą zatrzymać dokumenty

PAP / kw
Środa, 14 listopada 2018, godz. 17:18
Policjanci z ruchu drogowego prowadzą dziś w całym kraju akcję "SMOG". Ma ona na celu wytypowanie i wyeliminowanie z ruchu pojazdów, które najbardziej zanieczyszczają powietrze. Funkcjonariusze są wyposażeni w tzw. dymomierze. Mogą też zatrzymać dowód rejestracyjny.
więcej

Analitycy: sytuacja banków Czarneckiego poważnie nie zachwieje rynkiem

PAP / kw
Środa, 14 listopada 2018, godz. 16:06
Bankom kontrolowanym przez Leszka Czarneckiego raczej nie grozi upadłość, więc ostatnie wydarzenia wokół tych podmiotów nie zachwieją rynkiem finansowym - mówią analitycy bankowi, z którymi rozmawiała PAP.
więcej

Ziobro: poleciłem śledztwo ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez szefa KNF

PAP / sz
Wtorek, 13 listopada 2018, godz. 17:53
We wtorek w godzinach porannych wydałem polecenie wszczęcia śledztwa w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez szefa Komisji Nadzoru Finansowego - powiedział prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
więcej

Katowice: 22 osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków na imprezie Mayday mimo tego, że wiedzieli o kontrolach

pap / pch
Wtorek, 13 listopada 2018, godz. 10:30
22 osoby mające przy sobie narkotyki zatrzymano podczas odbywającego się w miniony weekend w katowickim Spodku festiwalu muzyki elektronicznej Mayday. Funkcjonariusze co roku kontrolują tę imprezę i za każdym razem zatrzymują osoby z narkotykami.
więcej

Prezydent Duda i premier Morawiecki dziękują Donaldowi Trumpowi za życzenia

PAP/ ed
Poniedziałek, 12 listopada 2018, godz. 11:05
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki podziękowali na Twitterze prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi za życzenia, które ten złożył z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
więcej

"Cieszymy się, że marsz w Warszawie przebiegł w spokojnej atmosferze"

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 18:47
Cieszymy się, że marsz z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przebiegł w spokojnej atmosferze, bez zakłóceń - powiedziała w niedzielę PAP rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Jak dodała, widok setek tysięcy biało-czerwonych flag jest bardzo "symboliczny i budujący".
więcej

Tysiące biało-czerwonych flag na marszu "Dla Ciebie Polsko"

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 16:53
Tysiące biało-czerwonych flag powiewają nad uczestnikami Biało-Czerwonego Marszu "Dla Ciebie Polsko" z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, który idzie w niedzielę ulicami stolicy.
więcej

Prezydent: pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego z nas

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 15:02
Chciałbym, żebyśmy zawsze umieli być razem, jestem przekonany, że pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego z nas, niezależnie od poglądów, bo w każdym jest miłość do ojczyzny, niepodległej i suwerennej Polski - podkreślił w 100-lecie odzyskania niepodległości, prezydent Andrzej Duda.
więcej

Prezydent podpisał deklarację o restytucji Pałacu Saskiego w Warszawie

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 14:16
Prezydent Andrzej Duda w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę podpisał deklarację o restytucji Pałacu Saskiego w Warszawie. Sygnowany przez prezydenta tekst opublikowano w niedzielę na Twitterze Kancelarii Prezydenta.
więcej

Z okazji Święta Niepodległości dzień otwarty w Sejmie i Senacie

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 13:13
Z okazji Święta Niepodległości Sejm i Senat zostały otwarte dla zwiedzających; wszyscy chętni mogą zobaczyć miejsca, gdzie na co dzień pracują posłowie i senatorowie. Parlament będzie można zwiedzać w godz. 11-16; by wejść do gmachu, wystarczy okazać dokument tożsamości.
więcej

"Niepodległa do hymnu!": w południe Polacy odśpiewali hymn na 100-lecie odzyskania niepodległości

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 12:12
11 listopada w ramach akcji "Niepodległa do hymnu!" Polacy o godz. 12 odśpiewali hymn Polski. W centralnym miejscu akcji - przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie - uczestniczył m.in. prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.
więcej

Tusk: to co nas łączy jest o wiele mocniejsze i ważniejsze, to jesteś ty Polsko

PAP / ml
Niedziela, 11 listopada 2018, godz. 10:29
Na co dzień spieramy się o kształt i przyszłość Polski, czasami za mocno, wybacz nam Polsko, ale to co nas łączy jest o wiele mocniejsze i o wiele ważniejsze, bo to jesteś ty Polsko - powiedział w niedzielę szef Rady Europejskiej, b.premier Donald Tusk. "Kochamy Cię Polsko" - dodał.
więcej

Nie widzieliście spotu na Święto Niepodległości z Melem Gibsonem? Musicie to nadrobić

PAP / kk
Sobota, 10 listopada 2018, godz. 21:03
"W spocie wolność jest porównana do domu - bezpiecznego, ciepłego i rodzinnego miejsca. Spot kierowany jest do odbiorców na całym świecie" - napisano.
więcej

Gronkiewicz-Waltz: szanujemy decyzję sądu uchylającą zakaz organizacji Marszu Niepodległości

PAP / kk
Sobota, 10 listopada 2018, godz. 20:23
Szanujemy decyzję sądu, który prawomocnie uchylił zakaz organizacji Marszu Niepodległości; naszym obowiązkiem, było zwrócenie uwagi na wątpliwości, czy podczas marszu warszawiakom zostanie zapewnione bezpieczeństwo - oświadczyła prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook