MŚ 2018 - prezydent Duda: wasz sukces docenia cała Polska

PAP / jp
Środa, 23 maja 2018, godz. 20:30
Sukces w postaci awansu na mistrzostwa świata docenia cała Polska - podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z piłkarską reprezentacją kraju w rezydencji na Helu.
więcej

KE dobrze ocenia sytuację polskiej gospodarki

PAP / jp
Środa, 23 maja 2018, godz. 16:00
Sytuacja na rynku pracy w Polsce jest najlepsza w najnowszej historii tego kraju, zadłużenie instytucji rządowych i samorządowych będzie spadać, a deficyt sektora finansów publicznych ustabilizuje się - ogłosiła w środę Komisja Europejska.
więcej

Ochojska ws. protestu w sejmie: nie jestem mediatorem, ale mogę być pośrednikiem w rozmowach

PAP / pch
Środa, 23 maja 2018, godz. 12:29
Ochojska powiedziała, że chciałaby spotkać się z protestującymi, by z nimi porozmawiać i zastanowić się nad możliwościami zakończenia protestu.
więcej

14 piłkarzy na pierwszym treningu w Jastarni. Wieczór piłkarze spędzą w hotelu na koncercie

PAP / pch
Środa, 23 maja 2018, godz. 11:37
Czternastu piłkarzy z szerokiej kadry na mistrzostwa świata pojawiło się w środę na pierwszym podczas zgrupowania w Juracie treningu na boisku w pobliskiej Jastarni. Po południu kadrowicze mają zaplanowane spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.
więcej

Na śląsku 15-latka uratowała znajomą z internetu od śmierci

PAP / pch
Środa, 23 maja 2018, godz. 10:33
15-latka z Jasienicy uratowała o rok starszą koleżankę z wirtualnego świata, która chciała popełnić samobójstwo. Zaniepokoił ją wpis w internecie. Powiadomiła o nim szkolnego pedagoga. Resztą zajęli się policjanci. Zdążyli w ostatniej chwili - podała policja.
więcej

Olga Tokarczuk laureatką Międzynarodowej Nagrody Bookera za książkę "Bieguni"

PAP / pch
Środa, 23 maja 2018, godz. 09:22
Pisarka Olga Tokarczuk została we wtorek wieczorem w Londynie ogłoszona tegoroczną laureatką prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera. Jury wybrało jej książkę "Bieguni" ("Flights") w tłumaczeniu Jennifer Croft spośród sześciu tytułów, które znalazły się na liście nominowanych.
więcej

Przemyśl: trwają prace mające odtworzyć wygląd XII-wiecznej rotundy [FOTO]

PAP / pch
Środa, 23 maja 2018, godz. 08:35
Odsłonięcie zachowanej części średniowiecznej rotundy przy Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu i jej odtworzenie to główny cel prac prowadzonych obecnie przy budowli. Według dotychczasowych ustaleń pochodzi ona z XII wieku. Prace mogą pomóc potwierdzić lub zmienić to datowanie. Obecnie trwa oczyszczanie wnętrza rotundy z ziemi i gruzów.
więcej

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym

PAP / ml
Wtorek, 22 maja 2018, godz. 17:48
Zmiany w przepisach dotyczących skargi nadzwyczajnej oraz mianowania asesorów w sądach powszechnych przewiduje nowelizacja ustaw o Sądzie Najwyższym i ustroju sądów, którą we wtorek podpisał prezydent Andrzej Duda.
więcej

Agenci CBA zatrzymali 7 osób ws. nielegalnego skupowania i dystrybucji leków

PAP / ms
Wtorek, 22 maja 2018, godz. 12:15
Agenci CBA zatrzymali 7 osób ws. tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji leków. W jego ramach w latacch 2017-2018 nielegalnie skupione zostały z aptek w całym kraju leki, w tym ratujące życie, warte co najmniej 100 mln zł. Następnie leki te trafiały do sprzedaży w krajach europejskich.
więcej

Dworczyk: liczymy na zakończenie protestu w Sejmie

PAP / ms
Wtorek, 22 maja 2018, godz. 10:01
"Liczymy na to, że ten protest się skończy" - powiedział Dworczyk we wtorek w radiowej Trójce zapytany, co rząd planuje zrobić, by protestujący opuścili Sejm. Protest opiekunów osób niepełnosprawnych i ich podopiecznych trwa tam od 18 kwietnia.
więcej

135 lat temu zmarł w Paryżu Cyprian Kamil Norwid

PAP / ms
Wtorek, 22 maja 2018, godz. 08:20
Cyprian Kamil Norwid, poeta, dramatopisarz, malarz, znawca muzyki, myśliciel. Jedna z najoryginalniejszych postaci polskiej kultury. Uznawany za najwybitniejszego spadkobiercę romantyzmu, ale i jego namiętnego krytyka - zmarł 23 maja 1883 r. w Paryżu.
więcej

5 meczów Lecha Poznań w ekstraklasie i 3 mecze w Lidze Europy - bez kibiców

PAP / kk
Poniedziałek, 21 maja 2018, godz. 20:19
Pierwszych pięć meczów Lecha Poznań w ekstraklasie i trzy mecze w Lidze Europy odbędą się bez udziału publiczności - zapowiedział w poniedziałek wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Niedzielne zajścia na poznańskim stadionie ocenił jako skandaliczne i nie do zaakceptowania.
więcej

Rafalska: protest osób niepełnosprawnych niezwykle się upolitycznił

PAP / kk
Poniedziałek, 21 maja 2018, godz. 18:16
Protest w Sejmie nabrał niebezpiecznego zwrotu, on się niezwykle upolitycznił, a problematyka osób niepełnosprawnych powinna być problematyką absolutnie ponad podziałami - powiedziała w poniedziałek w woj. lubuskim szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.
więcej

Premier: polski przemysł stoczniowy ma ogromny potencjał

PAP / pk
Niedziela, 20 maja 2018, godz. 14:22
Mamy ogromny potencjał w przemyśle stoczniowym, to czego nam brakuje, to dobrej organizacji i przełamania niemocy odziedziczonej po poprzednikach - powiedział w niedzielę w Gdyni premier Mateusz Morawiecki. Chcemy, żeby Polska była znowu silna przemysłem stoczniowym - dodał.
więcej

Dar Młodzieży gotowy do drogi - dziś inauguracja Rejsu Niepodległości

KAI / pk
Niedziela, 20 maja 2018, godz. 09:36
Uczestnicy Rejsu Niepodległości już w sobotni poranek zostali zamustrowani na Darze Młodzieży.
więcej

Prezydent: ograniczenie prawa weta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ wydaje się bardzo potrzebne

PAP / pch
Sobota, 19 maja 2018, godz. 21:22
Ograniczenie prawa weta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ wydaje się bardzo potrzebne - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda. W kontekście polityki międzynarodowej ocenił, że Polska jest atakowana, gdyż rośnie jej siła i zwiększają się jej wpływy. "Słabych się nie atakuje" - zaznaczył.
więcej

Kulminacja Warszawskich Targów Książki. Odwiedził je premier Morawiecki

PAP / pch
Sobota, 19 maja 2018, godz. 19:00
Tłumy odwiedzających, wśród nich premier Mateusz Morawiecki, wypełniły w sobotę 35 tys. metrów kw., jakie zajmują na PGE Stadionie Narodowym odbywające się tam 9. Warszawskie Targi Książki. Jedna z dłuższych kolejek po autograf ustawiła się do goszczącego na targach tureckiego noblisty Orhana Pamuka.
więcej

W Katowicach mieszkańcy zgłosili blisko 200 dzikich wysypisk śmieci i sami sprzątają miasto

PAP / pch
Sobota, 19 maja 2018, godz. 11:19
Chcielibyście włączyć się w taką akcję w swoim mieście? Co myślicie?
więcej

Zniszczone wyrobiska kopalni Zofiówka odcięte tamami. Ratownicy zakończyli akcję

PAP / pch
Sobota, 19 maja 2018, godz. 10:38
Zniszczone w wyniku wstrząsu wyrobiska kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju zostały odizolowane od pozostałej części kopalni specjalnymi tamami bezpieczeństwa. W sobotę rano, gdy tamy były gotowe, formalnie zakończono trwającą dwa tygodnie akcję ratowniczą w kopalni.
więcej

Janina Ochojska o nie wpuszczeniu do Sejmu: "Należę do osób, które nie uznają porażek"

kobieta.onet.pl / kk
Piątek, 18 maja 2018, godz. 16:22
Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej pragnęła wesprzeć protestujących niepełnosprawnych. W wywiadzie dla Onetu opowiada o kulisach nie wpuszczenia jej do Sejmu.
więcej

Prezydent skierował list kondolencyjny do prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej

PAP / ms
Piątek, 18 maja 2018, godz. 12:14
"W tych ciężkich chwilach jestem myślami z wszystkimi, których dotknęła ta straszna tragedia, łącząc się w bólu i modlitwie" - podkreślił Andrzej Duda.
więcej

Andrzej Duda o reparacjach: jeżeli ktoś wywołał wojnę, to powinien za to zapłacić

PAP / ms
Piątek, 18 maja 2018, godz. 08:00
W swym czwartkowym wystąpieniu na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ prezydent przekonywał m.in., że "prawo nie może być narzędziem przeciwko sprawiedliwości - musi służyć sprawiedliwości, tylko i wyłącznie sprawiedliwości".
więcej

Premier: cieszę się, że dostrzegane są pozytywne zmiany, które wprowadzamy w sądownictwie

PAP / psd
Czwartek, 17 maja 2018, godz. 16:13
Cieszę się, że dostrzegane są te pozytywne zmiany w wymiarze sprawiedliwości, które wprowadziliśmy - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem niezawisłość całego aparatu sądowego została znacząco podniesiona.
więcej

Żałoba w województwie śląskim po tragedii w kopalni Zofiówka

PAP / psd
Czwartek, 17 maja 2018, godz. 15:21
W woj. śląskim trwa żałoba w związku z tragedią w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju, gdzie w wyniku wstrząsu zginęło pięciu górników. Flagi państwowe na budynkach administracji rządowej i samorządowej opuszczono do połowy masztu.
więcej

Protestujący w Sejmie: jesteśmy zastraszani, wciąż czekamy na kompromis

PAP / psd
Czwartek, 17 maja 2018, godz. 15:01
Protestujący w Sejmie są zastraszani - oceniła w czwartek Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Zaapelowała do rządu o kompromis i zapowiedziała, że 25 maja przed Sejmem planowana jest manifestacja poparcia.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plNewsletter DEON.pl

[X]
 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook