Donald Tusk: to leczenie grypy cholerą

PAP / psd
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 22:05
Proponowane przez PiS zmiany w sądownictwie to nie "leczenie dżumy cholerą", a "leczenie grypy cholerą"; po ich wejściu w życie, sędziowie będą zależni politycznie od momentu mianowania do przejścia na emeryturę - ocenił w piątek przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.
więcej

Demonstracje przed budynkami Sądu Najwyższego i Senatu

PAP / psd
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 21:19
Przed budynkami Sądu Najwyższego w Warszawie oraz Senatu, gdzie trwa debata nad ustawą o SN, w piątek wieczorem trwają protesty przeciw zmianom w sądownictwie. Gromadzący się tam przedstawiciele opozycji oraz KOD domagają się respektowania konstytucji.
więcej

W poniedziałek spotkanie prezydenta z I prezes SN

PAP / psd
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 18:51
W poniedziałek o godz. 11. odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf - poinformował PAP rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
więcej

Kancelaria Sejmu: nie ma projektu o likwidacji PKW

PAP / psd
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 15:22
Do marszałka Sejmu nie wpłynął żaden projekt ws. zmian w Kodeksie wyborczym, w szczególności dotyczący likwidacji Państwowej Komisji Wyborczej - poinformowała w piątek na Twitterze Kancelaria Sejmu.
więcej

Jarosław Gowin wykluczony z redakcji "Znaku"

Znak / Informacja prasowa
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 13:21
"Ostatnie działania obozu rządzącego, wspierane przez wicepremiera i ministra Jarosława Gowina, zmierzające do pozbawienia niezależności władzy sądowniczej, stoją w sprzeczności z imponderabiliami, którym środowisko "Znaku" było i pozostaje wierne". Redakcja "Znaku" podjęła decyzje o usunięciu Jarosława Gowina ze składu Zespołu.
więcej

Medyczna marihuana będzie w Polsce legalna

PAP / pk
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 11:08
Zgodnie z ustawą podpisaną przez prezydenta Andrzeja Dudę preparaty z konopi będą mogły być wytwarzane w aptekach na podstawie recepty od lekarza, z surowca sprowadzanego z zagranicy.
więcej

We Wrocławiu znaleziono bombę z czasów II wojny światowej

PAP / pk
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 10:31
Kilkaset osób ewakuowano z mieszkań i lokali usługowych po tym jak na placu budowy przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu w piątek znaleziono pocisk z czasów II wojny światowej. Niewybuch waży 250 kg, a jego siła rażenia może być duża - podała policja.
więcej

Tusk apeluje do Dudy. Chce wypracować kompromis

PAP / kw
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 19:12
Szef RE Donald Tusk w opublikowanym w czwartek oświadczeniu zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o dialog ws. reformy sądownictwa w Polsce i znalezienie rozwiązań, które będą do zaakceptowania przez Polaków, większość sejmową, opozycję, prezydenta i UE.
więcej

Sejm uchwalił nową ustawę o sądzie najwyższym

PAP / kw
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 16:51
Sejm, głosami posłów PiS uchwalił w czwartek nową ustawę o Sądzie Najwyższym. Przeciw ustawie głosowali parlamentarzyści PO, Nowoczesnej i PSL; podzielony był klub Kukiz'15 - część posłów wstrzymała się od głosu, część zagłosowała przeciw ustawie.
więcej

Jurgiel: nie obawiałem się debaty nt. rolnictwa

PAP / psd
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 13:23
Nie obawiałem się debaty na temat rolnictwa, myślę, że PSL nie chciało dyskutować na ten temat - skomentował w Sejmie wycofanie wniosku o wotum nieufności wobec niego minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.
więcej

Morawiecki: inwestorzy nie uciekną z Polski

PAP / psd
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 11:09
Inwestorzy nie tylko nie uciekną z Polski, ale pukają do nas coraz to częściej; potrafią doskonale oddzielić emocje polityczne od faktów gospodarczych - powiedział w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki.
więcej

Szef MZS: nie mamy potrzeby się z niczego tłumaczyć

PAP / psd
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 10:11
Proces legislacyjny w sprawie zmian w sądownictwie się toczy i, dopóki się nie zakończy, nie mamy potrzeby się z niczego tłumaczyć - powiedział w czwartek szef MSZ Witold Waszczykowski, odnosząc się do środowego oświadczenia wiceszefa KE Fransa Timmermansa.
więcej

Burzliwe obrady komisji ws. Sądu Najwyższego

PAP / psd
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 08:09
Po burzliwych obradach sejmowa komisja sprawiedliwości negatywnie zaopiniowała - w głosowaniach blokowych - wszystkie poprawki opozycji do projektu o SN; pozytywnie zaś - poprawki PiS. Opozycja próbowała zablokować obrady. Pod koniec posiedzenia przewodniczącemu komisji wyrwano mikrofon.
więcej

Zawiadomienie do prokuratury ws. wypowiedzi J. Kaczyńskiego

PAP / ml
Środa, 19 lipca 2017, godz. 13:18
Posłowie Nowoczesnej, PO i PSL składają do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
więcej

Źródła PAP: 100 mln zł na podwyżki dla ZUS

PAP / ml
Środa, 19 lipca 2017, godz. 12:18
Dodatkowe 100 mln zł uzyska ZUS na podwyżki dla pracowników - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w dwóch źródłach związanych z rządem. O środki zabiegała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w związku z trwającym w zakładzie sporem zbiorowym.
więcej

W Sejmie w nocy burzliwa debata nad projektem o SN

PAP / ml
Środa, 19 lipca 2017, godz. 08:09
Prezydent a nie Minister Sprawiedliwości określi regulamin urzędowania Sądu Najwyższego; to prezydent wskaże też, którzy sędziowie zostaną w składzie SN - to poprawki PiS do projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Podczas nocnej burzliwej debaty nad projektem zgłoszono ich ponad tysiąc.
więcej

Książę William: Polska jest przykładem odwagi

PAP / pk
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 11:55
Polska jest dla Wielkiej Brytanii przykładem odwagi, zdecydowania i odporności - powiedział w Warszawie książę William. Mówiąc o wzajemnych relacjach podkreślał, że dzisiaj na Wyspach wychowywane są dzieci, które czują się jednocześnie Polakami i Brytyjczykami.
więcej

KRS zdecyduje, które kadencje sędziów zostaną wygaszone

PAP / pk
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 09:20
To KRS, a nie minister sprawiedliwości, będzie decydować kadencje których sędziów zostaną wygaszone - poinformował we wtorek w Sejmie wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Zaznaczył, że chodzi tu o ciągłość i sprawność działania Sądu Najwyższego.
więcej

William i Kate ciepło przyjęci przez warszawiaków

PAP / pk
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 08:05
Pierwszego dnia wizyty w Polsce William i Kate spotkali się z parą prezydencką, rozmawiali też z bohaterami powstania warszawskiego i młodymi przedsiębiorcami. Na Krakowskim Przedmieściu ciepło powitali ich warszawiacy. Wtorek - drugi dzień swej wizyty - para książęca spędzi w Gdańsku.
więcej

W środę pierwsze czytanie projektu ustawy o Sądzie Najwyższym

PAP / jp
Poniedziałek, 17 lipca 2017, godz. 21:36
Pierwsze czytanie złożonego przez posłów PiS projektu ustawy o Sądzie Najwyższym zaplanowano na środę - wynika z zamieszczonego w poniedziałek wieczorem na stronie internetowej Sejmu wstępnego harmonogramu obrad rozpoczynającego się we wtorek trzydniowego posiedzenia Sejmu.
więcej

9-latek uratował matkę, wzywając pogotowie

PAP / jp
Poniedziałek, 17 lipca 2017, godz. 20:38
9-letni Denis z Rudy Śląskiej wezwał karetkę do nieprzytomnej matki, chorej na cukrzycę. Zdaniem lekarzy, postawa chłopca prawdopodobnie uratowała kobiecie życie.
więcej

Para książęca spotkała się z weteranami powstania warszawskiego

PAP / jp
Poniedziałek, 17 lipca 2017, godz. 20:18
- Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego jest głębokim i pobudzającym do myślenia doświadczeniem. To miejsce uosabia ducha i odwagę Polaków - napisali księżna Catherine i książę William w księdze pamiątkowej Muzeum Powstania Warszawskiego.
więcej

We wrześniu poszukiwania szczątków żołnierzy wyklętych

PAP / jp
Poniedziałek, 17 lipca 2017, godz. 17:31
We wrześniu rozpoczną się w Ogrodzonej na Śląsku Cieszyńskim poszukiwania zamordowanych przez komunistów żołnierzy Narodowej Organizacji Wojskowej - dowiedziała się PAP od wiceprezesa IPN Krzysztofa Szwagrzyka, który kieruje Biurem Poszukiwań i Identyfikacji.
więcej

Para książęca, William i Kate, przybyła do Warszawy

PAP / jp
Poniedziałek, 17 lipca 2017, godz. 14:48
W poniedziałek po godz. 13.30 w Warszawie wylądował samolot z księciem i księżną Cambridge Williamem i Kate na pokładzie. Para książęca spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, a w Gdańsku - Europejskie Centrum Solidarności.
więcej

"O kształcie sądów nie może decydować jedna partia"

PAP / psd
Poniedziałek, 17 lipca 2017, godz. 13:34
Zgadzamy się z prezydentem: polskie sądownictwo wymaga gruntownych reform; jednak sądy nie mogą być upartyjnione, niedopuszczalnym jest, by tylko jedna partia i jej minister sprawiedliwości decydowali o ich kształcie - napisał na facebooku Paweł Kukiz po spotkaniu z Andrzejem Dudą.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook