Prezydent Andrzej Duda deklaruje dalsze wsparcie dla WOŚP

PAP/ ed
Poniedziałek, 21 stycznia 2019, godz. 19:19
Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że będzie nadal wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, którą uważa za cenną inicjatywę. Nie chciał jednocześnie komentować odejścia, a potem powrotu Jerzego Owsiaka do kierowania WOŚP.
więcej

3 marca odbędą się przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska

PAP/ ed
Poniedziałek, 21 stycznia 2019, godz. 16:05
W niedzielę 3 marca odbędą się przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska; rozporządzenie w tej sprawie podpisał premier Mateusz Morawiecki. O podpisaniu rozporządzenia poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.
więcej

Prokuratura: Dariusz S. przekazał identyfikator "Media" policji, by ukryć zaniedbania ochrony

PAP / pk
Poniedziałek, 21 stycznia 2019, godz. 12:05
Szef ochrony imprezy WOŚP Dariusz S. przekazał identyfikator z napisem "Media" funkcjonariuszom policji, by ukryć zaniedbania w zakresie zabezpieczenia imprezy 13 stycznia w Gdańsku, na której zaatakowany został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz - przekazała prok. Grażyna Wawryniuk.
więcej

Dworczyk: wybory na prezydenta Gdańska najprawdopodobniej 3 marca

PAP / pk
Poniedziałek, 21 stycznia 2019, godz. 09:49
Wybory na prezydenta Gdańska odbędą się najprawdopodobniej 3 marca - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.
więcej

Matka zabójcy Adamowicza: wciąż go kocham. Bardzo przepraszam za moje dziecko

Duży Format / PAP / pk / sz
Poniedziałek, 21 stycznia 2019, godz. 08:09
"Tyle osób skrzywdził, prezydenta, jego rodzinę, nas, a ja nadal jestem matką; to najtrudniejsze uczucie, jakie można sobie wyobrazić. Urodziłam syna, który zabił człowieka, i muszę z tym żyć. Ale nigdy się go nie wyrzeknę"- powiedziała w wywiadzie dla "Dużego Formatu" pani Jolanta, matka Stefana W.
więcej

Hall: dziedzictwo Pawła Adamowicza nie pójdzie na marne

PAP / ml
Poniedziałek, 21 stycznia 2019, godz. 07:30
Piękny człowiek, wielki człowiek i jestem przekonany że jego dziedzictwo nie pójdzie na marne - mówił o Pawle Adamowiczu jego mentor i przyjaciel prof. Aleksander Hall.
więcej

"Chcemy dać naszym podopiecznym poczucie prywatności". Medycy na Ulicy zbierają na karetkę

facebook.com/medycynaulicy / jp
Poniedziałek, 21 stycznia 2019, godz. 07:00
"Wreszcie chcemy mieć miejsce, w którym można będzie z człowiekiem po prostu usiąść i porozmawiać o tym, co boli. W cieple. Bez gapiów" - piszą o swoim pomyśle na Facebooku.
więcej

Lubnauer o słowach o. Wiśniewskiego: nie ma żadnej wątpliwości, że są kierowane do wszystkich

PAP / ml
Niedziela, 20 stycznia 2019, godz. 17:47
Nie ma żadnej wątpliwości, że słowa o. Ludwika Wiśniewskiego są kierowane do wszystkich, także do mnie jako przewodniczącej partii politycznej; będę staranniej zastanawiać się nad każdą wypowiedzią - zapewniła szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w wywiadzie dla wPolityce.pl.
więcej

W niedzielę wieczorem w Gdańsku "Światełko dla Pawła"

PAP / ml
Niedziela, 20 stycznia 2019, godz. 16:52
Grupa gdańszczan organizuje w niedzielę wieczorem w centrum miasta spotkanie "Światełko dla Pawła". Zaopatrzeni w latarki i inne źródła światła mieszkańcy mają oddać hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi i zaprotestować przeciwko przemocy.
więcej

Duda: chcemy pielęgnować chłopskie wartości, które konstytuują nowoczesny naród polski

PAP / ml
Niedziela, 20 stycznia 2019, godz. 15:38
Dzisiaj, kiedy wkraczamy w kolejne stulecie niepodległości, chcemy pielęgnować wartości, które do naszej wspólnoty politycznej wnieśli chłopi, a które konstytuują nowoczesny naród polski - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym na obchodach 145. rocznicy urodzin Wincentego Witosa.
więcej

Premier: uczyńmy nasze życie publiczne lepszym

PAP / ml
Niedziela, 20 stycznia 2019, godz. 14:45
Uczyńmy nasze życie publiczne lepszym, a debatę publiczną uczyńmy spokojniejszą, mądrzejszą i pełną należytego szacunku do siebie nawzajem - apelował w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów 145. rocznicy urodzin Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.
więcej

Prezydent Duda w Zakopanem: nie zrezygnujemy ze świadczenia dobra

PAP / ml
Niedziela, 20 stycznia 2019, godz. 12:18
Prezydent Andrzej Duda, który w niedzielę w Zakopanem wziął udział w charytatywnym maratonie narciarskim, powiedział, że nie możemy zrezygnować ze świadczenia dobra i dawania siebie innym, a zło i przemoc nie może zwyciężyć. Prezydent wspomniał zamordowanego przed tygodniem Pawła Adamowicza.
więcej

Dulkiewicz: kochane gdańszczanki i gdańszczanie, dziękuję Wam za godną postawę

PAP / ml
Niedziela, 20 stycznia 2019, godz. 11:27
Kochane gdańszczanki i gdańszczanie, dziękuję Wam za godną postawę, wzajemną życzliwość i uśmiech przez ten ostatni tydzień! - napisała w niedzielę w internecie Aleksandra Dulkiewicz pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.
więcej

Jerzy Owsiak po pogrzebie Pawła Adamowicza: Wracam. Bierzemy się do roboty

PAP / kw
Sobota, 19 stycznia 2019, godz. 18:29
Po pogrzebie Jerzy Owsiak opublikował wpis, w którym deklaruje powrót i jeszcze większe zaangażowane w działalność Fundacji.
więcej

Poruszające słowa córki i żony prezydenta Adamowicza w czasie pogrzebu

PAP / kw
Sobota, 19 stycznia 2019, godz. 14:43
Żona zmarłego prezydenta wyraziła swoją prośbę do wszystkich. Również jego córka zdecydowała się powiedzieć coś bardzo ważnego.
więcej

Hospicjum im. ks. Dutkiewicza dziękuje za możliwość zbiórki podczas uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza

KAI / kw
Sobota, 19 stycznia 2019, godz. 13:54
"Ogromnie wzruszeni gestem Rodziny śp. Pawła Adamowicza, chcemy bardzo podziękować za decyzję o organizacji zbiórki podczas uroczystości pogrzebowych na rzecz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza oraz za deklarację przekazania datków, które tego dnia będzie zbierać również WOŚP w Gdańsku" - oświadczyło gdańskie hospicjum.
więcej

O 12:00 w Bazylice Mariackiej uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

PAP / kw
Sobota, 19 stycznia 2019, godz. 10:21
W sobotę w Gdańsku odbędą się uroczystości pogrzebowe zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Rozpoczną się one w południe mszą pogrzebową w Bazylice Mariackiej pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia.
więcej

Tysiące gdańszczan towarzyszyło prezydentowi miasta w jego ostatniej drodze

PAP / ms
Piątek, 18 stycznia 2019, godz. 20:30
Tysiące gdańszczan towarzyszyło zmarłemu tragicznie prezydentowi miasta Pawłowi Adamowiczowi w jego ostatniej drodze - z Europejskiego Centrum Solidarności do Bazyliki Mariackiej, gdzie zostanie pochowany w sobotę. W trakcie przejścia konduktu biły dzwony wielu kościołów.
więcej

KGP: zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o nawoływanie do nienawiści

PAP / ms
Piątek, 18 stycznia 2019, godz. 19:30
Od poniedziałku zatrzymano ponad dwadzieścia osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, urzędników, polityków i samorządowców oraz takich, które publicznie drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - podaje w piątek Komenda Główna Policji.
więcej

Łódź: zamknięto dom dziecka, bo jego wszyscy podopieczni trafili do rodzin

PAP / ms
Piątek, 18 stycznia 2019, godz. 17:30
W Łodzi zlikwidowano dom dziecka, którego 25 podopiecznych trafiło do rodzin biologicznych bądź zastępczych spokrewnionych i zawodowych. To pierwszy znaczący krok w realizacji planu władz miasta, aby do 2021 roku zlikwidować większość miejsc w domach dziecka i zastąpić je rodzinami.
więcej

Rozpoczęła się żałoba narodowa po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

PAP / ms
Piątek, 18 stycznia 2019, godz. 17:01
W piątek o godz. 17 rozpoczęła się zarządzona przez prezydenta Andrzeja Dudę żałoba narodowa po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Będzie obowiązywać do godz. 19 w sobotę. W tym czasie flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.
więcej

Służba Więzienna: Stefan W. nigdy nie był izolowany od innych więźniów

PAP / ms
Piątek, 18 stycznia 2019, godz. 16:30
Stefan W. nigdy nie był izolowany od innych więźniów, bo nie było ku temu przesłanek. Funkcjonał bezkonfliktowo w grupie więźniów, nie był agresywny - podkreśliła w rozmowie z PAP rzeczniczka prasowa Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska.
więcej

Wrocław: ośmioro pacjentów szpitala USK ma objawy świńskiej grypy

PAP / ms
Piątek, 18 stycznia 2019, godz. 15:30
Ośmioro pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu ma objawy grypy AH1N1. Placówka zamknęła oddział kardiologii dla odwiedzających i odizolowała zakażonych pacjentów - poinformowano na konferencji prasowej.
więcej

Żona Pawła Adamowicza w pożegnalnym liście: nie mam w sobie nienawiści do zabójcy

Dziennik Bałtycki / sz
Piątek, 18 stycznia 2019, godz. 15:09
Magdalena, Antonina i Tereska Adamowicz napisały listy pożegnalne. Przeczytajcie poruszające słowa kobiet, które straciły ukochanego męża i ojca. Jest w nich piękne przesłanie.
więcej

"A może Jerzy Owsiak ma już po ludzku dosyć?". Czy pozwolimy mu odejść?

natemat.pl / Rafał Madajczak / jp
Piątek, 18 stycznia 2019, godz. 14:30
"Niech każda osoba, która mówi dziś "nie przyjmuję dymisji" wykona ćwiczenie intelektualne i uczciwie sobie odpowie, czy zamieniłaby się na miejsca z Jerzym Owsiakiem?" - pyta Rafał Madajczak, dziennikarz.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook