Chora moda na Powstanie?

Krzysztof Wołodźko
Niedziela, 3 sierpnia 2014, godz. 11:26
Okrągła, 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego budzi wiele, także skrajnych emocji i opinii. Wśród nich pojawia się również, czasem bardzo ostentacyjnie wyrażane przekonanie, że już za wiele tych zachwytów i apologii beznadziejnie i krwawo przegranego zrywu, za dużo okołopowstańczych wydarzeń i gadżetów.
więcej

Wałęsa "przegrał" z działaczem progejowskim

Piotr Kropisz SJ
Środa, 30 lipca 2014, godz. 12:30
Ulica Lecha Wałęsy w San Francisco zostaje przemianowana na Toma Wadella, lokalnego działacza gejowskiego. Powód? Antygejowskie wypowiedzi byłego prezydenta i Noblisty.
więcej

My, ludzie środka

Konrad Sawicki
Środa, 30 lipca 2014, godz. 10:23
Racje nie zależą od barw politycznych, deklaracji konfesyjnych czy też ideowych. Nie zależą też od tego czy ktoś czyta tę gazetę lub ogląda tamtą telewizję. Racje bazują na fundamentalnych wartościach, takich jak dobro, miłość, prawda, piękno.
więcej

Sezon ogórkowy i wojna

ks. Artur Stopka
Wtorek, 29 lipca 2014, godz. 13:44
Pierwszy zbiór ogórków następuje 12 tygodni po wysiewie. Dlatego fachowcy radzą, aby ci, którzy chcą je chrupać jak najwcześniej, umieścili nasiona w ziemi już pod koniec marca. Łatwo wyliczyć, kiedy pojawi się szansa pierwszych zbiorów. Mnie więcej wtedy, gdy rozpoczynają się wakacje. Inaczej mówiąc, sezon ogórkowy.
więcej

Lepiej sprzedawać marchewki

Piotr Żyłka
Piątek, 25 lipca 2014, godz. 19:00
Są takie momenty, kiedy wszyscy katolicy muszą ze sobą ściśle współpracować. Niezależnie od podziałów. Sprawa profesora Chazana to jest właśnie taki moment.
więcej

Lepsza i gorsza przelana krew

Krzysztof Wołodźko
Wtorek, 22 lipca 2014, godz. 07:47
Wysoce prawdopodobne zestrzelenie przez ukraińskich separatystów Boeinga 777, samolotu malezyjskich linii lotniczych wiele mówi o międzynarodowych mechanizmach politycznych. I - przy okazji - o dość znacznej słabości Polski wobec Rosji.
więcej

Cancer FIGHTERS - czyli jak się walczy z rakiem

Piotr Żyłka
Niedziela, 20 lipca 2014, godz. 20:53
Są ludzie, którzy mimo poważnych życiowych problemów i dramatów się nie poddają. Co więcej, potrafią te przeciwności i trudne doświadczenia wykorzystać, by pomóc innym. Cancer FIGHTERS to dokładnie tacy ludzie.
więcej

Sprawiedliwość społeczna według JKM

Krzysztof Wołodźko
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 12:21
Szerokim echem odbiło się po (medialnej) Polsce uderzenie w twarz Michała Boniego przez Janusza Korwin-Mikke. Dlaczego ten naganny moralnie czyn znalazł aprobatę także wśród osób deklarujących się jako katolicy?
więcej

W obronie profesora Chazana

Przewodnik Katolicki
Dr Paweł Wosicki
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 07:35
Czy profesor rzeczywiście naruszył prawo, skrzywdził pacjentkę, zachował się bezdusznie, czy może przeciwnie, skorzystał z przysługujących mu uprawnień, otoczył swoich pacjentów (matkę i jej nienarodzone dziecko) troskliwą opieką i zachował się tak, jakbyśmy tego od niego, jako pacjenci, oczekiwali?
więcej

Stop zaśmiecaniu Polski

Dariusz Piórkowski SJ
Czwartek, 10 lipca 2014, godz. 11:04
Niestety, z roku na rok narasta we mnie smutek. Jestem wręcz przerażony ogromem śmieci, które leżą w lasach, nad brzegiem rzek, a najwięcej w rowach obok dróg. Mam wrażenie, że gdybyśmy pozbierali je w całej Polsce, to wystarczyłoby ich na usypanie gór wielkości naszych Tatr.
więcej

Nie ma to jak pociąg

Dariusz Piórkowski SJ
Czwartek, 3 lipca 2014, godz. 05:51
Skoro wakacje za pasem, to ja z cyklu koleje polskie.
więcej

Sztuka przechodzenia przez ścianę

Wojciech Żmudziński SJ
Wtorek, 1 lipca 2014, godz. 17:19
Czy trudne sytuacje są po to, by je rozwiązywać? Czy kryzysów i konfliktów należy unikać? Najczęściej spotykam ludzi, którzy na oba postawione pytania odpowiadają twierdząco. A jednak są osoby, które mają przeciwne zdanie. Trudne sytuacje są dla nich okazją, a kryzysy i konflikty stają się w ich życiu błogosławieństwem.
więcej

Co przez ten czas robił minister Sikorski?

ks. Adam Błyszcz CR
Poniedziałek, 30 czerwca 2014, godz. 19:01
Pan Mariusz Zawadzki, felietonista GW, przypomina, że dwa lata temu amerykański magazyn "Foreign Policy" umieścił pana Radosława Sikorskiego w setce największych myślicieli świata. Brzmi to trochę śmiesznie, ale skoro amerykański i skoro myślicieli to coś musi być na rzeczy.
więcej

Joanna Szczepkowska odchodzi z "Do Rzeczy"

Konrad Sawicki
Poniedziałek, 30 czerwca 2014, godz. 07:08
Joanna Szczepkowska została niedawno usunięta z łamów "Wysokich Obcasów", a następnie przyjęła ofertę tygodnika "Do Rzeczy", by tam publikować swe felietony. Jednak w piśmie Pawła Lisickiego wytrzymała zaledwie cztery tygodnie. Co się wydarzyło?
więcej

Co mówi o Polsce świat? Kulisy manipulacji

Żelazna Logika / zelaznalogika.net
Sobota, 28 czerwca 2014, godz. 11:13
Echa ze świata. Stała rubryka większości polskich portali, gazet, stacji telewizyjnych i radiowych."Zobaczmy co dzisiaj napisała niemiecka prasa". A co takiego napisała? Pewnie wszystko. Spójrzmy na polski rynek prasy i zastanówmy się czy nie jesteśmy w stanie znaleźć dowolnej opinii na dowolny temat. Tygodników opinii mamy kilkadziesiąt - wystarczy sobie wybrać którykolwiek z nich i mamy cały przekrój tekstów od prawa do lewa, od pochwał po krytykę i od prawdy po kłamstwa.
więcej

Folwark "Polska"

Krzysztof Wołodźko
Niedziela, 22 czerwca 2014, godz. 12:40
Afera taśmowa pokazała jak na dłoni, w jak wielkim stopniu Polska po 25 latach świętowania wolności nie dopracowała się realnej polityczności, rozumianej jako troska o dobro państwa. I jak niska jest kultura polityczna grupy odpowiedzialnej za funkcjonowanie struktur odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie kraju.
więcej

Wolność grubymi nićmi szyta

Marcin Makowski
Sobota, 21 czerwca 2014, godz. 03:25
Żona otrzymuje zdjęcia męża z kochanką, a on na to: "Zosiu, zastanów się, komu to służy, kto sabotuje naszą miłość? A poza tym, listonosz, który to przyniósł, siedział kiedyś w więzieniu. Czy można mu ufać?". Niestety, ale tak dziś wygląda afera taśmowa w kabaretowym skrócie.
więcej

Lekcja logiki. Za darmo

ks. Adam Błyszcz CR
Wtorek, 17 czerwca 2014, godz. 12:04
Ostatnie wydarzenia w Polsce to nic innego jak darmowa lekcja logiki. Zupełnie niezasłużona, bo za takie szkolenia trzeba płacić wielkie pieniądze. A tu proszę - darmo.
więcej

Oto kuchnia polskiej polityki

Krzysztof Wołodźko
Niedziela, 15 czerwca 2014, godz. 17:15
Poranna lektura tekstu z nagraniami rozmów Bartłomieja Sienkiewicza, Marka Belki i Sławomira Nowaka z najnowszego "Wprost" nie zaskakuje. Jest potwierdzeniem dość powszechnych opinii o złej kondycji państwa polskiego. Ale tu jego mało korzystną prezentację dali ludzie żyjący na ogół z "propagandy sukcesu" uprawianej przez Platformę Obywatelską.
więcej

Druga strona mundialu

Polskie Radio Program 1
Grzegorz Dobroczyński SJ
Sobota, 14 czerwca 2014, godz. 10:13
Zarówno medal jak i moneta mają dwie strony: te reprezentacyjną, awers i uzupełniającą, rewers.
więcej

Co się stało z Justyną Kowalczyk?

Przemysław Radzyński
Piątek, 6 czerwca 2014, godz. 07:04
"Wstrząsający wywiad", "dramatyczne wyznania", "szokujące słowa" - tak od kilku dni określa się rozmowę Pawła Wilkowicza (Sport.pl) z Justyną Kowalczyk. Ale w tym, co mówi wybitna polska sportsmenka nie ma nic szokującego - choroby psychiczne to normalność.
więcej

Król świata przylatuje do Polski

Marcin Makowski
Środa, 4 czerwca 2014, godz. 18:12
"Freedom is made in Poland" - krzyczały z dumą media. "Dzisiaj oczy świata zwrócone są na Polskę" - pisali eksperci. "To nie mur berliński, ale Solidarność będzie symbolem upadku komunizmu" - zapewniali politycy. Tymczasem po 4 czerwca opadł kurz, prezydent Obama odleciał, a świat? Jak zwykle wzruszył ramionami.
więcej

Nowa Prawica laicka

Konrad Sawicki
Wtorek, 3 czerwca 2014, godz. 06:20
Od ostatnich wyborów sporo myślę i czytam o Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. Dochodzę do wniosku, że jednym z tych elementów, które formację tę wyniosły do sukcesu, jest postawienie na absolutną wolność pojedynczego człowieka: wolność od opresji gospodarczych, społecznych, unijnych, państwowych i religijnych. Ten ostatni element wart jest komentarza.
więcej

To już nie jest fajne

Krzysztof Wołodźko
Poniedziałek, 2 czerwca 2014, godz. 07:10
Terry Gilliam w swoim najnowszym filmie, "Teorii wszystkiego" pyta, czy dzięki technologicznemu postępowi faktycznie stworzyliśmy lepszy świat, skoro coraz częściej jesteśmy skazani w nim na samotność.
więcej

Pochować Generała

Konrad Sawicki
Poniedziałek, 26 maja 2014, godz. 18:11
Wojciech Jaruzelski zgodnie z wolą rodziny zostanie pochowany na Wojskowych Powązkach w kwaterze Ludowego Wojska Polskiego. Dyskusja, która toczy się w Polsce od momentu śmierci Generała, pokazuje, że mamy problem ze zrozumieniem istoty pogrzebu.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?