Jak zobaczyłem to zdjęcie, prawie się popłakałem [KOMENTARZ]

Michał Lewandowski
Michał Lewandowski / DEON.pl

Piątek, 18 stycznia 2019, godz. 07:00
Ludzie masowo oddający krew, wielkie spotkania w ciszy, serca ułożone ze zniczy, apel o szacunek i brak hejtu, spotkanie zastępcy prezydenta z matką sprawcy i jeszcze to: żona i córka Prezydenta dziękujące za wsparcie. Gdańsk stał się miastem wolności i solidarności. Znów.
więcej

Symetryzm a chrześcijaństwo

Marek Lasota
Poniedziałek, 7 sierpnia 2017, godz. 09:18
Każdy poważnie traktujący mądrość Mistrza z Nazaretu i jego apostołów staje prędzej czy później wobec pytania, czy ważniejsza jest dla niego wspólnota wierzących czy wymyślona na potrzeby rządzących wspólnota narodowa, państwowa itd. Podzielam pogląd Szymona Hołowni, że "[…] państwo nie jest najwyższą wartością. Nasze chrześcijańskie braterstwo jest ważniejsze".
więcej

Emocjonalny stan ducha

Marek Lasota
Sobota, 22 lipca 2017, godz. 17:39
Zamknij ryj, hańba, chcemy veta, won, skowyt postkomuny, dyktatura, koniec wolności, zdradzieckie mordy, Adrian… To słowa i frazy, które dziś słyszymy w parlamencie (sic!) polskim.
więcej

Mam na imię Natalia. Mam 29 lat. Nie piję już 38 miesięcy

Natalia Białobrzeska
Natalia Białobrzeska

Środa, 14 września 2016, godz. 11:53
Przyjaciele i rodzina pytają mnie, jak się z tym czuję, czy nie mam ochoty na chociaż jedną lampkę sangrii, jak długo jeszcze wytrzymam. Znajome nie kryją zdziwienia, bo przecież teoretycznie już mogę.
więcej

Polska specjalność: gadanie o bzdurach

Krzysztof Wołodźko
Krzysztof Wołodźko

Wtorek, 1 grudnia 2015, godz. 07:08
Kto ponosi winę za to, że żyjemy w źle urządzonym państwie? Na tak zadane pytanie często słyszymy odpowiedź: politycy! Czy aby na pewno?
więcej

Głód komunii w Christuskirche

Jacek Siepsiak SJ
Czwartek, 19 listopada 2015, godz. 09:35
Papież w zborze protestanckim to już nic nowego. Poprzednicy też tam chadzali i to bez takiej okazji jak 500-lecie reformacji. Franciszek też nie ogłosił jakichś nowych uzgodnień doktrynalnych, choć wezwał do jedności różnorodności. A jednak ta wizyta dała do myślenia i warto pokusić się o kilka spostrzeżeń.
więcej

Nie wszyscy terroryści to muzułmanie

Karol Wilczyński / DEON.pl
Czwartek, 19 listopada 2015, godz. 07:01
Czy rzeczywiście wszystkie religie - oprócz islamu - dążą do pokoju? Czy żaden terrorysta nie powołał się nigdy na Chrystusa? Poznaj fakty i nie powielaj fałszywych informacji.
więcej

Terroryści nie przybywają na pontonach

Katarzyna Przybysławska / Karol Wilczyński
Środa, 18 listopada 2015, godz. 07:00
Dlaczego terroryści nie przyjadą z imigrantami? Czy grozi nam niebezpieczeństwo? Czy wszyscy, którzy ubiegają się o azyl, otrzymają go? - mówi prezes Centrum Pomocy Prawnej dla uchodźców.
więcej

Zamachy w Paryżu: na chłodno

Dominik Jarczewski OP
Poniedziałek, 16 listopada 2015, godz. 09:36
"Druga doba sprzyja systematycznemu zbieraniu myśli pogubionych w gonitwie emocji". O siedmiu kwestiach porządkujących obraz sytuacji - prosto z Paryża pisze Dominik Jarczewski OP.
więcej

Cisza [KOMENTARZ Z PARYŻA]

Dominik Jarczewski OP
Sobota, 14 listopada 2015, godz. 17:59
Dużo się pisze: "Europa", "cywilizacja", "wartości republikańskie", "laicyzacja", "postkolonializm". A ja myślę o rodzinach tych zamordowanych. Nie zabito im republiki czy światowego pokoju, ale syna, wnuka, żonę. Teraz zabija się ją/go po raz drugi - traktując jak jedną liczbę więcej, która dociąża argument przetargowy - prosto z Paryża pisze Dominik Jarczewski OP.
więcej

Nie mylcie ofiar z katami

Mikołaj Cempla / DEON.pl
Sobota, 14 listopada 2015, godz. 12:26
Nie potrafię Was zrozumieć. Zdarzyła się okropna tragedia, zginęło mnóstwo ludzi. Czas na na żałobę i modlitwę? Nie... Dla Was to szansa, by przyłożyć uchodźcom i tym, którzy chcą im pomóc.
więcej

Jak świętować 11 listopada?

Jacek Siepsiak SJ
Wtorek, 10 listopada 2015, godz. 20:10
Jezusowi zarzucali, iż przez moc Belzebuba czyni cuda. Dobre dzieła Zbawiciela nazywano dziełami szatana. O autorach takich "rewelacji" Chrystus mówił, że grzeszą przeciw Duchowi Świętemu, że nie ma dla nich szans, bo sami sobie odbierają możliwość nawrócenia. Dlaczego? Bo dobro nazywają złem. Jak więc pójdą za dobrem? Jak skierują się ku zbawieniu?
więcej

Trzecia wojna światowa u bram

Zygmunt Kwiatkowski SJ
Zygmunt Kwiatkowski SJ / DEON.pl

Czwartek, 5 listopada 2015, godz. 09:41
Płomień trzeciej wojny światowej pali się na Bliskim Wschodzie, ale może on ogarnąć inne rejony. Może dotrzeć również do nas. A może już tutaj dotarł, tylko my nie chcemy tego dostrzec?
więcej

O co chodzi z "naznaczonymi dziećmi z in vitro"?

Elżbieta Wiater
Elżbieta Wiater

Piątek, 18 września 2015, godz. 15:42
Informacja o wymogu gromadzenia przez Urzędy Stanu Cywilnego oświadczeń o uznaniu ojcostwa w stosunku do zarodków poczętych w procedurze wspomaganego rozrodu wywołała medialną burzę.
więcej

Referendalna bieda z nędzą. Ale "na bogato"

Krzysztof Wołodźko
Krzysztof Wołodźko

Wtorek, 8 września 2015, godz. 15:01
Czy zdarzyło się Państwu, że ktoś sprzedał wam marnej jakości produkt za duże pieniądze? Pewnie czuliście się wtedy oszukani. Niedzielne referendum to niestety dobry przykład powyższej sytuacji.
więcej

Węgry stawiają na rodzinę. Czy to socjalizm?

Krzysztof Wołodźko
Krzysztof Wołodźko

Poniedziałek, 20 lipca 2015, godz. 09:21
Aktywna i wspierająca polityka państwowa względem rodziny to nie "zbędny socjal". To konieczna inwestycja w przyszłość.
więcej

Dopaleni

Wojciech Żmudziński SJ
Wojciech Żmudziński SJ

Poniedziałek, 13 lipca 2015, godz. 11:18
Żaden nadawca nie stanął do tej pory przed sądem za promocję dopalaczy. A warto chwycić ich za kudły, jeśli jeszcze je mają.
więcej

Potencjał jest, pieniędzy nie ma

Elżbieta Wiater
Elżbieta Wiater

Sobota, 4 lipca 2015, godz. 09:01
Garść przykładów, przytaczam tylko te z ostatniego miesiąca.
więcej

Jak oceniasz DEON.pl? [ankieta + ebook w prezencie]

DEON.pl
Wtorek, 30 czerwca 2015, godz. 11:07
Wiemy, że aby być dobrym, trzeba podejmować nowe wyzwania i ciągle się rozwijać. Wiemy też, że DEON.pl to przede wszystkim społeczność użytkowników. Dlatego chcemy Was zaprosić do wyznaczenia kierunków tego rozwoju.
więcej

Resztki, czyli niepotrzebne embriony

Elżbieta Wiater
Elżbieta Wiater

Czwartek, 25 czerwca 2015, godz. 10:21
Dziś odbyło się głosowanie nad projektem ustawy regulującej kwestie in vitro. Jest w tym projekcie dużo rozwiązań, które ewidentnie służą jedynie interesom klinik oraz banków gamet, jednocześnie całkowicie ignorując dobro dzieci, które mogą się urodzić.
więcej

Bezdomni w billboardzie i polska bieda

Krzysztof Wołodźko
Krzysztof Wołodźko

Środa, 17 czerwca 2015, godz. 10:07
W Krakowie, przy ul. Konopnickiej, niedaleko od dawnego hotelu Forum stoi olbrzymi billboard. Jest na tyle wielki, że w jego wnętrzu, rozległej podstawie przypominającej nieco namiot, zamieszkali ludzie bezdomni.
więcej

Dusza kolei

Jacek Siepsiak SJ
Jacek Siepsiak SJ

Niedziela, 7 czerwca 2015, godz. 18:23
Dusza przemawia przez zmysły. Jakbyś my poznawali duszę artystyczną, gdyby nie zmysłowy przekaz, i to bujny przekaz? Podobnie dusza maszyn, kolei itp. objawia się w kontakcie z konkretnymi urządzeniami. Można tu chyba nawet mówić o kontakcie z duszą naszej cywilizacji, z duchem walki, z emocjami towarzyszącymi ujarzmianiu natury.
więcej

Refleksje po Dniu Dziecka

Krzysztof Wołodźko
Krzysztof Wołodźko

Wtorek, 2 czerwca 2015, godz. 14:03
Wczoraj był Dzień Dziecka. Nie byłbym sobą, gdybym przy tej okazji nie przyjrzał się kilku statystykom dotyczącym "przyszłości narodu".
więcej

Polka, co urodziła

Materiał nadesłany
Materiał nadesłany

Sobota, 30 maja 2015, godz. 08:49
Jeszcze pięć lat temu myślałam tak samo jak Marta Brzezińska-Waleszczyk, która w felietonie "Młoda Polka, co nie chciała rodzić" opisała obawy młodych kobiet przed macierzyństwem. Z zapałem przekonywałam mojego wówczas jeszcze narzeczonego, że nie chcę mieć nic wspólnego ze statystkami demograficznymi, a postulowanie wzrostu dzietności w Polsce uprzedmiotawia mnie jako kobietę. Od tamtego czasu wyszłam za mąż, urodziłam jedno, potem drugie dziecko i doświadczyłam radykalnego zwrotu w swoim myśleniu o macierzyństwie.
więcej

Brak psychologa to wielki brak

Elżbieta Wiater
Elżbieta Wiater

Piątek, 29 maja 2015, godz. 17:56
W polskich szpitalach wciąż rozpaczliwie brak psychologów. Na wielu oddziałach ich praca jest konieczna, ale szpitale oszczędzają i nie ma dla nich etatów. Tymczasem możliwość rozmowy, wygadania się a czasem po prostu wypłakania przed kimś, kto nas przyjmie ze zrozumieniem i będzie wiedział, jak pomóc, jest też szansą na lepsze przeżycie choroby, wypadku, trudnej diagnozy. Marzy mi się moment, kiedy możliwość skorzystania z opieki psychologa w szpitalu będzie czymś naturalnym. Oby nastąpił jak najszybciej.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook