Polska zaskarży decyzję KE ws. podatku handlowego

(fot. shutterstock.com)

Wiceminister finansów Wiesław Janczyk zwrócił się do MSZ o zaskarżenie do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej decyzji KE nakazującej zawieszenie poboru handlowego w Polsce - poinformowało w środę ministerstwo rozwoju.

 

We wrześniu Komisja Europejska wszczęła postępowanie o naruszenie prawa UE przez Polskę w związku z wprowadzeniem podatku handlowego. Zdaniem Brukseli jego konstrukcja może faworyzować mniejsze sklepy, co może być uznane za pomoc publiczną. Komisja wydała też nakaz zobowiązujący Polskę do zawieszenia stosowania podatku do czasu zakończenia jego analizy przez urzędników w Brukseli.

 

"W związku z otrzymaną za pośrednictwem prezesa UOKiK informacją o podjęciu przez KE decyzji o wszczęciu postępowania w sprawie pomocy państwa +Podatek od sprzedaży detalicznej w Polsce+, przewidzianego w art. 108 ust. 2 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), w której Komisja nakazuje zawieszenie stosowania podatku, zwracam się z wnioskiem o podjęcie działań mających na celu zaskarżenie nakazu zawieszenia stosowania podatku do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej" - czytamy w piśmie do MSZ.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.6

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 17:13:31 | 2016-10-27
Skonczy się na tym ,ze rzad podwyższy vat.Projekt podatku handlowego
czy też podatku  od powierzchni był chwytem propadandowym.,który miał wywołać poklask gawiedzi, zaspokoić uczucie jakiejś zemsty socjalnej itp.(rozumowanie w stylu -"Niech bagate firmy zapłaca!")
Z punktu widzienia nauki finansów publicznych pomysł był dziwny, nie.Minykany w świecie.Pan minister odetchnie z ulgą, bo winą za nie wdrożenie tego pomysłu obarczy  KE i  niechęć gawiedzi bedzie skierowana we właściwym kierunku.Wszyscy źli a rząd pisu dobry.

Oceń 1 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?