Grecja: mamy wystarczające zapasy gazu

(fot. shutterstock.com)

Grecja ma wystarczające zapasy gazu, aby zapewnić niezakłócone dostawy surowca dla całego kraju - poinformował w czwartek dyrektor generalny greckiej państwowej spółki gazowej DEPA Spiros Palaiogiannis.

 

Szef DEPA zapewnił podczas konferencji w Atenach, że biorąc pod uwagę możliwości i ograniczenia w greckim systemie bankowym, DEPA utworzyła rezerwy, które gwarantują ciągłość dostaw gazu ziemnego na grecki rynek.

 

W zeszłym tygodniu rząd Grecji zadecydował o wprowadzeniu kontroli przepływu kapitałów, aby zapobiec całkowitemu załamaniu się krajowego systemu bankowego. Banki pozostają zamknięte od 29 czerwca w związku z masowymi wypłatami oszczędności przez Greków zaniepokojonych sytuacją w kraju.

 

W środę greckie władze po raz kolejny przedłużyły okres zamknięcia banków, tym razem do poniedziałku, 13 lipca. Nadal ma obowiązywać przez ten czas dzienny limit wypłat z bankomatów wynoszący 60 euro.

 

Premier Grecji Aleksis Cipras spotkał się w czwartek z greckim ministrem finansów Euklidem Cakalotosem, aby najpóźniej omówić szczegółowy program reform, który będzie podstawą do podjęcia negocjacji o nowym wsparciu finansowym dla tego kraju z Europejskiego Mechanizmu Stabilności (EMS). Unia Europejska dała Atenom czas do niedzieli na zawarcie ostatecznego porozumienia ws. pakietu pomocowego i reform, które miałyby zapobiec wyjściu Grecji ze strefy euro.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook