"Angliki" legalnie wjeżdżają na polskie drogi

(fot. shutterstock.com)

Samochody z kierownicą po prawej stronie w maju albo w czerwcu tego roku legalnie wjadą na nasze drogi - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 

Rząd był od początku przeciwny wpuszczaniu "anglików" na polskie drogi z uwagi na niebezpieczeństwo spowodowania wypadku np. podczas wyprzedzania. Do zmiany przepisów zmusił nas jednak wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE.

 

Tym samym kierowcy będą mogli sprowadzać z W. Brytanii auta, które są tam nawet o kilkanaście tysięcy złotych tańsze niż np. ich odpowiedniki w Niemczech. Aby z nich korzystać wystarczą drobne poprawki: dostosowanie świateł i lusterek wstecznych oraz wyskalowanie prędkościomierza z mil na kilometry na godzinę.

 

Resort liczy po cichu, że kierowców do poruszania się takimi samochodami zniechęcą ich ubezpieczyciele poprzez stosowanie wyższych stawek ubezpieczeniowych - czytamy w gazecie.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Pupil :-) 00:44:41 | 2015-02-11
Niech teraz te wszystkie lemingi zobaczą po co i do czego jest ta cała brukselska biurokeacja zwana Unią. 
Niech przemyślą dlaczego najstarszego kraju Unii, którą zakładali Niemcy wespół z Francją i Anglią, dlaczego na nich nie wymuszą przepisów unijmnych żeby się dostosowali?
Tylko zawsze demoludy muszą się dostosowyawać i robić szrot dla kolejnych panow waslai, którzy nie mają co ze swoimi złomami zrobić. 
Dlaczego nie dba ten dziki nirząd o sowich obywateli i ich bezpieczeństwo na drodze?
Pytam jakim prawem i dlaczego Angole mogą się nie dostosować do wymagań Unii?  
DE..ILE co chcieli tego kołchozu !!! 

Oceń 1 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

szmind 10:51:54 | 2015-02-10
Klaszyczne traktowanie obywatela jak idioty. Że niby głupi kierowcy, na ślepo będą wyprzedzać ryzykując swoje zdrowie czy życie, a mądry urząd chce im tego zakazać. A może kierowcy anglików mają jednak rozum i może właśnie z faktu, że rzadziej (albo wcale) wyprzedzają to właśnie bezpieczeństwo wzrośnie, hę, urzędasy?

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Michał 08:49:59 | 2015-02-10
Ja już prawie nie wyrzedzam w dawny sposób. Na drodze dwupasmowej i tak się pilnuje tylko tyłu. Na szosach jadą sznurki z prekoscią 80-90 i to jest jedynie niebezpieczne a daje zerowy efekt. Jedynie jak się trafi traktor, ale w sumie dzisiaj to żadna sztuka postawic kamerkę na lewym lusterku i ekranik na desce rozdzielczej.
Jakoś śpieszno nam do wrowadzania bzdur, a żeczy rozsądne muszą dopiero wymuszać trybunały.

Oceń 1 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?