Konta bankowe Polaków są zagrożone

Zniesienie kar za łamanie tajemnicy bankowej grozi destabilizacją systemu finansowego, ostrzega "Puls Biznesu" w związku z projektem ministra sprawiedliwości, który chce depenalizacji tego przestępstwa.

 

Wszelkie informacje dotyczące kont bankowych obywateli i firm, przepływów na rachunkach bankowych, wziętych pożyczkach i kredytach itp. są dziś pilnie strzeżoną tajemnicą, której złamanie grozi karą więzienia do trzech lat i grzywny do 1 mln zł.

 

Zniesienia tych kar chce min. Jarosław Gowin, argumentując to małą liczbą skazań za to przestępstwo. Bankowcy protestują i apelują do ministra o opamiętanie. Usunięcie sankcji karnych za ujawnienie tajemnicy bankowej zagraża bezpieczeństwu depozytów przechowywanych w bankach, a tym samym wiarygodności i bezpieczeństwu sektora finansowego, ostrzega wiceprezes Związku Banków Polskich, Jerzy Bańka.

 

Opór finansistów budzi także m.in. pomysł zniesienia kar za wystawianie czeków bez pokrycia, czy obniżenia kar za prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~wojtek 12:30:07 | 2012-04-26
Mała ilość skazań, więc zmienimy prawo tak, aby wszyscy byli potencjalnymi podejrzanymi. Naprawdę widzę wielki zwrot w kierunku dawnego systemu

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~DNA 09:36:55 | 2012-04-26
Pycha i glupota obecnej wladzy jest powalajaca, na każdym kroku! Jak dlugo będziemy sie jeszcze z nimi męczyc i znosić te pogardę dla narodu.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~AKM 08:11:29 | 2012-04-26
 Może Pan Minister nie zna zsad profilaktyki jak dobra i skuteczna  to malo wykroczęń i kar. 
To jak ze szczepieniami jak skuteczne to niema chorób a bywaja powikłania po szczepueniu.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Z Maciedonii 07:57:49 | 2012-04-26
co by tu jeszcze spieprzyć, panowie...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~babcia 07:44:29 | 2012-04-26
Cóż, żyję z dnia na dzień z emerytury, na koncie bankowym mam raczej zmienny debet, więc zagrozony bank mi nie zagraża, bardziej smuci mnie że mój krótkowzroczny mąz na stare lata ogłupiał, wyprzedaje spadek, którym jest dom z ogrodem po matce na wsi i mysli mieszkac w ciupce za granicą i być tam niewolnikiem, ja stara żona mu się znudziłam, a sam już też jest stary i chory, leczył się psychiatrycznie, ale jeszcze chce poszaleć, idzie za iluzją. Nie stawiam mu przeszkód, tylko w modlitwie wspominam. Najgorsze, ze chce rozwodu i jeszcze podziału naszego mienia, którym jest nasze 3 pok mieszkanie, które nieopatrznie dałam się namówić i wykupiliśmy na własność ze S-ni. Ja na rozwód się nie zgodziłam, ale od zrobił apelację i teraz pewnie mu dadzą (on działa ze swą siostrą, która go namawia i zbankrutowała w Norwegii, jest po rozwodzie i zadłużona). Tak to jest. Przykre, a najgorsze, że nasza córka która ze mną mieszka z zięciem i 2 dzieci będzie musiała isc na bruk, jeśli ja będę mu musiała spłacić połowę majątku wspólnego czyli nasze mieszkanie. Trzeba mieszkanie sprzedac, bo szaleje okrutne prawo własności, a on chce rozwodu bez orzekania o winie i niesprawiedliwy sąd antyrodzinny w tym kierunku idzie, prosze o modlitwę, bo osłabły moje ręce

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?