Złotówka i forint - najsłabsze waluty w UE

 W 2011 r. złoty stracił 14 proc. wobec dolara i ponad 11 proc. wobec euro. Nasza waluta - wspólnie z węgierskim forintem - jest obecnie najsłabszym pieniądzem w Unii Europejskiej - stwierdza "Gazeta Polska codziennie".

 

Jak podkreśla gazeta, jest też wśród 10 najsłabszych na świecie - obok białoruskiego rubla, namibijskiego dolara i malediwskiej rupii.

 

Od wielu tygodni Narodowy Bank Polski oraz Bank Gospodarstwa Krajowego broniły złotego, sprzedając euro i dolary. Mimo to, w ostatni czwartek nasza waluta zarejestrowała najgwałtowniejszy spadek wartości od kilku miesięcy, ale po interwencji banku centralnego kurs się ustabilizował.

 

NBP ustalił w piątek kurs złotego do dolara na 3,42, a do euro na 4,42.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Sakaszwili 11:05:56 | 2011-12-31
To kolejny sukces rządzących. Im słabsza złotówka tym bardziej opłacalny eksport - mawiają. I tym biedniejsi obywatele - o czym się milczy.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 09:24:34 | 2011-12-31
 Oto owoce polityki Tuska, Rostowskiego i Sikorskiego. Gdy Polska lekką ręką wydaje 6 mld euro na fotel dla premiera podczas zebrań strefy euro, to jest oczywiste, że takie państwo jest rządzone przez kretynów lub łajdaków, labo jedno i drugie. Zatem nikt nie zaufa walucie takiego państwa.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook