Wielopoziomowy parking na krakowskim lotnisku

Port lotniczy Kraków-Balice kończy budowę wielopoziomowego parkingu zlokalizowanego naprzeciwko międzynarodowego terminalu pasażerskiego. Obiekt, kosztujący 77 mln zł, pierwsze samochody przyjmie w styczniu przyszłego roku.

 

Parking pomieści na siedmiu kondygnacjach ponad 1,2 tys. pojazdów. Dla porównania, na dotychczasowym parkingu przed terminalem mieściło się 500 samochodów. - To ważna inwestycja dla portu i pasażerów, zbliża nas bowiem do standardów, które obserwujemy na europejskich lotniskach - poinformował prezes MPL (Międzynarodowy Port Lotniczy) Jan Pamuła podczas czwartkowej uroczystości poświęcenia parkingu.

 

W jego ocenie obiekt zaspokoi zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska i przyniesie dodatkowe przychody spółce zarządzającej portem. Pierwsze samochody na teren parkingu wjadą w drugiej połowie stycznia. Cały obiekt do użytkowania oddany zostanie w maju 2010 roku. Koszt inwestycji to 77 mln zł. Jest ona w całości finansowana ze środków własnych portu.

 

Wielopoziomowy parking jest jednym z elementów planowanej kompleksowej inwestycji, która zakłada rozbudowę terminalu międzynarodowego oraz budowę hotelu. Parking będzie połączony z budynkiem terminalu za pomocą kładki umieszczonej na wysokości drugiej kondygnacji.

 

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) lotniskiem w Polsce, które w całym zeszłym roku obsłużyło 2,9 mln pasażerów. Na lotnisku regularne operacje wykonuje 18 przewoźników, port współpracuje także z kilkunastoma liniami czarterowymi.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook