Obniżyli rating Francji, będzie dochodzenie

Nadzór Rynków Finansowych (AMF) oświadczył w czwartek wieczorem, że wszczęto dochodzenie w sprawie omyłkowej wiadomości agencji ratingowej Standard and Poor's (S & P) o obniżeniu ratingu Francji.

 

"Sekretarz generalny AMF rozpoczął dochodzenie" - głosi komunikat tego organu regulacji francuskich rynków finansowych; o otwarcie dochodzenia wcześniej poprosił minister finansów Francois Baroin.

 

Agencja ratingowa Standard and Poor's (S&P) przyznała w czwartek, że przez pomyłkę wysłała do niektórych abonentów wiadomość, w której informowała o obniżeniu oceny Francji. "W następstwie błędu technicznego do niektórych abonentów portalu S&P Global Credit automatycznie wysłana została wiadomość, w której informowano o zmianie ratingu Francji" - podała agencja w komunikacie.

 

"Tak się jednak nie stało. Rating Francji pozostaje bez zmian", a ocena zdolności kredytowej nadal jest na najwyższym poziomie potrójnego A - dodano.

 

"Incydent ten nie jest związany z działaniami dotyczącymi kontrolowania oceny" zdolności kredytowej - napisano w oświadczeniu. S&P obiecała zbadać incydent.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?