Rząd wesprze polski biznes za granicą

Nareszcie wysiłki przedsiębiorców inwestujących za granicą docenił rząd. Agencja inwestycji będzie im pomagać - ujawnia "Puls Biznesu".

 

W 2010 r. polskie firmy inwestowały za granicą 4,1 mld EUR, zwiększając skumulowaną kwotę do 29,1 mld EUR. I rząd zauważył, że polskim firmom trzeba pomóc. - Rozpoczynamy pilotażowy program parcia polskich inwestycji za granicą. Zaczynamy od sześciu rynków: Czech, Niemiec, Ukrainy, Francji, Rosji i Wielkiej Brytanii - zapowiada Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ).

 

Mimo że od kilku lat przy ambasadach działają specjalnie dla biznesu powołane Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji, to przedsiębiorcy nie mieli za bardzo na kogo liczyć. - Wydziały nie są wyspecjalizowane. My obsługujemy zagranicznych inwestorów w Polsce i wiemy, czego potrzebują polskie firmy za granicą. Polscy inwestorzy zasługują na wsparcie - uważa Sławomir Majman.

 

Przedsiębiorcy podchodzą do informacji ostrożnie. - To ciekawa inicjatywa, jednakże wszystko będzie zależało od sprawności i skuteczności partnerów PAIIZ, w szczególności w krajach, które jedynie deklaratywnie wspierają inwestycje zagraniczne - komentuje Stanisław Waśko, wiceprezes Can-Packu, producenta puszek z fabrykami w Polsce, Indiach, Rosji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii, Rumunii i na Ukrainie.

 

Na razie pomoc agencji będzie dość symboliczna. Równie symboliczny jest budżet, którym PAIIZ będzie dysponować w tym roku. - W tym tygodniu powinniśmy otrzymać dotację na działania wspierające polskie inwestycje zagraniczne. Wyniesie ona 150 tys. zł - mówi prezes PAIIZ.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?