Francja redukuje listę zawodów otwartych

Rząd francuski skrócił o połowę listę zawodów otwartych dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej, którzy mogą legalnie imigrować do Francji i obejmować posady, na które trudno znaleźć kandydatów na francuskim rynku pracy.

 

Lista zawodów uprawniających do ubiegania się o wizę z pozwoleniem na pracę została zmniejszona z 30 do 14 grup - wynika z opublikowanej w piątek decyzji ministerstw Pracy i Spraw Wewnętrznych.

 

Rozporządzenie nie dotyczy cudzoziemców, którzy już przebywają legalnie we Francji, ani obywateli państw, z którymi Francja podpisała porozumienia o wspólnym sterowaniu napływem uchodźców, takimi jak Tunezja czy Senegal.

 

Co roku Francja wydaje około 20 tys. wiz z pozwoleniem na pracę, z czego większość jest w istocie jedynie zmianą statusu osób, które już przebywają na francuskim terytorium, takich jak studenci.

 

Z nowej listy zniknął m.in. zawód informatyka, choć nadal pozostanie na niej inżynier ds. realizowania i wdrażania systemów informatycznych.

 

Decyzja rządu francuskiego wpisuje się w szerszą politykę redukcji napływu uchodźców, stanowiącą ważny temat wyborczy przed wyborami prezydenckimi na wiosnę 2012 r. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?