Hilton otworzy w Polsce siedem hoteli

Pierwszy w Polsce hotel amerykańskiej sieci Hilton Garden Inn (HGI) zostanie otwarty wiosną przyszłego roku w Krakowie. W przeciągu najbliższych lat koncern Hilton zamierza uruchomić w naszym kraju siedem obiektów o zróżnicowanym standardzie.

 

We wtorek wiceprezes ds. rozwoju sieci Hilton w Europie Centralnej Urlich Widmer oznajmił, iż koncern, posiadający na chwilę obecną luksusowy obiekt Hilton w Warszawie, uruchomi siedem następnych hoteli pod trzema markami: luksusową Hilton, a także niżej klasyfikowanymi: Doubletree by Hilton oraz Hilton Garden Inn.

 

Na przyszły rok zaplanowane zostało otwarcie hotelu biznesowego HGI w Krakowie oraz Hiltona w Gdańsku. Kolejne hotele będą otwierane w latach 2011-2012 m.in. w Warszawie, Rzeszowie i we Wrocławiu.

 

Według Widmera, Polska obok krajów takich jak Niemcy, Włochy, Rosja, Hiszpania i Portugalia, Turcja, Wielka Brytania i Irlandia jest dla rozwoju Hiltona jednym z kluczowych rynków.

 

Koncern wyłonił już w Polsce około 20 lokalizacji, w których to z powodzeniem mogłyby funkcjonować średniej klasy obiekty sieci HGI. Fakt ten nie oznacza jednak, iż hotele faktycznie tam powstaną.

 

Hilton Garden Inn w Krakowie powstanie jako hotel średniej klasy przeznaczony przede wszystkim dla gości z kręgów biznesu. Jego otwarcie planowane jest na kwiecień przyszłego roku. Obiekt ten będzie mógł poszczycić się mianem 500. obiektu tej sieci na świecie.

 

Hotel działający na zasadzie franczyzy powstanie na lewym brzegu Wisły czyli w ścisłym centrum miasta. W sześciopiętrowym budynku znajdą się 154 pokoje, cztery sale konferencyjne, restauracja oraz parking podziemny i naziemny dla blisko 80 pojazdów.

 

Hilton Corporation należy od dawna do największych światowych firm w branży. Posiada ponad 3,3 tys. hoteli w 77 krajach świata i  zatrudnia ponad 130 tys. pracowników.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~kretos 11:40:12 | 2015-03-16
I co z tego, skoro jest drogo? Zobaczcie tutaj - http://www.dworekhetmanski.pl/pl/ Dobry standard u nas nie kosztuje aż tak dużo - w takich hotelach jak Hilton jednak płaci się nawet za samą nazwę, co jak dla mnie jest całkowicie pozbawione sensu.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook