"Puls Biznesu": Komu "Maliny 2010", komu...

Nominacje do gospodarczych "Malin 2010" ogłosiła redakcja "Pulsu Biznesu". Tymi nagrodami "uhonorowani" zostaną ci, którzy w minionym roku negatywnie wpłynęli na polską gospodarkę, szkodzili przedsiębiorczości, łamali dobre obyczaje biznesowe.

 

W każdej z czterech kategorii wytypowano trzy kandydatury spośród osób, instytucji i organizacji najczęściej zgłaszanych przez internautów i czytelników pisma.

 

W kategorii polityk/urzędnik nominacje otrzymali: minister finansów Jacek Rostowski (m.in. za wprowadzenie podwyżki stawek VAT i demontaż reformy emerytalnej); minister pracy Joanna Fedak (m.in. za upór w rozwalaniu systemu emerytur kapitałowych) oraz minister infrastruktury Cezary Grabarczyk (za kolej i drogi).

 

W kategorii przedsiębiorca/pracodawca: Orbis Travel (za niespodziewane ogłoszenie upadłości); Polskie Koleje Państwowe (za brak nadzoru nad podległymi spółkami); producenci farb i markety budowlane (za zmowy cenowe).

 

W kategorii inwestor/menedżer spółki giełdowej: Piotr Tymochowicz - b. prezes notowanej na NewConnect spółki Infinity (za okłamywanie inwestorów); Wojciech Buczkowski - prezes Komputronika (za złą komunikację z rynkiem); Andrzej Wojciechowicz - do października 2010 r. prezes Bomi (za ukrywanie przed inwestorami niewygodnych informacji o nietrafionych lokalizacjach delikatesów).

 

W kategorii instytucja: PO, PSL, PiS, SLD (koalicja - m.in za niewywiązywanie się z wyborczych obietnic, a PiS i SLD - za długie ignorowanie gospodarki jako obszaru konstruktywnych działań opozycji); PFRON (za nadmierne przywiązanie do tzw. wskaźnika Altmana czyli testu płynności), Prokuratura Apelacyjna w Katowicach (za roszczenie sobie prawa do wyręczania akcjonariuszy w ocenie granic dopuszczalnego ryzyka biznesowego ponoszonego przez zarządy spółek).

 

Głosowanie przez internet na stronie maliny.pb.pl. Można oddać po jednym głosie w każdej kategorii, zachęca "Puls Biznesu".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook