"Metro": To nie jest kraj dla młodych rodziców

Aż jedna trzecia z pytanych przez Ministerstwo Pracy osób w ogóle nie zamierza mieć dzieci - wynika z badań przeprowadzonych przez resort, które ujawnia "Metro".

 

Głównymi powodami takiego stanu rzeczy są: niskie pensje i niepewność na rynku pracy, brak kompleksowej pomocy państwa oraz brak partnerstwa między płciami. Według GUS przyrost naturalny w Polsce maleje nieprzerwanie od 1984 roku. W latach 2003-2005 był ujemny. Do 2030 roku będzie nas mniej o 2 mln. I nie będzie miał kto pracować na emerytów. Ostatnio nieco się poprawiło, bo w wiek rozrodczy wszedł wyż demograficzny z początku lat 80.

Ale mieszkanki dużych miast coraz później decydują się na macierzyństwo. Polska należy też do państw o najmniejszym wskaźniku dzietności w Europie. We Francji, Irlandii i Szwecji państwo i pracodawcy są bardziej przyjaźni wobec planujących dzieci rodziców.

Wspomóż Nas
Tagi: rodzina, praca, dzieci

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~j 15:21:57 | 2011-01-17
Nie zwalaj na Pana Boga. Bóg dał życie ale Ty musisz zadbać o rodzinę. Bóg może Cie wspomagać w trudnościach, ale nie "dawać na życie". Twoja córka ma jak widać opiekuńczych rodziców, ale nie każdy ma- inni smai dbają o siebie. Dobrze, że ma co jeść, jedzenie nie jest drogie, gorzej z mieszkaniem- chyba nie pochwalasz zakładania rodzin pod gołym niebem? No i nie tylko Twoja córka jest w ciąży, inni też pomimo problemów rodzą dzieci i to bez zadowolonych dziadków- to takim należy się podziw. Nitk nie chce zniechęcać do posiadnaia dzieci ale warto wskazywać na problemy, to jest większa szansa na ich rozwiązania. Cóż to za przykład, że ludzie w najgorszych warunkach rodzą dzieci? To zwyczajny egoizm, planować kolejne dzieci bo mnie jest wtedy fajnie, nie zważając na to, że nie będzie kasy na podstawowe potrzeby. Bóg wymaga od Ciebie odpowiedzialności a nie tępego "Bog da na dzieci". No jasne- usiądz i czekaj, na pewno da..

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~inn 13:42:54 | 2011-01-17
Deon schodzi coraz niżej,skoro cytuje takie brukowce.

Może spróbuj odnieść się merytorycnzie do tekstu. To smao możesz usłyszeć podczas kazania w kościele. Ludzie mają coraz mniej dzieci bo uczciwie zarobiona pensja nie wystarcza na dach nad głową i utrzymanie, a kobiety bywają źle traktowane w domach i w pracy.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~humilitas 11:58:14 | 2011-01-14
Cywilizacja europejska zmierza pewnym krokiem do zagłady.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

zyzzia 09:37:00 | 2011-01-14
zastanówmy się dla kogo to jest kraj? poza tym że dla odważnych :)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~rodzic 09:00:37 | 2011-01-14
 "To nie jest kraj dla młodych rodziców" - a dla starszych jest?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?