40 inwestycji przebudowy dróg lokalnych

W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych zostanie zrealizowanych w Wielkopolsce w 2011 roku 40 projektów - poinformował we wtorek wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

 

Projekty zostaną sfinansowane w połowie (79,5 mln zł) z budżetu państwa, drugie tyle muszą wyłożyć samorządy. Przebudowanych zostanie około 135 kilometrów dróg.

 

"Należy się spodziewać, że po przetargach, które obniżają koszty inwestycji, zrealizowane zostaną kolejne wnioski znajdujące się na liście rezerwowej" - powiedział podczas konferencji prasowej wojewoda Florek.

 

W przeprowadzonym w 2010 roku naborze samorządy złożyły 122 wnioski, które były oceniane pod kątem wpływu inwestycji na poprawę bezpieczeństwa na drogach, spójności z siecią dróg wojewódzkich i krajowych oraz współpracy między poszczególnymi samorządami.

 

W br. dodatkowe punkty otrzymywały projekty z gmin i powiatów, które ucierpiały podczas powodzi. Z tego ułatwienia skorzystały dwa powiaty i dwie gminy.

 

W skali całego kraju Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 zakładał wsparcie samorządów kwotą 3 miliardów złotych, maksymalne wsparcie z budżetu państwa może wynosić 3 miliony złotych dla jednego projektu.

 

Rok 2011 jest ostatnim, w którym realizowany będzie program budowy "schetynówek" (od nazwiska autora programu, ówczesnego szefa MSWiA Grzegorza Schetyny) W ciągu trzech lat, do 2011 r. włącznie, w Wielkopolsce przebudowanych lub wybudowanych zostanie około 500 kilometrów dróg lokalnych w ramach 188 wniosków. Cały koszt programu w regionie to 491 milionów złotych z czego 221,4 miliona pochodzi z budżetu państwa.

 

Przy okazji modernizacji wielkopolskich dróg powstało ok. 162 km chodników, 79 km ścieżek rowerowo - pieszych, 32 ronda drogowe oraz 517 bezpiecznych przejść dla pieszych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?