Kraków światową stolicą usług dla biznesu

Kraków awansował na pierwsze miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych miast na świecie pod względem usług dla biznesu - informuje "Dziennik Polski". W poprzednim rankingu Kraków był na 4. miejscu.

 

Drugie miejsce w tegorocznej klasyfikacji zajął Pekin, a dalsze lokaty w pierwszej dziesiątce zajęły w kolejności: Buenos Aires (Argentyna), Kair (Egipt), Sao Paulo (Brazylia), Ho Chi Minh (Wietnam), Dalian (Chiny), Shenzhen (Chiny), Kurytyba (Brazylia), Kolombo (Sri Lanka).

 

W ostatnich latach Kraków i aglomeracja krakowska stały się miejscem ekspansji firm z branży wysokich technologii i usług około biznesowych. W uzasadnieniu rankingu podkreślono, że w Krakowie ulokowały się duże międzynarodowe przedsiębiorstwa takie jak m.in. Capgemini, Google, IBM i Microsoft.

 

Obecnie w branży outsourcingu i centrów usług wspólnych działa w Krakowie ponad 50 firm. W tym sektorze pracuje około 16 tys. osób.

 

Na popularność Krakowa w tym zakresie wpływ mają krakowskie uczelnie wyższe, które co roku kończą wykwalifikowani naukowcy i inżynierowie - czytamy w gazecie.

 

Twórcami rankingu są: Global Services (platforma mediów) i Tholons (wiodąca firma doradcza).

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook