Archiwum

UE: wstępne porozumienie ws. reformy systemu handlu pozwoleniami na emisję CO2

PAP / kw
Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 20:12
Rada UE i PE zawarły wstępne porozumienie w sprawie reformy europejskiego systemu handlu pozwoleniami na emisję CO2, tzw. ETS. Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że z funduszu modernizacji energetyki nie będzie mogła skorzystać energetyka węglowa.
więcej

Morawiecki: w grudniu możliwa kolejna nowelizacja tegorocznego budżetu

PAP / kw
Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 15:35
Możliwe, że w grudniu będzie kolejna nowelizacja tegorocznego budżetu - poinformował w czwartek dziennikarzy wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
więcej

Morawiecki: zakaz handlu w niedziele to bardziej zmiana społeczna niż gospodarcza

PAP / kw
Czwartek, 12 października 2017, godz. 11:43
Zakaz handlu w niedziele jest bardziej zmianą społeczną niż gospodarczą - powiedział w czwartek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że obciążenia dla gospodarki związane z zakazem mogą być niewielkie.
więcej

Jest porozumienie, które ma pozwolić UE bronić się przed importem z Chin

PAP / kw
Wtorek, 3 października 2017, godz. 19:41
PE i państwa członkowskie wypracowały we wtorek porozumienie w sprawie regulacji, które mają pomóc UE bronić się przed dotowaną produkcją z Chin.
więcej

Rząd za podniesieniem kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł od 2018 roku

PAP / kw
Wtorek, 3 października 2017, godz. 16:43
Rząd opowiedział się za podniesieniem kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł oraz limitu ulgi podatkowej dla twórców - wynika z wtorkowego komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu.
więcej

"Rz": węgiel z USA od października zasili polskie elektrownie. Jest zgoda na import

PAP / kw
Środa, 27 września 2017, godz. 07:30
Krajowe spółki energetyczne, które miały zakaz importu, mogą kupić sprowadzane przez Węglokoks paliwo. Negocjacje trwają - czytamy w środowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
więcej

Minister energii: negocjacje ws. lokalizacji elektrowni jądrowej są zaawansowane

PAP / kw
Czwartek, 21 września 2017, godz. 07:26
Negocjacje dotyczące lokalizacji elektrowni jądrowej ze społecznościami lokalnymi są zaawansowane - powiedział w środę minister energii Krzysztof Tchórzewski.
więcej

Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę rakietową. Pocisk przeleciał nad Japonią

PAP / kw
Piątek, 15 września 2017, godz. 08:50
12 dni po szóstej próbie nuklearnej, Korea Północna przeprowadziła piątek rano czasu lokalnego kolejną próbę rakietową. Pocisk przeleciał nad północną Japonią i spadł do Pacyfiku - poinformowały armie Korei Południowej i USA.
więcej

Dofinansowano budowy dróg. Przeznaczono dodatkowe 5 mld złotych

PAP / kw
Poniedziałek, 11 września 2017, godz. 15:24
W sumie 5 mld zł wyniesie dofinansowanie do sześciu inwestycji drogowych, w sprawie których umowy podpisano w poniedziałek w Ministerstwie Rozwoju. Łączna wartość tych inwestycji przekracza 11 mld zł, gdyż pozostałe 6 mld zł to wkład państwa.
więcej

Tchórzewski: Nie ma jeszcze decyzji o budowie elektrowni jądrowej, ale trwają poważne rozmowy

PAP / kw
Piątek, 4 sierpnia 2017, godz. 12:17
Nie ma jeszcze decyzji o budowie elektrowni jądrowej w Polsce - oświadczył w piątek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Zaznaczył, że atom to jeden ze scenariuszy, który "poważnie rozważamy w ME", ale decyzja musi mieć akceptację rządu.
więcej

Morawiecki: Zabraliśmy się za raje podatkowe

PAP / psd
Środa, 7 czerwca 2017, godz. 17:15
Zabraliśmy się za zwalczanie tzw. rajów podatkowych - tak wicepremier Mateusz Morawiecki skomentował międzynarodową konwencję przeciw unikaniu opodatkowania, którą ma podpisać w środę w Paryżu.
więcej

Stopa bezrobocia w maju wyniosła 7,5 proc.

PAP / psd
Środa, 7 czerwca 2017, godz. 14:29
7,5 proc. - tyle, według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wyniosła stopa bezrobocia w maju. To o 0,2 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,6 pkt. proc. mniej niż rok temu.
więcej

Będzie można odzyskać pieniądze przelane na złe konto

PAP / psd
Poniedziałek, 22 maja 2017, godz. 16:52
Będzie można odzyskać pieniądze pomyłkowo przelane na niewłaściwe konto - przewiduje projekt ustawy przygotowany w Kancelarii Prezydenta, który w poniedziałek przekazano do parlamentu. Według ministra Andrzeja Dery, dzięki zmianom uda się uniknąć wielu ludzkich dramatów.
więcej

"Polska będzie zmuszana do wejścia do strefy euro"

PAP / psd
Niedziela, 21 maja 2017, godz. 15:30
Po wyborach we Francji Polska będzie poddawana bardzo silnej presji dotyczącej przyjęcia euro, a także niekorzystnych dla nas transakcji - np. zakupu od Francji elektrowni atomowych w ramach rekompensaty za rezygnację z caracali - mówi PAP ekonomista Cezary Mech.
więcej

MFW: Deficyt budżetowy w 2017 r. wyniesie 2,9 proc. PKB

PAP / kw
Czwartek, 18 maja 2017, godz. 15:07
Deficyt budżetowy w Polsce w 2017 roku wyniesie 2,9 proc. PKB, tempo wzrostu w tym roku wyniesie 3,6 proc. a Rada Polityki Pieniężnej powinna być gotowa do podwyżki stóp w razie narastania presji inflacyjnej - podał MFW w raporcie.
więcej

Węglokoks nie wyklucza importu węgla

PAP / kw
Piątek, 12 maja 2017, godz. 15:15
Katowicki Węglokoks, który w ciągu 65 lat swojej działalności wysłał za granicę ok. 1,5 mld ton polskiego węgla, nie wyklucza, że - oprócz eksportu - zajmie się też importem tych gatunków węgla, których nie są w stanie dostarczyć polskie kopalnie.
więcej

PGNiG: więcej dostaw skroplonego gazu z Kataru

PAP / kw
Wtorek, 14 marca 2017, godz. 09:42
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło dodatkową umowę z Qatar Liquefied Gas Company Limited (Qatargas), dzięki której katarska spółka dostarczy polskiej firmie dodatkowe ilości skroplonego gazu ziemnego (LNG) - poinformowało PGNiG we wtorek w komunikacie.
więcej

2016: kopalnie straciły 7 zł na każdej tonie węgla

PAP / kw
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 19:39
6,97 zł wyniosła w ubiegłym roku średnia strata kopalń na sprzedaży każdej tony węgla; to prawie czterokrotnie mniej niż rok wcześniej, kiedy do każdej tony trzeba było dopłacać średnio 26,81 zł - wynika z danych Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).
więcej

Morawiecki o reformach systemu podatkowego

PAP / kw
Czwartek, 22 grudnia 2016, godz. 14:35
W Polsce nie jest potrzebna radykalna zmiana systemu podatkowego, ale należy go poprawiać - uważa wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.
więcej

PGNiG skarży Komisję Europejska ws. Opalu

PAP / kw
Poniedziałek, 5 grudnia 2016, godz. 16:04
Spółka zależna PGNiG złożyła do Trybunału Sprawiedliwości UE pozew przeciwko KE ws. wyłączenia gazociągu Opal spod wymogów trzeciego pakietu energetycznego - poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak. Zdaniem PGNiG decyzja ta narusza unijne przepisy m.in. o konkurencji.
więcej

Agencja S&P: rating Polski utrzymany

PAP / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 19:23
Agencja Standard & Poor's utrzymała rating Polski na poziomie BBB plus, perspektywa została podniesiona w górę z negatywnej do stabilnej - poinformowała agencja w piątek w komunikacie.
więcej

Zatwierdzono porozumienie ws. budżetu UE

PAP / sz
Poniedziałek, 28 listopada 2016, godz. 12:04
Przedstawiciele państw członkowskich zatwierdzili w poniedziałek w Brukseli porozumienie w sprawie przyszłorocznego budżetu UE. Do jego definitywnego uchwalenia potrzeba teraz tylko zgody Parlamentu Europejskiego.
więcej

Tobiszowski: nie ma harmonogramu likwidacji kopalń

PAP / psd
Piątek, 25 listopada 2016, godz. 16:12
Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski zapewnił w piątek w Katowicach, że nie ma żadnego harmonogramu likwidacji kopalń, do respektowania którego zobowiązałby się polski rząd. Powtórzył, że kluczowa dla reformy górnictwa jest poprawa wyniku branży, a nie zamykanie kopalń.
więcej

"Polskie inwestycje nadmiernie zależne od funduszy UE"

PAP / psd
Czwartek, 24 listopada 2016, godz. 16:26
Polskie inwestycje, w tym publiczne, są nadmiernie zależne od funduszy europejskich - uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
więcej

Prezydent podpisał ustawę o innowacyjności

PAP / kw
Środa, 23 listopada 2016, godz. 14:00
Większe ulgi dla firm na działalność badawczo-rozwojową i większe zyski z komercjalizacji wynalazków dla naukowców, to oczekiwane skutki ustawy o innowacyjności, którą podpisał w środę prezydent Andrzej Duda.
więcej
lista najnowszych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook