Archiwum

Gazprom nie rozbuduje Gazociągu Północnego

PAP / pk
Środa, 28 stycznia 2015, godz. 17:52
Rosyjski państwowy gigant energetyczny Gazprom poinformował w środę o zawieszeniu rozbudowy biegnącego po dnie Bałtyku Gazociągu Północnego, co uzasadnił jego wystarczającą w obecnych warunkach rynkowych przepustowością.
więcej

Stopa bezrobocia w grudniu: 11,5 proc.

PAP / psd
Wtorek, 27 stycznia 2015, godz. 11:25
Stopa bezrobocia w grudniu 2014 r. wyniosła 11,5 proc. wobec 11,4 proc. w listopadzie 2014 r. - poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny. Najwyższe bezrobocie odnotowano w województwach: warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim.
więcej

Nowa ocena wielkości złóż gazu łupkowego

PAP / pk
Piątek, 23 stycznia 2015, godz. 09:08
W tym roku pojawi się nowa ocena wielkości złóż gazu łupkowego w Polsce, oparta o informacje od inwestorów dokonujących odwiertów i prowadzących badania geologiczne - powiedział w rozmowie z PAP szef resortu środowiska Maciej Grabowski.
więcej

Ulga dla zadłużonych we frankach?

PAP / pk
Wtorek, 20 stycznia 2015, godz. 21:24
Banki zadeklarowały, że nie będą żądały dodatkowego zabezpieczenia kredytów we frankach szwajcarskich - powiedział prezes NBP Marek Belka o wtorkowych ustaleniach Komitetu Stabilności Finansowej.
więcej

Od kwietnia Ukraina wraca do starych cen gazu

PAP / pk
Wtorek, 20 stycznia 2015, godz. 15:33
Szef koncernu Gazprom Aleksiej Miller oświadczył we wtorek, że od 1 kwietnia br. przestaje obowiązywać tzw. pakiet zimowy w dostawach rosyjskiego gazu dla Ukrainy i zniżka udzielona Ukrainie w ramach tego pakietu. Ocenił też dług gazowy Kijowa na 2,44 mld dol.
więcej

UOKiK sprawdzi praktyki banków ws. franka

PAP / slo
Wtorek, 20 stycznia 2015, godz. 13:36
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował we wtorek, że zdecydował o wszczęciu postępowań wyjaśniających w sprawie praktyk banków dotyczących umów o kredyty hipoteczne. Premier Ewa Kopacz zleciła KNF i UOKiK zbadanie działań banków w kontekście zmian kursów franka.
więcej

Koszty restrukturyzacji sektora węglowego?

PAP / slo
Wtorek, 20 stycznia 2015, godz. 10:03
Wpływy z prywatyzacji pokryją koszty restrukturyzacji sektora węglowego wypłacane z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - uważa minister pracy. Minister skarbu ocenia, że koszt restrukturyzacji uda się zamknąć w 2,3-2,5 mld. zł.
więcej

Polski wynalazek odmienił wieprzowinę

"Puls Biznesu" / PAP / slo
Wtorek, 20 stycznia 2015, godz. 07:29
Mięso produkowane w technologii autorstwa naukowców znad Wisły jest nietuczące, zdrowe dla serca i niewywołujące alergii - donosi "Puls Biznesu".
więcej

Chińska gospodarka poważnie zwalnia

AP, dpa / PAP / slo
Wtorek, 20 stycznia 2015, godz. 07:01
W ubiegłym roku tempo wzrostu gospodarki Chin spadło do 7,4 proc. - poinformował we wtorek chiński urząd statystyczny. To najsłabsze PKB od 1990 roku, po nałożeniu na Chiny sankcji w związku z wydarzeniami na Placu Tiananmen.
więcej

Kasprowy przejmie firma z Luksemburga?

PAP / psd
Poniedziałek, 19 stycznia 2015, godz. 18:59
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zezwoliło na przeniesienie majątku Polskich Kolei Linowych (PKL) do spółki Polskie Koleje Górskie (PKG) - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak. Samorządowcy z południa uważają to za błąd.
więcej

Program dla KW kilkanaście proc. droższy

PAP / psd
Poniedziałek, 19 stycznia 2015, godz. 16:42
Po zmianach wprowadzonych w porozumieniu ze związkami zawodowymi rządowy program naprawy Kompanii Węglowej będzie o "kilkanaście procent" droższy - powiedział w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa Wojciech Kowalczyk.
więcej

Uwolnienie kursu franka to ryzykowna decyzja

PAP / psd
Czwartek, 15 stycznia 2015, godz. 21:43
Decyzja Szwajcarii o uwolnieniu kursu franka była ryzykowna i odbije się groźnie na rynkach akcji i walut. Notowania franka poszybowały w górę. Konieczna będzie zapewne interwencja, by opanować wzrost notowań franka - oceniali w czwartek analitycy.
więcej

Wyższy kurs franka utrzyma się dłużej

PAP / psd
Czwartek, 15 stycznia 2015, godz. 18:31
Wyższy kurs franka może utrzymać się dłużej powyżej 4 złotych - uważają analitycy, komentując czwartkowe zniesienie przez bank Szwajcarii sztywnego kursu franka do euro. Dodają jednak, że wszystkich skutków nie sposób dziś przewidzieć, bo kurs franka może także niebawem spaść z powodu ujemnych stóp procentowych tej waluty.
więcej

W kopalniach protestuje ok. 3,2 tys. górników

PAP / psd
Czwartek, 15 stycznia 2015, godz. 18:00
Ok. 3,2 tys. górników protestuje w kopalniach Kompanii Węglowej oraz Jastrzębskiej Spółki Weglowej - poinformowały w czwartek po południu służby kryzysowe wojewody śląskiego. Górnicy z JSW przyłączyli się do protestu w czwartek około południa.
więcej

Kolejne rozmowy rządu ze związkami górniczymi

PAP / psd
Czwartek, 15 stycznia 2015, godz. 17:00
Delegacja rządowa ponownie zasiadła w czwartek do rozmów ze związkami zawodowymi na temat planu naprawczego Kompanii Węglowej. Robocze rozmowy, w znacznie węższym niż w poniedziałek gronie, rozpoczęły się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach po godz. 15.00.
więcej

Szwajcaria uwolniła franka. Raty ostro w górę

PAP / psd
Czwartek, 15 stycznia 2015, godz. 14:43
Czwartkowa decyzja szwajcarskiego banku centralnego uderzy w polskich kredytobiorców zadłużonych we frankach szwajcarskich. Raty ok. 700 tys. osób ostro pójdą w górę - wynika z wyliczeń analityków.
więcej

Piechociński: przeniesienie kopalń do SRK

PAP / ptsj
Czwartek, 15 stycznia 2015, godz. 08:55
Przeniesienie czterech kopalń Kompanii Węglowej do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, to pierwszy etap zmian - podkreślił wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas sejmowej debaty nad projektem ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego.
więcej

Rosja-Ukraina: pakiet zimowy nadal obowiązuje

PAP / pk
Środa, 14 stycznia 2015, godz. 19:20
Minister energetyki Federacji Rosyjskiej Aleksandr Nowak oświadczył w środę po spotkaniu z wiceszefem KE Maroszem Szefczoviczem, że nie ma potrzeby omawiania nowego porozumienia dotyczącego dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę, które obowiązywałoby od kwietnia.
więcej

Rosja: budżet może schudnąć o 46 mld USD

Jerzy Malczyk / PAP / pk
Środa, 14 stycznia 2015, godz. 18:45
Minister finansów Rosji Anton Siłuanow oświadczył w środę, że dochody budżetu jego kraju w 2015 roku przy średniej cenie ropy naftowej na poziomie 50 dolarów za baryłkę zmniejszą się o 3 bln rubli, tj. 46,25 mld dolarów.
więcej

Cena ropy Brent spadła poniżej 46 dol.

PAP / ptsj
Wtorek, 13 stycznia 2015, godz. 20:30
Cena ropy Brent spadła we wtorek poniżej 46 dol. za baryłkę - do najniższego poziomu od sześciu lat. Kraje OPEC nadal nie mają zamiaru zmniejszyć produkcji ropy, analitycy rynku surowca mówią o panice wśród traderów ropy.
więcej

Kolejne kopalnie dołączą do protestu?

PAP / psd
Wtorek, 13 stycznia 2015, godz. 11:31
W Katowicach rozpoczęło się we wtorek przed południem zebranie sztabu protestacyjnego górniczych związków zawodowych. Związkowcy zdecydują o swych dalszych planach po rozmowach z premier Ewą Kopacz, zakończonych nocą bez zawarcia porozumienia.
więcej

Bez porozumienia w sprawie likwidacji kopalń

PAP / psd
Wtorek, 13 stycznia 2015, godz. 07:49
Bez porozumienia zakończyły się prowadzone w Katowicach przez blisko 12 godzin rozmowy premier Ewy Kopacz i górniczych związków zawodowych na temat rządowego planu naprawczego Kompanii Węglowej (KW). Negocjacje mają być kontynuowane.
więcej

PO: Spółki węglowe pod ministrem skarbu

PAP / slo
Piątek, 9 stycznia 2015, godz. 14:27
Nadzór właścicielski nad spółkami węglowymi będzie sprawował minister skarbu państwa, a nie jak dotąd minister gospodarki - zakłada projekt nowelizacji ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego złożony w Sejmie przez posłów Platformy Obywatelskiej.
więcej

USA: ceny ropy ciągle idą w dół

PAP / pk
Środa, 7 stycznia 2015, godz. 09:52
Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają przed danymi o zapasach paliw w USA - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 47,40 USD, po zniżce o 53 centy.
więcej

Nie ma powodów do obaw o kondycję złotego

PAP / pk
Poniedziałek, 5 stycznia 2015, godz. 16:59
Nie ma powodów do obaw, jeśli chodzi o kondycję naszej waluty - ocenili ekonomiści, z którymi rozmawiała PAP. Problem polega na tym, że mimo dobrych fundamentów polskiej gospodarki, inwestorzy zaliczają złotego do walut ryzykownych rynków wschodzących.
więcej
lista najnowszych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?