Archiwum

W lutym stopa bezrobocia wyniosła 12 proc.

PAP / slo
Wtorek, 10 marca 2015, godz. 11:09
W lutym stopa bezrobocia wyniosła 12 proc. - wynika ze wstępnych szacunków ministerstwa pracy zaprezentowanych we wtorek.
więcej

"Chcemy mniej inwazyjnie pobierać podatki"

PAP / psd
Poniedziałek, 9 marca 2015, godz. 16:08
Cel to zbieranie podatków w sposób jak najmniej inwazyjny i jak najmniej zaburzający działalność gospodarczą - deklaruje szef MF Mateusz Szczurek. Przedstawiciele biznesu zaproszeni do MF chwalą plany zmian dot. administracji podatkowej, zastrzegając, że kluczowa będzie praktyka.
więcej

Sąd oddalił pozew zbiorowy frankowiczów

PAP / slo
Poniedziałek, 9 marca 2015, godz. 10:10
Warszawski sąd okręgowy oddalił w poniedziałek pozew zbiorowy, jaki przeciw Getin Noble Bank złożyła grupa kilkudziesięciu posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich.
więcej

Materiały bez wartości zamiast wsparcia z UE

"Dziennik Gazeta Prawna" / PAP / slo
Poniedziałek, 9 marca 2015, godz. 07:12
Do urzędów marszałkowskich zgłaszają się przedsiębiorcy oszukani przez firmy konsultingowo-doradcze. Oferują one pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych w konkursach, które nie zostały jeszcze nawet ogłoszone - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".
więcej

Za rok gaz popłynie spod Rawicza

PAP / slo
Piątek, 6 marca 2015, godz. 09:47
Na początku przyszłego roku możliwa jest pełna eksploatacja i komercyjna sprzedaż gazu ze złoża Szymanowo koło Rawicza w Wielkopolsce - poinformowała spółka Palomar Natural Resources (PNR). Wyniki testów potwierdziły możliwość komercyjnej produkcji z tego złoża.
więcej

Tańsze rozmowy, ale roaming zostanie

Krzysztof Strzępka / PAP / slo
Środa, 4 marca 2015, godz. 18:00
Rok po zaproponowaniu przez KE zniesienia opłat roamingowych państwa członkowskie UE wypracowały wspólne stanowisko w tej sprawie, dając nadzieję, że użytkownicy telefonów komórkowych zapłacą znacznie mniej za rozmowy prowadzone za granicą już od połowy 2016 r.
więcej

PiS przegłosowany. Nadal import węgla z Rosji

PAP / slo
Środa, 4 marca 2015, godz. 15:08
Sejmowa komisja gospodarki odrzuciła w środę projekt nowelizacji Prawa zamówień publicznych, zgłoszony przez PiS, mający zapobiegać kupowaniu przez jednostki budżetowe węgla z Rosji. Urząd Zamówień Publicznych poinformował, że projekt jest niezgodny z prawem UE.
więcej

RPP obniżyła stopy procentowe do 1,50 proc.

PAP / slo
Środa, 4 marca 2015, godz. 14:02
Rada Polityki Pieniężnej obniżyła w środę stopę referencyjną o 50 pkt bazowych i od czwartku wynosić będzie 1,50 proc. w skali rocznej - podała RPP w komunikacie.
więcej

Pomysł Sawickiego na sprzedaż ziemi rolnej

PAP / slo
Środa, 4 marca 2015, godz. 14:00
Ziemia rolna powinna być sprzedawana według jej wartości produkcyjnej, a nie według cen spekulacyjnych - podkreślił w środę w Sejmie minister rolnictwa Marek Sawicki. Dodał, że powinni ją kupować w pierwszej kolejności rolnicy, którzy chcą powiększyć gospodarstwo.
więcej

Kasa fiskalna w każdym gabinecie lekarskim

PAP / slo
Niedziela, 1 marca 2015, godz. 08:00
W niedzielę wchodzą w życie przepisy, zgodnie z którymi we wszystkich gabinetach lekarskich i stomatologicznych będą musiały znaleźć się kasy fiskalne. Dotychczas z obowiązku posiadania kas zwolnieni byli lekarze prowadzący praktyki osiągające niewielki obrót.
więcej

Rosja, Ukraina i KE: pilne spotkanie ws. gazu

Anna Widzyk / PAP / pk
Środa, 25 lutego 2015, godz. 13:52
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Marosz Szefczovicz poinformował w środę, że zaproponował władzom Rosji i Ukrainy pilne zwołanie trójstronnego spotkania, aby zapobiec możliwym problemom z dostawami gazu.
więcej

Europa: zaćmienie słońca obniży moc elektrowni

PAP / pk
Środa, 25 lutego 2015, godz. 10:23
Spodziewane 20 marca zaćmienie Słońca na kilka godzin o ponad 1/3 może obniżyć moc elektrowni słonecznych w Europie i wywołać spadki napięcia w europejskiej sieci energetycznej - wskazuje Europejska Sieć Operatorów Systemów Przesyłowych Energii Elektrycznej (ENTSO-E).
więcej

PGNiG renegocjuje kontrakt z Gazpromem

PAP / psd
Sobota, 14 lutego 2015, godz. 10:30
PGNiG rozmawia z Gazpromem na temat renegocjacji kontraktu jamalskiego. Zdaniem ekspertów szanse na sukces tych rozmów są nikłe. Zwracają przy tym uwagę na sytuację na rynkach ropy naftowej i gazu, sytuację polityczną, a także kondycję rosyjskiego eksportera.
więcej

Śląsk: Górnicy zawiesili strajk w JSW

PAP / psd
Sobota, 14 lutego 2015, godz. 08:30
Górnicy zawiesili trwający od 28 stycznia strajk w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Taka decyzja zapadła w piątek wieczorem, po podpisaniu porozumienia związkowców z zarządem. Wydobycie ma ruszyć od poniedziałku.
więcej

4800 górników kontynuuje protest w JSW

PAP / psd
Środa, 11 lutego 2015, godz. 19:34
Prawie 4800 górników kontynuuje protest w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) - wynika z danych służb kryzysowych wojewody śląskiego. Związkowcy w środę zablokowali dwie drogi krajowe w regionie, co miało być wyrazem solidarności z protestującymi.
więcej

Rolnicy zapowiadają zaostrzenie protestów

PAP / psd
Środa, 11 lutego 2015, godz. 17:43
Szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski zerwał w środę rozmowy z ministrem Markiem Sawickim. Zapowiedział wzmożone akcje protestacyjne z górnikami. Ok. godz. 17 zakończyła się demonstracja pod resortem rolnictwa. Izdebski wezwał zgromadzonych, by dołączyli do protestujących pod Warszawą.
więcej

Izrael: trudne czasy dla eksportu

Ela Sidi / PAP / pk
Wtorek, 10 lutego 2015, godz. 13:27
Izraelski eksport przeżywa trudny okres. Ze względu na sytuację polityczną w Izraelu wielu importerów, szczególnie z państw europejskich, nie przyjmuje produktów "Made in Israel". Jedynym krajem, który nie zważając na politykę, handluje z Izraelem jest Rosja.
więcej

Na bruk tuż przed emeryturą, coraz częściej

„Dziennik Gazeta Prawna” / PAP / slo
Wtorek, 10 lutego 2015, godz. 07:33
Szybko przybywa bezrobotnych seniorów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
więcej

"Angliki" legalnie wjeżdżają na polskie drogi

„Dziennik Gazeta Prawna” / PAP / slo
Wtorek, 10 lutego 2015, godz. 07:07
Samochody z kierownicą po prawej stronie w maju albo w czerwcu tego roku legalnie wjadą na nasze drogi - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
więcej

Szef KNF: koszty kredytów trzeba podzielić

PAP / psd
Wtorek, 3 lutego 2015, godz. 19:26
Za sytuację powstałą w związku z kredytami we frankach odpowiadają zarówno banki, jak i kredytobiorcy, więc obie strony powinny wziąć na siebie koszty rozwiązania tego problemu - powiedział we wtorek szef KNF Andrzej Jakubiak.
więcej

Kurs Franka może spaść nawet do 3,70 zł?

PAP / slo
Poniedziałek, 2 lutego 2015, godz. 11:00
Spadek notowań franka poniżej 4 złotych wynika z umocnienia złotego, m.in. z powodu dobrego dla Polski indeksu PMI, a także osłabieniem franka wobec innych walut - twierdzą analitycy, z którymi rozmawiała PAP. Ich zdaniem frank raczej nie będzie kosztował powyżej 4 złotych, może spaść nawet do 3,70 zł.
więcej

Dolnośląskie: zmniejszy się populacja pszczół

PAP / pk
Niedziela, 1 lutego 2015, godz. 13:29
Kolejna ciepła zimowa aura może spowodować, że populacja pszczół w pasiekach na Dolnym Śląsku będzie niższa nawet o ponad 30 procent. Pszczelarze przegrywają też walkę z warrozą, chorobą, która dziesiątkuje rodziny pszczele.
więcej

Przepisy ws. płac dla przewoźników zawieszone

PAP / slo
Piątek, 30 stycznia 2015, godz. 16:16
Niemiecki rząd zawiesił obowiązujące od stycznia przepisy dot. płacy minimalnej dla kierowców ciężarówek przejeżdżających tranzytem przez Niemcy do czasu wyjaśnienia sprawy przez KE - ogłoszono po rozmowach ministrów pracy Polski i Niemiec w piątek w Berlinie.
więcej

Czy na stacjach może być jeszcze taniej?

PAP / psd
Piątek, 30 stycznia 2015, godz. 14:11
Ceny paliw na stacjach benzynowych w przyszłym tygodniu mogą jeszcze spaść - oceniają analitycy. Wskazują jednak, że ceny paliw w hurcie już nie spadają i bez zmiany tej sytuacji należy się spodziewać wyhamowania spadków na stacjach.
więcej

Związki JSW: na razie bez złagodzenia strajku

PAP / psd
Piątek, 30 stycznia 2015, godz. 11:44
Związki z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w której kopalniach od środy trwa strajk, poinformowały w piątek podczas briefingu prasowego, że na razie akcja protestacyjno-strajkowa nie będzie złagodzona.
więcej
lista najnowszych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook