Archiwum

Prezes KW zdecydował, że nie złoży rezygnacji

PAP / ak
Poniedziałek, 31 sierpnia 2015, godz. 15:58
Krzysztof Sędzikowski pozostanie prezesem Kompanii Węglowej (KW). Jak podała w poniedziałek spółka, prezes zdecydował, że nie złoży rezygnacji. Informację o możliwej dymisji Sędzikowskiego od kilku dni podawały media.
więcej

VAT zostaje po staremu. Rząd nie obniży podatku

"Puls Biznesu" / PAP / slo
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 08:15
Rząd nie zdecyduje się na wyborczy prezent w postaci wcześniejszej obniżki podatku VAT, twierdzi "Puls Biznesu", powołując się na informatora z resortu finansów.
więcej

W Europie duże wzrosty na giełdach

PAP / psd
Czwartek, 27 sierpnia 2015, godz. 10:10
Europejskie giełdy w bardzo dobrej kondycji po otwarciu czwartkowych notowań. Indeksy rosną po ponad 2 proc. W Chinach benchmarkowy indeks SCI zyskał na zakończenie handlu solidne 5,3 proc. - podają maklerzy.
więcej

Polska energetyka potrzebuje szybko rynku mocy

PAP / slo
Wtorek, 25 sierpnia 2015, godz. 08:37
Niedawny kryzys związany z ograniczeniami w dostawach prądu unaocznił to, że polska energetyka potrzebuje rynku mocy, czyli mechanizmu umożliwiającego pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną w każdej sytuacji - uważają eksperci.
więcej

Nowym hitem eksportowym Chin będzie... deflacja

"Puls Biznesu" / PAP / slo
Wtorek, 25 sierpnia 2015, godz. 07:36
Gospodarka Chin jest w poważnych tarapatach. Polski silne więzi handlowe z Państwem Środka nie łączą, ale możemy importować więcej... deflacji, twierdzi "Puls Biznesu".
więcej

Giełdy: na rynkach prawdziwa katastrofa

PAP / psd
Poniedziałek, 24 sierpnia 2015, godz. 10:33
W zachodniej Europie na giełdach silne spadki. Na globalnych rynkach akcji bardzo słaby sentyment. W Chinach w poniedziałek najmocniejsza wyprzedaż od 2007 r. - podają maklerzy.
więcej

KSF negatywnie o ustawie o frankowiczach

PAP / psd
Środa, 19 sierpnia 2015, godz. 16:38
Komitet Stabilności Finansowej (KSF) negatywnie ocenił ustawę o frankowiczach w obecnym kształcie i uznał, że stanowi ona zagrożenie dla stabilności sektora finansowego w Polsce - powiedział szef MF, przewodniczący KSF Mateusz Szczurek po środowym posiedzeniu Komitetu.
więcej

Nowy Jedwabny Szlak Chin szansą dla Polski

Łukasz Osiński / PAP / ak
Środa, 19 sierpnia 2015, godz. 08:34
Lansowana przez władze Chin koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku to dla nas szansa na zwiększenie eksportu do Państwa Środka; teraz w relacji z tym krajem mamy rekordowy deficyt handlowy. Znajdujemy się na zachodnim krańcu Szlaku, więc możemy też zyskać na tranzycie - uważają eksperci.
więcej

"DzGP": Bankrutujemy, ale na mniejszą skalę

PAP / psd
Wtorek, 18 sierpnia 2015, godz. 07:37
Polacy coraz lepiej radzą sobie z długami - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
więcej

Deutsche Bank pomagał Rosjanom prać brudne pieniądze

PAP / kw
Sobota, 15 sierpnia 2015, godz. 11:08
Największy niemiecki instytut finansowy, Deutsche Bank, podejrzany jest o pomaganie rosyjskim klientom w praniu brudnych pieniędzy - pisze w sobotę "Der Spiegel". Śledztwo prowadzą instytucje ścigania i kontroli finansowej z Rosji, USA i Wielkiej Brytanii.
więcej

GUS: przeciętne wynagrodzenie to 3854,88 zł

PAP / kw
Wtorek, 11 sierpnia 2015, godz. 14:48
Przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale 2015 r. wyniosło 3854,88 zł wobec 4054,89 zł w pierwszym kwartale tego roku - poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny.
więcej

Wraca widmo podatku katastralnego w Polsce

Dorota Skrobisz / „Gazeta Polska Codziennie” / PAP / slo
Wtorek, 11 sierpnia 2015, godz. 07:23
Ponieważ samorządy toną w długach powraca pomysł, aby wprowadzić podatek katastralny naliczany od wartości nieruchomości - informuje "Gazeta Polska codziennie".
więcej

MF: Obiekty sportowe dla skarbowców i ich rodzin

„Puls Biznesu” / PAP / slo
Wtorek, 11 sierpnia 2015, godz. 07:00
Ministerstwo Finansów ogłosiło przetarg na udostępnienie skarbowcom i ich rodzinom obiektów sportowych. Ćwiczenia mają służyć zwiększeniu tężyzny fizycznej urzędników skarbowych, a tym samym ich wydajności i motywacji do działania - informuje "Puls Biznesu".
więcej

Duda: młodym ludziom można pomóc

PAP / psd
Czwartek, 6 sierpnia 2015, godz. 21:17
Wsparcie dla przedsiębiorców, bo to oni tworzą miejsca pracy, nowe rozwiązania podatkowe i zmiany w systemie emerytalnym - takie rozwiązania dla młodych, którzy obawiają się o emerytury, proponował prezydent Andrzej Duda odpowiadając na pytania internautów na Facebooku.
więcej

Sejm uderzył w bankierów - spadek kursów

PAP / psd
Czwartek, 6 sierpnia 2015, godz. 17:25
Uchwalenie przez Sejm ustawy dotyczącej restrukturyzacji kredytów hipotecznych m.in. we franku, wraz z niekorzystną dla banków poprawką SLD, wstrząsnęło kursami akcji banków. Walory Getin Noble Banku spadały w czwartek w południe nawet o przeszło o 20 proc.
więcej

Komorowski podpisał nowelę "in dubio pro tributario"

PAP / kw
Czwartek, 6 sierpnia 2015, godz. 14:21
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ordynacji podatkowej, która wprowadza do niej zasadę rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika, czyli "in dubio pro tributario" - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
więcej

UOKiK: zgoda na przejęcie Alior Banku przez PZU

PAP / kw
Czwartek, 6 sierpnia 2015, godz. 12:00
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie Alior Banku przez PZU - poinformował urząd antymonopolowy w czwartkowym komunikacie. Według UOKiK koncentracja nie będzie miała negatywnego wpływu na konkurencję i sytuację konsumentów.
więcej

Szydło: Sejm może podnieść kwotę wolną od podatku

PAP / kw
Czwartek, 6 sierpnia 2015, godz. 09:45
Jeżeli prezydent Andrzej Duda teraz złożyłby projekt obniżający wiek emerytalny oraz podwyższający kwotę wolną od podatku, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zajął się nimi Sejm obecnej kadencji - uważa wiceprezes PiS i kandydatka na premiera Beata Szydło.
więcej

Do polskich firm trafią pieniądze z planu Junckera

PAP / ak
Środa, 29 lipca 2015, godz. 14:55
Europejski Fundusz Inwestycyjny i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały w środę umowę, dzięki której do polskich firm trafią pierwsze pieniądze z planu Junckera, który ma rozruszać inwestycje w Europie. Może z nich skorzystać ok. 5 tys. przedsiębiorstw.
więcej

Żyjemy na kredyt. Ale niższy niż Unia

"Dziennik Gazeta Prawna" / PAP / slo
Czwartek, 16 lipca 2015, godz. 07:48
Dług wszystkich polskich gospodarstw domowych i firm sięga 74,8 proc. PKB - wynika z danych NBP. Oznacza to, że jesteśmy jednym z najmniej zadłużonych prywatnie krajów w całej UE - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
więcej

Ropa naftowa znowu tanieje

PAP / mc
Wtorek, 14 lipca 2015, godz. 08:12
Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają we wtorek wobec oczekiwanego sfinalizowania negocjacji z Iranem. Zniesienie sankcji wobec tego kraju mogłoby przyczynić się do zwiększenia globalnej nadpodaży ropy. W czerwcu Arabia Saudyjska wyprodukowała rekordową ilość surowca.
więcej

Sejm przyjął ustawę "antylichwiarską"

PAP / slo
Piątek, 10 lipca 2015, godz. 12:34
Klienci firm pożyczkowych będą chronieni przed ogromnymi, "lichwiarskimi" kosztami pożyczek, a z rynku finansowego będzie łatwiej eliminować oszustów - takie mają być skutki nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym uchwalonej w piątek przez Sejm.
więcej

Grecja: mamy wystarczające zapasy gazu

PAP / pk
Czwartek, 9 lipca 2015, godz. 12:45
Grecja ma wystarczające zapasy gazu, aby zapewnić niezakłócone dostawy surowca dla całego kraju - poinformował w czwartek dyrektor generalny greckiej państwowej spółki gazowej DEPA Spiros Palaiogiannis.
więcej

Propozycja PO sprzyja bankom, nie frankowiczom

PAP / slo
Środa, 8 lipca 2015, godz. 15:38
To wyjście naprzeciw bankom, a nie osobom spłacającym kredyt hipoteczny we frankach - tak propozycję PO, która ma umożliwić przewalutowanie kredytu hipotecznego wziętego w obcej walucie na złotówki, ocenił w środę poseł PiS Henryk Kowalczyk.
więcej

Duża inwestycja w motoryzacyjna w Polsce

PAP / psd
Piątek, 3 lipca 2015, godz. 19:50
Polska rywalizuje ze Słowacją o dużą inwestycję w sektorze samochodowym - poinformował wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński w piątek dziennikarzy. Według niego byłaby to największa fabryka w historii polskiej motoryzacji, a wartość inwestycji to ponad 7 mld zł.
więcej
lista najnowszych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook