Archiwum

Kwota wolna od podatku niezgodna z konstytucją

PAP / psd
Środa, 28 października 2015, godz. 10:43
Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustalające kwotę wolną od podatku w wysokości 3089 zł są niezgodne z konstytucją i tracą moc 30 listopada 2016 r. - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny. O zbadanie przepisów zwrócił się do TK Rzecznik Praw Obywatelskich.
więcej

Prezes Kompanii Węglowej złożył dymisję

PAP / psd
Poniedziałek, 26 października 2015, godz. 10:02
Prezes Kompanii Węglowej Krzysztof Sędzikowski złożył dymisję z zajmowanego stanowiska z dniem 31 grudnia 2015 r. W wyjaśnieniu swej decyzji wskazał m.in. na brak możliwości pozyskania inwestorów dla tzw. Nowej Kompanii Węglowej.
więcej

Fiat i Starbucks muszą zwrócić po 20-30 mln euro

Krzysztof Strzępka / PAP / slo
Środa, 21 października 2015, godz. 13:26
Po ponadrocznym dochodzeniu KE zdecydowała w środę, że Luksemburg i Holandia przyznawały nielegalne korzyści podatkowe firmom Starbucks i Fiat Finance. Oba koncerny będą musiały zwrócić po 20-30 mln euro niezapłaconego podatku.
więcej

Emerytura? Już tylko 30 proc. pensji

"Dziennik Gazeta Prawna" / PAP / slo
Środa, 21 października 2015, godz. 07:52
Symulacje emerytalne, jakie ZUS przeprowadził na prośbę "Dziennika Gazety Prawnej", wskazują na poważny problem: na rynek weszło pokolenie młodych ludzi, których zabezpieczenie emerytalne będzie bardzo niskie.
więcej

Duda: będzie projekt ws. pomocy frankowiczom

PAP / psd
Niedziela, 18 października 2015, godz. 14:43
Prezydent Andrzej Duda poinformował w niedzielę, że jego kancelaria pracuje nad projektem, który ma pomóc frankowiczom. Jak mówił, będzie to rozwiązanie rozsądne, które nie spowoduje, że frankowicze znajdą się w lepszej sytuacji niż ci, którzy w tym samym czasie brali kredyty mieszkaniowe w złotówkach.
więcej

Wejście Arabii Saud. na rynek naftowy Europy to wyzwanie

PAP / kw
Środa, 14 października 2015, godz. 18:30
Rosja uważa wejście Arabii Saudyjskiej na rynek naftowy Europy za wyzwanie - oświadczył w środę minister energetyki Federacji Rosyjskiej Aleksandr Nowak.
więcej

"Trzeba funkcjonalnie połączyć górnictwo i energetykę"

PAP / slo
Wtorek, 13 października 2015, godz. 08:18
Funkcjonalne połączenie energetyki z górnictwem jest konieczne, ale musi być ono oparte o racjonalne zasady - mówi w rozmowie z PAP ekspert PiS ds. energetyki Piotr Naimski.
więcej

Jutro oddanie do użytku gazoportu w Świnoujściu

PAP / kw
Niedziela, 11 października 2015, godz. 15:07
W poniedziałek nastąpi oddanie do użytku gazoportu w Świnoujściu - poinformował w niedzielę podczas konwencji wyborczej PO w Krakowie minister skarbu Andrzej Czerwiński. "To inwestycja niezwykle ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski" - mówił.
więcej

"W Polsce brakuje rzecznika praw podatkowych"

PAP / slo
Sobota, 10 października 2015, godz. 14:53
W Polsce powinien zostać powołany rzecznik praw podatnika, ponieważ administracja podatkowa coraz bardziej "przykręca śrubę" podatnikom między innymi w związku z rosnącą skalą wyłudzeń VAT - mówił szef Rady Podatkowej przy ministrze finansów Bogumił Brzeziński.
więcej

Rosja ponownie naruszyła przestrzeń powietrzną Turcji

PAP / kw
Wtorek, 6 października 2015, godz. 08:26
Rosyjski samolot wojskowy nie tylko w sobotę, lecz również w niedzielę naruszył turecką przestrzeń powietrzną. W związku z tym incydentem władze Turcji ponownie wezwały ambasadora Rosji w Ankarze - powiedział w poniedziałek przedstawiciel tureckiego MSZ.
więcej

USA: Transpacyficzne Partnerstwo uderzy w UE

PAP / kw
Wtorek, 6 października 2015, godz. 07:45
Peterson Institute szacuje, że Europa może tracić na transpacyficznej umowie handlowej TPP 3,7 mld USD rocznie od 2025 r., kiedy - jak się oczekuje - umowa wejdzie w życie. To niewiele, ale i tak powinno być bodźcem do przyspieszenia prac nad umową USA z UE.
więcej

W Gliwicach ruszyła produkcja nowej Astry

PAP / psd
Wtorek, 29 września 2015, godz. 19:34
W gliwickiej fabryce Opla oficjalnie rozpoczęła się we wtorek seryjna produkcja modelu astra piątej generacji. Zakład w ostatnim czasie zwiększył zatrudnienie do 3,9 tys. osób, liczy na wyprodukowanie ok. 170 tys. samochodów w tym roku i co najmniej tyle samo w kolejnym.
więcej

Rząd przyjął projekt budżetu na 2016 rok

PAP / psd
Wtorek, 29 września 2015, godz. 14:48
Rząd przyjął projekt budżetu na 2016 r. z deficytem nie większym niż 54,6 mld zł; deficyt sektora finansów publicznych wyniesie 2,8 proc. PKB - poinformował minister finansów Mateusz Szczurek po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów. Projekt budżetu ma w środę trafić do Sejmu.
więcej

"Kopacz ze swoją świtą oszukała górników"

PAP / slo
Czwartek, 24 września 2015, godz. 13:44
Nowa Kompania Węglowa powstanie w kształcie kapitałowym, który nie będzie zakwestionowany przez Komisję Europejską. Prace nad nadaniem jej tego kształtu wymagają więcej czasu, więc powstanie ona po 30 września br. - wynika z czwartkowego komunikatu resortu skarbu.
więcej

GUS: w sierpniu bezrobocie spadło do 10 procent

PAP / psd
Środa, 23 września 2015, godz. 10:35
W końcu sierpnia 2015 r. w Polsce w urzędach pracy było zarejestrowanych 1 mln 563,5 tys. osób bezrobotnych; czyli 10 proc. czynnych zawodowo Polaków - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.
więcej

"PB": Farmacja obawia się czarnego scenariusza

PAP / psd
Środa, 23 września 2015, godz. 07:49
Restrykcyjna polityka refundacyjna może stać się zagrożeniem dla krajowego przemysłu farmaceutycznego - donosi "Puls Biznesu".
więcej

Putin: sytuacja ekonomiczna Rosji nie jest łatwa

PAP / kw
Wtorek, 22 września 2015, godz. 16:36
Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin we wtorek określił sytuację w pogrążającej się w recesji gospodarce Rosji jako "niełatwą, ale nie krytyczną". Oświadczył też, że deficyt budżetu federalnego w 2016 roku nie powinien przekroczyć 3 proc. PKB.
więcej

Duda: projekt ustawy obniżającej wiek emerytalny

PAP / psd
Poniedziałek, 21 września 2015, godz. 10:03
Niższy wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - zakłada projekt ustawy, który podpisał w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Chętni będą mogli pracować dłużej. Ustawa z 2012 r. wydłuża wiek emerytalny do 67 lat i stopniowo zrównuje go dla obu płci.
więcej

Projekt budżetu na 2016 r. z deficytem 54,6 mld zł

PAP / slo
Poniedziałek, 7 września 2015, godz. 17:46
Rząd przyjął wstępnie projekt budżetu na 2016 r. z deficytem nie większym niż 54 mld 620 mld zł - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu minister finansów Mateusz Szczurek.
więcej

We wtorek rozpoczyna się 25. Forum Ekonomiczne

PAP / mc
Niedziela, 6 września 2015, godz. 10:44
We wtorek rozpocznie się jubileuszowe XXV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. Motto tegorocznej konferencji brzmi "Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości" - w sesji plenarnej pod tym hasłem zapowiedziano udział prezydentów Polski, Chorwacji i Macedonii.
więcej

G20: poziom wzrostu gospodarczego rozczarowuje

PAP / kw
Sobota, 5 września 2015, godz. 19:24
Ministrowie finansów krajów G20 zgodzili się w sobotę, że nadmierne poleganie na tanim pieniądzu dzięki luźnej polityce monetarnej banków centralnych nie prowadzi do równomiernego wzrostu gospodarczego i że wzrost aktywności wymusi wzrost stóp procentowych.
więcej

Rosja i Wenezuela dążą do podwyższenia cen ropy

PAP / kw
Czwartek, 3 września 2015, godz. 18:22
Prezydenci Rosji i Wenezueli Władimir Putin i Nicolas Maduro podczas spotkania w Pekinie porozumieli się w czwartek w sprawie podjęcia wspólnych działań, które mają doprowadzić do podwyższenia światowych cen ropy naftowej - poinformował Kreml.
więcej

Rozpoczęło się Wschodnie Forum Ekonomiczne

PAP / kw
Czwartek, 3 września 2015, godz. 17:25
Ponad 1,5 tys. przedstawicieli świata gospodarki, finansów i polityki z 24 krajów uczestniczy we Wschodnim Forum Ekonomicznym, które w czwartek rozpoczęło się we Władywostoku na rosyjskim Dalekim Wschodzie.
więcej

Senatorowie zmienią zapisy ustawy o frankowiczach

PAP / psd
Wtorek, 1 września 2015, godz. 13:14
Jednym z głównych tematów rozpoczynającego się w środę trzydniowego posiedzenia Senatu będzie ustawa o frankowiczach. Wszystko wskazuje na to, że senatorowie poprawią wprowadzony przez Sejm zapis, że koszty przewalutowania kredytów walutowych mają ponosić w 90 procentach banki.
więcej

Zmiany w MdM: rynek wtórny, większe dopłaty

PAP / psd
Wtorek, 1 września 2015, godz. 10:34
Rynek wtórny, większe dopłaty dla rodzin wielodzietnych, dofinansowanie również dla powierzchni zaadoptowanych na lokale mieszkalne - to niektóre zmiany w programie MdM. Znowelizowana ustawa wchodzi w życie we wtorek.
więcej
lista najnowszych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook