Archiwum

"LOT wymaga szybkiego planu ratunkowego"

PAP / psd
Piątek, 29 stycznia 2016, godz. 16:11
Spółka PLL LOT wymaga bardzo szybkiego planu ratunkowego i wsparcia kapitałowego - powiedział w piątek minister skarbu Dawid Jackiewicz. Znajdziemy wyjście i zaproponujemy rozwiązanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy - zapowiedział.
więcej

USA: ropa staniała o 3,7 procent

PAP / kw
Środa, 27 stycznia 2016, godz. 09:00
Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają i zbliżają się do 30 dolarów za baryłkę - podają maklerzy.
więcej

GUS: PKB w 2015 r. wzrósł o 3,6 procent

PAP / psd
Wtorek, 26 stycznia 2016, godz. 10:10
PKB liczony w cenach stałych roku poprzedniego wzrósł realnie w ubiegłym roku o 3,6 proc., wobec wzrostu o 3,3 proc. w 2014 r. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny we wstępnym szacunku produktu krajowego brutto.
więcej

MF: trzy stawki w projekcie podatku od marketów

PAP / psd
Wtorek, 26 stycznia 2016, godz. 07:39
Markety będą płacić trzy stawki podatku od obrotów; stawka podstawowa będzie wynosić 0,7 proc., a pozostałe - 1,3 proc. i 1,9 proc. Podatek będzie też zawierać kwotę wolną wynoszącą 1,5 mln zł miesięcznego obrotu - wynika z poniedziałkowego komunikatu Ministerstwa Finansów.
więcej

Ostatni odcinek autostrady A4 będzie droższy

PAP / psd
Czwartek, 21 stycznia 2016, godz. 16:37
Prawie 216 mln zł więcej zapłaci Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wykonawcy ostatniego odcinka autostrady A4. Zwiększenie wartości wynika z potrzeby zrealizowania programów naprawczych m.in. dwóch wiaduktów - tłumaczy Joanna Rarus z GDDKiA.
więcej

Słaby rubel pozbawia Rosjan lekarstw i elektroniki

PAP / kw
Czwartek, 21 stycznia 2016, godz. 10:09
Słabnący rubel pozbawia Rosjan importowanych lekarstw i sprzętu elektronicznego codziennego użytku - pisze czwartkowa "Niezawisimaja Gazieta". Prasa rosyjska cytuje opinie prognozujące dalszy spadek wartości rubla.
więcej

Dania: rekord świata w użyciu energii wiatrowej

PAP / kw
Poniedziałek, 18 stycznia 2016, godz. 20:57
W Danii 42,1 proc. całkowitej energii elektrycznej zużytej w roku 2015 pochodziło z elektrowni wiatrowych, co stanowi nowy rekord świata - poinformowała w poniedziałek duńska państwowa firma Energinet.dk - operator sieci elektrycznych i gazowych.
więcej

Rosja: PKB spada o 3,5%. Przyczyna: ceny ropy

PAP / kw
Poniedziałek, 18 stycznia 2016, godz. 16:11
Rosja straciła 3,5 pkt proc. wzrostu gospodarczego od początku 2015 roku z powodu spadku cen ropy - powiedział w poniedziałek wicepremier Arkadij Dworkowicz.
więcej

Osiatyński: Obniżenie ratingu Polski bezzasadne

PAP / MC
Sobota, 16 stycznia 2016, godz. 17:10
Nie ma dostatecznego uzasadnienia obniżenia ratingu Polski - powiedział prof. Jerzy Osiatyński, komentując piątkową decyzję agencji Standard & Poor's. Budżet na 2016 rok nie zawiera pozycji, które mogą budzić wątpliwości, co do swojej realności - ocenił.
więcej

KNF zawiesza działalność SKOK-Kujawiak

PAP / kw
Piątek, 8 stycznia 2016, godz. 10:46
Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zawiesiła z dniem 8 stycznia 2016 r. działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "Kujawiak" we Włocławku oraz postanowiła wystąpić do właściwego sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tej kasy - poinformowała KNF w komunikacie.
więcej

Przepisy korzystne dla podatników mogą być martwe?

PAP / psd
Wtorek, 29 grudnia 2015, godz. 12:07
Klauzula o rozstrzyganiu wątpliwości na korzyść podatnika, która zacznie obowiązywać w Ordynacji podatkowej od 1 stycznia 2016 r., może zostać przepisem martwym - oceniła w rozmowie z PAP menedżer w Crido Taxand Patrycja Kowalczyk.
więcej

Ceny ropy spadają po słowach irańskiego ministra

PAP / kw
Poniedziałek, 28 grudnia 2015, godz. 08:59
Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają w reakcji na komentarze Iranu, dla którego eksport ropy to priorytetowa sprawa - podają maklerzy.
więcej

"Nie zamykamy ani nie likwidujemy kopalń"

PAP / psd
Środa, 23 grudnia 2015, godz. 18:55
W naszej propozycji nie ma mowy o zamykaniu, czy likwidowaniu kopalń - zapewnił w środę wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Śląscy posłowie PiS powiedzieli w Katowicach, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie likwiduje górnictwa, tylko je restrukturyzuje.
więcej

Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 9,6 proc.

PAP / psd
Środa, 23 grudnia 2015, godz. 18:33
Stopa bezrobocia na koniec listopada br. wyniosła 9,6 proc., a w urzędach pracy było zarejestrowanych 1 mln 530,6 tys. osób, co oznacza wzrost w porównaniu z październikiem, ale spadek wobec analogicznego okresu ubiegłego roku - poinformował w środę w komunikacie GUS.
więcej

"Nie możemy pozwolić sobie na zamykanie kopalń"

PAP / psd
Wtorek, 15 grudnia 2015, godz. 07:44
Nie możemy pozwolić sobie teraz ani na zamykanie kopalń, ani na gwałtowny proces restrukturyzacji. Musi się to odbywać w sposób strategicznie zaplanowany - powiedział dziennikarzom wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Dodał, że Polska musi szukać nowych rynków dla węgla.
więcej

Inauguracja mostu energetycznego Polska-Litwa

PAP / pk
Poniedziałek, 14 grudnia 2015, godz. 09:31
W poniedziałek po południu w Wilnie nastąpi oficjalna inauguracja połączenia elektroenergetycznego Litwy z Polską i Szwecją (tzw. most energetyczny). Dzięki niemu ma się zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Polski oraz krajów bałtyckich.
więcej

Iran: ponad 1000 gości na Forum Petrochemicznym

PAP / kw
Niedziela, 13 grudnia 2015, godz. 13:57
Otwarte w niedzielę Forum Petrochemiczne w Teheranie przyciągnęło ponad tysiąc gości z 25 krajów, w większości europejskich. Firmy sektora naftowego liczą na lukratywne inwestycje w Iranie. Forum otworzyli wiceprezydent, szef dyplomacji i minister ds. ropy.
więcej

"Musimy wzmacniać suwerenność energetyczną"

PAP / pk
Piątek, 11 grudnia 2015, godz. 17:39
Musimy wzmacniać naszą suwerenność energetyczną - mówił w piątek w Jaworznie prezydent Andrzej Duda podczas Święta Górnika. Dodał, że nie zgadza się na odejście Polski od węgla, ale jego wydobycie może być bardziej przyjazne środowisku dzięki nowoczesnym technologiom.
więcej

Świnoujście: Pierwszy statek wpłynął do gazoportu

PAP / kw
Piątek, 11 grudnia 2015, godz. 11:29
Metanowiec "Al Nuaman" z katarskim LNG wpłynął w piątkowe przedpołudnie do gazoportu w Świnoujściu. Gigantyczna jednostka o długości ponad 315 m ma w swoich ładowniach gaz przeznaczony do schłodzenia i rozruchu gazoportu.
więcej

Poczta Polska wygrała przetarg na obsługę sądów

PAP / psd
Czwartek, 10 grudnia 2015, godz. 16:15
Poczta Polska wygrała przetarg na obsługę polskich sądów w latach 2016-2018. Zdaniem szefa resortu infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka zdecydowała o tym cena oraz jakość usług proponowanych przez narodowego operatora. Usługa ma być świadczona od lutego 2016 r.
więcej

Wypłaty dla klientów SK banku - w BZ WBK

PAP / psd
Czwartek, 26 listopada 2015, godz. 15:11
Wypłat dla klientów upadłego Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK banku) z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego będzie udzielał Bank Zachodni WBK - poinformował w czwartek BFG.
więcej

"Konieczne wyciszenie niektórych kopalń"

PAP / psd
Wtorek, 10 listopada 2015, godz. 10:26
PiS prowadzi analizy sektora górniczego, przygotowując program restrukturyzacji branży - poinformował PAP poseł PiS Grzegorz Tobiszowski. Ocenił, że analizy będą gotowe najpóźniej w I kw. 2016 r. Dodał, że konieczne może być "wyciszenie" niektórych kopalń na lata dekoniunktury.
więcej

Ustawa o reformie OFE zgodna z konstytucją

PAP / psd
Środa, 4 listopada 2015, godz. 16:22
Przepisy ograniczające rolę OFE w systemie emerytalnym są zgodne z konstytucją, niezgodny jest jedynie zakaz reklamy funduszy - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny. Składki przekazane do OFE to środki publiczne, oddane funduszom w zarząd, a nie prywatne - podkreślili sędziowie.
więcej

Czy zmiany w OFE są zgodne z konstytucją?

PAP / psd
Poniedziałek, 2 listopada 2015, godz. 09:22
W tym tygodniu dowiemy się, czy zmiany związane z ograniczeniem roli OFE w naszym systemie emerytalnym są zgodne z konstytucją. We wtorek i środę Trybunał Konstytucyjny zajmie się wnioskiem prezydenta i skargą Rzecznika Praw Obywatelskich w tej sprawie.
więcej

Posłowie PiS: autopoprawka do projektu budżetu

PAP / psd
Środa, 28 października 2015, godz. 12:08
PiS planuje autopoprawkę do budżetu przygotowanego przez koalicję PO-PSL. Potrzeba takiej korekty wynika z tego, że PiS zamierza zmienić zarówno przyszłoroczne wydatki, m.in. dać 500 zł na drugie i kolejne dziecko, jak i osiągnąć dodatkowe dochody - mówią PAP politycy partii.
więcej
lista najnowszych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?