Archiwum

Polska i Kazachstan: nowe otwarcie w gospodarce?

PAP / kw
Wtorek, 23 sierpnia 2016, godz. 13:46
Głęboko wierzymy, że wizyta prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa będzie nowym otwarciem w naszych relacjach gospodarczych - powiedział we wtorek w Warszawie prezydent Andrzej Duda. Trzeba wreszcie rozpocząć współpracę - podkreślił prezydent Kazachstanu.
więcej

"Zakaz handlu w niedziele należy wprowadzać stopniowo"

PAP / psd
Czwartek, 18 sierpnia 2016, godz. 12:37
Obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedzielę cywilizuje rynek pracy, ale ma też ma liczne słabości, a ich wprowadzenie może negatywnie wpłynąć na gospodarkę - ocenia dr Bartłomiej Biga z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Proponuje stopniowość we wprowadzaniu wolnych niedziel.
więcej

Rosyjskie bombowce zaatakowały bojowników w Syrii

PAP / psd
Wtorek, 16 sierpnia 2016, godz. 11:02
Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało we wtorek, że bazujące w irańskim Hamadanie bombowce Tu-22M3 i Su-34 dokonały we wtorek nalotów na bojowników w Syrii. Wcześniej o przybyciu rosyjskich bombowców do tej bazy donosiły media.
więcej

Prezydencki projekt tzw. ustawy frankowej

PAP / psd
Wtorek, 2 sierpnia 2016, godz. 16:37
Zaczynamy od spreadów, a banki będą miały czas, żeby na drodze ugodowej doprowadzić do przewalutowania kredytów mieszkaniowych - poinformował, prezentując nowy projekt tzw. ustawy frankowej, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Maciej Łopiński.
więcej

Polska liderem w uzależnieniu energetycznym od węgla

PAP / kw
Środa, 6 lipca 2016, godz. 16:49
Aż 70 proc. poboru w naszym kraju przypada na energetykę węglową. To rekord w skali światowej - twierdzą autorzy opublikowanego w środę raportu Greenpeace.
więcej

S&P utrzymała rating Polski na poziomie BBB+

PAP / psd
Piątek, 1 lipca 2016, godz. 19:48
Agencja Standard & Poor's utrzymała rating Polski na poziomie BBB+ z perspektywą negatywną - podała w piątek agencja w swoim komunikacie. W połowie stycznia S&P obniżyła rating Polski.
więcej

"Trudno ocenić wpływ Brexit-u na sytuację frankowiczów"

PAP / psd
Niedziela, 26 czerwca 2016, godz. 13:56
Obecnie trudno ocenić wpływ Brexit-u na sytuację frankowiczów; wiele może zależeć od polityków, także unijnych, oraz szwajcarskiego banku centralnego - uważają ekonomiści. Ich zdaniem w najbliższych dniach polska waluta może być pod presją.
więcej

Nowa propozycja banków ws. frankowiczów

PAP / psd
Wtorek, 31 maja 2016, godz. 12:34
Przewalutowanie kredytów walutowych po kursie bieżącym i dopłaty dla tych, u których rata kredytu po przewalutowaniu przekroczy 70 proc. dochodów - zakłada propozycja rozwiązania kredytów walutowych, przedstawiona we wtorek przez Związek Banków Polskich.
więcej

Glapiński: będę pilnował, by NBP był niezależny

PAP / kw
Piątek, 20 maja 2016, godz. 18:03
NBP będzie nadal niezależnym bankiem, obecny poziom stóp procentowych jest odpowiedni, a interwencje na rynku walutowym będą kontynuowane - zapowiedział kandydat na szefa NBP prof. Adam Glapiński. Sejmowa komisja finansów pozytywnie zaopiniowała jego kandydaturę.
więcej

Ukraina: pierwszy od dwóch lat wzrost gospodarki

PAP / kw
Poniedziałek, 16 maja 2016, godz. 19:48
Gospodarka Ukrainy może wzrosnąć po raz pierwszy od dwóch lat - podał w poniedziałek dziennik "Kommiersant", powołując się na agencję Bloomberga.
więcej

Raport MFW: to może uderzyć w gospodarkę Polski

PAP / kw
Poniedziałek, 16 maja 2016, godz. 17:39
Projekt przewalutowania kredytów frankowych oraz obniżenia wieku emerytalnego mogą zaszkodzić finansom publicznym i wpłynąć na obniżenie wzrostu gospodarczego - wynika z corocznego raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego oceniającego Polskę.
więcej

Szałamacha: rating Moody's do zaakceptowania

PAP / kw
Sobota, 14 maja 2016, godz. 14:28
Ocena Moody's odnośnie Polski może być uznana za obiektywną i do zaakceptowania, ale zmiana perspektywy ratingu ze stabilnej na negatywną jest "mocno polemiczna" - ocenił w sobotę na konferencji minister finansów Paweł Szałamacha. Jego zdaniem złoty może się umocnić.
więcej

Agencja Moody's zmieniła perspektywę ratingu Polski

PAP / kw
Sobota, 14 maja 2016, godz. 08:33
Agencja Moody's utrzymała rating polskiego długu na poziomie A2/P-1, ale zmieniła perspektywę ratingu ze stabilnej na negatywną - wynika z komunikatu agencji opublikowanego w nocy z piątku na sobotę.
więcej

W piątek zostanie ogłoszony kandydat na szefa NBP

PAP / psd
Czwartek, 5 maja 2016, godz. 21:03
W piątek przed południem zostanie ogłoszony kandydat na szefa NBP - poinformował PAP dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.
więcej

Jak uchronić się przed cyberprzestępcami

PAP / psd
Wtorek, 26 kwietnia 2016, godz. 10:07
"Poprawne korzystanie z dwuskładnikowego uwierzytelniania oraz obsługa bankowości mobilnej dzięki dedykowanym aplikacjom to najlepsze metody na zabezpieczenie się przed złośliwym oprogramowaniem" - przekonuje ekspert IBM.
więcej

Uszczelnienie systemu podatkowego da 22-33 mld zł

PAP / psd
Środa, 20 kwietnia 2016, godz. 17:25
Do 2019 r. uszczelnienie systemu podatkowego da budżetowi 22-33 mld zł - przewiduje Ministerstwo Finansów w Aktualizacji Programu Konwergencji na 2016 r., która jest częścią Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2016-2019.
więcej

KE: Nord Stream 2 może zagrozić dostawom przez Polskę

PAP / kw
Środa, 6 kwietnia 2016, godz. 18:35
Morska część gazociągu Nord Stream 2 będzie podlegała rygorom III pakietu energetycznego - oświadczył w środę w Brukseli wiceszef KE ds. unii energetycznej Marosz Szefczovicz. Przyznał, że realizacja tej inwestycji może zagrozić dostawom przez Polskę.
więcej

Podpisano porozumienie dot. zezwoleń na przewozy

PAP / psd
Piątek, 1 kwietnia 2016, godz. 12:39
Przedstawiciele rządów Polski i Rosji podpisali w Gdańsku porozumienie w sprawie zezwoleń na samochodowe przewozy towarowe, które ma obowiązywać do końca 2016 roku. Polska otrzymała 170 tys. zezwoleń na przewozy, w tym 30 tys. na przewozy z i do krajów trzecich.
więcej

Szałamacha: polski sektor bankowy jest stabilny

PAP / psd
Piątek, 4 marca 2016, godz. 10:10
Minister Finansów Paweł Szałamacha uważa, że polski sektor bankowy jest stabilny; minister Szałamacha zwrócił się do wiceministra Konrada Raczkowskiego o wyjaśnienie jego wypowiedzi dotyczącej upadłości banków - poinformował PAP resort finansów proszony o komentarz w tej sprawie.
więcej

USA: producenci opuszczają odwierty z łupków

PAP / kw
Poniedziałek, 29 lutego 2016, godz. 10:28
Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na informacje, że producenci ropy z łupków rezygnują z eksploatacji niektórych odwiertów - podają maklerzy.
więcej

Plan niezależnego od Rosji korytarza dostaw gazu

PAP / kw
Środa, 24 lutego 2016, godz. 19:36
PGNiG rozpoczęło rozmowy z operatorami gazociągów polskich, duńskich i norweskich w sprawie powrotu do koncepcji budowy korytarza przesyłu gazu z Morza Północnego - poinformował w środę w Sejmie wiceprezes PGNiG Maciej Woźniak.
więcej

GUS: bezrobocie w styczniu wyniosło 10,3 proc.

PAP / psd
Wtorek, 23 lutego 2016, godz. 14:26
Bezrobocie w styczniu br. wyniosło 10,3 proc. wobec 9,8 proc. w grudniu 2015 r. - poinformował we wtorek GUS. Najwyższe bezrobocie - 17 proc. - odnotowano w woj. warmińsko-mazurskim, a najniższe - 6,5 proc. - w wielkopolskim. Eksperci podkreślają, że jak na styczeń to dobre dane.
więcej

Ile kopalń wejdzie do nowej spółki górniczej?

PAP / psd
Środa, 3 lutego 2016, godz. 15:12
Rząd nie zmienił założeń programu naprawczego dla górnictwa - do Polskiej Grupy Górniczej ma wejść 11 kopalń Kompanii Węglowej, a nie tylko część z nich - zapewnił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Związki oczekują rozmów o szczegółach. PO zarzuca rządowi brak pomysłu na górnictwo.
więcej

Szydło zaapelowała do górników o cierpliwość

PAP / psd
Piątek, 29 stycznia 2016, godz. 20:33
Potrzebujemy czasu i współpracy, apeluję o cierpliwość - powiedziała w piątek Chęcinach (Świętokrzyskie) premier Beata Szydło, odnosząc się do prac nad programem, który ma rozwiązać problemy górnictwa węgla kamiennego. Pracuje nad nim resort energii.
więcej

Morawiecki: martwimy się o bezpieczeństwo gazowe

PAP / psd
Piątek, 29 stycznia 2016, godz. 17:45
Trochę martwimy się o bezpieczeństwo gazowe Polski - przyznał po rozmowach z wicekanclerzem Niemiec Sigmarem Gabrielem wicepremier Mateusz Morawiecki, nawiązując m.in. do projektu Nord Stream 2. Bardzo poważnie traktujemy obawy strony polskiej - odpowiadał Gabriel.
więcej
lista najnowszych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook