Archiwum

MFW: Deficyt budżetowy w 2017 r. wyniesie 2,9 proc. PKB

PAP / kw
Czwartek, 18 maja 2017, godz. 15:07
Deficyt budżetowy w Polsce w 2017 roku wyniesie 2,9 proc. PKB, tempo wzrostu w tym roku wyniesie 3,6 proc. a Rada Polityki Pieniężnej powinna być gotowa do podwyżki stóp w razie narastania presji inflacyjnej - podał MFW w raporcie.
więcej

Węglokoks nie wyklucza importu węgla

PAP / kw
Piątek, 12 maja 2017, godz. 15:15
Katowicki Węglokoks, który w ciągu 65 lat swojej działalności wysłał za granicę ok. 1,5 mld ton polskiego węgla, nie wyklucza, że - oprócz eksportu - zajmie się też importem tych gatunków węgla, których nie są w stanie dostarczyć polskie kopalnie.
więcej

PGNiG: więcej dostaw skroplonego gazu z Kataru

PAP / kw
Wtorek, 14 marca 2017, godz. 09:42
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło dodatkową umowę z Qatar Liquefied Gas Company Limited (Qatargas), dzięki której katarska spółka dostarczy polskiej firmie dodatkowe ilości skroplonego gazu ziemnego (LNG) - poinformowało PGNiG we wtorek w komunikacie.
więcej

2016: kopalnie straciły 7 zł na każdej tonie węgla

PAP / kw
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 19:39
6,97 zł wyniosła w ubiegłym roku średnia strata kopalń na sprzedaży każdej tony węgla; to prawie czterokrotnie mniej niż rok wcześniej, kiedy do każdej tony trzeba było dopłacać średnio 26,81 zł - wynika z danych Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).
więcej

Morawiecki o reformach systemu podatkowego

PAP / kw
Czwartek, 22 grudnia 2016, godz. 14:35
W Polsce nie jest potrzebna radykalna zmiana systemu podatkowego, ale należy go poprawiać - uważa wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.
więcej

PGNiG skarży Komisję Europejska ws. Opalu

PAP / kw
Poniedziałek, 5 grudnia 2016, godz. 16:04
Spółka zależna PGNiG złożyła do Trybunału Sprawiedliwości UE pozew przeciwko KE ws. wyłączenia gazociągu Opal spod wymogów trzeciego pakietu energetycznego - poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak. Zdaniem PGNiG decyzja ta narusza unijne przepisy m.in. o konkurencji.
więcej

Agencja S&P: rating Polski utrzymany

PAP / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 19:23
Agencja Standard & Poor's utrzymała rating Polski na poziomie BBB plus, perspektywa została podniesiona w górę z negatywnej do stabilnej - poinformowała agencja w piątek w komunikacie.
więcej

Zatwierdzono porozumienie ws. budżetu UE

PAP / sz
Poniedziałek, 28 listopada 2016, godz. 12:04
Przedstawiciele państw członkowskich zatwierdzili w poniedziałek w Brukseli porozumienie w sprawie przyszłorocznego budżetu UE. Do jego definitywnego uchwalenia potrzeba teraz tylko zgody Parlamentu Europejskiego.
więcej

Tobiszowski: nie ma harmonogramu likwidacji kopalń

PAP / psd
Piątek, 25 listopada 2016, godz. 16:12
Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski zapewnił w piątek w Katowicach, że nie ma żadnego harmonogramu likwidacji kopalń, do respektowania którego zobowiązałby się polski rząd. Powtórzył, że kluczowa dla reformy górnictwa jest poprawa wyniku branży, a nie zamykanie kopalń.
więcej

"Polskie inwestycje nadmiernie zależne od funduszy UE"

PAP / psd
Czwartek, 24 listopada 2016, godz. 16:26
Polskie inwestycje, w tym publiczne, są nadmiernie zależne od funduszy europejskich - uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
więcej

Prezydent podpisał ustawę o innowacyjności

PAP / kw
Środa, 23 listopada 2016, godz. 14:00
Większe ulgi dla firm na działalność badawczo-rozwojową i większe zyski z komercjalizacji wynalazków dla naukowców, to oczekiwane skutki ustawy o innowacyjności, którą podpisał w środę prezydent Andrzej Duda.
więcej

KE zatwierdza polską pomoc na zamykanie kopalń węgla

PAP / kw
Piątek, 18 listopada 2016, godz. 11:54
Komisja Europejska poinformowała w piątek, że zatwierdziła polskie plany dotyczące udzielenia 7,95 mld zł wsparcia na złagodzenie społecznych i środowiskowych skutków likwidacji niekonkurencyjnych kopalń węgla do 2018 roku.
więcej

Polska zaskarży decyzję KE ws. podatku handlowego

PAP / psd
Środa, 26 października 2016, godz. 16:49
Wiceminister finansów Wiesław Janczyk zwrócił się do MSZ o zaskarżenie do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej decyzji KE nakazującej zawieszenie poboru handlowego w Polsce - poinformowało w środę ministerstwo rozwoju.
więcej

Niemcy: Brexit obniży wzrost gospodarczy o 0,25%

PAP / kw
Wtorek, 25 października 2016, godz. 11:35
Niemiecki Produkt Krajowy Brutto zmniejszy się wskutek decyzji Wielkiej Brytanii o wyjściu z Unii Europejskiej w 2017 roku o 0,25 pkt proc. - podał we wtorek dziennik "Rheinische Post", opierając się na wyliczeniach Instytutu Niemieckiej Gospodarki (IW).
więcej

Morawiecki: przedstawił budżet na 2017 rok

PAP / psd
Środa, 19 października 2016, godz. 20:02
Budżet na 2017 r. jest budżetem nadziei dla Polaków, ale także budżetem wzrostu gospodarczego - zapewnił w środę w Sejmie wicepremier Mateusz Morawiecki. Według niego założona w projekcie inflacja na poziomie 1,3 proc. jest w 2017 r. realna.
więcej

Przewodniczący KNF o kredytach we frankach i SKOK-ach

PAP / kw
Poniedziałek, 17 października 2016, godz. 10:46
Priorytetami nowego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego będzie zapewnienie ciągłości funkcjonowania instytucji, a także usprawnienie jej działania. Szef KNF zaznacza, że w polskim systemie finansowym nie ma ryzyk o charakterze systemowym.
więcej

Bank Światowy obniża prognozę wzrostu PKB Polski

PAP / kw
Środa, 5 października 2016, godz. 10:58
Bank Światowy obniża progozę wzrostu polskiej gospodarki na 2016 rok do 3,2 z 3,7 procent oczekiwanych w kwietniu z powodu osłabienia w inwestycjach - wynika z przedstawionego w środę jesiennego raportu BŚ.
więcej

KERM rozpoczął prace, jest wykaz ustaw

PAP / psd
Piątek, 30 września 2016, godz. 17:52
Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów rozpoczął w piątek prace. Zdaniem premier Beaty Szydło oczekiwania wobec KERM są bardzo duże. Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował, którymi ustawami Komitet zajmie się w pierwszej kolejności.
więcej

"Plan Morawieckiego ma zielone światło"

PAP / psd
Czwartek, 29 września 2016, godz. 16:09
Stawiamy na gospodarkę. To gospodarka i rozwój ma być priorytetem kolejnych miesięcy prac rządu PiS; plan Morawieckiego ma zielone światło - ogłosiła w czwartek premier Beata Szydło, oficjalnie przedstawiając wicepremiera, szefa MR Mateusza Morawieckiego jako nowego ministra finansów.
więcej

"Pobór podatku od handlu zostanie zawieszony"

PAP / kw
Wtorek, 20 września 2016, godz. 13:55
Resort finansów zawiesi pobór podatku od handlu detalicznego w obecnej formie; przedstawi projekt ustawy o podatku od handlu wielkopowierzchniowego według innej formuły; podatek ten będzie wprowadzony 1 stycznia 2017 r. - poinformował we wtorek minister finansów Paweł Szałamacha.
więcej

ME: do 2025 r. milion elektrycznych aut w Polsce

PAP / kw
Poniedziałek, 19 września 2016, godz. 13:02
Do 2025 r. po polskich drogach będzie jeździć milion samochodów elektrycznych - zakłada Plan Rozwoju Elektromobilności i krajowe ramy polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych, które przyjęło Ministerstwo Energii.
więcej

KE wszczyna postępowanie i zawiesza podatek handlowy w Polsce

PAP / kas
Poniedziałek, 19 września 2016, godz. 12:00
Komisja Europejska wszczęła w poniedziałek postępowanie wyjaśniające w związku z wprowadzeniem przez Polskę podatku handlowego. Zdaniem Brukseli jego konstrukcja może faworyzować mniejsze sklepy, co może być uznane za pomoc publiczną.
więcej

Możliwe "dostosowanie" podatków bankowego i handlowego w 2017 r

PAP / kw
Wtorek, 6 września 2016, godz. 13:56
Możliwa jest zmiana co do charakteru podatków bankowego i handlowego w 2017 r. - ocenił wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki we wtorek w Krynicy . Dodał, że nie polegałaby ona ani na ich zaostrzeniu, ani na poluzowaniu, lecz na "dostosowaniu".
więcej

Jurgiel: rolnictwo musi być jednym z filarów gospodarki

PAP / kw
Niedziela, 4 września 2016, godz. 14:07
Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zapewnił w niedzielę w Częstochowie, że rozwój obszarów wiejskich i rolnictwa należy do priorytetów rządu.
więcej

Złożono projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele

PAP / kw
Piątek, 2 września 2016, godz. 13:05
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, w skład którego wchodzi "Solidarność" oraz inne organizacje społeczne, katolickie, pracownicze i pracodawców, złożył w piątek w Sejmie obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele.
więcej
lista najnowszych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook