USA: były prawnik Trumpa, Michael Cohen, skazany na trzy lata więzienia

PAP / ml
Środa, 12 grudnia 2018, godz. 21:44
Były osobisty prawnik prezydenta Donalda Trumpa, Michael Cohen, został w środę skazany na trzy lata więzienia, m.in. za opłacenie w czasie kampanii wyborczej milczenia kobiet, które miały mieć romanse z Trumpem, oraz złożenie fałszywych zeznań w Kongresie USA.
więcej

Parlament Europejski poparł porozumienie ws. budżetu na 2019 r.

PAP / ml
Środa, 12 grudnia 2018, godz. 20:50
PE poparł w środę w Strasburgu porozumienie dotyczące przyszłorocznego budżetu UE. Unijne płatności mają wynieść w 2019 r. 148 mld euro, czyli o 2,4 proc. więcej niż w 2018 r., natomiast zobowiązania 165,8 mld euro, co oznacza wzrost o 3,2 proc. Kraje UE poparły porozumienie we wtorek.
więcej

COP24: finansowanie i przejrzystość - największe wyzwania negocjacji

PAP / ml
Środa, 12 grudnia 2018, godz. 19:39
Finansowanie i przejrzystość działań to największe wyzwania negocjacji na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach - ocenia zastępca sekretarza Konwencji Klimatycznej ONZ Ovais Sarmad. Dodaje, że są postępy, ale nie osiągnęliśmy jeszcze wszystkiego.
więcej

Tusk: na szczycie UE "27" wysłucha May i przyjmie konkluzje ws. Brexitu

PAP / ml
Środa, 12 grudnia 2018, godz. 15:28
Podczas rozpoczynającego się w czwartek szczytu UE "27" wysłucha oceny premier W. Brytanii Theresy May w sprawie sytuacji dotyczącej Brexitu, a później spotka się w swoim gronie i przyjmie odpowiednie wnioski - poinformował szef Rady Europejskiej Donald Tusk w liście do przywódców.
więcej

Ambasada RP w Paryżu informuje o zwiększonym zagrożeniu terrorystycznym we Francji

PAP / pk
Środa, 12 grudnia 2018, godz. 13:56
W związku z wtorkową strzelaniną w Strasburgu władze francuskie podniosły niezwłocznie do trzeciego, najwyższego, stopień zagrożenia terrorystycznego na całym terytorium kraju - informuje w środę na stronie internetowej ambasada RP w Paryżu.
więcej

Kreml: USA stosują nieuczciwą konkurencję w sprawie Nord Stream 2

PAP / pk
Środa, 12 grudnia 2018, godz. 11:32
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w środę, że rezolucja, w której Izba Reprezentantów USA wezwała kraje UE do rezygnacji z Nord Stream 2, to część konsekwentnej polityki Waszyngtonu. Zarzucił USA uciekanie się do nieuczciwej konkurencji w kwestii gazociągu.
więcej

W strzelaninie w Strasburgu zginęły co najmniej cztery osoby

PAP / pk
Środa, 12 grudnia 2018, godz. 08:04
Cztery osoby zginęły a 11 zostało rannych we wtorek po południu w strzelaninie, która miała miejsce w Strasburgu. Premier Francji Edouard Philippe uruchomił międzyresortowy gabinet kryzysowy, który ma monitorować sytuację. Napastnik nadal pozostaje nieuchwytny.
więcej

Władmimir Putin: nie chcemy, by u nas było jak w Paryżu

PAP/ ed
Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 21:56
Nie chcemy, by w Rosji dochodziło do takich wydarzeń jak w Paryżu - powiedział we wtorek prezydent Rosji Władimir Putin, odnosząc się do akcji "żółtych kamizelek". W ten sposób skomentował areszt obrońcy praw człowieka Lwa Ponomariowa, skazanego za zwoływanie demonstracji bez zgody władz.
więcej

Donald Tusk po rozmowie z May: UE27 chce pomóc W. Brytanii; pytanie jak

PAP/ ed
Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 21:46
27 krajów UE chce pomóc Wielkiej Brytanii - zapewnił szef Rady Europejskiej Donald Tusk po wtorkowej rozmowie z premier tego kraju Theresą May, która objeżdża stolice europejskie, szukając możliwości zwiększenia szans na przeforsowanie umowy ws. Brexitu.
więcej

Francja: strzelanina w Strasburgu. Są ranni i zabici

Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 21:36
Jedna osoba zginęła, sześć zostało rannych w wyniku strzelaniny w centrum Strasburga; sprawca, który najprawdopodobniej działał samotnie, zdołał uciec i jest poszukiwany - poinformowała francuska policja.
więcej

Orban: ustawa o zmianie czasu pracy służy interesom pracowników

PAP/ ed
Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 20:58
Węgierska ustawa o dobrowolnej zmianie organizacji czasu pracy służy interesom pracowników - oświadczył we wtorek premier Węgier Viktor Orban w związku z sobotnim protestem związków zawodowych przeciwko tej ustawie.
więcej

"Jesteśmy dumni, że możemy was przyjąć". Kolejni uchodźcy przyjęci w ramach korytarza humanitarnego

KAI/ ed
Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 16:55
17 syryjskich i irackich uchodźców przybyło wczoraj do Francji dzięki korytarzowi humanitarnemu, zainicjowanemu przez Wspólnotę Sant’Egidio. To 11. grupa migrantów, która w ten sposób znalazła schronienie nad Sekwaną.
więcej

Polska walka z zanieczyszczeniami powietrza na COP24

PAP / jp
Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 14:14
Polski rząd liczy, że realizacja programu Czyste Powietrze przyczyni się do znaczącej redukcji zużycia energii i emisji CO2.
więcej

W Belwederze dzieci przygotowywały kartki świąteczne dla weteranów II wojny światowej

PAP / jp
Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 13:15
Stołeczni uczniowie przygotowali we wtorek świąteczne kartki dla mieszkających w USA polskich weteranów II wojny światowej.
więcej

COP24: ekolodzy ogłosili 20 czerwca Europejskim Dniem Czystego Powietrza

PAP / jp
Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 12:10
20 czerwca przyszłego roku po raz pierwszy będzie obchodzony Europejski Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony przez organizacje ekologiczne.
więcej

Rosja: szef KPRM wziął udział w uroczystości pożegnania Ludmiły Aleksiejewej

PAP / jp
Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 11:10
Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP Michał Dworczyk wziął we wtorek w Moskwie udział w uroczystości pożegnania legendarnej obrończyni praw człowieka Ludmiły Aleksiejewej.
więcej

USA: minister Szczerski będzie rozmawiał o bezpieczeństwie z doradcą Trumpa

PAP / jp
Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 10:03
Współpraca Polski z USA w dziedzinie bezpieczeństwa ma być kluczowym tematem wtorkowych rozmów szefa Gabinetu Prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego z doradcą prezydenta USA Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego, ambasadorem Johnem Boltonem.
więcej

W.Brytania: dwie londyńskie taksówki trafią do polskich Sprawiedliwych

PAP / jp
Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 08:45
Dwie londyńskie taksówki trafią w grudniu do Polski, gdzie będą pomagały w przemieszczaniu się ok. 200 polskim Sprawiedliwym wśród Narodów Świata - poinformowano w poniedziałek podczas inauguracji kampanii "Silent Hero Taxi" w brytyjskim parlamencie.
więcej

Antarktyka: silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1

PAP / jp
Wtorek, 11 grudnia 2018, godz. 07:30
Do silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,1 doszło w poniedziałek na południowym Oceanie Atlantyckim, w pobliżu wysp Sandwich Południowy, na północ od Antarktyki - podał Reuters we wtorek.
więcej

Brytyjski rząd odłożył w czasie głosowanie nad umową ws. Brexitu

PAP / kk
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 21:17
Brytyjski rząd zdecydował w poniedziałek o odłożeniu w czasie planowanego na wtorek głosowania w Izbie Gmin nad przyjęciem treści umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, obawiając się wysokiej porażki w parlamencie, która osłabiłaby pozycję premier Theresy May.
więcej

Szwecja: w Sztokholmie wręczono Noble, zabrakło nagrody z literatury

PAP / kk
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 20:30
Tegoroczni laureaci nagród Nobla w czterech dziedzinach odebrali w poniedziałek w Sztokholmie medale i dyplomy z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa. W tym roku wyjątkowo nie przyznano nagrody w dziedzinie literatury, co zmieniło program uroczystości.
więcej

Celem paktu ONZ ws. migracji "wzmocnienie współpracy" w tej dziedzinie

PAP / kk
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 18:55
Celem oenzetowskiego paktu w sprawie migracji, który w poniedziałek przyjęła większość państw ONZ, jest "wzmocnienie współpracy" w dziedzinie migracji międzynarodowej "we wszystkich jej aspektach", z "poszanowaniem suwerenności państw".
więcej

COP24 / Marcin Krupa: Katowice ograniczą emisję CO2 o 40 proc. do 2030 r.

PAP / kk
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 17:24
Katowice ograniczą emisję CO2 o 40 proc. do 2030 roku - zadeklarował w poniedziałek prezydent miasta Marcin Krupa. Zapowiedział też przystąpienie do globalnego klimatycznego porozumienia burmistrzów.
więcej

Canete: celem UE jest przyjęcie ambitnego programu wdrożenia Porozumienia paryskiego

PAP / kk
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 16:21
Celem Unii Europejskiej jest przyjęcie w Katowicach ambitnego, jasnego, kompleksowego programu implementacji Porozumienia paryskiego - powiedział unijny komisarz ds. działań klimatycznych i energii Miguel Arias Canete podczas szczytu COP24.
więcej

KE nie zamierza renegocjować z Londynem porozumienia ws. Brexitu

PAP / kk
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 14:58
Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek, że nie zamierza renegocjować zawartego z Londynem porozumienia ws. Brexitu. "Umowa jest na stole" - powiedziała na konferencji rzeczniczka KE Mina Andreewa.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook