12,5 tys. cywilów uciekło przed walkami na południowym zachodzie

PAP / sz
Czwartek, 21 czerwca 2018, godz. 13:09
Ok. 12,5 tys. ludzi uciekło w ciągu 48 godzin z obszarów będących w rękach rebeliantów w prowincji Dera na południowym zachodzie Syrii, które są bombardowane przez siły rządowe - poinformowała w czwartek organizacja Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
więcej

Egipt: ponad 30 dżihadystów zginęło w operacji armii na Synaju

PAP / sz
Czwartek, 21 czerwca 2018, godz. 12:35
Co najmniej 32 dżihadystów zostało zabitych "w ostatnich dniach" na półwyspie Synaj w ramach rozpoczętej w lutym operacji wymierzonej w filię sunnickiej ekstremistycznej organizacji zbrojnej Państwo Islamskie (IS) - poinformowała w czwartek egipska armia.
więcej

Francja: wystąpienie USA z Rady Praw Człowieka to poparcie dla Izraela

PAP / sz
Czwartek, 21 czerwca 2018, godz. 11:19
Według francuskich mediów wystąpienie USA z Rady Praw Człowieka ONZ, od lat krytykowanej przez nie za "uprzedzenia wobec Izraela", to wyraz poparcia dla tego kraju i "kolejny krok na długiej liście wycofywania się Amerykanów z zobowiązań" międzynarodowych.
więcej

Nowa Zelandia: premier Jacinda Ardern urodziła dziecko

PAP / sz
Czwartek, 21 czerwca 2018, godz. 10:45
Ardern jest pierwszą przywódczynią na świecie od blisko 30 lat, która urodziła dziecko podczas pełnienia urzędu.
więcej

Kanada: rekreacyjne spożycie marihuany będzie legalne od 17 października

PAP / sz
Czwartek, 21 czerwca 2018, godz. 08:47
Premier Kanady Justin Trudeau powiedział w środę w parlamencie, że rekreacyjne spożycie marihuany zostanie zalegalizowane 17 października. We wtorek wieczorem kontrowersyjną ustawę przegłosował senat. Za głosowało 52 członków senatu, 29 było przeciw a dwie osoby wstrzymały się od głosu.
więcej

Donald Trump zapowiada dekret, który przerwie oddzielanie dzieci od rodzin

PAP / pk
Środa, 20 czerwca 2018, godz. 21:51
Rodziny nielegalnych imigrantów będą przetrzymywane w USA razem; prezydent Donald Trump zapowiedział w środę, że podpisze rozporządzenie wykonawcze, na mocy którego dzieci nie będą już oddzielane od rodziców na amerykańskiej granicy.
więcej

Trump podczas wizyty w Wielkiej Brytanii zostanie przyjęty przez Elżbietę II

PAP / pk
Środa, 20 czerwca 2018, godz. 19:38
Prezydent Donald Trump, który złoży 13 lipca wizytę w Wielkiej Brytanii, spotka się z królową Elżbietą II - powiedział w środę ambasador USA w Londynie Woody Johnson w wywiadzie dla kanału Sky News.
więcej

Węgierski parlament przyjął pakiet ustaw antyimigracyjnych i poprawkę do konstytucji

PAP / pk
Środa, 20 czerwca 2018, godz. 18:17
Parlament węgierski uchwalił w środę poprawkę do konstytucji przewidującą, że na Węgrzech nie wolno osiedlać obcej ludności, o ile osoby te nie mają prawa pobytu i swobodnego przemieszczania się, a następnie pakiet ustaw antyimigracyjnych "Stop Soros".
więcej

Michałkiewicz: ustawa o funduszu wsparcia niepełnosprawnych we wrześniu w Sejmie

PAP / pk
Środa, 20 czerwca 2018, godz. 16:02
Chcemy, by ustawa o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych we wrześniu znalazła się w Sejmie; musi zostać uchwalona przez listopadem - powiedział w środę w Sejmie wiceminister, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz.
więcej

KE powtórzy na Radzie UE swoje stanowisko w sprawie praworządności w Polsce

PAP / pk
Środa, 20 czerwca 2018, godz. 14:59
Komisja Europejska powtórzy na spotkaniu krajów członkowskich, które odbędzie się 26 czerwca w Luksemburgu w ramach Rady UE, swoje stanowisko w sprawie praworządności w Polsce - poinformował w Brukseli wiceszef KE Valdis Dombrovskis.
więcej

Gdańsk: dwa działa wydobyte z Bałtyku wyeksponowano w Narodowym Muzeum Morskim

PAP / pch
Środa, 20 czerwca 2018, godz. 13:39
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku wzbogaciło się o dwa nowe eksponaty - około 250-letnie działa, które zostały wydobyte przed kilkoma laty z Bałtyku. Każda z armatnich luf mierzy prawie 3,5 metra i waży niemal 1,5 tony. Można je oglądać w holu placówki.
więcej

W niedzielę spotkanie Niemiec i kilku krajów UE w sprawie polityki azylowej

PAP / pch
Środa, 20 czerwca 2018, godz. 12:24
Kanclerz Niemiec Angela Merkel planuje na 24 czerwca nieformalne spotkanie w Brukseli z udziałem krajów szczególnie dotkniętych przez kryzys migracyjny, aby omówić z nimi wspólne rozwiązania w polityce azylowej - podała w środę dpa za źródłami dyplomatycznymi.
więcej

Jarosławiec: spłonęło przedszkole, budynek nie nadaje się do odbudowy

PAP / pch
Środa, 20 czerwca 2018, godz. 11:29
Przez całą noc strażacy gasili pożar przedszkola w Jarosławcu. Budynek nie nadaje się do odbudowy, zajęcia przedszkolne od poniedziałku zostaną przeniesione do świetlicy wiejskiej w Nacmierzu - powiedziała zastępca wójta gminy Postomino Aleksandra Kurek.
więcej

Jan Krzysztof Ardanowski nowym ministrem rolnictwa po rezygnacji Krzysztofa Jurgiela

PAP / pch
Środa, 20 czerwca 2018, godz. 10:33
Zwolennik zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, ochrony ziemi rolnej i wzmocnienia pozycji rolników w relacjach z handlem i przetwórstwem - 57-letni poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski został w środę nowym ministrem rolnictwa i rozwoju wsi.
więcej

USA: prezydent Trump rozmawiał o reformie imigracyjnej z szefami republikanów w Kongresie

PAP / pch
Środa, 20 czerwca 2018, godz. 09:34
Prezydent USA Donald Trump spotkał się we wtorek z przywódcami Partii Republikańskiej (GOP) w Izbie Reprezentantów o projektach reformy systemu imigracyjnego. W Izbie Reprezentantów omawiane są obecnie dwa konkurencyjne, republikańskie projekty w tej sprawie.
więcej

Polscy kibice w Moskwie rozczarowani, ale nie tracą nadziei po porażce z Senegalem

PAP / pch
Środa, 20 czerwca 2018, godz. 08:03
Polscy kibice w Moskwie są bardzo rozczarowani wynikiem meczu z Senegalem (1:2) i krytycznie oceniają grę polskiej reprezentacji. Przyznają, że nie tego się spodziewali. Jak zapewniają, mają nadzieję, że biało-czerwoni wypadną lepiej w kolejnym meczu z Kolumbią.
więcej

USA mają zamiar wycofać się z Rady Praw Człowieka ONZ

PAP / jp
Wtorek, 19 czerwca 2018, godz. 21:40
Stany Zjednoczone mają zamiar wycofać się z Rady Praw Człowieka ONZ; oczekuje się, że we wtorek poinformują o tym sekretarz stanu USA Mike Pompeo i ambasador USA przy ONZ Nikki Haley - podają agencje, powołując się na źródła w amerykańskiej administracji.
więcej

MŚ 2018 - Nawałka: nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem

PAP / jp
Wtorek, 19 czerwca 2018, godz. 20:30
Selekcjoner polskich piłkarzy Adam Nawałka podkreślił, że głównym celem jego drużyny po porażce z Senegalem 1:2 w grupie H mistrzostw świata jest solidne przygotowanie się do kolejnych spotkań. "Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem" - stwierdził szkoleniowiec.
więcej

Zakończył się mecz POLSKA - SENEGAL. Zobacz wynik spotkania

Redakcja DEON.pl
Wtorek, 19 czerwca 2018, godz. 18:53
Dosłownie kilka minut temu zakończył się nasz pierwszy mecz na Mundialu w Rosji. Polacy przegrali z Senegalem 1:2. Wciąż mamy spore szanse na wyjście z grupy. Nie obejdzie się bez wsparcia kibiców i naszej modlitwy!
więcej

UE chce zerwać z polityką przyjmowania migrantów ze statków

PAP / jp
Wtorek, 19 czerwca 2018, godz. 18:50
Przywódcy unijni mają w przyszłym tygodniu w Brukseli uzgodnić utworzenie regionalnych platform m.in. w Afryce Północnej do wysadzania migrantów ze statków ratunkowych, żeby nie trafiali oni do UE - wynika z projektu dokumentu na szczyt "28".
więcej

W Tel Awiwie oficjalnie otwarto Biuro Handlowe PAIH

PAP / jp
Wtorek, 19 czerwca 2018, godz. 17:20
Biuro Handlowe PAIH w Tel Awiwie ma ułatwiać polskim firmom debiut na izraelskim rynku oraz przyciągać izraelskich inwestorów do Polski - mówi w rozmowie z PAP wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Wojciech Fedko.
więcej

Andrzej Duda wręczył nominacje członkom Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta

PAP / jp
Wtorek, 19 czerwca 2018, godz. 15:50
Prezydent Andrzej Duda wręczył we wtorek nominacje członkom Kapituły XVI edycji własnej nagrody gospodarczej. Mam ambicję, żeby Polska stała się jednym z najpoważniejszych graczy europejskich, także pod względem gospodarczym - mówił podczas uroczystości.
więcej

MŚ 2018 - fani biało-czerwonych zapełnili centrum Moskwy

PAP / jp
Wtorek, 19 czerwca 2018, godz. 14:30
Polskich kibiców z łatwością można znaleźć we wtorek w centrum Moskwy.
więcej

Kraków: "Zupa na Plantach" na pomoc ukraińskim dzieciom

KAI / ml
Wtorek, 19 czerwca 2018, godz. 13:05
Koszulki dla dzieci, witaminy i materiały plastyczne przekażą na Ukrainę członkowie inicjatywy "Zupa na Plantach", aby wesprzeć tamtejsze przedszkola i placówki opiekuńcze dla dzieci z terenów ogarniętych wojną. Zbiórka darów na ten cel potrwa do piątku.
więcej

Premier: Ardanowski zgodził się objąć funkcję ministra rolnictwa

PAP / ml
Wtorek, 19 czerwca 2018, godz. 12:57
Jan Krzysztof Ardanowski (PiS) otrzymał propozycję objęcia funkcji ministra rolnictwa i zgodził się - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Wyraził nadzieję, że powołanie Ardanowskiego nastąpi szybko. Zapowiedział, że nowy minister przedstawi w "krótkim czasie specjalny pakiet" dla rolnictwa.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook