Pakistan: co najmniej 15 zabitych w wybuchu

PAP/ ed
Poniedziałek, 24 lipca 2017, godz. 15:04
Co najmniej 15 osób poniosło śmierć, a 20 zostało rannych w wybuchu w pobliżu popularnego targu w mieście Lahaur na północnym wschodzie Pakistanu przy granicy z Afganistanem - poinformowały służby ratunkowe.
więcej

To ona stoi za wetem prezydenta Dudy

PAP / prezydent.pl / ml / kw
Poniedziałek, 24 lipca 2017, godz. 13:56
"To jej słowa uderzyły mnie najbardziej" - powiedział prezydent o Zofii Romaszewskiej, która zaledwie dwa tygodnie wcześniej wysłała list do Amnesty International w obronie miesięcznic smoleńskich. Warto poznać jej osobę.
więcej

PO: dwa weta to za mało; apelujemy o weto do ustawy o ustroju sądów

PAP / ml
Poniedziałek, 24 lipca 2017, godz. 13:08
Dwa prezydenckie weta - do ustawy o Sądzie Najwyższym i noweli ustawy o KRS - to mało; apelujemy o trzecie weto - do nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych - oświadczyli w poniedziałek posłowie PO: Andrzej Halicki i Mariusz Witczak.
więcej

I prezes SN: podziękowałam prezydentowi za weto

PAP / ml
Poniedziałek, 24 lipca 2017, godz. 12:26
I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, powiedziała, że podziękowała mu za to, że złożył weto. Jak dodała, zadeklarowała chęć współpracy przy tworzeniu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym.
więcej

Premier przybyła do siedziby PiS. Trwa zebranie władz partii

PAP / ml
Poniedziałek, 24 lipca 2017, godz. 12:04
Premier Beata Szydło przybyła w poniedziałek przed południem do siedziby PiS w Warszawie, gdzie zebrały się władze partii. Wcześniej prezydent Andrzej Duda poinformował o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i KRS.
więcej

Prezydent zawetował ustawę o Sądzie Najwyższym i KRS

PAP / TVN24.pl / ml
Poniedziałek, 24 lipca 2017, godz. 10:14
W poniedziałek prezydent Andrzej Duda ogłosił zawetowanie ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Prezydent ogłosił to w poniedziałek, w czasie specjalnego oświadczenia.
więcej

Gortat spotkał się z powstańcami

facebook.com / jp
Poniedziałek, 24 lipca 2017, godz. 09:49
Słynny polski koszykarz, Marcin Gortat, zaprosił powstańców na uroczyste śniadanie. Gortat przygotowuje się do charytatywnego meczu, który odbędzie się 30 lipca w Łodzi w Atlas Arenie. Jego drużyna zagra przeciwko przedstawicielom Wojska Polskiego.
więcej

Zbigniew Ziobro: prezydent podejmuje decyzje

PAP / ml
Poniedziałek, 24 lipca 2017, godz. 09:36
Pan prezydent podejmuje decyzje i bierze za nie odpowiedzialność, nie mogę antycypować tego, co uczyni - tak minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odpowiedział na pytanie o możliwe decyzje prezydenta Andrzeja Dudy co do ustawy o SN oraz nowel ustaw o KRS i Prawa o ustroju sądów powszechnych.
więcej

O godz. 10 oświadczenie prezydenta Andrzeja Dudy

PAP / ml
Poniedziałek, 24 lipca 2017, godz. 08:53
W poniedziałek o godz. 10 prezydent Andrzej Duda wygłosi oświadczenie - poinformował PAP rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
więcej

Kabul: co najmniej 24 zabitych w zamachu

PAP / ml
Poniedziałek, 24 lipca 2017, godz. 07:58
Co najmniej 24 osoby zginęły, a 42 odniosły obrażenia w ataku terrorystycznym, jaki przeprowadzono w poniedziałek rano w zachodniej części Kabulu - poinformował rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych Afganistanu Nadżib Danisz.
więcej

Francja: konferencja na temat AIDS - apel o finansową pomoc USA

PAP / jp
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 21:47
Organizatorzy rozpoczynającej się w niedzielę w Paryżu międzynarodowej konferencji na temat AIDS zaapelowali do USA, by nie wycofywały swej pomocy finansowej, która ma kluczowe znaczenie dla walki z epidemią.
więcej

Potężne nawałnice, ponad 600 interwencji strażaków

PAP / jp
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 19:30
Podtopienia piwnic, ulic, tuneli - to efekt nawałnic, które w niedzielę przechodzą nad Polską.
więcej

Niemcy: minister sprawiedliwości grozi Polsce "izolacją" w UE

PAP / jp
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 17:26
Minister sprawiedliwości Niemiec Heiko Maas powiedział w niedzielę gazecie "Bild", że jest zaniepokojony sytuacją wymiaru sprawiedliwości w Polsce i ostrzegł, że brak poszanowania dla praworządności może doprowadzić do politycznej izolacji kraju w UE.
więcej

Włochom grozi racjonowanie wody w Rzymie i okolicach

PAP / jp
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 16:05
Od piątku 28 lipca mieszkańcom Rzymu i okolic grozi racjonowanie wody, jak w czasie wojny - pisze w niedzielę "La Repubblica".
więcej

Prezydent: policja odpowiada na wyzwania współczesności

PAP / jp
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 14:30
Prezydent zwrócił również uwagę na "wielką tradycję poświęcenia", która jest - według niego - częścią historii polskiej policji.
więcej

Erdogan: świat muzułmański potrzebuje współpracy

PAP / jp
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 13:00
- "W niczyim interesie nie leży przedłużanie kryzysu" w Zatoce Perskiej - oświadczył w niedzielę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przed wizytą w krajach regionu w celu uspokojenia napięć między Arabią Saudyjską a Katarem.
więcej

Syria: kilka nalotów koło Damaszku, mimo rozejmu

PAP / jp
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 11:23
Do nalotów doszło dzień po tym, jak syryjska armia ogłosiła przerwanie działań wojennych na tym obszarze.
więcej

Od dzisiaj łatwiejszy dostęp do sprawdzonych leków ratujących życie

PAP / jp
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 09:57
Minister zdrowia będzie mógł wydać indywidualną zgodę na pokrycie kosztu leku, jeżeli jest to niezbędne dla ratowania życia lub zdrowia pacjenta - przewidują przepisy, które w niedzielę weszły w życie.
więcej

Manifestacje przeciw reformie sądownictwa

PAP / jp
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 08:30
Kilka tys. osób zgromadziło się w sobotę wieczorem na Pl. Krasińskich w Warszawie na manifestacji sprzeciwu wobec reformy sądownictwa.
więcej

"Obowiązkiem władzy jest wsłuchiwać się w głos wszystkich"

PAP / kw
Sobota, 22 lipca 2017, godz. 21:04
"Te trudne rozmowy, trudne dyskusje, które są i będą, bo tak jest zawsze, powinny przede wszystkim prowadzić nas wszystkich do tego, byśmy w zgodzie szukali konsensusu i tych rozwiązań, które służą ojczyźnie, służą Polakom" - podkreśliła Szydło.
więcej

"Kampania przeciw Polsce nie powiedzie się"

PAP / kw
Sobota, 22 lipca 2017, godz. 20:50
"Inkwizycyjna" kampania prowadzona przeciw Polsce przez Unię Europejską nie powiedzie się, bo Węgry wykorzystają każdą przewidzianą prawem możliwość w UE, by okazać solidarność z Polską - oznajmił w sobotę węgierski premier Viktor Orban.
więcej

Mosul: 16-letnia Niemka wśród zatrzymanych dżihadystek

PAP / kw
Sobota, 22 lipca 2017, godz. 19:41
Wśród dżihadystek aresztowanych w zeszłym tygodniu przez irackie siły rządowe w Mosulu jest 16-latka z Saksonii - podały w sobotę niemieckie media, powołując się na prokuraturę w Dreźnie.
więcej

Jemen: nasila się epidemia cholery

PAP / kw
Sobota, 22 lipca 2017, godz. 16:23
Wciąż niedająca się skutecznie opanować epidemia cholery w ogarniętym wojną Jemenie może nasilić się jeszcze bardziej wraz z rozpoczynającą się porą deszczową - ostrzega w piątkowym komunikacie wydanym w Genewie Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
więcej

Meksyk: w czerwcu ponad 2,2 tys. zabójstw. To niechlubny rekord

PAP / kw
Sobota, 22 lipca 2017, godz. 14:49
2 234 zabójstw dokonano w czerwcu w Meksyku; to kolejny niechlubny rekord w nękanym przestępczością kraju i najkrwawszy miesiąc od co najmniej 20 lat - wynika z oficjalnych danych opublikowanych w piątek (czasu miejscowego).
więcej

75 lat Niemcy rozpoczęli wysiedlać getto warszawskie

PAP / kw
Sobota, 22 lipca 2017, godz. 13:20
75 lat temu, 22 lipca 1942 r. Niemcy rozpoczęli "wysiedlanie" mieszkańców warszawskiego getta. W ciągu dwóch miesięcy do obozu zagłady w Treblince wywieziono 254 tys. ludzi, 11 tys. skierowano do obozów pracy, na miejscu rozstrzelano ok. 6 tys.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook