Prezydent złożył kondolencje rodzinom ofiar wybuchu gazu w Chinach

PAP / ml
Sobota, 23 marca 2019, godz. 18:44
Wszystkim poszkodowanym oraz rodzinom ofiar chciałbym przekazać wyrazy współczucia; w tych trudnych chwilach łączymy się z nimi w bólu i modlitwie - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej do prezydenta Chin Xi Jinpinga w związku z wybuchem gazu w fabryce chemikaliów, w którym zginęły 64 osoby.
więcej

Wielka Brytania: setki tysięcy osób na proteście przeciwko brexitowi

PAP / ml
Sobota, 23 marca 2019, godz. 17:11
Kilkaset tysięcy osób uczestniczy marszu za drugim referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, który w sobotę ruszył ulicami Londynu. Wśród manifestujących są m.in. pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon i burmistrz stolicy Sadiq Khan.
więcej

Muzeum Auschwitz apeluje do zwiedzających, by szanowali pamięć ofiar

PAP / ml
Sobota, 23 marca 2019, godz. 14:45
Muzeum Auschwitz zaapelowało w mediach społecznościowych do zwiedzających, by szanowali pamięć 1,1 mln ofiar niemieckiego KL Auschwitz-Birkenau. Wielu, głównie młodych gości, wykonuje w Miejscu Pamięci pamiątkowe zdjęcia, które nie idą w parze z jego powagą.
więcej

Włochy przystąpiły do chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku

PAP / ml
Sobota, 23 marca 2019, godz. 13:13
W obecności premiera Włoch Giuseppe Contego i prezydenta Chin Xi Jinpinga w Rzymie podpisano w sobotę memorandum o przystąpieniu Włoch do chińskiej Inicjatywy Pasa i Szlaku, przewidującej intensyfikację współpracy gospodarczej i kulturalnej z resztą świata.
więcej

Nie żyje nastolatka, która zatruła się czadem w Bielsku-Białej

PAP / ml
Sobota, 23 marca 2019, godz. 11:26
Nie żyje 17-latka, która zatruła się tlenkiem węgla. Jej o rok młodszy brat trafił do szpitala - poinformowała w sobotę rzeczniczka bielskiej straży pożarnej Patrycja Pokrzywa. Do tragedii doszło nocą w kamienicy w centrum Bielska-Białej.
więcej

Chiny: już 64 ofiary śmiertelne wybuchu w zakładach chemicznych

PAP / ml
Sobota, 23 marca 2019, godz. 10:21
Do 64 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych czwartkowego wybuchu w zakładach chemicznych w prowincji Jiangsu na wschodzie Chin - poinformowały w sobotę czasu lokalnego miejscowe władze. W szpitalach przebywa 617 osób, z których 21 jest w stanie krytycznym.
więcej

Morawiecki: staramy się dać Brytyjczykom pole manewru

PAP/ ed
Piątek, 22 marca 2019, godz. 22:01
Zaproponowałem formułę, dzięki której Londyn nie jest postawiony pod ścianą; staramy się dać Brytyjczykom pole manewru i nie dociskać naszych partnerów - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki, podsumowując ustalenia unijnego szczytu w sprawie brexitu.
więcej

W.Brytania: May: może nie dojść do głosowania nad umową ws. brexitu

PAP/ ed
Piątek, 22 marca 2019, godz. 21:10
Brytyjska premier Theresa May napisała w piątek w liście do posłów, że w razie braku ich poparcia może zrezygnować z ponownego głosowania nad projektem umowy wyjścia z UE, otwierając drogę do bezumownego opuszczenia Wspólnoty lub długiego opóźnienia brexitu.
więcej

Donald Trump: IS nie kontroluje już żadnego kawałka Syrii

PAP/ ed
Piątek, 22 marca 2019, godz. 20:09
Prezydent USA Donald Trump ogłosił w piątek, że Państwo Islamskie (IS) nie kontroluje już żadnego kawałka terytorium Syrii. Dowodzące ofensywą na ostatnią enklawę IS Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) nie wydały jednak komunikatu w tej sprawie.
więcej

Donald Tusk: stanowisko UE w sprawie Wzgórz Golan pozostaje niezmienne

PAP/ ed
Piątek, 22 marca 2019, godz. 19:13
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w piątek w Brukseli, że UE podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie Wzgórz Golan. Unia Europejska nie uznaje zwierzchnictwa Izraela nad tym obszarem.
więcej

Jagland: większość ma obowiązek przestrzegać prawa i dbać, by mniejszości i opozycja mieli swoje prawa

PAP / kk
Piątek, 22 marca 2019, godz. 14:34
Prawa człowieka oznaczają, że większość nie może mieć wszystkiego, musi przestrzegać prawa i pilnować, by mniejszości i opozycja mieli swoje prawa - mówił w Warszawie szef Rady Europy Thorbjorn Jagland. Szef MSZ Jacek Czaputowicz podkreślił, że standardy RE są ważnym wyznacznikiem działania Polski.
więcej

Broniarz: to, czy dojdzie do strajku, zależy wyłącznie od minister Zalewskiej

PAP / kk
Piątek, 22 marca 2019, godz. 12:17
To, czy dojdzie do strajku i jak on będzie przebiegał, zależy tylko i wyłącznie od pani minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej - powiedział w piątek szef ZNP Sławomir Broniarz.
więcej

Gdańsk: sąd umorzył postępowanie ws. oświadczeń majątkowych Adamowicza

PAP / kk
Piątek, 22 marca 2019, godz. 11:05
W związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza miejscowy Sąd Rejonowy umorzył w piątek postępowanie w sprawie, w której samorządowiec był oskarżony o podanie nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych w latach 2010-2012.
więcej

UE / Morawiecki: chodzi nam o to, by nie doszło do bezumownego brexitu

PAP / kk
Piątek, 22 marca 2019, godz. 10:02
Łatwo przerzucać winę jednych na drugich, ale chodzi nam o to, by nie doszło do bezumownego brexitu - tak w piątek premier Mateusz Morawiecki w Brukseli odniósł się do ustaleń pierwszego dnia szczytu ws. przesunięcia terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.
więcej

Irak: 94 ofiary śmiertelne zatonięcia promu na rzece Tygrys

PAP / kk
Piątek, 22 marca 2019, godz. 08:54
Do 94 wzrosła liczba osób, które zginęły w czwartek w wyniku zatonięcia promu na rzece Tygrys w pobliżu Mosulu w północnym Iraku. Jak pisze AFP, większość ofiar to kobiety i dzieci. To najbardziej tragiczny w skutkach wypadek w Iraku w ostatnich latach.
więcej

Amnesty International: wzywamy światowych przywódców do zażegnania kryzysu w Wenezueli

PAP / ms
Czwartek, 21 marca 2019, godz. 21:45
Wzywamy światowych przywódców do zażegnania kryzysu humanitarnego! Dołącz do nas i rozpal #ŚwiatłoDlaWenezueli - zaapelowało w komunikacie przesłanym w czwartek PAP biuro prasowe Amnesty International.
więcej

Trump: nadszedł czas, by uznać, że Wzgórza Golan należą do Izraela

PAP / ms
Czwartek, 21 marca 2019, godz. 20:45
Prezydent USA Donald Trump oznajmił w czwartek, że nadszedł czas, by uznać, że Wzgórza Golan należą do Izraela; napisał na Twitterze, że ma to "kluczowe strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa Izraela i stabilności regionu".
więcej

Kraków: Oświatowa Solidarność zapowiedziała protest głodowy od poniedziałku

PAP / ms
Czwartek, 21 marca 2019, godz. 19:45
Jeżeli postulaty pracowników oświaty nie zostaną uwzględnione przez rząd, to w poniedziałek przedstawiciele Solidarności rozpoczną protest głodowy - poinformował w czwartek szef Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa.
więcej

W.Brytania: ponad milion podpisów pod petycją o wycofanie się z brexitu

PAP / ms
Czwartek, 21 marca 2019, godz. 18:45
Ponad milion Brytyjczyków podpisało się do czwartkowego popołudnia pod petycją do Izby Gmin o wycofanie się z planowanego wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Zainteresowanie jest tak duże, że strona parlamentu wielokrotnie przestawała działać.
więcej

Irak: ponad 50 osób zginęło w wyniku zatonięcia promu

PAP / ms
Czwartek, 21 marca 2019, godz. 17:40
Co najmniej 54 osoby zginęły, kiedy w czwartek na rzece Tygrys w pobliżu Mosulu w Iraku zatonął prom - informuje AFP, powołując się na władze. 28 osób jest zaginionych.
więcej

W.Brytania: policja bada wybicie szyb w pięciu meczetach w West Midlands

PAP / ms
Czwartek, 21 marca 2019, godz. 16:35
W nocy ze środy na czwartek nieznani sprawcy wybili szyby w pięciu meczetach na terenie drugiego co do wielkości miasta W. Brytanii - Birmingham. Policja hrabstwa West Midlands w środkowo-zachodniej Anglii poinformowała o wszczęciu śledztwa.
więcej

Wrocław: kara grzywny dla Fundacji "Pro - prawo do życia" za antyaborcyjny bilbord

PAP / ms
Czwartek, 21 marca 2019, godz. 15:16
Na karę 5 tys. grzywny skazał wrocławski sąd założyciela Fundacji "Pro - prawo do życia" za wyeksponowanie w centrum Wrocławia antyaborcyjnego bilbordu, na którym widniały martwe ludzkie płody. Przedstawiciel fundacji zapowiada apelację.
więcej

Nikaragua: rząd zwolni z więzień wszystkich opozycjonistów

PAP / kw
Czwartek, 21 marca 2019, godz. 14:38
Rząd prezydenta Nikaragui Daniela Ortegi zapowiedział w środę zwolnienie w ciagu 90 dni wszystkich aresztowanych uczestników demonstracji antyrządowych aby przełamać impas w rozmowach z opozycją.
więcej

Nowa Zelandia: premier ogłosiła zakaz sprzedaży broni półautomatycznej i szturmowej

PAP / kw
Czwartek, 21 marca 2019, godz. 13:31
Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła w czwartek zakaz sprzedaży karabinów półautomatycznych i szturmowych oraz magazynków do nich o dużej pojemności, zgodnie z projektowanymi nowymi zaostrzonymi przepisami, które mają być uchwalone do 11 kwietnia.
więcej

Legutko o strajkach nauczycieli i polityce ZNP. "To awanturnicza polityka; Broniarz szantażuje rząd"

PAP / kw
Czwartek, 21 marca 2019, godz. 12:15
Domaganie się bardzo dramatycznego skoku wynagrodzeń dla nauczycieli, to "awanturnicza" polityka; prezes ZNP Sławomir Broniarz szantażuje rząd - ocenił w czwartek europoseł PiS Ryszard Legutko.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook