Córka zabitych Polaków: fałszywe informacje w mediach powodują nasz ból

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 21:45
W tym bolesnym i tragicznym momencie prosimy media o uszanowanie naszej prywatności oraz zapewnienie nam przestrzeni do żałoby po rodzicach - napisała w oświadczeniu dla PAP córka dwójki Polaków, którzy zginęli w poniedziałkowym zamachu terrorystycznym w Manchesterze.
więcej

Władze Libii współpracują ws. zamachu w Manchesterze

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 21:09
Libijski rząd jedności narodowej (GNA) poinformował w czwartek, że "ściśle i intensywnie współpracuje" z władzami Wielkiej Brytanii w ramach śledztwa w sprawie poniedziałkowego zamachu w Manchesterze, w którym zginęły co najmniej 22 osoby.
więcej

Szczyt Trójkąta Weimarskiego zapewne w sierpniu we Francjii

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 20:11
Szczyt Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu odbędzie się prawdopodobnie pod koniec sierpnia we Francji - poinformował w czwartek w Brukseli PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
więcej

Ataki na szpitale i personel medyczny w 20 krajach objętych konfliktami

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 19:20
W ciągu ostatniego roku w co najmniej 20 krajach objętych konfliktami doszło do ataków na szpitale, lekarzy, karetki pogotowia, rannych i chorych - powiedział w czwartek na forum ONZ sekretarz generalny tej organizacji Antonio Guterres.
więcej

Trump: wielu sojuszników w NATO płaci za mało na obronę

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 18:15
Większość państw NATO wciąż nie płaci na obronę tyle, ile powinny; to nieuczciwe wobec amerykańskich podatników - powiedział w czwartek prezydent USA Donald Trump na spotkaniu przywódców państw i rządów Sojuszu w Brukseli.
więcej

Egzekucje trzech Palestyńczyków za zabicie dowódcy Hamasu

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 17:17
Egzekucje trzech Palestyńczyków, skazanych za zabójstwo w marcu br. jednego z przywódców wojskowego skrzydła Hamasu, wykonano w czwartek w Strefie Gazy - poinformowały władze tej radykalnej organizacji palestyńskiej.
więcej

"To fakt, że islam jest częścią Niemiec"

PAP / kw
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 16:12
Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble powiedział w czwartek radiu Deutschlandfunk, że jego wcześniejsza wypowiedź o islamie jako części tożsamości Niemiec to stwierdzenie faktu. Jego zdaniem Niemcy mogą uczyć się od muzułmanów gościnności i tolerancji.
więcej

Macron i Juncker o dyrektywie, której sprzeciwia się Polska

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 16:08
Dyrektywa o pracownikach delegowanych była głównym tematem rozmowy prezydenta Francji Emmanuela Macrona i szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera. Projektowi tej dyrektywy sprzeciwia się Polska, która obawia się o miejsca pracy.
więcej

Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego będzie miał charakter rodzinny

KAI / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 15:46
Uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wodeckiego będą miały charakter rodzinny. Bliscy zmarłego muzyka wydali oświadczenie, w którym proszą o uszanowanie ich żałoby. Podane są również szczegóły ceremonii pogrzebowej.
więcej

Obama w Berlinie: pomagajmy migrantom w ich krajach

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 14:28
B. prezydent USA Barack Obama oświadczył w czwartek w rozmowie z Angelą Merkel w Berlinie, że pomoc udzielana na miejscu mieszkańcom krajów rozwijających się to najlepszy sposób na rozwiązanie problemu migracji. Kanclerz broniła swej polityki uchodźczej.
więcej

UE: Trump przyjęty przez Tuska i Junckera

PAP / kw
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 14:00
Amerykański prezydent Donald Trump został w czwartek rano przyjęty w Brukseli przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska i przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera. Spotkanie przywódców ma potrwać ok. godziny.
więcej

Stoltenberg: NATO wstępuje do koalicji przeciw IS

PAP / kw
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 12:23
Sojusz Północnoatlantycki przystąpi do międzynarodowej koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu (IS) - potwierdził w czwartek w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Zastrzegł, że decyzja ta nie będzie oznaczała zaangażowania w walkę.
więcej

Merkel: religia należy do sfery publicznej

PAP / kw
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 10:57
Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w środę przy okazji rozpoczęcia Dni Kościoła Ewangelickiego w Berlinie, że zdaniem jej partii - CDU - religia należy do życia publicznego i nie powinna być ograniczana do sfery prywatnej.
więcej

69 lat temu wykonano wyrok na rtm. Pileckim

PAP / kw
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 09:54
69 lat temu, 25 maja 1948 r., władze komunistyczne wykonały wyrok śmierci na rotmistrzu Witoldzie Pileckim, oficerze ZWZ-AK, który w 1940 r. dobrowolnie poddał się wywózce do Auschwitz, aby zdobyć informacje o obozie.
więcej

W.Brytania: przecieki podkopują śledztwo ws. zamachu

PAP / psd
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 08:39
Brytyjska Narodowa Rada Szefów Policji (National Police Chiefs' Council - NPCC) potępiła w środę wieczorem przecieki o stanie śledztwa ws. zamachu w Manchesterze, które pojawiają się w amerykańskich mediach. "Podkopują one śledztwo ws. zamachu" - napisano.
więcej

G7: walka z terroryzmem zdominuje obrady

PAP / psd
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 08:36
W Taorminie na Sycylii w piątek rozpoczyna się 43. szczyt przywódców krajów G7: USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Niemiec, Kanady i Japonii. Oczekuje się, że dwudniowe obrady skoncentrowane będą na walce z terroryzmem.
więcej

W.Brytania: kondolencje po śmierci Polaków

PAP/ ed
Środa, 24 maja 2017, godz. 21:10
Szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson przekazał w środę ministrowi spraw zagranicznych Witoldowi Waszczykowskiemu kondolencje po śmierci dwojga polskich obywateli w zamachu terrorystycznym w Manchesterze - poinformowały PAP służby prasowe polskiego MSZ.
więcej

Ojciec zamachowca: mój syn nie był powiązany z bojownikami

PAP/ ed
Środa, 24 maja 2017, godz. 18:37
Ojciec domniemanego zamachowca z Manchesteru Salmana Abediego w rozmowie z agencją Associated Press zaprzeczył w środę, jakoby jego syn był powiązany z dżihadystami lub miał cokolwiek wspólnego z poniedziałkowym atakiem, w którym zginęły 22 osoby.
więcej

Donald Trump przyleciał do Brukseli

PAP/ ed
Środa, 24 maja 2017, godz. 17:25
Samolot Air Force One z prezydentem USA Donaldem Trumpem na pokładzie wylądował w środę po południu w Brukseli.
więcej

Portugalia: rząd zaktywizował jednostkę antyterrorystyczną

PAP/ ed
Środa, 24 maja 2017, godz. 14:42
Po zamachu w Manchesterze rząd Portugalii zaktywizuje specjalną jednostkę antyterrorystyczną UCAT - podała w środę jej szefowa Helena Fazenda.
więcej

Włoska Straż Przybrzeżna: zginęło co najmniej 20 migrantów

PAP / pk
Środa, 24 maja 2017, godz. 13:57
Co najmniej 20 migrantów zginęło w katastrofie łodzi, która płynęła od wybrzeży Libii do Włoch z 500 ludźmi na pokładzie - poinformowała w środę włoska Straż Przybrzeżna. Wysłała ona na pomoc statki, które mają zabrać rozbitków.
więcej

Armia syryjska: "minister wojny" IS został zabity

PAP / pk
Środa, 24 maja 2017, godz. 13:26
Armia syryjska poinformowała w środę o zabiciu "ministra wojny" Państwa Islamskiego Abu Musaba al-Masriego i kilkunastu innych wysokich rangą bojowników IS podczas operacji na wschód od Aleppo w północno-zachodniej Syrii.
więcej

Aresztowano 3 os. w związku z zamachem w Manchesterze

PAP / pk
Środa, 24 maja 2017, godz. 11:55
Trzech mężczyzn zostało aresztowanych w południowej części Manchesteru w związku z poniedziałkowym zamachem bombowym w tym mieście, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych - poinformowała w środę brytyjska policja.
więcej

W czwartek w Brukseli pierwszy szczyt NATO z Trumpem

PAP / pk
Środa, 24 maja 2017, godz. 09:44
Rozpoczynający się w czwartek w Brukseli szczyt NATO ma być okazją do rozmowy o walce z terroryzmem i zwiększaniu wydatków na obronność. Polska liczy na rozstrzygnięcie kwestii obecności wojsk NATO i USA na jej terytorium po 2018 roku.
więcej

MSZ: w Manchesterze zginęło dwoje Polaków

PAP / pk
Środa, 24 maja 2017, godz. 08:59
Dwoje Polaków zginęło w poniedziałkowym ataku terrorystycznym w Manchesterze po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande - poinformowały PAP służby prasowe polskiego MSZ. Jak podkreślono, rodzina zmarłych została objęta niezbędną opieką konsularną.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook