HRW: 400 tys. Kongijczyków zmuszono przemocą do opuszczenia Angoli

PAP / ms
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 21:35
Organizacja praw człowieka Human Rights Watch wezwała władze angolskie do "zaprzestania masowych deportacji" imigrantów przybyłych do Angoli z Demokratycznej Republiki Konga.
więcej

Mazowsze: 24 nowe przypadki zachorowań lub podejrzeń zachorowań na odrę w ciągu tygodnia

PAP / ms
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 20:35
Odra jest jedną z najbardziej zaraźliwych chorób. Zakażenie szerzy się drogą kropelkową i przez bezpośrednią styczność z wydzieliną jamy nosowo-gardłowej chorej osoby.
więcej

USA: Liczba ofiar śmiertelnych pożarów w Kalifornii wzrosła do 63

PAP / ms
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 19:25
Władze oceniają, że jest to najbardziej niszczycielski pożar w historii USA od początku bieżącego stulecia. Płomienie strawiły niemal doszczętnie miasto Paradise, gdzie do odbudowy nie nadaje się 12 tysięcy domów.
więcej

UE domaga się od Turcji zwolnienia zatrzymanych aktywistów i akademików

PAP / ms
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 18:31
"Turcja musi natychmiast zwolnić wszystkich, którzy są więzieni bez należytego procesu" - zaapelowała unijna dyplomacja. UE ma poruszyć ten temat m.in. podczas zbliżającego się dialogu politycznego wysokiego szczebla, który zaplanowano na 22 listopada.
więcej

Europa i Brexit tematami berlińskiej wizyty prezydenta Francji

PAP / ms
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 17:42
Prezydent Francji Emmanuel Macron w niedzielę uda się do Berlina, gdzie wystąpi w Bundestagu, a następnie spotka się z kanclerz Angelą Merkel. Tematem wystąpienia i rozmów francuskiego przywódcy mają być Europa i Brexit - poinformował w piątek Pałac Elizejski.
więcej

Eksperci apelują do polskich władz: żłobki nie są optymalną formą opieki nad małymi dziećmi

KAI / ms
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 16:20
Eksperci wyrażają zaniepokojenie programami rządowymi, w których żłobki są rozwiązaniem faworyzowanym, jeśli chodzi o możliwe formy opieki nad małymi dziećmi. Tymczasem - jak przekonują - żłobki nie są optymalną formą opieki nad małymi dziećmi.
więcej

Kreml: działania Rosji na Morzu Azowskim są zgodne z prawem

PAP / ms
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 15:12
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w piątek, że działania Rosji na Morzu Azowskim są zgodne z prawem i że Moskwa może podejmować kroki wobec Ukrainy "w celu ochrony praw" swoich marynarzy oraz osób fizycznych i prawnych.
więcej

Ministerstwo Zdrowia ws. odry: są zgody na wprowadzenie do obrotu 70 tys. szczepionek

PAP / kk
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 14:18
Ministerstwo Zdrowia wydało w ostatnich dniach zgody na czasowe wprowadzenie do obrotu ponad 70 tys. dawek szczepionek chroniących przed odrą - podał w piątek resort.
więcej

Senacka komisja będzie się zajmować ustawą o KNF

PAP / kk
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 13:29
Senacka komisja budżetu i finansów zdecydowała w piątek, że zgodnie z planem zajmie się ustawą o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym. O przełożenie prac wnosili parlamentarzyści PO.
więcej

Kongres 590: Polska energetyka zmienia się, ale w swoim tempie

PAP / kk
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 12:21
Polski sektor energetyczny dekarbonizuje się i ulega transformacji w swoim tempie - mówili uczestnicy debaty "Polityka klimatyczna UE i jej wpływ na Polskę" na Kongresie 590 w Rzeszowie. Podkreślali, że nie można przerzucać zbyt wysokich kosztów na konsumenta.
więcej

Szef klubu PO: wstrzymać prace nad nowelą zawierającą przepis dot. zasad przejęć banków

PAP / kk
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 11:50
PO wnioskuje do premiera, marszałka Senatu i szefa klubu PiS o wstrzymanie prace nad nowelą, do której wprowadzono przepis, że KNF może podjąć decyzję o przejęciu jednego banku przez inny - poinformował szef klubu PO Sławomir Neumann. Nie może być wątpliwości, co do uchwalanego prawa - wskazał.
więcej

Rzecznik SGH: Marek Chrzanowski poproszony o rozmowę z władzami kolegium w SGH

PAP / kk
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 10:14
Były przewodniczący KNF Marek Chrzanowski został poproszony o rozmowę z władzami Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej, gdzie pracuje. "Spotkanie ma się odbyć na początku przyszłego tygodnia" - powiedział w piątek PAP rzecznik SGH Piotr Karwowski.
więcej

Rafalska: ustawa o tzw. matczynych emeryturach nie wejdzie od stycznia 2019 r.

PAP / kk
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 09:10
Ustawa o tzw. matczynych emeryturach nie wejdzie w życie od stycznia 2019 roku; realnym i bezpiecznym terminem wydaje się 1 marca - poinformowała w piątek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.
więcej

Kambodża: dwaj przywódcy Czerwonych Khmerów winni ludobójstwa

PAP / kk
Piątek, 16 listopada 2018, godz. 08:07
Dwaj najwyżsi rangą żyjący przywódcy Czerwonych Khmerów zostali w piątek uznani przez międzynarodowy trybunał za winnych ludobójstwa, zbrodni przeciwko ludzkości i zbrodni wojennych prawie cztery dekady po obaleniu tego krwawego i brutalnego reżimu w Kambodży.
więcej

Theresa May: wierzę, że obrany kurs ws. Brexitu jest właściwy dla kraju

pap / pch
Czwartek, 15 listopada 2018, godz. 21:30
Brytyjska premier Theresa May broniła w czwartek wypracowanego porozumienia w sprawie Brexitu, tłumacząc na konferencji prasowej na Downing Street, że choć żałuje rezygnacji ministrów swojego rządu, to "wierzy, że obrany kurs jest właściwy dla kraju i obywateli".
więcej

Kraje V4: nie zgadzamy się na ograniczanie zasiłków na dzieci w Austrii. Przyłącza się Litwa, Słowenia i Bułgaria

pap / pch
Czwartek, 15 listopada 2018, godz. 20:30
Przedstawiciele resortów pracy państw Grupy Wyszehradzkiej sprzeciwili się w czwartek cięciom w zasiłkach na dzieci obywateli Unii Europejskiej, którzy pracują w Austrii. Zdaniem V4 nowa regulacja jest niezgodna z zasadą równego traktowania obywateli UE.
więcej

Media ChRL: władze krzewią patriotyzm w obliczu trudności gospodarczych. Zauważalny wzrost tendencji nacjonalistycznych

pap / pch
Czwartek, 15 listopada 2018, godz. 19:30
Media ChRL starają się krzewić patriotyzm w obliczu spowolnienia gospodarczego i wojny celnej z USA - ocenia w czwartek hongkoński "South China Morning Post", podając przykład pochwalnego tekstu agencji Xinhua na temat powstania bokserów z przełomu XIX i XX w.
więcej

Stowarzyszenie Saski 2018: z radością przyjęliśmy deklarację prezydenta dot. odbudowy Pałacu Saskiego

pap / pch
Czwartek, 15 listopada 2018, godz. 18:30
Z radością przyjęliśmy deklarację prezydenta dot. odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie; jesteśmy gotowi udostępnić wiele informacji i dokumentów, związanych z Pałacem, które dotąd zgromadziliśmy - powiedziała w czwartek Maria Wardzyńska ze Stowarzyszenia Saski 2018.
więcej

Media w Izraelu: Netanjahu będzie miał ciężko, by utrzymać swoją koalicję razem dłużej niż dwa, trzy tygodnie, max miesiąc

pap / pch
Czwartek, 15 listopada 2018, godz. 17:30
Z powodu odejścia z rządu Izraela ministra obrony Awigdora Liebermana premier Benjamin Netanjahu stoi teraz przed dylematem: albo odbędą się przyspieszone wybory, albo skapituluje przed ministrem edukacji Naftali Bennettem, oddając mu resort obrony - oceniają izraelskie media.
więcej

Litwa: sejm przyjął ustawę o amnestii, która obejmie 420 więźniów. W tym kraju jest największy odsetek osób skazanych w UE

pap / pch
Czwartek, 15 listopada 2018, godz. 16:30
Ustawę o amnestii uchwalił w czwartek litewski Sejm w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Litwę niepodległości i wizytą w kraju papieża Franciszka. Z amnestii skorzysta około 420 skazanych.
więcej

"Wall Street Journal" o projekcie Brexitu: najlepszą ze złych opcji jest teraz zaakceptować plan May z jego wszystkimi wadami

pap / pch
Czwartek, 15 listopada 2018, godz. 15:30
Zaakceptowany przez rząd Theresy May projekt porozumienia ws. Brexitu jest kiepski, ale obecnie jest jedynym realnym rozwiązaniem, bo wyjście bez umowy wymagałoby całościowej reformy gospodarki, na co Brytyjczycy nie są gotowi - pisze w środę "The Wall Street Journal".
więcej

Putin w Singapurze rozmawiał z Pence'm o planach USA wyjścia z traktatu INF. Odniósł się też do wyborów w Donbasie

pap / pch
Czwartek, 15 listopada 2018, godz. 14:30
Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek w Singapurze, że tego dnia rozmawiał z wiceprezydentem USA Mike'iem Pence'em o zamiarze wyjścia USA z traktatu INF (o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu).
więcej

Arabia Saudyjska: prokuratura żąda wyroków śmierci w sprawie Chaszodżdżiego

PAP / ml
Czwartek, 15 listopada 2018, godz. 12:06
Saudyjska prokuratura zażądała w czwartek kary śmierci dla pięciu z 11 podejrzanych o zabójstwo 2 października w konsulacie Arabii Saudyjskiej w Stambule saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego.
więcej

Niemiecki media o Brexicie: jest postęp, ale przed May wciąż daleka droga

PAP / ml
Czwartek, 15 listopada 2018, godz. 11:05
Niemieckie media z ulgą przyjęły w czwartek zaakceptowanie przez brytyjski rząd warunków umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Ostrzegają jednak, że w kwestii Brexitu premier Theresa May w Londynie napotka jeszcze polityczne przeszkody, w tym wewnątrz jej partii.
więcej

Trzaskowski: za rok zgodzę się na marsz 11 listopada - jeśli rząd weźmie za niego odpowiedzialność

PAP / ml
Czwartek, 15 listopada 2018, godz. 09:46
Za rok zgodzę się na marsz 11 listopada, jeżeli rząd weźmie za niego odpowiedzialność - powiedział w czwartek nowo wybrany prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dodał też, że nie ma nic przeciwko Marszowi Niepodległości, jeżeli nie ma na nim "rasistowskich haseł".
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook