Drogie panie, dlaczego właściwie potrzebujemy mężczyzn?

Blogi
(fot. shutterstock.com)

Nie całkiem dawno temu miałam sytuację, w której mój organizm odmówił współpracy. Leżałam bezwładnie na łóżku i przez kilka godzin trzymałam za rękę mojego kolegę. Kiedy już doszłam do siebie, zastanawiałam się nad tym, dlaczego to robiłam.

 

Zrozumiałam, że kiedy czułam jego obecność, wiedziałam że nic złego mi się nie stanie i jestem bezpieczna.

 

Niejedna z nas, drogie Panie, mając do pokonania drogę z przystanku autobusowego do domu, przez mało zaludnioną, przyciemnioną uliczkę, zostaje zasypywana przez podświadomość myślami, o tym, że zaraz ktoś podbiegnie, napadnie, pobije, porwie. Jednak kiedy idzie obok nas mężczyzna, tych myśli nie ma. Dlaczego? Bo przy was, drodzy Panowie, czujemy się bezpieczne.

 

Kochani mężczyźni, jesteście nam potrzebni. Nawet wtedy, gdy za wszelką cenę, chcemy udowodnić naszą samowystarczalność.

 

Nie musicie imponować nam swoją siłą, samochodem, pieniędzmi. Po prostu bądźcie i dajcie poczucie bezpieczeństwa. Tak już trochę żartobliwie, ale gdyby was nie było, to kto toczyłby dalszą walkę z upartymi słoikami, kiedy one wygrały już z nami?

 

Wszystkie Piękne, szczególnie te, które, tak jak ja, nadal czekają na swojego księcia z bajki, życzę nam, abyśmy nigdy nie były zaślepione fascynacją nad facetami, lecz cierpliwie poczekały na tego rycerza na białym koniu, kierującego się dobrymi wartościami. Myślę, że naprawdę warto.

 

Tekst ukazał się na blogu "Uwierz, zaufaj i żyj prawdziwie"

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.6

Liczba głosów:

15

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 16:53:44 | 2018-01-21
Człowiek potrzebuje innych ludzi, drugiego człowieka. Brak takiego uczucia to kalectwo.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Marek Pawłowski 23:40:22 | 2017-01-01
Nie pamiętam kto ale słyszałem takie powiedzenie, że kobiecie meżczyzna jest tak potrzebny jak rybie rower. Kiedyś pewnie bym oponował, udowadniał itp. Teraz tylko wzruszę ramionami.

Oceń 3 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Metanoia 19:00:16 | 2017-01-01
Ponieważ bez mężczyzn kobiety nigdy nie doświadczyłyby miłości. Kobiety to egoistki, nie potrafią kochać. Macierzyństwo to przecież niewola i instynkt a miłość jest przecież wolnością. Bóg Ojciec kocha nas milością ojcowską - jedyną miłością bo przecież diabeł i uzurpator JHWH sam dla siebie nie ma miłości więc każe nam kochać siebie.
Tylko Adam otrzymał od Ojca informację o tym kim jest. Ewa nie otrzymała żadnej informacji o tym kim jest i dlatego Ewa kradnie tożsamość od innych bo sama jej nie posiada. Ewa dowiaduje się od Adama kim jest, bez niego przejdzie przez życie jako próżnia i pustka po sobie samej. Macierzyństwo to zawłaszczenie i ubezwłasnowolnienie czyli brak miłości = niewola, ojcostwo to wolność = miłość. Prawdziwa miłość to ofiarowanie. Ojciec ofiarował się nam abyśmy mieli siebie. Ofiarował nam siebie w synu - swoim lustrzanym odbiciu. Diabeł nie zrozumiał tego, że taki jak Bóg stanie się kiedy się siebie wyrzeknie i przyjmie Ojca za siebie. Diabeł chce być pełny samego siebie a jest tylko pustką.

Oceń 8 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook