10 skutecznych rad na kryzys twojej wiary

Blogi
(fot. shutterstock.com)

Masz kryzys wiary i sądzisz, że już nic nie ma sensu? W takim razie usiądź spokojnie i sprawdź te 10 skutecznych rad na poradzenie sobie z wątpliwościami. 

 

Zapewne niejednokrotnie każdy z nas zadawał sobie pytanie: "Jak żyć?" Czy w ogóle istnieje recepta na udane życie? Myślę, że w łatwy sposób możemy takową receptę opracować. Gdy to nastąpi, będziemy mieli do dyspozycji "kilka prostych poleceń", które zmienią nasze codzienne życie.

 

Recepta jest skierowana do każdego chrześcijanina, a przede wszystkim do tego, który aktualnie przeżywa jakieś trudne doświadczenie. Choruje, odczuwa zagubienie, wątpi albo czegoś poszukuje…

 

  • ZAUFAJ PANU - Oddaj Panu Bogu wszystkie zmartwienia, troski, ale również wszelkie radości. Ufaj Mu, On Cię kocha i ma doskonały plan na Twoje życie. Pomogą w tym słowa Psalmu: "Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu, a On sam będzie działał" (Ps 37,5).
  • Módl się - Bez żadnych wymówek, podejmuj codzienną modlitwę. Rozmawiaj z Bogiem, bo to Twój przyjaciel, a przyjaźń trzeba przecież pielęgnować! Rozważ fragment Listu do Kolosan: "Trwajcie gorliwie na modlitwie…" (Kol 4,2).
  • Czytaj Pismo Święte - Czytanie Biblii jest słuchaniem Pana Boga, który codziennie wysyła nam "BOŻE SMS’Y". Przeczytaj każdego dnia, choćby krótki fragment z Pisma Świętego i dowiedz się, co w danym czasie Pan Bóg chce Ci przekazać.
  • Nie bój się - Ciągle boisz się o jutro? Bez obaw, nie martw się. Pan Bóg już tam jest, i o wszystko się zatroszczy! Zgodnie z fragmentem Ewangelii wg. św. Mateusza: "Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie." (Mt 6, 34)
  • Bądź wytrwały i wierny - Pamiętaj o pierwszym przykazaniu: "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną".
  • Raduj się - W oczach Boga jesteś najcenniejszym diamentem. On każdego dnia obdarowuje Cię wszelkimi, potrzebnymi łaskami. Masz wiele powodów do radości, więc słuchaj Psalmu: "Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twego serca." (Ps 37)
  • Czyń dobro - Na zło odpowiadaj dobrem. Pamiętaj o tym w wyjątkowym roku Miłosierdzia Bożego. Praktykuj uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała, pomagaj bliźniemu. "Miej ufność w Panu i czyń to, co dobre, a będziesz mieszkał w kraju i żył bezpiecznie." (Ps 37)
  • Wypłyń na głębię - Nie bój się! Daj się porwać Bożej miłości." Żyj tak, aby ludzie pytali Cię o Boga." Pamiętaj słowa z Ewangelii: "Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!" (Łk 5,4)
  • Wybaczaj - Pan Bóg przebacza Ci, ilekroć przyjdziesz do Niego skruszony i żałujący swoich złych czynów, tak, więc i Ty przebaczaj bliźniemu. Pamiętasz, co Jezus powiedział do św. Piotra? "Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy." (Mt 18,22)
  • KOCHAJ - Masz możliwość, aby każdego dnia uczyć się miłości od samego MISTRZA, wykorzystaj to! Kochaj Boga, siebie i bliźniego. Pamiętaj o przykazaniu miłości: "Będziesz miłował Pana Boga twego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą, a bliźniego swego jak siebie samego."

 

Dziesięć punktów, które można by skrócić do jednego, krótkiego zdania - Żyj z Bogiem! To jedyna recepta, na NAPRAWDĘ UDANE ŻYCIE.

 

Pierwotnie tekst ukazał się na blogu "Miłość mnie znalazła". 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

piecuszek 19:15:09 | 2016-05-17
Mysl, czytaj, ucz sie chocby od diabla -przenosnia oczywiscie. Czytaj to, co  zakazane, wszystko sprawdzaj, szukaj alternatywnych zrodel wiedzy. Wiara odejdzie sama, bez problemu. Lekkosc, wolnosc, odpowiedzialnosc za wlasne czyny.

Oceń 1 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook