Jak wygląda życie po ślubie? Posłuchajcie, co ma do powiedzenia młode małżeństwo

katolwica.blog.deon.pl
Środa, 13 czerwca 2018, godz. 07:00
Dwa lata temu nasza decyzja o ślubie mogła się wydawać nieco szalona. Oboje bardzo tego ślubu chcieliśmy, ale jednocześnie było w nas mnóstwo obaw - czy uda nam się naprawdę dorosnąć? Może trzeba jeszcze poczekać? Ogarnąć swoje życie i dopiero brać się za zabawę w dom? Jednak klamka zapadła - przyrzekliśmy sobie miłość, wierność i uczciwość.
więcej

Zastanawiałeś się czym tak naprawdę jest przyjaźń? Lepszej odpowiedzi nie znajdziesz

Blogi
patrzaczgory.blog.deon.pl

Sobota, 9 czerwca 2018, godz. 07:00
Zabieranie się za tekst o przyjaźni kojarzy mi się z próbą przejścia jakiejś niesamowicie wysokiej góry. Dla mnie to trochę szaleństwo, brawura i swojego rodzaju głupota.
więcej

Doświadczyłam cudownego działania modlitwy, ale musiałam o nią walczyć

maranatha.blog.deon.pl
Piątek, 8 czerwca 2018, godz. 07:00
W czasie, kiedy bardzo bolało, kiedy na moment straciłam nadzieję. Poczułam jak poprzez modlitwę, Jego ręka jakby zakryła moje serce.
więcej

Maska z tlenem. Komu założysz ją najpierw?

Blogi
almadecasa.blog.deon.pl

Poniedziałek, 4 czerwca 2018, godz. 07:00
Zajmuję się domem. To jest teraz mój "zawód" - wybrałam świadomie. Będąc w domu czuję, że to, co ważne mnie nie omija. Miałam jednak przekonanie, że robiąc coś dla siebie, zabieram coś innym. Wyjście z przekonania, że muszę każdą chwilę poświęcać dzieciom i ich potrzebom, do przejścia w stan "jestem równie ważna co one", zajęło mi trochę czasu.
więcej

Mity rodzinne, które nie pomagają w budowaniu

Blogi
Natalia Świderska

Wtorek, 29 maja 2018, godz. 07:00
W sobotę byliśmy na ślubie. Na zakończenie kazania ksiądz życzył pannie młodej spełnienia w małżeństwie i w macierzyństwie. "Bo jaka może być lepsza kariera dla kobiety niż rola żony i matki". Niby prawda, ale jednak bardzo mnie to zirytowało.
więcej

Niedoceniany Ojciec Polak. Czy jestem "tym gorszym" rodzicem?

Blogi
katolwica.blog.deon.pl

Poniedziałek, 28 maja 2018, godz. 07:00
Społeczny i medialny przekaz jest jasny: ojciec to rodzic gorszy, mniej istotny. Ma prawo nie interesować się dzieckiem - bo na jego głowie są ważniejsze sprawy. Ojciec, który zajmuje się maluchem, może budzić podziw, bo przecież on, w przeciwieństwie do matki, "ma prawo" mieć dziecko w nosie, ale zdarza się, że także politowanie lub nieufność.
więcej

"Maryja też walczyła o swoje dziecko, ją poproś o modlitwę"

Blogi
Magdalena Urbańska

Czwartek, 24 maja 2018, godz. 07:00
Godz. 5.30 rano. Mój dwuletni synek wstał i przyszedł po butelkę mleka. Byłam wtedy w 36 tygodniu ciąży. Gdy podniosłam się z łóżka, poczułam, że po nogach coś mi leci… To była krew. Masa krwi.
więcej

Jezus objawił się fryzjerce. Wiedziałeś o tym?

Paweł Jurzyk
Wtorek, 22 maja 2018, godz. 07:00
Czy przywrócenie Żydówce Miriam, matce i żonie, prawa do bycia zwykłą kobietą w jakiś sposób umniejsza jej świętości? Czy naszemu Kościołowi uwłacza to, że tą, która obwieściła światu i nam wszystkim: "widziałam Pana!" - była fryzjerką? Mam nadzieję, że my katoliccy mężczyźni dojrzeliśmy już do tego, by w swojej męskiej mentalności być w stanie przyznać: "owszem, zwykłe palestyńskie kobiety, uczennice Jezusa były równe apostołom".
więcej

Nie jestem ciężarem. Czy moje życie to wieczna udręka?

Blogi
druga.blog.deon.pl

Poniedziałek, 21 maja 2018, godz. 07:00
Nie dziwię się ludziom zdrowym, którzy zupełnie nie mieli styczności z niepełnosprawnością , że kalectwo jest dla nich wielkim dramatem. Rozumiem, że obcy ludzie współczują mi. Nie są mi obce stany depresyjne. Wylałam wiele łez. Doświadczyłam odrzucenia. Parę razy dałam się wykorzystać, ale...
więcej

Dopiero po dziesięciu latach małżeństwa mogę powiedzieć: ja i moja żona to jedno [ŚWIADECTWO]

Blogi
Paweł Jurzyk

Poniedziałek, 14 maja 2018, godz. 07:00
Moje charyzmaty są mało spektakularne? Być może. Widocznie w moim przypadku, nie w wichrze ogromnym, ale w ciepłym oddechu mojej żony przyszedł do mnie Pan. Mi to wystarcza. Gdybym potrafił deklamować cztery Ewangelię po aramejsku, a miłości mojej żony bym nie miał, byłbym niczym.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook