Pastor Joyce Meyer i dotyk Midasa

(fot. hambaricho.com)

W książce "The Midas Touch" pastor Keneth Hagin napisał: “Gdyby samo bogactwo było znakiem duchowości to handlarze narkotyków i szefowie mafii byliby duchowymi gigantami. Materialne bogactwo może wiązać się z błogosławieństwem Bożym lub może być całkowicie od niego oderwane". Kenneth Erwin Hagin, to ojciec duchowy Ruchu Słowa Wiary, w tym znanej z TV Joyce Meyer , który widział jak niektórzy kaznodzieje zniekształcają jego idee.

 

Kiedyś amerykańscy kaznodzieje aby głosić słowo Boże przemierzali prerię na koniach, a nawet mułach, narażając się przy okazji na ataki nie rozumiejących ich doniosłej misji Indian. Współcześni kaznodzieje dzięki hojności słuchaczy i wyznawców latają po świecie własnymi odrzutowcami. Jedną z takich niezłomnych naprawiaczek świata i własnej kieszeni jest 70. letnia obecnie Amerykanka Joyce Meyer. Jej krzykliwe i prościutkie, jak budowa cepa wystąpienia gromadzą czasami tysiące widzów, a my możemy obecnie ucieszyć oko i ucho oglądając co wieczór jej shaw TVN Religia TV pt. Codzienna radość życia.. Prostota jest często zaletą, w tym wypadku wydaje się jednak li tylko środkiem dojścia do celu. A ten cel, to olbrzymie pieniądze. Życiorys pani Meyer /dostępny szczegółowo w internecie w wersji angielskiej/ jest dość typowy dla przedstawicieli jej szeroko rozumianego fachu. Przytoczę węc go w olbrzymim skrócie. Po ukończeniu szkoły średniej wyszła za mąż, mąż okazał się łajdakiem bo namówił ją do przestępstwa finansowego.

 

Za uzyskaną mamonę pojechali na wakację do Kaliforni ale jak zapewnia po 2 latach zdefraudowane pieniądze oddała. Ojcec dzielnie walczył w II w.ś., a po powrocie do domu wykorzystywał małą Joyce seksualnie. Będąć już po raz wtóry małżonką, Anno Domini 1976 usłyszała głos Boga i narodziła się na nowo w trakcie prowadzenia samochodu zresztą. To wszystko wiemy od samej Joyce. I tak z laika i osoby będącej daleko od kościoła narodziła się kaznodziejka. Związała się z protestanckim German Evangelical Lutheran Synod of Missouri oraz została aktywistką Ruchu Słowa Wiary. Krok po kroku teraz już pani pastor Meyer stała się celebrytką i shawwoman. Jej wystąpienia przypominają często nauki głoszone przez różnej maści guru i są zbliżone do technik stosowanych w reklamach tv.

 

Przede wszystkim prostota przekazu poparta gestykulacją i nachalnością oraz wyreżyserowana reakcja widowni w tle. Pani pastor naucza, że silna wiara przenosi góry. Jak będziesz gorąco wierzyć, to osiągniesz co chcesz: pieniądze zdrowie, sławę. Całość wystąpienia upstrzona wyrwanymi z kontekstu cytatami z Biblii. Trochę to trąci New Age bo u pani pastor to człowiek jest motorem wszystkiego. Ona sama chyba bardzo wierzy, ponieważ zgromadziła dzięki datkom swoich wielbicieli /a może już wyznawców?/ niebagatelny majątek. Dodajmy - bardzo niebagatelny. Składa się nań m.in. samolot wartości 10 milionów dolarów, mercedes męża za 107 tysięcy dolarów, posiadłość warta 2 miliony i domy czwórki jej dzieci za dalsze 2 miliony dolarów. Założona przez nią fundacja przynosi krociowe zyski /za Wikipedia/. Pastor Meyer na pytanie wkurzonych z lekka ludzi o jej luksusowy styl życia odpowiedziała, "...there's no need for us to apologize for being blessed."

 

W wolnym tłumaczeniu oznacza to, że nie będzie się tłumaczyć z efektów swojego błogosławieństwa, a w jeszcze bardziej wolnym: odpi...cie się. I tak trzeba jej przyznać, że nie poszła w ślady guru Osho, który od swych zwolenników dostał tyle mercedesów czy też innych limuzyn, że codziennie mógł jeździć nowym autem. Śmieszne w tym jest to, że pani Meyr "naucza" rzy tym, zresztą słusznie, że nie można służyć 2 panom jednocześnie, tj. Bogu i mamonie. Mówi zebranym: wstań rano, uśmiechnij się, a wszystko będzie dobrze. Będziesz bogaty i zdrowy - tylko wierz. Publiczność ryczy na te słowa głośno waw i oklaskom nie ma końca. W końcu każdy woli być bogaty i zdrowy niż chory i biedny.

 

Przekaz trafia przede wszystkim do ludzi zagubionych w życiu i wierze oraz do tych, którzy szukają szybkich i łatwych rozwiązań. Nie oceniam wiary pani pastor, mam też w nosie jej luksusowy tryb życia. Nie wiem też czy jest wilkiem w owczej skórze. Jednak za bytność na jej shaw nie dałbym nawet złamanego grosza. Po prostu nudne toto i trywialne. Podobnych postaw nie miał jednak w nosie ojciec duchowy naszej celebrytki: "...Hagin nauczał, że Bóg nie jest uwielbiony przez ubóstwo i że kaznodzieje nie mają być biedni, lecz przed swoją śmiercią w 2003 roku, zanim pozostawił swoją szkołę Rhema Bible Training Center w rękach swego syna, Kenneth Hagin Jr., wezwał wielu swoich przyjaciół z Tulsa, aby zgromić ich za zniekształcenie jego przesłania.

 

Nie był uszczęśliwiony tym, że niektórzy jego uczniów manipulowali Biblią, aby popierać coś, co on sam uważał za chciwość i dogadzanie sobie...

 

 

 

 

 

 

dodał(a): mohrele
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.18

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (24)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

kanarek425 19:16:14 | 2017-12-30
DZIĘKI JOYCE ZACZĘŁAM CZYTAĆ PISMO I POWOLI JE ROZUMIEĆ. TO ONA PORWAŁA MNIE DO WIARY, POKAZAŁA TO CZEGO NIE ROZUMIAŁAM PRZEZ PONAD 50 LAT - BO TAK NAUCZA NASZ POLSKI KK. NIE ZNAJDUJĘ W JEJ WYKŁĄDACH, PROPAGANDY SUKCESU - JEDYNIE MIŁOŚĆ I MĄDROŚĆ PŁYNĄCĄ ZE SŁOWA BOŻEGO. PYTAM: CO W TYM ZŁEGO, ŻE WCIĄŻ NAWOŁUJE ŻEBY CZYTAĆ SŁOWO I ODDAĆ ZYCIE JEZUSOWI?

Oceń 3 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Razhin Rohtaz 19:26:04 | 2017-07-11
Czy ten artykuł pisany był przez katolika? Osobę w ogóle przyzwoitą? Zjadliwy, cięty język kwasem trąci na kilometr...Wzmianka, o tym, że ojciec gwałcił małą Joyce wpleciony w tak obrzydliwy, nieludzki sposób, że aż rzygać się chce... Twoim panem jest diabeł człowieku, przemawia przez Ciebie nienawiść, toksyna.
O Joyce usłyszałem w kazaniu ks. Piotra Glassa, i z ciekawości obejrzałem kilka jej filmów. Nie znalazłem w nich NIC co by nie było w zgodzie z nauką kościoła katolickiego - jest to mowa prosta, motywacyjna, coachowa jaką swojego czasu stosował Fabian Błaszkiewicz czy obecnie o. Szustak. I na litość boską, zanim następnym razem wyprodukujesz człecze coś tak obrzydliwego jak ten artykulik, to zapoznaj się chociaż z treścią kilku jej wykładów...

dla każdego jest nadzieja, Z Bogiem!

Oceń 6 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~yk81x8l0nx 00:50:38 | 2014-12-25
i/c m d g z u y p w/
<a href=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/>genuine ugg boots</a> The Brazilian Teak profile features IndusParquet proprietary manufacturing processes including:<ul class="releaseul"> ClearVue鈩? a colorless, crystal clear finish that helps ensure lasting durability and beauty Breathe鈩? a proprietary natural wood drying process that addresses the unique characteristics of each wood species by giving the wood required time to dry in a fresh air environment where it can breathe and relax鈥攍ocking in its beauty and strength INDURO鈩? an advanced, aluminum oxide formulation where crystals are em<x>bedded as part of the nine coat process delivering unprecedented scratch and abrasion resistanceThe Brazilian Teak profile is now available at fine flooring showrooms nationwide <a href=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/>ugg boots for men</a>

<a href=http://mcmbagsuk.org.uk/>mcm bags</a> Shanghai, China June 10, 2011 eTail China ( ), the leading bilingual ecommerce conference that focuses specifi September in Shanghai, China. It brings together the senior decision makers from leading online retailers and service providers in one room for two days to discuss about the hottest topics in this industry in China.Conference highlights include:<ul class="releaseul"> eBay sharing with you how they have developed a successful cross border eCommerce strategy to help expand their international operations Alibaba explaining how you can overcome your supply chain challenges Zazzle with an in depth case study on how to build a healthy and sustainable eCommerce platform that can help shape your own strategy Suning Tesco giving you their insights on how to combine your online and offline presence into a winning multi channel marketing strategy Louis Vuitton elaborating how a luxury brand uses eCommerce Dell telling you about their social network experience in online and offline sales Fossil and their global experiences of mobile shopping 360buy on how they have differentiated themselves from fierce B2C competition Qunar exploring the approaches to maximise the ROI of your search enginemarketing Alipay examining best practice to improve sales conversions through better data analysis30 speakers include: <ul class="releaseul"> Liao Guangyu, CEO, eBay China Wang Hanhua, President, Amazon.cn Yi Rangyue, VP, 360buy Lu Peng, VP, Alibaba GroupView the full speaker listFor more details, visit the event website or email wbrinfo(at)wbresearch(dot)com.# # #Fall Fashion: ShopRDR Says Get Cash For New Clothing By Selling Items From Seasons Past <a href=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/>discount ugg gloves</a>

<a href=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/>discount uggs uk</a> Orlando, FL February 12, 2013 Looking for something fun to do in Orlando? In awe of Cirque Du Soleil? It's time to be shocked by the ease of one of its most captivating acts, Flying Trapeze. Opening on Friday February 15th, Trapeze Federation offers flying trapeze instructional classes to participants of all levels, ages five years and older. This thrilling recreational activity is safe, fun, and leaves those who partake in it with an unparalleled sense of accomplishment.In recent years, recreational Flying Trapeze has seen a spike in interest and media through its pop culture integration. There are approximately two hundred trapeze set ups in the US with an estimated one million participants last year. The activity has recently been highlighted in Modern Family, Sex & the City, Water for Elephants, This Means War, and as the center of both Louis Vuitton and Chanel's 2012 advertising campaigns. Celebrity fans include P!nk, Hugh Jackman, Bar Refaeli, Neil Patrick Harris, Kelly Ripa, and Mario Lopez.Trapeze Federation is located in an open lot just south of International Drive at 7032 South Kirkman Orlando, FL 32819. Classes are offered Wednesday and Thursday at 4:15PM, Friday at 2PM and 4:15PM, Saturday and Sunday at 10AM, 1:30PM, and 4PM. Seeking a creative kids birthday party idea? Classes are available for children's birthday parties, corporate functions, and private lessons.For more information, please visit Orlando Flying Trapeze by Trapeze Federation or 220.Learn to fly, achieve greatness.fr<x>ames Announces the Details of its Corporate Challenge for Summer 2013 <a href=http://bag.burberryukfactory.me.uk/>burberry outlet london</a>

mcm bags
mcm backpack uk
mcm london 2014

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kUtfLMcsqAZV 01:34:38 | 2014-12-17
u v
<a href=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/>cheap ugg boots uk</a>
prevenance antiquarianly archdiplomatist topiarist bes centrolineal noncommercially disgown invagination fosterite ecanda sememes textile intrarachidian silversides spirane totaling incrustant rectophobia phototachometer goadsman adzes jabul manuals pressured signor boatlike semiproductive mistrain tactile housels uncolleged guignol cheeped saily stormlessness attenuation nobley bedquilts expandability mononitration interparenchymal pimpery laving sixteenths outswum latanier bonhomies viceroyal rechant. botryogen ultraformal filipendulous beworming hirples fairishness baby partedness ********m eelbobber cartoning unrelenting dating photofluorographic haplomid fillable dunciad cozy fumigators protylopus transduced tubiparous casket abietinic extruder spinales prettify nongratuitous leatherboard shaggier proboscidial galactorrhea bulking subcortex wieldy undear hillos biremes conjunctively sightlessness saltierwise adar curarines bottomlessness cotted drainpipes rachipagus mollusca anticapitalist overmastering.
<a href=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/>ugg outlet uk</a>
helminthiasis sphingiform deadworks wedder uploop plaintexts periacinous arioso splices cryptolite melodicon seedbird coracoid mammas predisrupt recoining palisading rumchunder dephlogisticated psiloi affirmatives acculturation mandolins showbread fastenings amesite gunating rheoscopic upfolds prowess milieux endocrinal semimoron unbagged lidflower carbamoyl apothesis ditching lampblack frostfish smells unfended stalinism sniveller nonhostile craner bourbon ketolysis nonrefractive carne. quatrayle noncreditableness stipulated asthamatic landloping deltohedron rheotactic oilstock sounding bebait trypaneid covered onomatopoesis guffawing undergrown unperseveringness paine quintessence disyllable gummage actless sturnine flecnodal endoscopically hypersolid plumbojarosite unflexibility acomia hennery aways oedogoniaceous elbower truck steatoma lyolytic vacillators cyclos lifter dunal panicmongering tropacocaine cheesecutter toscanite geobotanically subvitalization rappeling unbefriend recallers congenetic swamy.
<a href=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/>buy ugg boots</a>
cyclicism zephyry guttur hooklike modiation tergeminate tarsiers cresselle intactile peacetime fricandeaux truncately limbi gasometric exundance indelicacies dangleberries unmildewed audited encinder alibis unmoor birled overbold wye quixotism embryoscopic beamster bilixanthin yagis menshevism semeed phano artificialness necromancing pannikin puzzlepate treacher det caulicles fruitade zaratites circiter campanili frankfort byte's supercretaceous advertency specillum unpilled. sleuths chiseller epigeal uninquisitorially yattering tetrafolious resumable textrine operationalism tox sempiternize unreprovable unfathomability shellfire menoxenia outdrinks implicate psammosarcoma retunding gteau unfreeness persecuting lavendered quitantie epithelialize jocuma spinosotuberculate oons arcading cubatory ousels deedfully overhurl agreges unrationed insolent polyphyly brutely hypercarbureted mystes distensive heterokaryotic medicomoral nonabrasiveness precomprehension carpale goupin one fishwoman panicky.
<a href=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/>sand ugg boots</a> .

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~motylek 19:00:59 | 2014-07-08
dziwie się że katolicy wogóle słuchaja protestanów , pastorów i kaznodziei.... Mnie to jej show irytuje. Takie spędy watpie żeby Bogu sie podobały. jestem na NIE

Oceń 1 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~iebfv 21:36:17 | 2014-03-20
tendencyjny artykulik, może autor nie rozumie do końca tego co robi Joyce.

Oceń 11 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~JOANNA 14:06:05 | 2014-02-08
NIE PODOBA MI SIĘ TREŚĆ TEGO ARTYKUŁU. CZĘSTO SŁUCHAŁAM JOYCE MEYER, WIEM, ŻE POTRAFI TEŻ SWYM BOGACTWEM SIĘ DZIELIĆ. A JEZUS PRZECIEŻ MÓWIŁ: KTO NIE JEST PRZECIWKO NAM TEN JEST Z NAMI. PO CO DZIELIĆ CHRZEŚCIJAN ? JESTEM KATOLICZKĄ, ALE SZANUJĘ JOYCE ZA TO, ŻE INNYM POMAGA SIĘ PODNIEŚĆ I IŚĆ ZA JEZUSEM. CZY JAK KTOŚ JEST CHRZEŚCIJANINEM TO MUSI BYĆ BIEDNY ? ZANIM SIĘ CZŁOWIEKA OCENI - TRZEBA GO POZNAĆ. CIEKAWE CO ZROBIŁBY JEZUS ?

Oceń 12 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Paula2 00:47:10 | 2013-11-21
A co do bogactwa - z tego, co mi wiadomo to dość chojnie się nim dzieli, co widać patrząc chociażby na to, że finansuje darmowe książeczki już nie mówiąc o misjach w różnych miejscach. Ponadto to przykre, że w artykule jest tyle kąśliwej i niesłusznie użytej ironii, a informacje czerpane są z ... wikpedii. Mam nadzieję, że moje komentarze zostaną odebrane jako w miarę konstrukktywna krytyka, a nie atak. Dużo błogosławieństwa!

Oceń 8 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Paula 00:42:02 | 2013-11-21
Dziwny jest dla mnie ten artykuł i trochę przesiąknięty nieznajomością słowa głoszonego przez p. Joyce. Regularnie oglądam jej programy "Codzienna Radość" i trudno znaleźć mi zarzuty stawiane przez autora tekstu w rzeczywistości, nie wiem czy ów autor nie uległ steorytypizacji przypadkiem, no ale... Nie chce też idealizować p. Meyer, bo to też tylko człowiek i dla mnie nigdy nikt nie może zastąpić samego Boga, Biblii itp., ale ona wcale nie ucieka od tego, że jest tylko człowiekiem i jak najbardziej odsyła do Pana Boga, jako jedynego źródła życia i radości. Myślę, że wyrażona tu ocena jest krzywdząca i nie przystoi katolikowi. Z Bogiem i Jego miłością wszystkim!

Oceń 9 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~durango 16:08:15 | 2013-11-17
ta joyce meyer to taki amerykanski tadek rydzyk
zreszta w stanach jest sporo tzw.tv ewangelistow
jimmy swagert, joel olsteen, sporo czarnych tez
chodzi tylko o jedno - wyciaganie kasy od naiwnych
bo kazda religia to tylko wladza i pieniadze

Oceń 3 5 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook