Niemoralny Bóg - według pewnego muzułmanina

Działo się to na początku XXI wieku w niedalekim kraju europejskim o opinii "katolickiego".  Nowo poznany znajomy okazał się niepraktykującym muzułmaninem.

 

Pochodził z rodziny afgańskich imigrantów. Wiary przodków jednak nie podzielał. Zastanawiał się nad istnieniem Boga i miał w sobie wielki głód poznania "jak to jest naprawdę" Faktem, że ja jestem katolikiem był równie zaskoczony jak ja jego opowieściami o tym, że przed dwadzieścia lat życia w Europie jeszcze żadnego zadeklarowanego katolika nie spotkał. „Opowiedz  mi o chrześcijaństwie”, poprosił.

 

No to zacząłem opowiadać. W momencie kiedy doszedłem do okoliczności przyjścia na świat Boga-człowieka w osobie Jezusa, mój rozmówca gwałtownie zaprotestował. Jak to?! – zapytał. Jak Bóg może mieć dziecko z kobietą która jest żoną innego mężczyzny?! Przecież to jest niemoralne! Nie, to nie może być prawdziwy Bóg – stwierdził.

 

Dalszych prób dialogu nie było. Fahrzad – bo tak  miał na imię – nie chciał już słuchać o chrześcijaństwie. Zawiódł się na Bogu prawdziwym, poprzez kontakt z Jego nieudolnym misjonarzem. Tak jak kiedyś ja. Więc mam nadzieję, że sam też Wielkiego Niemoralnego ostatecznie w swym życiu spotka.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook