Koniec milczenia o mordowaniu chrześcijan

Warto zwrócić uwagę na artykuł Ayaan Hirsi Ali, która w najnowszym wydaniu amerykańskiego wydania "Newsweeka" pisze o mordowaniu chrześcijan w krajach islamskich. 

 

Artykuł trafił na okładkę pisma, które cieszy się w Stanach Zjednoczonych ogromnym prestiżem. Publikacja jest o tyle ważna, że temat, który katolickie media (także DEON.pl) omawiają od dłuższego czasu, wychodzi ze środowiska dziennikarstwa katolickiego do samego centrum debaty publicznej.

 

Hirsi Ali w swoim tekście stawia najważniejsze pytania i daje kilka odpowiedzi na temat tego, dlaczego zbrodnie przeciwko chrześcijanom są (czy raczej: dotąd były) na marginesie zainteresowania publicznego. Jedną z przyczyn niezwracania uwagi na antychrześcijańskie zbrodnie jest strach przed łatką islamofoba. Jednak jak pisze autorka, "skala islamofobii blednie w porównaniu z krwawą chrystofobią w krajach z muzułmańską większością." "Spisek ciszy, otaczający religijną nietolerancję, musi się zakończyć" - postuluje Ali.

 

Tekst w całości dostępny jest w internecie w tym miejscu i jego lektura jest nie tylko pouczająca (o wielu przykładach podawanych przez autorkę wiedzieliśmy - my, czytelnicy pism katolickich - wcześniej), ale jest bardzo ważnym sygnałem, że coś w podejściu do omawiania cierpień chrześcijań spowodowanych ich przekonaniami religijnymi się zmienia. To bardzo ważna i pozytywna zmiana.

dodał(a): Patryk
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook