Krzyż Palikota

Wiele rzeczy w swoim życiu widziałem. Bardzo wiele z nich komentowałem i nigdy nie bałem się zabrać głosu. Oczywistym jest, że każdy człowiek ma prawo do wolności i nikt tej wolności nie może mu zabrać ani nawet ograniczać. Pamiętać należy tylko o zasadzie: jeśli twoja wolność narusza moją wolność, to mnie ograniczasz, a przecież nie możesz. Chyba wszyscy się z tym zgodzą.


Zakończyły się wybory parlamentarne w Polsce. Wszyscy znamy ich wyniki. Jedni się cieszą, inni smucą, kolejni denerwują ale obojętnie chyba nikt obok nich nie przeszedł. Głównie za sprawą jednego człowieka - Janusza Palikota. Internet wrze. Komentarze, opinie, wyzwiska i obelgi płyną, jak woda w Wiśle. Jedni popierają go całym sercem i nazywają rewolucjonistą, inni wyzywają i grożą wojną:

 

od walki z krzyżem ,kościołem, kapłanami zaczynali wszyscy ........ najwięksi zbrodniarze światowi z ostatnich 100 lat. Lenin, Stalin, Hitler, PolPot!!! chcesz tej powtórki?? Czy wiesz młody człowieku że w ostatnich 50 latach... zabito poprzez aborcję 1 miliard nie narodzonych dzieci niewinnych!!!! chciałbyś aby ciebie ktoś ćwiartował kleszczami i do kosza na śmieci wyrzucił ??? - Maniek

 

Głosowałem na PO tylko dlatego że zagrażał PiS. Natomiast popieram Palikota jak większość w moim środowisku. Brawo Panie Januszu!!! - R

Dość pazerności kleru. Dość panoszenia się we wszystkich instytucjach państwowych, przedszkolach, szkołach, wyższych uczelniach. Nie ma uroczystości państwowej, lokalnej bez udziału "zbawców dusz". To jest XXI wiek! Dość guseł i zabobonów. Oszczędności szukać należy w etatach kapelanów. Jeśli wierni chcą, to niech sami utrzymują tę szarańczę. Opodatkować dochody Kościoła. Dość wyłudzania funduszy na utrzymanie tej pseudo armii zbawicieli świata. Każdy może indywidualnie wierzyć w co chce, ale na własny rachunek - Jadwiga 27


Ostro jest i na tym na pewno się nie skończy. Zacznijmy jednak od rozłożenia problemu na czynniki pierwsze. Otóż, Ruch Palikota poparło 10% obywateli głosujących w wyborach. Pan Palikot dostał się do sejmu, tak jak jego 40 osobowa drużyna. Składu drużyny komentował nie będę, ponieważ każdy zna ich największych przedstawicieli. Wystarczy powiedzieć, że są to osoby reprezentujące mniejszości seksualne w Polsce. Współczuję im bo naczytali pewnie się niemiłosiernych komentarzy i wyzwisk pod swoim adresem. Są ludźmi i szanuję ich prawo do wolności i przekonań. Tak samo szanuję pana Palikota, w końcu reprezentuje prawie dwa miliony polskich obywateli, którzy na niego głosowali. Pewnie znają jego program wyborczy, ekonomiczny, gospodarczy itd., itp. Założyciel Ruchu w swoich pierwszych wypowiedziach nie mówił o propozycjach poprawy życia Polaków. Nie mówił o zmianach w systemie gospodarczym, nie wspomniał o jakimkolwiek rozwiązaniu dotyczącym sfery politycznej, czy też ekonomicznej. Na tapetę poszedł krzyż wiszący w Sejmie. Czy jest to odpowiedzialne zachowanie? Nie mnie to oceniać. Pan Palikot jest dorosły i pewnie wie, że żyje w kraju, w którym ponad 80% społeczeństwa deklaruje się jako katolicy (liczba przybliżona ze względu na rozbieżność w definicjach "katolik"). I on najpierw atakuje krzyż? Dodatkowo przedstawicielka drużyny pana Palikota wyznała, że w sejmie albo będą wisieć wszystkie symbole religijne Polaków albo żaden. Pani poseł, ja wierzę w Smerfy, więc proszę powiesić Papę Smerfa albo Ważniaka. Może sobie pani wybrać.


Zapowiedź przewodniczącego Ruchu Palikota o złożeniu wniosku w sprawie usunięcia krzyża spotkała się z natychmiastową reakcją ze strony Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Pan Palikot chce wnieść uchwałę o zdjęciu krzyża a PiS o jego nie zdejmowaniu. "Jeśli marszałek nie podzieli naszej argumentacji, zaskarżymy decyzję do Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli Trybunał nie podzieli naszej argumentacji, zaskarżymy tę sprawę do Strasburga" - powiedział Palikot.


Od tej pory w Internecie trwa wojna. Regularne ataki niewierzący na wierzących, homoseksualni na heteroseksualnych, świeccy na duchownych, kościół i całą resztę. Zobaczcie ile jeden człowiek i kilka zdań może zburzyć. Zastanawiam się tylko, czy wyzywanie i wojna o krzyż jest potrzebna? W bardzo prosty sposób można porozmawiać, argumentować i dojść do racjonalnych wniosków. Otóż, idąc za słowami rzecznika klubu PO, pana Pawła Olszewskiego: "Mieliśmy do czynienia z walką o krzyż już pod Pałacem Prezydenckim. Teraz Janusz Palikot próbuje tę walkę i tę wojnę o krzyż przenieść na forum sejmu. Dla mnie jest to o tyle dziwne, że Janusz Palikot przez pięć lat zasiadał w ławach poselskich w pierwszym rzędzie, patrzył na ten krzyż, który teraz chce ściągać, a wówczas nie zwracał na niego uwagi. Ja traktuje to więc tylko i wyłącznie w kategoriach happeningu politycznego".

 

Po pierwsze: jeśli Panu Palikotowi przez pięć lat kadencji w PO nie przeszkadzał krzyż a teraz zaczął przeszkadzać, to powód żeby go ściągać? Jak przestaną mu odpowiadać kolory krzeseł w sejmie, to też będzie składał wniosek o ich wymianę?

 

Po drugie: jeśli w sejmie mają wisieć albo wszystkie symbole religijne albo żaden, to zostawiając krzyż proszę powiesić: swastykę, diabełka, symbol Krisznowców, świadków jehowych, zielonoświątkowców i całej reszty sekt w Polsce.

 

Po trzecie: Polska jest krajem katolickim i panuje w niej demokracja, czyli większość decyduje. Także ponad 80% katolików wśród Polaków eliminuje możliwość usunięcia krzyża. Chyba, że liczyć nie umiem.

 

Po czwarte: Krzyż wisi tam od 16 lat. Nie jest symbolem narodu Polskiego ale symbolem wartości, które wyznawali nasi przodkowie przelewając krew za ten kraj i jego wolność. Jak często wiara, krzyż, miejsca kultu były przełomami w historii Polski, choćby Częstochowa w XVII wieku. Religia katolicka wpisana jest w tradycję naszego kraju i jej kontynuację.

 

Po piąte: Jeśli pan Palikot podaje za przykład swoją mamę, która go popiera i jest katoliczką chodzącą do kościoła co tydzień, to jakim cudem zgadza się na jego program usuwania symboli wiary chrześcijańskiej z najważniejszych miejsc w Polsce? Ktoś tu kłamie. Albo pan albo mama.

 

Widać jak na dłoni, że postępowanie pana Palikota nie ma nic wspólnego z polityką dobra narodowego, poprawiania sytuacji w kraju i usprawniania gospodarki. Jeśli ktoś zaczyna od takich postulatów, to nie chce myśleć jakie będzie miał dalsze. Cały problem polega jednak na czymś innym. Mianowicie, nie można zwalczać ognia ogniem, bo będzie się bardziej palić. Po co wyzwiska pod adresem Pana Janusza? Po co obrażanie posłanki Anny Grodzkiej? Po co to wszystko? Po co wypowiadanie wojny Ruchowi Palikota przez polityków i dziennikarzy? Jestem katolikiem i nigdy nie poprę postulatów Pana Palikota, chyba że będą sensowne i będą prowadziły do poprawy sytuacji społeczno-gospodarczo-politycznej w kraju. W obecnej sytuacji nie sądzę aby coś takiego mogło się stać. A zwalczać zło trzeba dobrem, a nie złem. Krzyż nie jest kawałkiem drewna tylko historią zbawienia człowieka. Historią pisaną w mękach, upodleniu, poniżaniu i cierpieniu. Jeśli kogoś obraża postać Chrystusa oddającego życie za ludzi, to zawsze będę wychodził naprzeciw i stawał do walki. Walki nie mieczem, pistoletem, kijem czy gołymi rękami ale argumentami, wiarą, miłością i chęcią czynienia dobra dla drugiego człowieka. A za Pana Janusza będę się modlił.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.5

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (12)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Barbara Magdalena 21:14:56 | 2011-10-17
Janusz Palikot niewątpliwie potrzebuje modlitwy, ale potrzebuje też wyraźnego, a może nawet ostrego, upomnienia. Chyba nie jest łatwo żyć człowiekowi, który na własne życzenie stracił honor, ale stokroć bardziej żałuję zdeprawowanych przez niego młodych ludzi. Bo tylko demoralizacja albo głupota mogła być przyczyną głosowania na partię tego osobnika.
Jak bardzo trzeba być nieodpowiedzialnym, by pomóc dostać się do sejmu komuś, kto przekroczył wszelkie granice przyzwoitości!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Troll 21:08:01 | 2011-10-17
Pan Palikot jest doskonałym obserwatorem lub ma dobrego doradcę. Kiedyś rolnicy byli tą częścią społeczeństwa, która miała źle. Znalazł się świętej pamięci Andrzej Lepper. Rozsypał trochę zboża, robił blokady i wszyscy rolnicy za nim poszli. Dzisiaj katolicyzm jest w kryzysie bo wychodzą jakieś dziwne historie na całym świecie i pan Palikot to widzi. Wykorzystuje aby reprezentować "pseudouciskanych" a młody naród idzie za tym niby obrońcą wolności. Mam nadzieję, że naród się obudzi i zobaczy, że ten człowiek walczy o siebie a nie o Polskę.
Krzyż jest znakiem chrześcijaństwa jeszcze znanym od Konstantyna,jeśli Palikot chciałby walczyć to z patologią kleru a nie z Krzyżem do którego identyfikują się jeszcze inne kościoły chrześcijańskie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Stanislaw Brzezinski 20:25:41 | 2011-10-17
 (...) w mojej opinii krzyż ten nie symbolizuje, jak niektórzy zakładają katolickich korzeni naszego narodu, czy wręcz całej Europy, nie symbolizuje również przynależności większości Polaków do kościoła rzymskokatolickiego ani jego wartości. Jak dla mnie ten krzyż jest niczym więcej niż symbolem dyskryminacji mniejszości wyznaniowych, czy też kulturowych przez polityków, chcących się przypodobać wyborcom.
Trudno bowiem uwierzyć w fakt, iż żadnemu z setek zasiadających w Sejmie posłów krzyż nie wydawał się nigdy rażącym naruszeniem Konstytucji, zasad praworządności, czy choćby podstawowych zasad świeckości państwa.
Jak zatem jest to możliwe, iż żaden z nich nigdy nie zgłosił sprzeciwu wobec owego krzyża? (...)
Czytaj więcej na:
<a href="http://rozwazaniaopolsce.wordpress.com/2011/10/17/sejm-wszystkich-polakow-usunac-krzyz/">http://rozwazaniaopolsce.wordpress.com/2011/10/17/sejm-wszystkich-polakow-usunac-krzyz/</a>

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Troll 10:36:11 | 2011-10-17
Polska powinna być państwem świeckim,na terenie Polski jest wiele wyznań religijnych i nie może być tak aby jedna religia dominowała nad innymi.W tym przypadku kościół katolicki jest kościołem dyktatorskim,narzuca swoją wolę innym ludziom nie tylko innej wiary lecz i też ateistom.Jeśli kościół katolicki chce mieć wpływ na politykę to dlaczego pozwala pani gorliwej katoliczki Hannie Gronkiewicz-Waltz na organizowanie Parady Miłości homoseksualistów,dlaczego kościół katolicki po żałobie narodowej tragedii Smoleńskiej nie umieścił Krzyża z pod Pałacu Namiestnikowskiego do kościoła narażając tym samym Krzyż na pośmiewisko nie tylko w Polsce ale też na całym świecie.Dlaczego kościół katolicki promuje polityków określonej opcji a innych wyszydza tylko dlatego że,nie zgadzają się z interesem kościoła katolickiego.To jest śmieszne że,kościół katolicki stoi na moralności a sam wśród swoich kapłanów ma homoseksualistów i pedofilów a jeśli są wykryci to ten fakt jest zamieciony pod dywan biskupi czy papieski.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~marti 09:32:45 | 2011-10-17
brawo Buncolek!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Buncolek21 19:56:16 | 2011-10-16
Pan Palikot jest doskonałym obserwatorem lub ma dobrego doradcę. Kiedyś rolnicy byli tą częścią społeczeństwa, która miała źle. Znalazł się świętej pamięci Andrzej Lepper. Rozsypał trochę zboża, robił blokady i wszyscy rolnicy za nim poszli. Dzisiaj katolicyzm jest w kryzysie bo wychodzą jakieś dziwne historie na całym świecie i pan Palikot to widzi. Wykorzystuje aby reprezentować "pseudouciskanych" a młody naród idzie za tym niby obrońcą wolności. Mam nadzieję, że naród się obudzi i zobaczy, że ten człowiek walczy o siebie a nie o Polskę.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Troll 19:37:56 | 2011-10-16
Palikot jest wytworem PO a mamusia jego to musi być szantrapą jeśli popiera swego synusia.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~OT CO 16:15:39 | 2011-10-16
Wystarczy powiedzieć, że są to osoby reprezentujące mniejszości seksualne w Polsce.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Wiesia 23:24:09 | 2011-10-15
Tak też zgadzam się z autorem artykułu na 100%
Zło dobrem zwyciężaj.Jezus tak właśnie zwyciężył i za p.J.Palikota też oddał życie,więc zróbmy modlitewny szturm do nieba.Pan Jezus powiedział:"Mnie prześladowali i was prześladowac będą "Jeżeli teraz już tak jest to znaczy,że wszystko jest na właściwym miejscu.Modlitwa jest potężną bronią nie stójmy z założonymi rękami,zwróćmy się do Tego,który nam napewno pomoże do Jezusa On naszą Siłą i Mocą.Chwała Panu!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~x Adam 16:23:02 | 2011-10-15
Art. bardzo dobry. popieram go w 100%.

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook