Dziad i baba na Camino

Jolanta Watson
Poniedziałek, 28 lipca 2014, godz. 13:53
Dlaczego tam idziemy? Kto nas zna, ten wie - bo lubimy wędrówki. Zwłaszcza przez łono natury, śladami historii, do celu, tam gdzie nas jeszcze nie było...
więcej

Tour de kanonicy

wujek / artykuł nadesłany
Wtorek, 24 lipca 2012, godz. 16:41
W dniach 9-19 lipca parafia Mstów i posługujący w niej kanonicy regularni zorganizowali rajd rowerowy "Tour de kanonicy" wybrzeżem Polski ze Świnoujścia na Hel. Była to propozycja aktywnej formy wypoczynku w czasie wakacji.
więcej

Dziad i baba na camino - rozdział ostatni

Jolanta Watson / artykuł nadesłany
Piątek, 20 stycznia 2012, godz. 06:26
Czy te 300 kilometrów to dla mnie bezpieczna granica tolerancji organizmu na wzmożony wysiłek ? Plecy naznaczone dyskopatią czują się bardzo dobrze, kolano z przeszłością łękotkową (chronione opaska) nie protestowało wcale. Pod względem fizycznym wracam w lepszym stanie niż wyjechałam. I o to chodzi (też).
więcej

Dziad i baba na Camino - San Juan de Ortega - Burgos

Jolanta Watson / artykuł nadesłany
Poniedziałek, 16 stycznia 2012, godz. 07:25
Rano bar był zamknięty, więc wypiliśmy brunatny napój z automatu, mylnie zwany kawą. Wyruszyliśmy wcześnie. Musimy znaleźć nocleg w Burgos, a podobno bywa tam pełno. To nasz ostatni pieszy etap w tym roku. Jak to szybko zleciało!
więcej

San Juan de Ortega - Dziad i baba... odc. 13

Jolanta Watson
Czwartek, 12 stycznia 2012, godz. 06:25
Buty wyschły. Teoretycznie nie powinny przemakać wcale, jednak po takim użytkowaniu nie można mieć pretensji. Początkowo nadal idziemy wzdłuż szosy, jednak po dobrze przespanej nocy, wcale to nie męczy. Potem idziemy lasem, to kocham najbardziej. Dużo wrzosów kwitnących głębokim fioletem.
więcej

Dziad i baba... Droga do Belorado

Jolanta Watson / artykuł nadesłany
Czwartek, 5 stycznia 2012, godz. 06:25
Deszcz. Batmanki na służbę. Idzie się dobrze. Raczej się nie zatrzymujemy, gdyż wyplątywanie się z tych płacht, zdejmowanie plecaków i cała operacja powrotna nie jest warta świeczki. Wielka tablica obwieszcza granice następnego na Camino regionu Junta de Castylia y Leon.
więcej

Santo Domingo de la Calzada

Jolanta Watson / artykuł nadesłany
Środa, 4 stycznia 2012, godz. 06:00
Lubię glinę, bo na niej się wychowałam. Babcia miała przed wojną cegielnię, którą po wojnie uspółdzielniono i następnie zrujnowano. Pamiętam jeszcze świeże cegły, które wykradaliśmy i lepiliśmy dzbanki, miski, nawet zamki. Oczywiście, było to surowo zabronione.
więcej

Dziad i baba... z Navarette do Azofry

Jolanta Watson / artykuł nadesłany
Piątek, 9 grudnia 2011, godz. 12:24
Na skraju Naverette, obok parkingu, podszedł do nas człowiek ubrany na sportowo, ale zdecydowanie nie pielgrzym, około czterdziestki . Wyjaśnił, iż chciałby poćwiczyć swój angielski i ma nadzieję spotkać native speakera.
więcej

Dziad i baba... z Viana do Navarette

Jolanta Watson / artykuł nadesłany
Sobota, 26 listopada 2011, godz. 12:24
Po wczorajszym deszczu zieleń jeszcze bujniejsza. To już lipiec, a ptaki nadal śpiewają. Nie wszystkie rozpoznaję, ale turkawki i strzygły na pewno. Na niebie często widzimy sylwetki drapieżników, niestety, rozsądek nakazał mi zostawić lornetkę w domu. Czasem, gdy ptak obniży lot, próbuję zapamiętać szczegóły, np. wcięty ogon. Kania?
więcej

Dziad i baba... odc. 8

Jolanta Watson
Środa, 9 listopada 2011, godz. 12:23
Zmieniła się pogoda, nieco pada. Nie szkodzi, mamy peleryny, tzw. batmanki. W ubiegłym roku na polskim Camino, w Bolesławcu, jacyś chłopcy minąwszy nas, odzianych w nasze peleryny, skomentowali: "trzeba sobie było zrobić zdjęcie z Batmanami."
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook