Co to jest miłość?

Mariusz Han SJ / br
Środa, 26 listopada 2014, godz. 10:48
Rzadko zastanawiamy się: czym naprawdę jest miłość? Ile dla nas znaczy? Jaką pozycję w naszej hierarchii wartości zajmuje? Mamy do czynienia z miłością rodzicielską, przyjacielską, braterską, siostrzaną czy też taką, która łączy ludzi w pary małżeńskie.
więcej

Ślub po katolicku

WAM
Molly K. Hans, William C. Graham / Wydawnictwo WAM

Niedziela, 23 listopada 2014, godz. 07:52
Przygotowania do ślubu niepotrzebnie zamieniają się często w nerwową bieganinę. Wystarczy wszystko lepiej zaplanować. "Ślub po katolicku" zawiera porady dla narzeczonych, najbliższych krewnych i świadków. W książce znajduje się wiele informacji na temat wizyty w kancelarii parafialnej, przepisów i niezbędnych dokumentów oraz praktyczne wskazówki co do wyboru czytań liturgicznych, dekoracji świątyni, oprawy muzycznej.
więcej

Najbardziej kreatywne zdjęcia ślubne

DEON.pl / nedhardy.com
Piątek, 21 listopada 2014, godz. 16:03
Sezon na wesela powoli się kończy, wraz z nim wysyp ślubnych fotografii. Choć większość z nich powiela znane schematy, pomysły na tą wyjątkową sesję zdjęciową potrafią zaskakiwać. Oto 13 najciekawszych!
więcej

...oraz, że nie otworzymy jej aż do końca

Przewodnik Katolicki
ks. Andrzej Ziółkowski, misjonarz św. Wincentego a Paulo
Czwartek, 20 listopada 2014, godz. 14:17
Na niebieskiej kłódce czarnym, niezmywalnym flamastrem wypisane imiona: Asia Wojtuś oraz data - 6.11.2010. Domyślam się, że jakaś Joanna i jakiś Wojciech 6 listopada roku 2010 coś sobie powiedzieli i uwiecznili na kłódce. Ba! Coś sobie przyrzekli. Na pewno jako zakochani przyszli na tę kładkę, wpięli kłódkę w siatkę, a kluczyk pochłonęły fale Wisły. Miłość Asi i Wojtka została zapieczętowana!
więcej

Kto jest ważniejszy w związku?

youtube.com / br
Czwartek, 20 listopada 2014, godz. 12:36
Czy w małżeństwie najważniejsze jest aby mężczyźnie i kobiecie było dobrze? Dlaczego podczas ceremonii ślubu zakochani nie siedzą twarzami do siebie? Na te pytania odpowiada w homilii ślubnej Ks. Piotr Pawlukiewicz.
więcej

10 nietypowych "tortów" weselnych

oddee.com / Paulus
Czwartek, 20 listopada 2014, godz. 11:36
W Internecie można znaleźć wiele alternatywnych pomysłów dla tradycyjnego tortu weselnego. Zobaczcie, czy któryś przypadnie wam do gustu.
więcej

Małżeństwo - dlaczego na całe życie?

Zbigniew Marek SJ
Niedziela, 16 listopada 2014, godz. 09:08
Dlaczego nie chcieć skorzystać z udzielanych w sakramencie małżeństwa przez Jezusa Chrystus darów po to, by zawarte małżeństwo było szczęśliwe, oparte na zaufaniu i miłości?
więcej

Azyl dla zakochanych. Malediwy

planetescape
planetescape / br

Piątek, 14 listopada 2014, godz. 16:19
Schodzicie ze ślubnego kobierca, świętujecie w gronie rodziny i przyjaciół. To najpiękniejszy dzień Waszego życia, ale… Po długiej, intensywnej, radosnej nocy nastaje czas poprawin, po których zakończeniu jesteście już nieźle wykończeni, a powrót do rzeczywistości zbliża się nieubłaganie. Ten moment wymaga specjalnej interwencji - najbardziej rajskiej z możliwych podróży poślubnych. Gdzie? Na Malediwach!
więcej

Pierwsze zdanie Boga na temat seksu

Boska.tv
youtube.com / br

Piątek, 14 listopada 2014, godz. 15:12
Pierwsze zdanie, jakie Pan Bóg powiedział do człowieka, to zdanie o seksie - mówi Adam Szustak OP. Czym jet nieczystość? Jakie mogą być jej konsekwencje? Czy, kiedy noszę obrączkę, jestem czyjąś własnością?
więcej

Chcesz być szczęśliwy? Kochaj i spełniaj marzenia!

DisneyPixar/judithwason/youtube.com/ak
Czwartek, 6 listopada 2014, godz. 15:33
Chyba każde dziecko marzy o tym, by przeżyć coś niesamowitego. Czas płynie, a marzenia wcale nie tracą na wartości. Coraz trudniej jednak uwierzyć, że mogą się spełnić.
więcej

Powody, dla których Bóg stworzył małżeństwo #4

John Mark Comer /br
Wtorek, 4 listopada 2014, godz. 12:50
W Księdze Rodzaju rodzina jest kamieniem węgielnym całego społeczeństwa. W Piśmie Świętym Bóg jest nazywany Ojcem, a my jesteśmy Jego synami i córkami oraz braćmi i siostrami. Rodzina stoi w centrum Bożej wizji świata.
więcej

Powody, dla których Bóg stworzył małżeństwo #2

John Mark Comer /br
Wtorek, 4 listopada 2014, godz. 09:39
Jakie jest twoje powołanie? Jaki jest twój plan na uprawianie ziemi? Musisz odpowiedzieć na to pytanie, bo jeśli tego nie zrobisz, to za jakiś czas twoje małżeństwo zacznie się sypać. Dlaczego? Dlatego, że wszystkie zdrowe małżeństwa są skoncentrowane wokół powołania. Małżeństwo jest drogą do celu. Tak, istnieje dla przyjaźni, ale również dla budowania Bożego pokoju.
więcej

Powody, dla których Bóg stworzył małżeństwo #1

John Mark Comer /br
Wtorek, 4 listopada 2014, godz. 09:00
Dobrze, uwaga - teraz będzie nieźle. Mówię wam, to całkowicie zmieniło sposób, w jaki zacząłem postrzegać swoje małżeństwo. W Księdze Rodzaju dostrzegam cztery powody, dla których Bóg stworzył małżeństwo. Każdy z nich stanowi odpowiedź na pytanie: "Po co jest małżeństwo?". Ogarnięcie tego wszystkiego zajmie nam chwilę. Będziemy rozmawiać o przyjaźni, potem o uprawianiu ziemi, potem o seksualności i o rodzinie. Zaczynamy.
więcej

Bogaci w dzieci

Życie Duchowe
Anna Grigo / Życie Duchowe
Poniedziałek, 27 października 2014, godz. 09:20
To z miłości mają dużo dzieci. Nie dlatego, że ciągle zdarzają się im "wpadki". I nie dlatego, że są tacy zacofani. Jedni patrzą na nich ze współczuciem, inni z zazdrością.
więcej

Nietypowe pary młode

m.a.b.
Czwartek, 23 października 2014, godz. 10:47
Ślub to jeden z najbardziej radosnych dni w życiu, a czasem może być urządzony z humorem! Zobacz jak bawili się małżonkowie na swoich weselach.
więcej

Ślub w stylu vintage

m.a.b.
Czwartek, 23 października 2014, godz. 10:05
Czas na powrót do przeszłości. Ceremonia ślubna w duchu vintage odda hołd minionym epokom. Zobacz zdjęcia weselne sprzed lat - klasyka z nutką romantyzmu.
więcej

Nowenna o dobrego męża, o dobrą żonę

Paweł Kowalski SJ
Środa, 22 października 2014, godz. 11:26
Ku czemu wyrywa się twoje serce? Jak bardzo pragniesz znaleźć kogoś, z kim chciałbyś dzielić resztę swojego życia? Przygotowaliśmy dla ciebie propozycję 9 dni modlitwy, które pomogą ci razem z Bogiem odnaleźć drogę życia pełnią.
więcej

Wesele w barwach jesieni

m.a.b.
Wtorek, 21 października 2014, godz. 17:16
Rewelacyjny, jesienny ślub ze złotymi liśćmi, jarzębiną i dyniami w tle. Obejrzyj galerię, może któreś ze zdjęć zainspiruje Cię...
więcej

Na dobre i na złe

Stanisław Biel SJ
Piątek, 17 października 2014, godz. 17:24
Miłość wymaga troski, pielęgnacji. Nie wystarczy pierwsze zauroczenie i słowa o miłości wypowiedziane na ślubnym kobiercu. Największym darem jest wzajemne obdarowanie, słowa, małe prezenty...
więcej

Tajemnica promieniowania macierzyństwa

Życie Duchowe
Anna Karoń-Ostrowska / Życie Duchowe
Czwartek, 16 października 2014, godz. 12:29
Macierzyństwo to codzienna wędrówka za dzieckiem, za jego odkryciami, tokiem myślenia, rozwojem więzi z Bogiem, relacjami rodzinnymi i pierwszymi przyjaźniami. Potem miłościami. Macierzyństwo to uczenie doświadczania świąteczności i zakorzeniania w tradycji, czuwanie i obecność na kolejnych zakrętach drogi, kolejnych etapach rozwoju, odkrywania świata wartości i jego hierarchii.
więcej

Co za ślub, a kapelusze niczym dzieła sztuki

PAP / slo
Czwartek, 16 października 2014, godz. 10:33
Następca tronu Luksemburga Wilhelm i jego wybranka, wywodząca się z belgijskiej arystokracji Stephanie de Lannoy, powiedzieli sobie "tak" w październiku 2012 roku w czasie uroczystości religijnej w katedrze w Luksemburgu. Ceremonia połączyła tradycję z nowoczesnością.
więcej

Małżeństwo w pierwszych wiekach

Henryk Pietras SJ
Środa, 15 października 2014, godz. 12:43
Dyskusja synodalna zainicjowana przez papieża Franciszka skłania do przypomnienia sobie jak podchodzono do małżeństwa (a więc i rozwodów) w pierwszych wiekach chrześcijaństwa.
więcej

A tak w ogóle, czyj to jest ślub?

Molly K. Hans, William C. Graham / slo
Środa, 15 października 2014, godz. 11:39
Po ogłoszeniu swoich zamiarów związanych ze wstąpieniem w związek małżeński, przygotujcie się na niezliczoną ilość opinii na temat uroczystości ślubnej.
więcej

Ślub. Kiedy i co fotografować?

Bartosz Dobrowolski
Środa, 15 października 2014, godz. 11:13
Fotograf nie mający pojęcia o liturgii, fotografuje już nawet nie tylko niewłaściwe momenty, ale inną rzeczywistość. Jest w stanie uchwycić tylko rzeczy zewnętrzne i przegapić momenty kluczowe.
więcej

Aktywna podróż poślubna - trekking w Peru

planetescape
planetescape / br

Środa, 1 października 2014, godz. 17:18
Możecie nie czuć się zbyt dobrze, możecie mieć bóle i zawroty głowy oraz problemy z żołądkiem, możecie stracić ochotę na wychodzenie gdziekolwiek. Na szczęście ewentualne dolegliwości będą trwały do kilku godzin po wjeździe na większe wysokości gór w Peru, ale potem…
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook