Jak profesjonalnie przygotować ślub

Marta Jacukiewicz /br
Czwartek, 15 stycznia 2015, godz. 17:34
Jej zadaniem jest doprowadzić do tego, aby wesele było idealne pod każdym względem. Jak to robi i jak pokonuje problemy profesjonalistka?
więcej

K + M + B = małżeństwo

Monika Tomalik / br
Środa, 7 stycznia 2015, godz. 09:08
Oczywiście nie mam na myśli trzech króli, czyli Kacpra, Melchiora i Baltazara, a co za tym idzie aprobaty dla poligamicznych związków homoseksualnych. Żeby wogóle można było mówić o małżeństwie, to potrzeba do tego jednej Kobiety i jednego Mężczyzny.
więcej

Świadomość powołania

Życie Duchowe
Lucyna Słup /br
Poniedziałek, 5 stycznia 2015, godz. 13:10
Wiele jest czynników sprzyjających dotrzymaniu małżeńskiej przysięgi, ale jednym z najważniejszych jest życie świadomością powołania. Rozbudzanie tej świadomości staje się istotne zwłaszcza w okresie narzeczeństwa.
więcej

Liturgia sakramentu małżeństwa

Dwoje staje się jednym, Wydawnictwo św. Stanisława BM / br
Poniedziałek, 5 stycznia 2015, godz. 12:50
Przepisy liturgiczne przewidują, że sakrament małżeństwa może być udzielany poza Mszą świętą. Jednak zaleca się, aby rozpoczęcie drogi życia małżeńskiego i rodzinnego miało miejsce w ramach Mszy świętej.
więcej

Ale Meksyk! Dwie odsłony podróży poślubnej

planetescape
planetescape / br

Poniedziałek, 29 grudnia 2014, godz. 10:58
Co kraj to obyczaj, co podróżnik to… wyobrażenie podróży i oczekiwania względem każdego jej aspektu. Nie istnieje jedna recepta na idealną podróż poślubną, tak jak nie istnieją dwie identyczne młode pary. Istnieje za to kraj, który może zaspokoić co najmniej kilka różnych typów podróżnika.
więcej

Ślub tematyczny

Barbara Rachwalska
Wtorek, 23 grudnia 2014, godz. 11:41
Niektórzy mówią, że diabeł tkwi w szczegółach. Nic bardziej mylnego! W szczegółach dekoracji weselnych tkwi pomysł, pasja i zaangażowanie.
więcej

Na modlitwie i we wspólnocie

Życie Duchowe
Lucyna Słup /br
Poniedziałek, 22 grudnia 2014, godz. 16:10
Elementem sprzyjającym trwałości małżeńskiego "tak" jest wspólna modlitwa małżonków. To z niej wynika świadomość powołania przez Boga, a konkretny kształt tego powołania staje się dla małżonków coraz bardziej czytelny, to ona sprzyja wzmocnieniu małżeńskiej więzi i otwiera na dialog.
więcej

Zgoda na trud codzienności

Życie Duchowe
Lucyna Słup /br
Poniedziałek, 22 grudnia 2014, godz. 16:06
Rozpoczynając wspólne życie, kobieta i mężczyzna odkrywają, jak bardzo się różnią. Nie tylko odrębnością płci, ale także temperamentem, charakterem, sposobem, w jaki byli wychowani, historią życia, codziennymi przyzwyczajeniami.
więcej

Świadomy wybór - "tak" na całe życie

Życie Duchowe
Lucyna Słup /br
Poniedziałek, 22 grudnia 2014, godz. 15:21
Amerykański psycholog zarządzania i autor poczytnych książek, Stephen R. Covey, porównuje dzisiejsze wysiłki zbudowania trwałej małżeńskiej i rodzinnej więzi do ćwiczeń akrobatycznych wykonywanych na wysoko zawieszonym trapezie, które nie dość, że wymagają od ćwiczących niebywałych umiejętności i ogromnej wzajemnej zależności, to równocześnie prowadzone są przy całkowitym braku rozciąganej rutynowo na dole siatki zabezpieczającej.
więcej

Przepis na udany związek

artykuły nadesłane/ gabrysia1005 / br
Sobota, 20 grudnia 2014, godz. 10:43
Z miłością jest jak z ciastem. Wystarczy, że zabraknie jednego produktu, a ciasto okaże się zakalcem.
więcej

W zimowej scenerii...

shutterstock.com / flickr.com /br
Czwartek, 18 grudnia 2014, godz. 12:24
Iskrzący mróz aż zachęca do ciepłego przytulania. Biały puchaty śnieg staje się idealnym tłem dla roześmianych twarzy zakochanych. Bo przecież nic nie kojarzy się tak bardzo z atmosferą rodzinnego ciepła, jak zima i Święta Bożego Narodzenia.
więcej

Pielęgnowanie więzi

Życie Duchowe
Lucyna Słup /br
Czwartek, 18 grudnia 2014, godz. 08:51
Pielęgnowanie więzi małżeńskiej w codziennym życiu napotyka na ogromną trudność. Jest nią brak czasu. Staje się on towarem coraz bardziej deficytowym. Trzeba jednak o niego walczyć! Jest on w pewnym sensie "miarą" miłości.
więcej

Kocham Cię aż do śmierci?

Langusta na palmie
vimeo.com /br
Środa, 17 grudnia 2014, godz. 10:54
Kiedy dwa serca stają naprzeciwko siebie i chcą powiedzieć "kocham", to nauczyliśmy się, że musi wtedy paść słowo "aż do śmierci".
więcej

Najbardziej znaczący moment dla każdej pary

eSPe
Grażyna Bakunowicz
Wtorek, 16 grudnia 2014, godz. 10:44
Narzeczeństwo to piękny i niepowtarzalny czas. Sam jego początek to bardzo często jedno z najbardziej wyjątkowych i intymnych przeżyć każdej pary. O ile zawarcie sakramentu małżeństwa to uroczystość, na którą zapraszamy najbliższych i pragniemy z nimi oficjalnie świętować przysięgę wzajemnej miłości, o tyle zaręczyny często pozostają tajemnicą obojga narzeczonych.
więcej

Ślub po 70 latach od rozstania

PAP / br
Poniedziałek, 15 grudnia 2014, godz. 14:33
Zakochali się w sobie w młodości, odnaleźli po 70 latach dzięki Facebookowi i pobrali się.
więcej

Tajemnicza La Gomera

Barbara Rachwalska
Piątek, 12 grudnia 2014, godz. 15:41
Moim marzeniem od zawsze była podróż w głąb maleńkiej dzikiej wyspy, wolnej od zgiełku turystów i szumu miast. Okazuje się, że wcale nie trzeba dotrzeć na koniec świata, aby odkryć taki kameralny skarb.
więcej

Drogi kaznodziejo!

michald / artykuły nadesłane / br
Poniedziałek, 8 grudnia 2014, godz. 16:27
Drogi Kaznodziejo, w tym roku miałem okazję uczestniczyć w czterech Mszach Świętych, podczas których zawierany był sakrament małżeństwa. Na dwóch z nich usłyszałem ostrzeżenie przed rozwodem skierowane do pary młodej. To po raz kolejny zrodziło we mnie refleksję.
więcej

Niezwykły taniec cieni

youtube.com / br
Środa, 3 grudnia 2014, godz. 11:43
Miłość czasem jest tak blisko, że jej nie zauważamy... czasem jest o jeden krok przed nami i wydaje się, że nie można jej dogonić. A często czas biegnie tak szybko, że miłość zostaje w tyle...
więcej

Czy przysięga małżeńska ma jeszcze dzisiaj sens?

Magdalena i Wiesław Grabowscy / br
Poniedziałek, 1 grudnia 2014, godz. 16:43
Kiedyś, kiedy mężczyzna i kobieta postanawiali, że chcą być razem, pobierali się. Dziś okazuje się, że mamy wiele innych opcji do wyboru. Jest tyle propozycji, które wydają się atrakcyjne, co więc wybrać?
więcej

Lek na przeziębienie małżeństwa

William J. Doherty / br
Sobota, 29 listopada 2014, godz. 16:52
Wielu z nas żyjących w małżeństwach towarzyszy nieustanne poczucie braku czasu na bycie we dwoje, szczególnie, jeśli wychowujemy dzieci i mamy absorbującą pracę...
więcej

Miłość - ciągłe tworzenie

Aneta Pisarczyk / "Wstań"
Piątek, 28 listopada 2014, godz. 10:22
Miłość jest procesem, ciągłym stawaniem się, ruchem. Jako taka wymaga od nas aktywności. Każda miłość jest wyjątkowa, niepowtarzalna i tak bogata w sobie, że trudno ją w prosty sposób sklasyfikować, czy poddać analizie.
więcej

Najpiękniej całują panny młode!

flickr.com / slo
Czwartek, 27 listopada 2014, godz. 17:05
Najpiękniej całują panny młode. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami!
więcej

Zobacz, co Papież Franciszek mówi do małżonków

KAI / CTV / br
Środa, 26 listopada 2014, godz. 17:12
Podczas Mszy św. w bazylice św. Piotra, w czasie której 20 par zawarło sakrament małżeństwa, papież Franciszek powiedział: "małżeństwo nie jest to gładka podróż, bez konfliktów, bo nie byłoby to ludzkie... "
więcej

Co to jest miłość?

Mariusz Han SJ / br
Środa, 26 listopada 2014, godz. 10:48
Rzadko zastanawiamy się: czym naprawdę jest miłość? Ile dla nas znaczy? Jaką pozycję w naszej hierarchii wartości zajmuje? Mamy do czynienia z miłością rodzicielską, przyjacielską, braterską, siostrzaną czy też taką, która łączy ludzi w pary małżeńskie.
więcej

Ślub po katolicku

WAM
Molly K. Hans, William C. Graham / Wydawnictwo WAM

Niedziela, 23 listopada 2014, godz. 07:52
Przygotowania do ślubu niepotrzebnie zamieniają się często w nerwową bieganinę. Wystarczy wszystko lepiej zaplanować. "Ślub po katolicku" zawiera porady dla narzeczonych, najbliższych krewnych i świadków. W książce znajduje się wiele informacji na temat wizyty w kancelarii parafialnej, przepisów i niezbędnych dokumentów oraz praktyczne wskazówki co do wyboru czytań liturgicznych, dekoracji świątyni, oprawy muzycznej.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook