Trzeba miłość budować na skale

Homilie / o. Marian Puchała OMI
Piątek, 13 marca 2015, godz. 09:49
Oto jest dzień, który dał nam Pan. Oto wreszcie nadszedł ten dzień upragniony, wymarzony, dzień radości i wesela. W otocze­niu bliskich wam osób: rodziny i przyjaciół, będziecie sobie na­wzajem wyznawać i przyrzekać miłość, wierność i uczciwość. aż do śmierci. Cel zostanie osiągnięty.
więcej

Powody, dla których Bóg stworzył małżeństwo #3

John Mark Comer /br
Piątek, 27 lutego 2015, godz. 12:03
Bóg stworzył małżeństwo, by człowiek mógł przeżywać własną seksualność. Prawdą jest też, że Bóg stworzył seksualność jako element łączący małżeństwo.
więcej

Małżeństwo - czego od niego oczekujemy?

Justyna Biniek /br
Wtorek, 24 lutego 2015, godz. 12:58
I w końcu nadszedł ten upragniony dzień. Zawarcie związku małżeńskiego. Ślub jak z bajki. Piękna suknia z długim trenem, pachnące kwiaty, gratulacje, uściski od rodziny...
więcej

Taniec weselny

shutterstock.com / br
Czwartek, 19 lutego 2015, godz. 12:10
Spontaniczny, czy dopracowany do perfekcji? Może być dynamiczny i energiczny, albo spokojny i delikatny. Ile par, tyle motywów tańca weselnego!
więcej

Tajlandia dla dwojga

planetescape
planetescape / br

Czwartek, 12 lutego 2015, godz. 15:16
Wygląda na to, że ostatnimi czasy Tajlandia mało komu dobrze się kojarzy. Myślimy Tajlandia, widzimy w najlepszym razie wstawionych turystów, szalone wieczory kawalerskie niczym z hollywoodzkiego filmu oraz zgiełk i brud kosmopolitycznego Bangkoku. Owszem, tajska stolica nie należy może do najczystszych, jednak poza tym ma mnóstwo do zaoferowania - zwłaszcza jako przystanek w trakcie podróży do prawdziwego raju na najpiękniejszych wyspach Tajlandii.
więcej

Jak odradzić rozrywkowe podejście do seksu?

YouTube /br
Poniedziałek, 9 lutego 2015, godz. 17:37
Dobrze, że człowiek potrafi przezywać przyjemność. Ale czy to nie za mało? - pyta o. Ksawery Knotz.
więcej

Z miłością jest jak z "pojawieniem się duchów"?

Mariusz Han SJ / br
Piątek, 6 lutego 2015, godz. 17:32
W Ewangelii szukamy wskazówek dla naszej codzienności. Szukamy zwykle dla siebie najważniejszego zdania. Jezus mówi do nas wszystkich: "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali..."
więcej

Błogosławieństwo Młodej Pary przed ślubem

Dwoje staje się jednym, Wydawnictwo św. Stanisława BM / br
Piątek, 6 lutego 2015, godz. 12:09
Zgodnie z polską tradycją, zanim młodzi wyruszą do kościoła, aby w czasie liturgii zawrzeć sakrament małżeństwa, proszą swoich rodziców o błogosławieństwo. Zobacz jak powinno ono wyglądać.
więcej

Ślub pod chupą a ślub przed ołtarzem

2ryby
ks. dr Krzysztof Niedałtowski/YouTube/br
Środa, 4 lutego 2015, godz. 09:26
Czym różni się ślub w kościele od ślubu w synagodze? W jaki sposób sakrament małżeństwa pojmowany jest przez chrześcijan, a w jaki przez Żydów? Czy podejście do nierozerwalności małżeństwa i do rozwodu jest takie samo w chrześcijaństwie i w judaizmie?
więcej

Tego nie zobaczysz na kolorowej fotografii

shutterstock.com / flickr.com / slo
Wtorek, 3 lutego 2015, godz. 12:48
Czarno-białe zdjęcia mają wyjątkowy urok i potencjał. Potrafią w niesamowity sposób oddać emocje, które nie zawsze widać na kolorowej fotografii.
więcej

Jak profesjonalnie przygotować ślub

Marta Jacukiewicz /br
Czwartek, 15 stycznia 2015, godz. 17:34
Jej zadaniem jest doprowadzić do tego, aby wesele było idealne pod każdym względem. Jak to robi i jak pokonuje problemy profesjonalistka?
więcej

K + M + B = małżeństwo

Monika Tomalik / br
Środa, 7 stycznia 2015, godz. 09:08
Oczywiście nie mam na myśli trzech króli, czyli Kacpra, Melchiora i Baltazara, a co za tym idzie aprobaty dla poligamicznych związków homoseksualnych. Żeby wogóle można było mówić o małżeństwie, to potrzeba do tego jednej Kobiety i jednego Mężczyzny.
więcej

Świadomość powołania

Życie Duchowe
Lucyna Słup /br
Poniedziałek, 5 stycznia 2015, godz. 13:10
Wiele jest czynników sprzyjających dotrzymaniu małżeńskiej przysięgi, ale jednym z najważniejszych jest życie świadomością powołania. Rozbudzanie tej świadomości staje się istotne zwłaszcza w okresie narzeczeństwa.
więcej

Liturgia sakramentu małżeństwa

Dwoje staje się jednym, Wydawnictwo św. Stanisława BM / br
Poniedziałek, 5 stycznia 2015, godz. 12:50
Przepisy liturgiczne przewidują, że sakrament małżeństwa może być udzielany poza Mszą świętą. Jednak zaleca się, aby rozpoczęcie drogi życia małżeńskiego i rodzinnego miało miejsce w ramach Mszy świętej.
więcej

Ale Meksyk! Dwie odsłony podróży poślubnej

planetescape
planetescape / br

Poniedziałek, 29 grudnia 2014, godz. 10:58
Co kraj to obyczaj, co podróżnik to… wyobrażenie podróży i oczekiwania względem każdego jej aspektu. Nie istnieje jedna recepta na idealną podróż poślubną, tak jak nie istnieją dwie identyczne młode pary. Istnieje za to kraj, który może zaspokoić co najmniej kilka różnych typów podróżnika.
więcej

Ślub tematyczny

Barbara Rachwalska
Wtorek, 23 grudnia 2014, godz. 11:41
Niektórzy mówią, że diabeł tkwi w szczegółach. Nic bardziej mylnego! W szczegółach dekoracji weselnych tkwi pomysł, pasja i zaangażowanie.
więcej

Na modlitwie i we wspólnocie

Życie Duchowe
Lucyna Słup /br
Poniedziałek, 22 grudnia 2014, godz. 16:10
Elementem sprzyjającym trwałości małżeńskiego "tak" jest wspólna modlitwa małżonków. To z niej wynika świadomość powołania przez Boga, a konkretny kształt tego powołania staje się dla małżonków coraz bardziej czytelny, to ona sprzyja wzmocnieniu małżeńskiej więzi i otwiera na dialog.
więcej

Zgoda na trud codzienności

Życie Duchowe
Lucyna Słup /br
Poniedziałek, 22 grudnia 2014, godz. 16:06
Rozpoczynając wspólne życie, kobieta i mężczyzna odkrywają, jak bardzo się różnią. Nie tylko odrębnością płci, ale także temperamentem, charakterem, sposobem, w jaki byli wychowani, historią życia, codziennymi przyzwyczajeniami.
więcej

Świadomy wybór - "tak" na całe życie

Życie Duchowe
Lucyna Słup /br
Poniedziałek, 22 grudnia 2014, godz. 15:21
Amerykański psycholog zarządzania i autor poczytnych książek, Stephen R. Covey, porównuje dzisiejsze wysiłki zbudowania trwałej małżeńskiej i rodzinnej więzi do ćwiczeń akrobatycznych wykonywanych na wysoko zawieszonym trapezie, które nie dość, że wymagają od ćwiczących niebywałych umiejętności i ogromnej wzajemnej zależności, to równocześnie prowadzone są przy całkowitym braku rozciąganej rutynowo na dole siatki zabezpieczającej.
więcej

Przepis na udany związek

artykuły nadesłane/ gabrysia1005 / br
Sobota, 20 grudnia 2014, godz. 10:43
Z miłością jest jak z ciastem. Wystarczy, że zabraknie jednego produktu, a ciasto okaże się zakalcem.
więcej

W zimowej scenerii...

shutterstock.com / flickr.com /br
Czwartek, 18 grudnia 2014, godz. 12:24
Iskrzący mróz aż zachęca do ciepłego przytulania. Biały puchaty śnieg staje się idealnym tłem dla roześmianych twarzy zakochanych. Bo przecież nic nie kojarzy się tak bardzo z atmosferą rodzinnego ciepła, jak zima i Święta Bożego Narodzenia.
więcej

Pielęgnowanie więzi

Życie Duchowe
Lucyna Słup /br
Czwartek, 18 grudnia 2014, godz. 08:51
Pielęgnowanie więzi małżeńskiej w codziennym życiu napotyka na ogromną trudność. Jest nią brak czasu. Staje się on towarem coraz bardziej deficytowym. Trzeba jednak o niego walczyć! Jest on w pewnym sensie "miarą" miłości.
więcej

Kocham Cię aż do śmierci?

Langusta na palmie
vimeo.com /br
Środa, 17 grudnia 2014, godz. 10:54
Kiedy dwa serca stają naprzeciwko siebie i chcą powiedzieć "kocham", to nauczyliśmy się, że musi wtedy paść słowo "aż do śmierci".
więcej

Najbardziej znaczący moment dla każdej pary

eSPe
Grażyna Bakunowicz
Wtorek, 16 grudnia 2014, godz. 10:44
Narzeczeństwo to piękny i niepowtarzalny czas. Sam jego początek to bardzo często jedno z najbardziej wyjątkowych i intymnych przeżyć każdej pary. O ile zawarcie sakramentu małżeństwa to uroczystość, na którą zapraszamy najbliższych i pragniemy z nimi oficjalnie świętować przysięgę wzajemnej miłości, o tyle zaręczyny często pozostają tajemnicą obojga narzeczonych.
więcej

Ślub po 70 latach od rozstania

PAP / br
Poniedziałek, 15 grudnia 2014, godz. 14:33
Zakochali się w sobie w młodości, odnaleźli po 70 latach dzięki Facebookowi i pobrali się.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook