Croissant dla zakochanych

mg
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, godz. 14:43
Do podróży poślubnej wraca się we wspomnieniach całe życie. A może Paryż? Nieprzypadkowo stolica Francji jest jednym z najczęściej wybieranych miast na spędzenie miodowego miesiąca.
więcej

Z głowy i z serca

Wacław Oszajca SJ /br
Czwartek, 16 kwietnia 2015, godz. 11:39
Homilia nie może być spektaklem rozrywkowym, nie kieruje się też logiką przekazów medialnych, ale powinna wzbudzić zapał i nadać sens celebracji.
więcej

Pięć języków miłości

2ryby
/ br
Czwartek, 16 kwietnia 2015, godz. 10:06
Czy wiesz, że wyróżnia się pięć głównych sposobów, na które najczęściej ludzie wyrażają miłość? Zobacz, co robić gdy ukochana osoba mówi innym językiem miłości.
więcej

Wiosenne inspiracje

shutterstock.com /br
Środa, 15 kwietnia 2015, godz. 16:48
Jan Paweł II mówił do młodych: "Ludzie są stworzeni do radości. Słuszne jest zatem wasze pragnienie szczęścia". Cud budzącej się do życia przyrody i rozkwitającego uroku wiosny niewątpliwie wzbudza radość.
więcej

Intrygujące tradycje

mg
Wtorek, 14 kwietnia 2015, godz. 11:53
Co może nas zaskoczyć i zadziwić na zagranicznym weselu? Warto zapoznać się z kilkoma najciekawszymi tradycjami europejskimi.
więcej

5 totalnie zabawnych tańców weselnych. Zainspiruj się i zaskocz bliskich.

youtube.com / ga
Poniedziałek, 13 kwietnia 2015, godz. 15:05
Ceremonia ślubna i wesele to jedno z ważniejszych, życiowych wydarzeń. Trudno, żeby obok momentów pełnych wzruszenia i refleksji, zabrakło tych zabawnych. Poniżej pięć, absolutnie fenomenalnych tańców weselnych.
więcej

Jak wygląda małżeństwo w XXI wieku?

marcin1985.blogspot.com
Poniedziałek, 13 kwietnia 2015, godz. 12:01
Jeśli decyduję się na małżeństwo, to jestem osobą dorosłą (przynajmniej fizycznie), jeśli dodatkowo decyduję się na ślub kościelny, to wierzę w Boga i zdaję sobie sprawę z wagi sakramentu, na jaki się decyduję.
więcej

Pierwszy raz po ślubie w Kolumbii

planetescape
planetescape / br

Wtorek, 7 kwietnia 2015, godz. 12:26
Aktywny pobyt w Peru to bez wątpienia świetny, choć niekonwencjonalny sposób podróżowania tylko we dwoje. Trekkingi w imponujących Andach i wyprawy do inkaskich ruin można idealnie połączyć z nieco lżejszą formą relaksu - plażowaniem w magicznej Kolumbii nieopodal jednego z najpiękniejszych parków narodowych Ameryki Łacińskiej.
więcej

Bez szaleństwa nie ma miłości

szlachetna paczka
SZLACHETNA PACZKA /br

Środa, 25 marca 2015, godz. 11:31
O szaleństwie, związkach, ważnych pytaniach i jeszcze ważniejszych
więcej

Urok niebieskich dodatków weselnych

shutterstock.com / Foter.com /br
Wtorek, 24 marca 2015, godz. 09:42
Udowodniono naukowo, że kolory, którymi się otaczamy, mają wpływ na nasze samopoczucie. Warto wykorzystywać wiedzę o barwach w doborze dekoracji weselnych.
więcej

Mowa kwiatów w bukiecie ślubnym

nt
Czwartek, 19 marca 2015, godz. 16:08
Wybór kwiatów na ślub i wesele to ważne zadanie dla przyszłych nowożeńców. Decyzja ta nie ogranicza się jedynie do ich koloru czy gatunku, ale również zapachu, trwałości i symboliki. Oto parę propozycji...
więcej

Niebezpieczeństwo banalizacji ślubu

Przewodnik Katolicki
Ks. Marek Sotek /br
Wtorek, 17 marca 2015, godz. 12:49
Od 1 marca w Polsce można zawrzeć cywilny związek małżeński w plenerze. Spontanicznie rodzi się pytanie o możliwość ślubu kościelnego poza świątynią.
więcej

Prezent ślubny, który zapamiętają do końca życia

Maroon5VEVO / youtube.com / slo
Piątek, 13 marca 2015, godz. 14:33
Prezent ślubny... Bony do sklepu z AGD, pościel, porcelana, pieniądze, obraz, wino, kwiaty? Wszystko ważne, potrzebne ale takie... zwyczajne. A można podarować "młodym" coś nie tylko "dla ciała", ale też dla "ducha". Coś co sprawi, że reakcja panny młodej będzie b e z c e n n a ;) a goście oszaleją z zachwytu!
więcej

Trzeba miłość budować na skale

Homilie / o. Marian Puchała OMI
Piątek, 13 marca 2015, godz. 09:49
Oto jest dzień, który dał nam Pan. Oto wreszcie nadszedł ten dzień upragniony, wymarzony, dzień radości i wesela. W otocze­niu bliskich wam osób: rodziny i przyjaciół, będziecie sobie na­wzajem wyznawać i przyrzekać miłość, wierność i uczciwość. aż do śmierci. Cel zostanie osiągnięty.
więcej

Powody, dla których Bóg stworzył małżeństwo #3

John Mark Comer /br
Piątek, 27 lutego 2015, godz. 12:03
Bóg stworzył małżeństwo, by człowiek mógł przeżywać własną seksualność. Prawdą jest też, że Bóg stworzył seksualność jako element łączący małżeństwo.
więcej

Małżeństwo - czego od niego oczekujemy?

Justyna Biniek /br
Wtorek, 24 lutego 2015, godz. 12:58
I w końcu nadszedł ten upragniony dzień. Zawarcie związku małżeńskiego. Ślub jak z bajki. Piękna suknia z długim trenem, pachnące kwiaty, gratulacje, uściski od rodziny...
więcej

Taniec weselny

shutterstock.com / br
Czwartek, 19 lutego 2015, godz. 12:10
Spontaniczny, czy dopracowany do perfekcji? Może być dynamiczny i energiczny, albo spokojny i delikatny. Ile par, tyle motywów tańca weselnego!
więcej

Tajlandia dla dwojga

planetescape
planetescape / br

Czwartek, 12 lutego 2015, godz. 15:16
Wygląda na to, że ostatnimi czasy Tajlandia mało komu dobrze się kojarzy. Myślimy Tajlandia, widzimy w najlepszym razie wstawionych turystów, szalone wieczory kawalerskie niczym z hollywoodzkiego filmu oraz zgiełk i brud kosmopolitycznego Bangkoku. Owszem, tajska stolica nie należy może do najczystszych, jednak poza tym ma mnóstwo do zaoferowania - zwłaszcza jako przystanek w trakcie podróży do prawdziwego raju na najpiękniejszych wyspach Tajlandii.
więcej

Jak odradzić rozrywkowe podejście do seksu?

YouTube /br
Poniedziałek, 9 lutego 2015, godz. 17:37
Dobrze, że człowiek potrafi przezywać przyjemność. Ale czy to nie za mało? - pyta o. Ksawery Knotz.
więcej

Z miłością jest jak z "pojawieniem się duchów"?

Mariusz Han SJ / br
Piątek, 6 lutego 2015, godz. 17:32
W Ewangelii szukamy wskazówek dla naszej codzienności. Szukamy zwykle dla siebie najważniejszego zdania. Jezus mówi do nas wszystkich: "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali..."
więcej

Błogosławieństwo Młodej Pary przed ślubem

Dwoje staje się jednym, Wydawnictwo św. Stanisława BM / br
Piątek, 6 lutego 2015, godz. 12:09
Zgodnie z polską tradycją, zanim młodzi wyruszą do kościoła, aby w czasie liturgii zawrzeć sakrament małżeństwa, proszą swoich rodziców o błogosławieństwo. Zobacz jak powinno ono wyglądać.
więcej

Ślub pod chupą a ślub przed ołtarzem

2ryby
ks. dr Krzysztof Niedałtowski/YouTube/br
Środa, 4 lutego 2015, godz. 09:26
Czym różni się ślub w kościele od ślubu w synagodze? W jaki sposób sakrament małżeństwa pojmowany jest przez chrześcijan, a w jaki przez Żydów? Czy podejście do nierozerwalności małżeństwa i do rozwodu jest takie samo w chrześcijaństwie i w judaizmie?
więcej

Tego nie zobaczysz na kolorowej fotografii

shutterstock.com / flickr.com / slo
Wtorek, 3 lutego 2015, godz. 12:48
Czarno-białe zdjęcia mają wyjątkowy urok i potencjał. Potrafią w niesamowity sposób oddać emocje, które nie zawsze widać na kolorowej fotografii.
więcej

Jak profesjonalnie przygotować ślub

Marta Jacukiewicz /br
Czwartek, 15 stycznia 2015, godz. 17:34
Jej zadaniem jest doprowadzić do tego, aby wesele było idealne pod każdym względem. Jak to robi i jak pokonuje problemy profesjonalistka?
więcej

K + M + B = małżeństwo

Monika Tomalik / br
Środa, 7 stycznia 2015, godz. 09:08
Oczywiście nie mam na myśli trzech króli, czyli Kacpra, Melchiora i Baltazara, a co za tym idzie aprobaty dla poligamicznych związków homoseksualnych. Żeby wogóle można było mówić o małżeństwie, to potrzeba do tego jednej Kobiety i jednego Mężczyzny.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook