Narzeczeństwo - głęboki sens czy przeżytek?

Jacek Pulikowski /br
Czwartek, 28 stycznia 2016, godz. 12:54
Po co narzeczeństwo? Coraz więcej ludzi rezygnuje z tego "przestarzałego" obyczaju, nie widząc żadnego sensu ani pożytku z narzeczeństwa.
więcej

Jak być ciągle zakochanym?

Stowarzyszenie Wiosna / br
Poniedziałek, 25 stycznia 2016, godz. 13:48
- Zakochanym życzę tego, czego chyba najbardziej nie lubią - odkrycia, że ten drugi człowiek jest zupełnie inny niż wy. Żebyście powiedzieli "kurde, wkurza mnie to!", ale i tak zmienili się dla tej osoby - z ks. Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem o zakochaniu i poszukiwaniu miłości, rozmawia Agnieszka Czapla.
więcej

Ksiądz nie decyduje za narzeczonych

Izabela Matjasik / KAI
Wtorek, 12 stycznia 2016, godz. 14:00
Duszpasterz nie może zdecydować za narzeczonych, czy mają się pobrać, każdy jest odpowiedzialny za swoje decyzje i budowanie własnego małżeństwa - mówi w rozmowie z KAI o. Mirosław Pilśniak, dominikanin, który od lat zajmuje się przygotowywaniem narzeczonych do ślubu. I podkreśla, że prawo kanoniczne nie stoi na drodze do małżeństwa, trzeba je jednak poznać, by wiedzieć jak zawrzeć ślub ważnie.
więcej

Małżeństwo? Polecamy!

Przewodnik Katolicki
Justyna Sowa /br
Niedziela, 10 stycznia 2016, godz. 08:00
Jedni mówią, że początki małżeństwa to cudowne dni, inni, że to trudny czas docierania. Jak jest naprawdę? O wypowiedź poprosiliśmy specjalistów - młodych małżonków.
więcej

Przeszkody do zawarcia ślubu kościelnego

Marta Jacukiewicz / br
Czwartek, 7 stycznia 2016, godz. 10:00
Małżeństwo, także to sakramentalne, jest zawsze umową, kontraktem pomiędzy dwoma osobami. Sprawdź koniecznie co to jest zdolność konsensualna i jak uniknąć wad formy zawarcia sakramentu małżeństwa.
więcej

Wzajemna atrakcyjność

youtube.com / br
Poniedziałek, 4 stycznia 2016, godz. 09:25
Czy wzajemna atrakcyjność może być podstawą udanego związku? Czy atrakcyjność jest konieczna tylko do "podrywania kogoś"? A później skromne oznacza brzydkie?
więcej

Przepis na dobre narzeczeństwo

xKefas / artykuł nadesłany /br
Wtorek, 22 grudnia 2015, godz. 14:00
O zaślepiającym seksie przed ślubem, normalnym facecie, który nie wystarcza i noszeniu bluzki z dekoltem z Gabrysią, narzeczoną Pawła - w pierwszej części dwugłosu o narzeczeństwie - rozmawia ks. Piotr.
więcej

To bardzo terapeutyczne mieć męża czy żonę

Andrzej K. Ładyżyński /br
Czwartek, 17 grudnia 2015, godz. 10:20
W jaki sposób małżeństwo może stać się mocnym środkiem antydepresyjnym? Ucz się, bo okazja jest niepowtarzalna!
więcej

Ja wam mówię: czas to miłość!

Posłaniec
Jacek Pulikowski / br
Poniedziałek, 30 listopada 2015, godz. 15:42
Co poradzić ludziom, którzy uczciwie i szczerze pragną założyć małżeństwo trwałe, wierne, szczęśliwe, miłujące się i szerzące miłość? Prymas Kardynał Wyszyński powiedział: Ludzie mówią: czas to pieniądz, a ja wam mówię: czas to miłość!
więcej

10 zasad bycia dobrym świadkiem na ślubie

Karol Wilczyński
Wtorek, 24 listopada 2015, godz. 07:06
Wieczór kawalerski, pierwszy toast... Będziesz świadkiem na ślubie? Lepiej się dobrze przygotować. Poznaj 10 niezawodnych zasad, dzięki którym dowiesz się, co cię czeka i jak najlepiej wypełnić swoje zadanie.
więcej

Zakochanie - reklama miłości

Paolo Curtaz /br
Wtorek, 3 listopada 2015, godz. 09:15
Czy można zaprogramować zakochanie? A jeżeli jest ono całkowicie niezależne od naszej woli i wytrąca z równowagi, czy może mieć logiczne konsekwencje?
więcej

Kiedy kończy się "emocjonalna euforiia"

2ryby
br
Środa, 21 października 2015, godz. 13:08
Miłość ma dwa etapy. Pierwszy to zakochanie - co robić gdy ten etap się kończy?
więcej

Sprawdzony przepis na piękny ślub i… szczęśliwe małżeństwo!

szlachetna paczka
Jola Szymańska

Piątek, 2 października 2015, godz. 07:10
"Mój ślub musi doskonały" - brzmi w głowie wielu narzeczonych. Szukają dekoratorów, trendów, dodatków, sali weselnej. Zorganizowanie ślubu i wesela to dziś ogromne przedsięwzięcie, a jeszcze kilkadziesiąt lat temu liczyła się tylko miłość. Wystarczała, żeby było pięknie.
więcej

Wytrwajcie w miłości mojej! Homilia ślubna

Homilie / o. Marian Puchała OMI
Czwartek, 1 października 2015, godz. 09:34
"Wytrwajcie w miłości mojej!" - słowa Chrystusa, które przed chwilą usłyszeliśmy, należałoby wypisać złotymi literami na ścia­nach domu każdej chrześcijańskiej rodziny. Nowożeńcy powinni je zapamiętać na całe życie, wyryć w pamięci na zawsze. Miłość powinna im towarzyszyć przez całe życie.
więcej

Katolik w związku niesakramentalnym

Życie Duchowe
ks. Wojciech Nowak SJ
Czwartek, 1 października 2015, godz. 08:42
Wielu rozwiedzionych katolików, będąc świadomymi konsekwencji swojej decyzji w wymiarze religijnym, z różnych racji pozostaje w związkach niesakramentalnych. Jaki jest status tych osób w Kościele? Często słyszy się opinie, że osoba decydująca się na życie w stanie permanentnego grzechu ciężkiego sama stawia się poza nawiasem Kościoła.
więcej

Jak antykoncepcja niszczy nasze relacje?

Maskacjusz
Marcin Kowalewski CMF

Piątek, 25 września 2015, godz. 14:01
Niszczy zdrowe relacje między partnerami. Zmusza kobiety do udawania i ukrywania ich właściwej natury. Dlaczego tak często popełniamy ten błąd?
więcej

4 barwy miłości małżeńskiej

Stanisław Biel SJ /br
Wtorek, 22 września 2015, godz. 07:34
Nie ulegaj presji, że wszystko musi być zawsze stuprocentowe! Przychodzi czas, gdy uczucia mijają. I co pozostaje?
więcej

Czynny udział gości w ceremonii ślubnej

Magdalena Galiczek-Krempa, weddblog.pl /br
Niedziela, 13 września 2015, godz. 08:57
Najważniejszy moment w dniu ślubu, czyli ceremonia ślubna, wcale nie musi przebiegać w typowy sposób. Jeżeli Para Młoda chce stworzyć podczas ceremonii ślubnej oryginalną i bardzo rodzinną atmosferę, powinni o pewnych związanych z tą uroczystością szczegółach odpowiednio wcześnie pomyśleć.
więcej

Jak dobrze przygotować się do podróży poślubnej?

planetescape
planetescape / slo

Środa, 9 września 2015, godz. 15:09
W taką podróż wybierzecie się tylko raz w życiu, warto więc zadbać o jej najdrobniejszy szczegół. Sprawdźcie, na co powinniście zwracać uwagę, planując swoje poślubne wojaże. Przedstawiamy Wam dobrze zaplanowany "honeymoon" w pięciu krokach.
więcej

Małżeństwo - małe laboratorium

Gary Thomas /br
Niedziela, 6 września 2015, godz. 12:39
Wszystko, co dzieje się w szerszym kontekście społecznym ma swoje odzwierciedlenie w małżeństwie - to takie małe laboratorium.
więcej

Jaka miłość jest najważniejsza?

John Templeton /br
Niedziela, 6 września 2015, godz. 10:25
Człowiek, który odkrywa cud miłości, nie może i nie chce powstrzymywać się od dawania. Miłość wzmacnia się, kiedy ją dajemy, a słabnie, kiedy staramy się ją zachować.
więcej

Idealny makijaż ślubny - jaki powinien być?

Marta Jacukiewicz
Czwartek, 27 sierpnia 2015, godz. 08:07
Makijaż ślubny jest kropką nad "I" w całej ślubnej stylizacji. Dobieramy go zarówno do urody, stylizacji jak również osobowości danej kobiety. Należy też uwzględnić okoliczności ślubu czy przyjęcia, rodzaj oświetlenia, porę dnia. Jest szalenie ważny, ale nie można wynieść go wizualnie ponad wszystko.
więcej

6 kroków do spotkania Młodej Pary z Papieżem Franciszkiem

szlachetna paczka
Szlachetna Paczka

Poniedziałek, 24 sierpnia 2015, godz. 09:04
Mają najlepsze miejsca na Placu Świętego Piotra. Kiedy po audiencji u Papieża inni muszą zadowolić się machaniem zza barierek, oni przyjmują papieskie gratulacje. Stoją piękni, eleganccy, wyjątkowi. Kto taki? Prezydenci, aktorzy, milionerzy? Nie! Pary młode, które proszą Papieża o błogosławieństwo!
więcej

Dlaczego niekochane osoby szybciej decydują się na seks?

Maskacjusz
Marcin Kowalewski CMF /br

Piątek, 21 sierpnia 2015, godz. 14:21
Tym razem o. Marcin Kowalewski rozpoczyna dyskusję nad prawdziwą, wewnętrzną motywacją oddania swojego ciała drugiej osobie. Zobacz, kiedy i dlaczego przestrzeń intymności seksualnej staje się jedynie substytutem miłości?
więcej

Nietypowo, romantycznie, wietnamsko!

planetescape
planetescape / slo

Piątek, 21 sierpnia 2015, godz. 13:08
Jesteście nietypową parą? Marzycie o tym, by po powrocie z podróży poślubnej opowiedzieć o niej coś więcej niż tylko to, że wypoczywaliście na pięknych plażach? Jasne, relaks na białych piaskach to nic złego, a wręcz fantastyczny pomysł na poślubne wojaże. Ale zanim wylądujecie na leżaku z drinkiem w dłoni i widokiem na błękit oceanu, przeżyjcie prawdziwą przygodę, której za nic nie streścicie w zaledwie kilku nudnych słowach!
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook