Miłość i małżeństwa w Powstaniu

PAP / drr
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 11:49
Statystycznie na każdy dzień Powstania Warszawskiego przypadały cztery śluby. Powstańcy częściej niż cywile decydowali się na zawarcie związku małżeńskiego.
więcej

Z kart historii: Ślub DiMaggio i Monroe

inf. wł. / ŁK
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 11:30
On - legenda baseballu, ona - wschodząca gwiazda kina. Efektem płomiennego romansu był ślub. 14 stycznia 1953 roku pobrali się Joseph "Joe" DiMaggio i Norma Jeane Mortenson - Marilyn Monroe.
więcej

Pułapki miłości, czyli miłość zbyt mała

Przewodnik Katolicki
Monika Białkowska
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 10:59
O wielkiej miłości marzyli kiedyś wszyscy. Potem jedni z marzeń zrezygnowali, inni uznali, że sięgają one za wysoko, jeszcze inni doświadczyli rozczarowań, kiedy życie okazało się trudniejsze. Wielka miłość istnieje, ale szukając jej, łatwo wpaść w pułapki.
więcej

Być razem i pozostać sobą

Sylvia Schneider / slo
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 09:28
Relacja między dwojgiem ludzi nie przypomina wcale japońskiego drzewka, które dowolnie można formować, przystrzygając je to z tej, to z owej strony.
więcej

Nierozerwalna drużyna

Roy McCloughry / slo
Poniedziałek, 14 lipca 2014, godz. 15:54
Często pytam małżonków, którzy są już ze sobą od jakiegoś czasu, czy coś się w ich związku zmieniło od chwili ślubu. Wielu mówi mi, że zyskali większe poczucie bezpieczeństwa. Rozmawiałem też z parą, która niedawno zamieszkała razem bez ślubu.
więcej

Nierozerwalność małżeństwa w prawie Kościoła

„Życie Duchowe”, ks. Janusz Kowal SJ
Poniedziałek, 14 lipca 2014, godz. 14:54
Instrukcja rozpoczynająca się słowami "Dignitas connubii", czyli Godność małżeństwa, jest - jak głosi jej podtytuł - zbiorem norm mających służyć sądom kościelnym w orzekaniu spraw dotyczących nieważności małżeństwa. Instrukcja ta, przygotowana z polecenia Ojca świętego Jana Pawła II, po zatwierdzeniu przez niego została opublikowana 25 stycznia 2005 roku.
więcej

Przepis na zaręczyny?

Dziennik Polski
Grażyna Starzak / slo
Poniedziałek, 14 lipca 2014, godz. 11:54
Oświadczyny, zaręczyny to rytuały występujące w wielu kulturach. W Polsce ten obyczaj kultywowano przez wieki. Zanikł w czasach PRL-u. Obecnie znów się odrodził, jedynie forma jest inna. Pytanie "Czy chcesz za mnie wyjść" pada na najwyższym szczycie Tatr, podczas lotu balonem, w tramwaju, na mecie biegu maratońskiego.
więcej

W czym wyraża się sakrament małżeństwa?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Poniedziałek, 14 lipca 2014, godz. 11:11
Jezus Chrystus nadał związkowi mężczyzny i kobiety wymiar zbawczy. Dla wypełnienia powołania małżeńskiego Chrystus przez swoje dzieło odkupienia udziela małżonkom w sakramencie małżeństwa siły i łaski do rozwijania łączącej ich miłości oraz dzielenia się nią z innymi. Sakrament ten jest też odbiciem miłości Chrystusa do Kościoła.
więcej

Z zawieraniem małżeństwa nie ma żartów

„Tryby”, Magdalena Guziak-Nowak i Marcin Nowak
Poniedziałek, 14 lipca 2014, godz. 10:54
Małżeństwo to najważniejsza decyzja, jaką podejmujemy w doczesności! Można chwilowo zdecydować się na pracę zawodową, która nie przynosi nam wystarczającej satysfakcji, gdyż pracę mamy prawo zmienić.
więcej

Od razu poczuć nową jakość

eSPe
Przemysław Radzyński / "eSPe"
Piątek, 11 lipca 2014, godz. 11:32
Oboje są świeżo po studiach. Ona skończyła architekturę i urbanistykę, a on telekomunikację. Poznali się w maju trzy lata temu. Od roku są narzeczeństwem. Czy dwa lata to wystarczająco długo, żeby się oświadczyć?
więcej

Ślub księcia Alberta II z Charlene Wittstock

AP, Reuters, dpa / PAP / slo
Wtorek, 1 lipca 2014, godz. 09:44
Władca Monako, książę Albert II, poprowadził w lipcową sobotę 2011 roku do ołtarza Charlene Wittstock, z którą poprzedniego dnia wziął ślub cywilny. Ceremonia religijna odbyła się na dziedzińcu pałacu książęcego, który jest siedzibą rządzącego księstwem rodu Grimaldich.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook