61 rocznica ślubu w ODLOTowym stylu

Boredpanda / pk
Środa, 30 lipca 2014, godz. 12:52
Kiedy Nina i Gramps brali ślub nikomu nawet nie śniło się o pięknych, kolorowych fotografiach. Nic więc dziwnego, że ich jedyną pamiątką z tego wyjątkowego dnia jest jedno, czarno-białe zdjęcie. Dziś, kiedy małżonkowie obchodzą 61 rocznicę ślubu, ich wnuczka postanowiła obdarować swoich dziadków wyjątkowym prezentem: zorganizowała dla nich niezwykłą sesję zdjęciową.
więcej

Fragment utraconego raju

Piotr Kosiarski / DEON.pl
Wtorek, 29 lipca 2014, godz. 10:19
Ostre, tatrzańskie turnie, ukwiecone hale, kłująca kosodrzewina, pachnące miętą, bukowe lasy Beskidów oraz dzikie ostępy Bieszczadów. To właśnie tam możemy poczuć najpełniej obecność Ojca, który w swojej niezmierzonej miłości postanowił zwrócić nam fragment utraconego raju. Takie są właśnie góry.
więcej

W związku każdy dzień jest pierwszym

Gigi Avanti / slo
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 14:08
Komunikowanie, pojmowane całościowo, a nie jako fakt czysto techniczny, może ujawnić wiele rzeczy: na przykład naturę i jakość związku, to znaczy, czy jest to natura przyjmująca odmienność drugiego, czy też w przeważającej części natura osądzająca.
więcej

Jak zbudować trwały i udany związek?

dr Maria Popkiewicz-Ciesielska
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 14:01
Miłość - "motylki w brzuchu" czy chłodny realizm i odpowiedzialność? Jak zbudować trwałe i udane małżeństwo?
więcej

Jakie są konsekwencje współżycia przed ślubem?

2ryby
ks. Mirosław Maliński
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 13:50
Jakie są konsekwencje płynące ze współżycia przed ślubem? Co wielkiego się stanie, jeśli młodzi ludzie pójdą do łóżka troszkę wcześniej? Załóżmy, że już mają datę ślubu.
więcej

Sens czystości przedmałżeńskiej

o. Adam Szustak OP / Soli Deo
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 13:43
Wiecie na czym polega czystość przedmałżeńska? To jest wierność od urodzenia. Nie wierność, aż do śmierci, tylko wierność od urodzenia - mówi o. Adam Szustak OP.
więcej

Dbać o małżeństwo od samego początku

RazemTV

Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 13:38
Małżeństwo. Dbajmy o nie od samego początku. Kolejna część Poradnika przedmałżeńskiego Bogny Białeckiej.
więcej

Co decyduje o udanym małżeństwie?

RazemTV
slo

Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 13:32
Czy miłość na całe życie jest możliwa? Przecież zmieniamy się z wiekiem... Czy ślub daje jakąś gwarancję? Pomyśl o tym, zanim powiesz TAK. Obejrzyj pierwszy odcinek nowego cyklu porad psychologa Bogny Białeckiej.
więcej

Czystość z odzysku - część 2

2ryby
ks. Mirosław Maliński
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 13:14
Są bardzo różne powody dla których młodzi ludzie podejmują wczesne współżycie, a także współżycie poza małżeństwem, czy też współżycie nie prowadzące do małżeństwa. Spróbujmy jednak wyliczyć choć te kilka najczęstszych powodów, by lepiej zrozumieć całą tę sytuację.
więcej

Co naprawdę dzieje się w trakcie ślubu?

Boska.tv

Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 12:43
Co naprawdę dzieje się w trakcie sakramentu małżeństwa? Czy sakrament gwarantuje, że małżeństwo będzie udane? Co on nam w ogóle daje?
więcej

Prezent ślubny, jakiego nikt się nie spodziewał

youtube.com / Marcin Makowski
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 12:05
To był jeden z typowych, irlandzkich ślubów. Do czasu. Kiedy Chris i Leah postanowili powiedzieć sobie sakramentalne "tak", ksiądz Ray Kelly przygotował dla nich wyjątkowy prezent. Przekonajcie się sami!
więcej

Miłość i małżeństwa w Powstaniu

PAP / drr
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 11:49
Statystycznie na każdy dzień Powstania Warszawskiego przypadały cztery śluby. Powstańcy częściej niż cywile decydowali się na zawarcie związku małżeńskiego.
więcej

Z kart historii: Ślub DiMaggio i Monroe

inf. wł. / ŁK
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 11:30
On - legenda baseballu, ona - wschodząca gwiazda kina. Efektem płomiennego romansu był ślub. 14 stycznia 1953 roku pobrali się Joseph "Joe" DiMaggio i Norma Jeane Mortenson - Marilyn Monroe.
więcej

Pułapki miłości, czyli miłość zbyt mała

Przewodnik Katolicki
Monika Białkowska
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 10:59
O wielkiej miłości marzyli kiedyś wszyscy. Potem jedni z marzeń zrezygnowali, inni uznali, że sięgają one za wysoko, jeszcze inni doświadczyli rozczarowań, kiedy życie okazało się trudniejsze. Wielka miłość istnieje, ale szukając jej, łatwo wpaść w pułapki.
więcej

Być razem i pozostać sobą

Sylvia Schneider / slo
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 09:28
Relacja między dwojgiem ludzi nie przypomina wcale japońskiego drzewka, które dowolnie można formować, przystrzygając je to z tej, to z owej strony.
więcej

Nierozerwalna drużyna

Roy McCloughry / slo
Poniedziałek, 14 lipca 2014, godz. 15:54
Często pytam małżonków, którzy są już ze sobą od jakiegoś czasu, czy coś się w ich związku zmieniło od chwili ślubu. Wielu mówi mi, że zyskali większe poczucie bezpieczeństwa. Rozmawiałem też z parą, która niedawno zamieszkała razem bez ślubu.
więcej

Nierozerwalność małżeństwa w prawie Kościoła

„Życie Duchowe”, ks. Janusz Kowal SJ
Poniedziałek, 14 lipca 2014, godz. 14:54
Instrukcja rozpoczynająca się słowami "Dignitas connubii", czyli Godność małżeństwa, jest - jak głosi jej podtytuł - zbiorem norm mających służyć sądom kościelnym w orzekaniu spraw dotyczących nieważności małżeństwa. Instrukcja ta, przygotowana z polecenia Ojca świętego Jana Pawła II, po zatwierdzeniu przez niego została opublikowana 25 stycznia 2005 roku.
więcej

Przepis na zaręczyny?

Dziennik Polski
Grażyna Starzak / slo
Poniedziałek, 14 lipca 2014, godz. 11:54
Oświadczyny, zaręczyny to rytuały występujące w wielu kulturach. W Polsce ten obyczaj kultywowano przez wieki. Zanikł w czasach PRL-u. Obecnie znów się odrodził, jedynie forma jest inna. Pytanie "Czy chcesz za mnie wyjść" pada na najwyższym szczycie Tatr, podczas lotu balonem, w tramwaju, na mecie biegu maratońskiego.
więcej

W czym wyraża się sakrament małżeństwa?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Poniedziałek, 14 lipca 2014, godz. 11:11
Jezus Chrystus nadał związkowi mężczyzny i kobiety wymiar zbawczy. Dla wypełnienia powołania małżeńskiego Chrystus przez swoje dzieło odkupienia udziela małżonkom w sakramencie małżeństwa siły i łaski do rozwijania łączącej ich miłości oraz dzielenia się nią z innymi. Sakrament ten jest też odbiciem miłości Chrystusa do Kościoła.
więcej

Z zawieraniem małżeństwa nie ma żartów

„Tryby”, Magdalena Guziak-Nowak i Marcin Nowak
Poniedziałek, 14 lipca 2014, godz. 10:54
Małżeństwo to najważniejsza decyzja, jaką podejmujemy w doczesności! Można chwilowo zdecydować się na pracę zawodową, która nie przynosi nam wystarczającej satysfakcji, gdyż pracę mamy prawo zmienić.
więcej

Od razu poczuć nową jakość

eSPe
Przemysław Radzyński / "eSPe"
Piątek, 11 lipca 2014, godz. 11:32
Oboje są świeżo po studiach. Ona skończyła architekturę i urbanistykę, a on telekomunikację. Poznali się w maju trzy lata temu. Od roku są narzeczeństwem. Czy dwa lata to wystarczająco długo, żeby się oświadczyć?
więcej

Ślub księcia Alberta II z Charlene Wittstock

AP, Reuters, dpa / PAP / slo
Wtorek, 1 lipca 2014, godz. 09:44
Władca Monako, książę Albert II, poprowadził w lipcową sobotę 2011 roku do ołtarza Charlene Wittstock, z którą poprzedniego dnia wziął ślub cywilny. Ceremonia religijna odbyła się na dziedzińcu pałacu książęcego, który jest siedzibą rządzącego księstwem rodu Grimaldich.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook