Pielęgnowanie więzi

Życie Duchowe
Lucyna Słup /br
Czwartek, 18 grudnia 2014, godz. 08:51
Pielęgnowanie więzi małżeńskiej w codziennym życiu napotyka na ogromną trudność. Jest nią brak czasu. Staje się on towarem coraz bardziej deficytowym. Trzeba jednak o niego walczyć! Jest on w pewnym sensie "miarą" miłości.
więcej

Kocham Cię aż do śmierci?

Langusta na palmie
vimeo.com /br
Środa, 17 grudnia 2014, godz. 10:54
Kiedy dwa serca stają naprzeciwko siebie i chcą powiedzieć "kocham", to nauczyliśmy się, że musi wtedy paść słowo "aż do śmierci".
więcej

Najbardziej znaczący moment dla każdej pary

eSPe
Grażyna Bakunowicz
Wtorek, 16 grudnia 2014, godz. 10:44
Narzeczeństwo to piękny i niepowtarzalny czas. Sam jego początek to bardzo często jedno z najbardziej wyjątkowych i intymnych przeżyć każdej pary. O ile zawarcie sakramentu małżeństwa to uroczystość, na którą zapraszamy najbliższych i pragniemy z nimi oficjalnie świętować przysięgę wzajemnej miłości, o tyle zaręczyny często pozostają tajemnicą obojga narzeczonych.
więcej

Ślub po 70 latach od rozstania

PAP / br
Poniedziałek, 15 grudnia 2014, godz. 14:33
Zakochali się w sobie w młodości, odnaleźli po 70 latach dzięki Facebookowi i pobrali się.
więcej

Tajemnicza La Gomera

Barbara Rachwalska
Piątek, 12 grudnia 2014, godz. 15:41
Moim marzeniem od zawsze była podróż w głąb maleńkiej dzikiej wyspy, wolnej od zgiełku turystów i szumu miast. Okazuje się, że wcale nie trzeba dotrzeć na koniec świata, aby odkryć taki kameralny skarb.
więcej

Drogi kaznodziejo!

michald / artykuły nadesłane / br
Poniedziałek, 8 grudnia 2014, godz. 16:27
Drogi Kaznodziejo, w tym roku miałem okazję uczestniczyć w czterech Mszach Świętych, podczas których zawierany był sakrament małżeństwa. Na dwóch z nich usłyszałem ostrzeżenie przed rozwodem skierowane do pary młodej. To po raz kolejny zrodziło we mnie refleksję.
więcej

Niezwykły taniec cieni

youtube.com / br
Środa, 3 grudnia 2014, godz. 11:43
Miłość czasem jest tak blisko, że jej nie zauważamy... czasem jest o jeden krok przed nami i wydaje się, że nie można jej dogonić. A często czas biegnie tak szybko, że miłość zostaje w tyle...
więcej

Czy przysięga małżeńska ma jeszcze dzisiaj sens?

Magdalena i Wiesław Grabowscy / br
Poniedziałek, 1 grudnia 2014, godz. 16:43
Kiedyś, kiedy mężczyzna i kobieta postanawiali, że chcą być razem, pobierali się. Dziś okazuje się, że mamy wiele innych opcji do wyboru. Jest tyle propozycji, które wydają się atrakcyjne, co więc wybrać?
więcej

Lek na przeziębienie małżeństwa

William J. Doherty / br
Sobota, 29 listopada 2014, godz. 16:52
Wielu z nas żyjących w małżeństwach towarzyszy nieustanne poczucie braku czasu na bycie we dwoje, szczególnie, jeśli wychowujemy dzieci i mamy absorbującą pracę...
więcej

Miłość - ciągłe tworzenie

Aneta Pisarczyk / "Wstań"
Piątek, 28 listopada 2014, godz. 10:22
Miłość jest procesem, ciągłym stawaniem się, ruchem. Jako taka wymaga od nas aktywności. Każda miłość jest wyjątkowa, niepowtarzalna i tak bogata w sobie, że trudno ją w prosty sposób sklasyfikować, czy poddać analizie.
więcej

Najpiękniej całują panny młode!

flickr.com / slo
Czwartek, 27 listopada 2014, godz. 17:05
Najpiękniej całują panny młode. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami!
więcej

Zobacz, co Papież Franciszek mówi do małżonków

KAI / CTV / br
Środa, 26 listopada 2014, godz. 17:12
Podczas Mszy św. w bazylice św. Piotra, w czasie której 20 par zawarło sakrament małżeństwa, papież Franciszek powiedział: "małżeństwo nie jest to gładka podróż, bez konfliktów, bo nie byłoby to ludzkie... "
więcej

Co to jest miłość?

Mariusz Han SJ / br
Środa, 26 listopada 2014, godz. 10:48
Rzadko zastanawiamy się: czym naprawdę jest miłość? Ile dla nas znaczy? Jaką pozycję w naszej hierarchii wartości zajmuje? Mamy do czynienia z miłością rodzicielską, przyjacielską, braterską, siostrzaną czy też taką, która łączy ludzi w pary małżeńskie.
więcej

Ślub po katolicku

WAM
Molly K. Hans, William C. Graham / Wydawnictwo WAM

Niedziela, 23 listopada 2014, godz. 07:52
Przygotowania do ślubu niepotrzebnie zamieniają się często w nerwową bieganinę. Wystarczy wszystko lepiej zaplanować. "Ślub po katolicku" zawiera porady dla narzeczonych, najbliższych krewnych i świadków. W książce znajduje się wiele informacji na temat wizyty w kancelarii parafialnej, przepisów i niezbędnych dokumentów oraz praktyczne wskazówki co do wyboru czytań liturgicznych, dekoracji świątyni, oprawy muzycznej.
więcej

Najbardziej kreatywne zdjęcia ślubne

DEON.pl / nedhardy.com
Piątek, 21 listopada 2014, godz. 16:03
Sezon na wesela powoli się kończy, wraz z nim wysyp ślubnych fotografii. Choć większość z nich powiela znane schematy, pomysły na tą wyjątkową sesję zdjęciową potrafią zaskakiwać. Oto 13 najciekawszych!
więcej

...oraz, że nie otworzymy jej aż do końca

Przewodnik Katolicki
ks. Andrzej Ziółkowski, misjonarz św. Wincentego a Paulo
Czwartek, 20 listopada 2014, godz. 14:17
Na niebieskiej kłódce czarnym, niezmywalnym flamastrem wypisane imiona: Asia Wojtuś oraz data - 6.11.2010. Domyślam się, że jakaś Joanna i jakiś Wojciech 6 listopada roku 2010 coś sobie powiedzieli i uwiecznili na kłódce. Ba! Coś sobie przyrzekli. Na pewno jako zakochani przyszli na tę kładkę, wpięli kłódkę w siatkę, a kluczyk pochłonęły fale Wisły. Miłość Asi i Wojtka została zapieczętowana!
więcej

Kto jest ważniejszy w związku?

youtube.com / br
Czwartek, 20 listopada 2014, godz. 12:36
Czy w małżeństwie najważniejsze jest aby mężczyźnie i kobiecie było dobrze? Dlaczego podczas ceremonii ślubu zakochani nie siedzą twarzami do siebie? Na te pytania odpowiada w homilii ślubnej Ks. Piotr Pawlukiewicz.
więcej

10 nietypowych "tortów" weselnych

oddee.com / Paulus
Czwartek, 20 listopada 2014, godz. 11:36
W Internecie można znaleźć wiele alternatywnych pomysłów dla tradycyjnego tortu weselnego. Zobaczcie, czy któryś przypadnie wam do gustu.
więcej

Małżeństwo - dlaczego na całe życie?

Zbigniew Marek SJ
Niedziela, 16 listopada 2014, godz. 09:08
Dlaczego nie chcieć skorzystać z udzielanych w sakramencie małżeństwa przez Jezusa Chrystus darów po to, by zawarte małżeństwo było szczęśliwe, oparte na zaufaniu i miłości?
więcej

Azyl dla zakochanych. Malediwy

planetescape
planetescape / br

Piątek, 14 listopada 2014, godz. 16:19
Schodzicie ze ślubnego kobierca, świętujecie w gronie rodziny i przyjaciół. To najpiękniejszy dzień Waszego życia, ale… Po długiej, intensywnej, radosnej nocy nastaje czas poprawin, po których zakończeniu jesteście już nieźle wykończeni, a powrót do rzeczywistości zbliża się nieubłaganie. Ten moment wymaga specjalnej interwencji - najbardziej rajskiej z możliwych podróży poślubnych. Gdzie? Na Malediwach!
więcej

Pierwsze zdanie Boga na temat seksu

Boska.tv
youtube.com / br

Piątek, 14 listopada 2014, godz. 15:12
Pierwsze zdanie, jakie Pan Bóg powiedział do człowieka, to zdanie o seksie - mówi Adam Szustak OP. Czym jet nieczystość? Jakie mogą być jej konsekwencje? Czy, kiedy noszę obrączkę, jestem czyjąś własnością?
więcej

Chcesz być szczęśliwy? Kochaj i spełniaj marzenia!

DisneyPixar/judithwason/youtube.com/ak
Czwartek, 6 listopada 2014, godz. 15:33
Chyba każde dziecko marzy o tym, by przeżyć coś niesamowitego. Czas płynie, a marzenia wcale nie tracą na wartości. Coraz trudniej jednak uwierzyć, że mogą się spełnić.
więcej

Powody, dla których Bóg stworzył małżeństwo #4

John Mark Comer /br
Wtorek, 4 listopada 2014, godz. 12:50
W Księdze Rodzaju rodzina jest kamieniem węgielnym całego społeczeństwa. W Piśmie Świętym Bóg jest nazywany Ojcem, a my jesteśmy Jego synami i córkami oraz braćmi i siostrami. Rodzina stoi w centrum Bożej wizji świata.
więcej

Powody, dla których Bóg stworzył małżeństwo #2

John Mark Comer /br
Wtorek, 4 listopada 2014, godz. 09:39
Jakie jest twoje powołanie? Jaki jest twój plan na uprawianie ziemi? Musisz odpowiedzieć na to pytanie, bo jeśli tego nie zrobisz, to za jakiś czas twoje małżeństwo zacznie się sypać. Dlaczego? Dlatego, że wszystkie zdrowe małżeństwa są skoncentrowane wokół powołania. Małżeństwo jest drogą do celu. Tak, istnieje dla przyjaźni, ale również dla budowania Bożego pokoju.
więcej

Powody, dla których Bóg stworzył małżeństwo #1

John Mark Comer /br
Wtorek, 4 listopada 2014, godz. 09:00
Dobrze, uwaga - teraz będzie nieźle. Mówię wam, to całkowicie zmieniło sposób, w jaki zacząłem postrzegać swoje małżeństwo. W Księdze Rodzaju dostrzegam cztery powody, dla których Bóg stworzył małżeństwo. Każdy z nich stanowi odpowiedź na pytanie: "Po co jest małżeństwo?". Ogarnięcie tego wszystkiego zajmie nam chwilę. Będziemy rozmawiać o przyjaźni, potem o uprawianiu ziemi, potem o seksualności i o rodzinie. Zaczynamy.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook