Są jeszcze na świecie porządni faceci? [WYWIAD]

Przewodnik Katolicki
Kamila Tobolska / slo
Sobota, 4 czerwca 2016, godz. 07:35
O szczęściu w małżeństwie, mieszkaniu "na próbę" i "małżeńskich apteczkach" oraz o tym, czego mężczyźni boją się w Kościele, z ks. dr. Piotrem Pawlukiewiczem i dr. Jackiem Pulikowskim.
więcej

Ksiądz nie decyduje za narzeczonych

Izabela Matjasik / KAI
Wtorek, 12 stycznia 2016, godz. 14:00
Duszpasterz nie może zdecydować za narzeczonych, czy mają się pobrać, każdy jest odpowiedzialny za swoje decyzje i budowanie własnego małżeństwa - mówi w rozmowie z KAI o. Mirosław Pilśniak, dominikanin, który od lat zajmuje się przygotowywaniem narzeczonych do ślubu. I podkreśla, że prawo kanoniczne nie stoi na drodze do małżeństwa, trzeba je jednak poznać, by wiedzieć jak zawrzeć ślub ważnie.
więcej

Małżeństwo - dlaczego na całe życie?

Zbigniew Marek SJ
Niedziela, 16 listopada 2014, godz. 09:08
Dlaczego nie chcieć skorzystać z udzielanych w sakramencie małżeństwa przez Jezusa Chrystus darów po to, by zawarte małżeństwo było szczęśliwe, oparte na zaufaniu i miłości?
więcej

W związku każdy dzień jest pierwszym

Gigi Avanti / slo
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 14:08
Komunikowanie, pojmowane całościowo, a nie jako fakt czysto techniczny, może ujawnić wiele rzeczy: na przykład naturę i jakość związku, to znaczy, czy jest to natura przyjmująca odmienność drugiego, czy też w przeważającej części natura osądzająca.
więcej

Nierozerwalność małżeństwa w prawie Kościoła

„Życie Duchowe”, ks. Janusz Kowal SJ
Poniedziałek, 14 lipca 2014, godz. 14:54
Instrukcja rozpoczynająca się słowami "Dignitas connubii", czyli Godność małżeństwa, jest - jak głosi jej podtytuł - zbiorem norm mających służyć sądom kościelnym w orzekaniu spraw dotyczących nieważności małżeństwa. Instrukcja ta, przygotowana z polecenia Ojca świętego Jana Pawła II, po zatwierdzeniu przez niego została opublikowana 25 stycznia 2005 roku.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook