Jak będzie wyglądało nasze życie po ślubie?

Julia Bondyra
(fot. Nick Karvounis on Unsplash / aj)

Marzymy o dniu ślubu, długo się do niego przygotowujemy, dopinamy kolejne formalności. A czy zastanawiamy się nad tym, co będzie później?


Na co czekam?

 

W końcu będziemy razem w pełni, nie będziemy musieli rozstawać się wieczorem. Będziemy jeść razem śniadania, wychodzić razem do pracy. Przed snem będziemy wspólnie rozmawiać.

 

>> Co ma Pan Bóg do naszego narzeczeństwa?

 

Na co czekacie i na ile wasze oczekiwania są realne? Czekacie na więcej wspólnego czasu, ale czy wiecie jak o niego zawalczyć? Czekacie na wspólną codzienność, ale czy wiecie jak dodać jej koloru i odnaleźć w niej wartość?

 

Czego się boję?

 

Nasze nawyki i przyzwyczajenia spotkają się ze sobą i najprawdopodobniej zetrą. Czy będziemy w stanie, mimo to, się porozumieć? Czy będziemy w stanie szukać kompromisów albo… po prostu odpuszczać?

 

Być może boicie się, że dogoni Was brak czasu. Praca, domowe obowiązki, zmęczenie, jak w tym wszystkim pamiętać jeszcze o sobie nawzajem? A co jeśli jedno z was pracuje, a drugie nie, jak odnaleźć się w takiej sytuacji?

 

…a jak będzie naprawdę?

 

No właśnie, każdy z nas chciałby wcześniej wiedzieć, jak będzie naprawdę. Na ile nasze iluzje drastycznie zderzą się z rzeczywistością, a na ile odbędzie się to łagodnie. Ile razy pokłócimy się o to, gdzie ma leżeć cukierniczka? Ile razy będziemy mieli pretensje o nieumyte naczynia?

 

Dopóki nie rozpoczniemy wspólnego życia, nigdy do końca nie będziemy wiedzieli, jak będzie naprawdę.

 

Zadanie domowe

 

Porozmawiajcie ze sobą o wyobrażeniach dotyczących waszego życia po ślubie. Jak wyobrażacie sobie codzienność, jak spędzanie czasu wolnego, jak wakacje i święta?

 

Na co czekacie? Czego się boicie? Czego nie jesteście pewni?

 

*  *  *

 

Wybieramy miłość to nowy projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

 

Julia Płaneta - należy do wspólnoty Kurs Alfa u Kapucynów w Krakowie, współpracuje z portalem DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 11:07:15 | 2018-04-14
Jak będzie wyglądało nasze życie po ślubie?

To zależy od stopnia wyposażenia osobowości małżonków oraz od tego czy mieszkają samodzielnie ( bez osób trzecich).

Źródła materialnego utrzymania również wchodzą w skład małżeńskiej integracji.

Oceń odpowiedz

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook