Co gdy ona już nie będzie taka piękna, a on taki silny?

Julia Płaneta
(fot. Brooke Cagle on Unsplash)

Jesteśmy piękni i młodzi, całe życie przed nami. Ona jest niesamowicie piękna, on przystojny i silny. Czy zawsze tak będzie?

 

On jest taki silny

 

Kiedy nie masz siły, wniesie twój rower na czwarte piętro. Kiedy nie udaje ci się otworzyć słoika, pojawiają się silne ręce. Kiedy zakupy są zbyt ciężkie, chętnie pomoże. Wszystko fajnie, a co jeśli tak już nie będzie?

 

>> Co zrobić z niepewnością i wątpliwościami w narzeczeństwie?

 

Czy przyjmiesz go bez jego siły, nawet jeśli to stanie się już teraz a nie za czterdzieści lat? Co pozostanie, jeśli nie będzie "tego, co najważniejsze"?

 

Ona jest taka piękna

 

Ilekroć się spotykacie, oglądasz za każdym razem inne upięcia włosów, kolejne sukienki. Jej piękno nieustannie cię zachwyca. A co jeśli nagle to się skończy?

 

Czy przyjmiesz ją, kiedy podczas ciąży będzie wyglądać zupełnie inaczej? Czy przyjmiesz kolejne krągłości, opuchnięta buzię, zmęczone stopy? Co pozostanie, jeśli nie będzie jej piękna?

 

Co nam pozostanie?

 

Pozostaną… oczy, błysk w oku, który będzie przypominał dawną siłę i urodę. Głębokie spojrzenie w oczy stanie się cenniejsze niż młoda buzia lub napięte mięśnie. Pozostanie uśmiech i sposób bycia. Okaże się, że na siłę i urodę składa się o wiele więcej.

 

Chcemy czerpać z siły i piękna. Mężczyzna chce mieć przy boku kobietę, której będą mu zazdrościć koledzy. Kobieta chce mieć przy sobie mężczyznę, którego będą jej zazdrościć koleżanki. Chcemy brać, ale pamiętajmy też o tym, żeby dawać. Może wówczas te zmiany będą okazją do tego, żeby więcej dawać a mniej brać?

 

Co z tym zrobić?

 

Myślę, że odpowiednim antidotum są tutaj dwie sprawy: przyjaźń i niezależność. Jeżeli stworzycie wcześniej między sobą prawdziwą więź przyjaźni, wówczas będziecie mieli do czego sięgać, kiedy inne rzeczy się zmienią. Tak powstanie między Wami zupełnie inny, równie ważny, punkt odwołania. Będzie was łączyć o wiele więcej,

 

Podobnie stanie się, jeżeli wytworzycie między sobą pewien rodzaj niezależności, czyli będziecie potrafili sobie poradzić ze sprawami, które wcześniej były domeną tylko jednej strony. On zawsze odkręca słoiki i nosi zakupy czy jednak są takie momenty, kiedy dumnie radzisz sobie z tym sama? Ona zawsze dobrze wygląda, czy jednak widujesz ją czasem w rozciągniętym swetrze i dresie?

 

Zadanie domowe

 

Porozmawiajcie ze sobą o tym, na ile jesteście przywiązani do swojego wyglądu i do swoich dominujących cech.

 

Jak bardzo liczysz na jego siłę i pomoc?

 

Jak bardzo jesteś przywiązany do jej piękna?

 

Co zrobicie, gdy tego zabraknie?

 

Co zrobicie, jeśli dotknie was nieuleczalna choroba albo niepełnosprawność?

 

* * *

 

Wybieramy miłość to nowy projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

 

Julia Płaneta - należy do wspólnoty Kurs Alfa u Kapucynów w Krakowie, współpracuje z portalem DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook